Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 stycznia 2009 r.
18:23
Edytuj ten wpis

Platforma broni szefa wodociągów

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 16 A A

Klub radnych Platformy Obywatelskiej w specjalnym stanowisku stanął w obronie prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, Tadeusza Fijałki. Prezes może stracić stanowisko, bo zasiadał w zarządzie prowadzącej działalność gospodarczą Fundacji Rozwoju KUL.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
A na taką współpracę nie pozwala tzw. ustawa antykorupcyjna.

Radni PO wzywają prezydenta do rozwagi, podobnej treści stanowisko przesłało do Ratusza kilkudziesięciu przedsiębiorców. E obronie Fijałki stanęły też wszystkie związki zawodowe działające w MPWiK.

Decyzja o przyszłości Fijałki ma zapaść w ciągu trzech tygodni, gdy Ratusz otrzyma zamówione opinie prawne. Magistrat sprawdza, czy fundacja, w której zasiada Fijałka nie można zakwalifikować do takich podmiotów, których prawne zakazy nie dotyczą.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Wicek / 19 września 2009 o 13:41
xyx napisał:
Oj kundelki, kundelki !!! Poszczekajcie sobie - niech wam ulży, na zdrowie! W tym pieprzonym kraju nic nikomu nie pasuje. Jest źle - to nie ja! Jest dobrze- a co ? Trzeba zniszczyć! Tak dla zasady. Nie będzie ktoś miał więcej niż ja!! Jesli nie wiemy o co chodzi - to chodzi o kasę!!!!! Stanowisko prezesa w każdej firmie a szczególnie tej dobrze prosperującej a i do tego komunalnej - to bardzo intratna posadka!! Trzeba zrobić wszystko by ją dostać . Nachapać się kasy ile wlezie i jeszcze obdzielić kumpli! A co tam firma! Dzisiaj ta jutro tamta ..... Tak kundelki ....Prawda w oczy kole!Nie widzi się tego że człowiek ( Fijałka) przepracował większość życia w jednej firmie. Że z firmy "dziad" do której szukano pracowników z tzw. łapanki zrobił dobrze prosperujące przedsiębiorstwo którym można się pochwalić nie tylko w kraju ale i w Europie!!!!!!!!!!Zamiast podziękować prezesowi za dobrą pracę, za to że miasto może sie pochwalić dobrze zarządzana firmą - rzuca się kalumnie , miesza się z błotem . I za co??? A wszystko zaczęło się odkąd pan Wasilewski został prezydentem ( z "bożej łaski prezydentem") A wy dziennikarzyny uczta się rzemiosła bo to co wyprawiata - przyprawia o mdłości!! A zresztą co tu wymagać wszak 80 % dorosłych lublinian to okolica daqleka lub bliska. Prawda??

Tak jest Pan Fijałka z firmy "dziad" do kwadratu zrobił prawdziwą firmę. Tylko nie liczył się z kosztami bo i tak był monopolistą w Lublinie. Sklepów w Lublinie jest kilka tysięcy a MPWiK jeden. Są ludzie co chodzą po wodę do Bystrzycy. Im Fijaqłka nie jest potrzebny. Natomiast inną sprawą jest liczba zatrudnionych w MPWiK i kto jest tam zatrudniony..Nie będę pisał bo poprzednicy to uczynili. Ja tylko napiszę, że nie nadarmo rzecznikiem prasowym u Pana Fijałki jest Pani, która jest żoną sędziego z Lublina. Po co ta Pani tam siedzi - wiadomo. MPWiK jak i MPO wygrają każdą sprawę. Wszak sędzia jest niezawisły, niezależny ( tu jest zależny od Pana Fijałki ) i to już jest wszystko.

Tak jest Pan Fijałka z firmy "dziad" do kwadratu zrobił prawdziwą firmę. Tylko nie liczył się z kosztami bo i tak był monopolistą w Lublinie. Sklepów w Lublinie jest kilka tysięcy a MPWiK jeden. Są ludzie co chodzą po wodę do Bystrzycy. Im Fijaqłka nie jest potrzebny. Natomiast inną sprawą jest liczba zatrudnionych w MPWiK i kto jest tam zatrudniony..Nie będę pisał bo poprzednicy to uczynili. Ja tylko napiszę, że nie nadarmo rzecznikiem prasowym u Pana Fijałki jest Pani, która jest żoną sędziego z Lublina. Po c... rozwiń
Avatar
wn / 26 stycznia 2009 o 11:37
Wszystkie komentarze ladne-piekne . Tylko wlasnie o co chodzi ? A chodzi wlasnie o to zeby zwolnic stanowisko firmy komunalnej dla kolejnego przydupasa wladzy. Fijalka jaki jest kazdy widzi - nie kazdy moze go kochac ale firme prowadzi dobrze i z korzyscia dla miasta. A teraz pan Brylowski, Stani i Lutek chca go zastapic sobie podlegla jednostka - kazdy z osobistych powodow. Pan Brylowski - bo Fijalka kiedys odwazyl sie byc jego kontrkandydatem w wyborach prezydenckich miasta Lublin, a Stani i Lutek bo przeszkadza im w bezprawnym i zlodziejskim przejeciu miejskiego wysypiska smieci , za ktore pan Lutek i tak dzieki panu Staniemu placi smieszne grosze - w zamian podnoszac mieszkancom Lublina oplaty za wywoz miejskich smieci na miejskie wysypisko !!!!!! Za gromka aprobata pana Staniego - jego bylego pracownika.
Wszystkie komentarze ladne-piekne . Tylko wlasnie o co chodzi ? A chodzi wlasnie o to zeby zwolnic stanowisko firmy komunalnej dla kolejnego przydupasa wladzy. Fijalka jaki jest kazdy widzi - nie kazdy moze go kochac ale firme prowadzi dobrze i z korzyscia dla miasta. A teraz pan Brylowski, Stani i Lutek chca go zastapic sobie podlegla jednostka - kazdy z osobistych powodow. Pan Brylowski - bo Fijalka kiedys odwazyl sie byc jego kontrkandydatem w wyborach prezydenckich miasta Lublin, a Stani i Lutek bo przeszkadza im w bezprawnym i zlodz... rozwiń
Avatar
~gość~ / 25 stycznia 2009 o 00:15
Zapoznałem się ze statutem Fundacji Rozwoju KUL na jej stronie internetowej i oniemiałem.Fundacja posiada ponad 10-cio milionowy majątek,a wielobranżową działalnością gospodarczą kieruje Zarząd w którego skład wchodzi pan Fijałka.Po dogłębnej analizie statutu Fundacji nie mam najmniejszej wątpliwości że prawo zostało złamane.I nie ma tu znaczenia że Fundacja jest dodatkowo od 2005r. Organizacją Pożytku Publicznego.
Avatar
~gość~ / 24 stycznia 2009 o 23:27
Wszystkie wypowiedzi "za" czy "przeciw" jak również obrona Fijałki przez związki zawodowe,pracowników czy Platformę Obywatelską w tej sprawie powinny być mało istotne.Najważniejsze i decydujące powinno być to czy Prezes złamał prawo,a prawo nie może być naciągane ze względu na osobę,protesty,oceny pracy, itp.A prawo stanowi wyraźnie i jasno"Prezesi spółek komunalnych nie mogą zasiadać w zarządach Fundacji prowadzących działalność gospodarczą".W związku z tym złamano prawo i nieważne czy Pan Fijałka się komuś podoba czy nie podoba.Nie można robić wyjątków i tworzyć precedensy.
Wszystkie wypowiedzi "za" czy "przeciw" jak również obrona Fijałki przez związki zawodowe,pracowników czy Platformę Obywatelską w tej sprawie powinny być mało istotne.Najważniejsze i decydujące powinno być to czy Prezes złamał prawo,a prawo nie może być naciągane ze względu na osobę,protesty,oceny pracy, itp.A prawo stanowi wyraźnie i jasno"Prezesi spółek komunalnych nie mogą zasiadać w zarządach Fundacji prowadzących działalność gospodarczą".W związku z tym złamano prawo i nieważne czy Pan Fijałka się komuś pod... rozwiń
Avatar
xyx / 24 stycznia 2009 o 22:29
Oj kundelki, kundelki !!! Poszczekajcie sobie - niech wam ulży, na zdrowie! W tym pieprzonym kraju nic nikomu nie pasuje. Jest źle - to nie ja! Jest dobrze- a co ? Trzeba zniszczyć! Tak dla zasady. Nie będzie ktoś miał więcej niż ja!! Jesli nie wiemy o co chodzi - to chodzi o kasę!!!!! Stanowisko prezesa w każdej firmie a szczególnie tej dobrze prosperującej a i do tego komunalnej - to bardzo intratna posadka!! Trzeba zrobić wszystko by ją dostać . Nachapać się kasy ile wlezie i jeszcze obdzielić kumpli! A co tam firma! Dzisiaj ta jutro tamta ..... Tak kundelki ....Prawda w oczy kole!Nie widzi się tego że człowiek ( Fijałka) przepracował większość życia w jednej firmie. Że z firmy "dziad" do której szukano pracowników z tzw. łapanki zrobił dobrze prosperujące przedsiębiorstwo którym można się pochwalić nie tylko w kraju ale i w Europie!!!!!!!!!!Zamiast podziękować prezesowi za dobrą pracę, za to że miasto może sie pochwalić dobrze zarządzana firmą - rzuca się kalumnie , miesza się z błotem . I za co??? A wszystko zaczęło się odkąd pan Wasilewski został prezydentem ( z "bożej łaski prezydentem") A wy dziennikarzyny uczta się rzemiosła bo to co wyprawiata - przyprawia o mdłości!! A zresztą co tu wymagać wszak 80 % dorosłych lublinian to okolica daqleka lub bliska. Prawda??
Oj kundelki, kundelki !!! Poszczekajcie sobie - niech wam ulży, na zdrowie! W tym pieprzonym kraju nic nikomu nie pasuje. Jest źle - to nie ja! Jest dobrze- a co ? Trzeba zniszczyć! Tak dla zasady. Nie będzie ktoś miał więcej niż ja!! Jesli nie wiemy o co chodzi - to chodzi o kasę!!!!! Stanowisko prezesa w każdej firmie a szczególnie tej dobrze prosperującej a i do tego komunalnej - to bardzo intratna posadka!! Trzeba zrobić wszystko by ją dostać . Nachapać się kasy ile wlezie i je... rozwiń
Avatar
9A61C7 / 24 stycznia 2009 o 10:47
dokładnie tak.jaki interes miał kul aby powołac go do zarzadu i ti na viceprezesa.I dlaczego on pije sprite.Obca markę a nie wodę z mpwik
Avatar
100 g. / 24 stycznia 2009 o 10:45
Przy odrobinie ambicji odszedł by sam, na emeryturę zresztą
Avatar
tupać nogą / 24 stycznia 2009 o 10:39
Drodzy dziennikarze i wszyscy obrońcy i przeciwnicy pana prezesa.
Proszę opisać choć raz czym zajmuje się fundacja rozwoju KUl.Po co została powołana.Jak jest zorganizowana.Kto zasiada w zarządzie,kto zasiadał.Przecież w takich zarządach zachodzą rózne powiązania.Sięgnijcie do sprawozdań.Jeżeli jest organizacją opp musi podac do wiadomości jakie otrzymuje darowizny.Proszę zapytać czy MPWIK dawał pieniadze na fundacje.Prawnicy miasta powinni sprawdzic ile pieniedzy zostalo przekazanych na kul Są fundacje malutkie i duże zarządzające dużymi kwotami.
Otóż fundacje na uczelniach powstają aby prowadzić działalnośc gospodarczą uniwersytetu,który takiej działalności nie może prowadzić.Czym się zajmuje.W sprawozdaniu dostepnym w internecie prowadzi,przychodnie zdrowia(fundusz zdrowia nie podpisuje umów z opp tylko z nzoz),parking na staszica i I armii wojska polskiego,4 punkty xero,2 księgarnie,studia podyplomowe,kursy jezykowe,barki i kawiarnie.Zatrudnia 32 osoby.Czy to nie jest działolność gospodarcza.Przecież ktoś tym wszystkim zarządza.Zarząd.Może i Pan prezes jest bardzo dobrym fachowcem ale w tym przypadku jest to naginanie prawa.Do tego proszę odszukać wiadomości na gazeta.pl z wakacji.Było doniesienie do prokuratury odnośnie ustawianych pretargów na kul i darowizn na fundacje.Ktoś te sprawy prowadzi.A nie tak wybiórczo .Trochę solidności.
Drodzy dziennikarze i wszyscy obrońcy i przeciwnicy pana prezesa.
Proszę opisać choć raz czym zajmuje się fundacja rozwoju KUl.Po co została powołana.Jak jest zorganizowana.Kto zasiada w zarządzie,kto zasiadał.Przecież w takich zarządach zachodzą rózne powiązania.Sięgnijcie do sprawozdań.Jeżeli jest organizacją opp musi podac do wiadomości jakie otrzymuje darowizny.Proszę zapytać czy MPWIK dawał pieniadze na fundacje.Prawnicy miasta powinni sprawdzic ile pieniedzy zostalo przekazanych na kul Są fundacje malutkie i duże zarządzające duż... rozwiń
Avatar
~gość~ / 24 stycznia 2009 o 09:59
Z tymi opiniami prawnymi to podejrzewam że będą ukierunkowane,bo jak mogą być obiektywne jak mają je opracować strony zainteresowane -MPWIK i URZĄD MIASTA! Opinie powinny być opracowane rzetelnie przez co najmniej trzech niezależnych ekspertów i z poza woj.lubelskiego.
Avatar
~gość~ / 24 stycznia 2009 o 09:48
Przedsiębiorcy "za",jak mogłoby być inaczej jak to ich szef/prezes/i założyciel Lubelskiego Forum Pracodawców.A "sługacze"zatrudniani w MPWIKu-radni,byli radni i członkowie ze świecznika słusznych partii też nie dadzą zginąć niezatapialnemu WSZECHWŁADCY !!!!
Avatar
Wicek / 19 września 2009 o 13:41
xyx napisał:
Oj kundelki, kundelki !!! Poszczekajcie sobie - niech wam ulży, na zdrowie! W tym pieprzonym kraju nic nikomu nie pasuje. Jest źle - to nie ja! Jest dobrze- a co ? Trzeba zniszczyć! Tak dla zasady. Nie będzie ktoś miał więcej niż ja!! Jesli nie wiemy o co chodzi - to chodzi o kasę!!!!! Stanowisko prezesa w każdej firmie a szczególnie tej dobrze prosperującej a i do tego komunalnej - to bardzo intratna posadka!! Trzeba zrobić wszystko by ją dostać . Nachapać się kasy ile wlezie i jeszcze obdzielić kumpli! A co tam firma! Dzisiaj ta jutro tamta ..... Tak kundelki ....Prawda w oczy kole!Nie widzi się tego że człowiek ( Fijałka) przepracował większość życia w jednej firmie. Że z firmy "dziad" do której szukano pracowników z tzw. łapanki zrobił dobrze prosperujące przedsiębiorstwo którym można się pochwalić nie tylko w kraju ale i w Europie!!!!!!!!!!Zamiast podziękować prezesowi za dobrą pracę, za to że miasto może sie pochwalić dobrze zarządzana firmą - rzuca się kalumnie , miesza się z błotem . I za co??? A wszystko zaczęło się odkąd pan Wasilewski został prezydentem ( z "bożej łaski prezydentem") A wy dziennikarzyny uczta się rzemiosła bo to co wyprawiata - przyprawia o mdłości!! A zresztą co tu wymagać wszak 80 % dorosłych lublinian to okolica daqleka lub bliska. Prawda??

Tak jest Pan Fijałka z firmy "dziad" do kwadratu zrobił prawdziwą firmę. Tylko nie liczył się z kosztami bo i tak był monopolistą w Lublinie. Sklepów w Lublinie jest kilka tysięcy a MPWiK jeden. Są ludzie co chodzą po wodę do Bystrzycy. Im Fijaqłka nie jest potrzebny. Natomiast inną sprawą jest liczba zatrudnionych w MPWiK i kto jest tam zatrudniony..Nie będę pisał bo poprzednicy to uczynili. Ja tylko napiszę, że nie nadarmo rzecznikiem prasowym u Pana Fijałki jest Pani, która jest żoną sędziego z Lublina. Po co ta Pani tam siedzi - wiadomo. MPWiK jak i MPO wygrają każdą sprawę. Wszak sędzia jest niezawisły, niezależny ( tu jest zależny od Pana Fijałki ) i to już jest wszystko.

Tak jest Pan Fijałka z firmy "dziad" do kwadratu zrobił prawdziwą firmę. Tylko nie liczył się z kosztami bo i tak był monopolistą w Lublinie. Sklepów w Lublinie jest kilka tysięcy a MPWiK jeden. Są ludzie co chodzą po wodę do Bystrzycy. Im Fijaqłka nie jest potrzebny. Natomiast inną sprawą jest liczba zatrudnionych w MPWiK i kto jest tam zatrudniony..Nie będę pisał bo poprzednicy to uczynili. Ja tylko napiszę, że nie nadarmo rzecznikiem prasowym u Pana Fijałki jest Pani, która jest żoną sędziego z Lublina. Po c... rozwiń
Avatar
wn / 26 stycznia 2009 o 11:37
Wszystkie komentarze ladne-piekne . Tylko wlasnie o co chodzi ? A chodzi wlasnie o to zeby zwolnic stanowisko firmy komunalnej dla kolejnego przydupasa wladzy. Fijalka jaki jest kazdy widzi - nie kazdy moze go kochac ale firme prowadzi dobrze i z korzyscia dla miasta. A teraz pan Brylowski, Stani i Lutek chca go zastapic sobie podlegla jednostka - kazdy z osobistych powodow. Pan Brylowski - bo Fijalka kiedys odwazyl sie byc jego kontrkandydatem w wyborach prezydenckich miasta Lublin, a Stani i Lutek bo przeszkadza im w bezprawnym i zlodziejskim przejeciu miejskiego wysypiska smieci , za ktore pan Lutek i tak dzieki panu Staniemu placi smieszne grosze - w zamian podnoszac mieszkancom Lublina oplaty za wywoz miejskich smieci na miejskie wysypisko !!!!!! Za gromka aprobata pana Staniego - jego bylego pracownika.
Wszystkie komentarze ladne-piekne . Tylko wlasnie o co chodzi ? A chodzi wlasnie o to zeby zwolnic stanowisko firmy komunalnej dla kolejnego przydupasa wladzy. Fijalka jaki jest kazdy widzi - nie kazdy moze go kochac ale firme prowadzi dobrze i z korzyscia dla miasta. A teraz pan Brylowski, Stani i Lutek chca go zastapic sobie podlegla jednostka - kazdy z osobistych powodow. Pan Brylowski - bo Fijalka kiedys odwazyl sie byc jego kontrkandydatem w wyborach prezydenckich miasta Lublin, a Stani i Lutek bo przeszkadza im w bezprawnym i zlodz... rozwiń
Avatar
~gość~ / 25 stycznia 2009 o 00:15
Zapoznałem się ze statutem Fundacji Rozwoju KUL na jej stronie internetowej i oniemiałem.Fundacja posiada ponad 10-cio milionowy majątek,a wielobranżową działalnością gospodarczą kieruje Zarząd w którego skład wchodzi pan Fijałka.Po dogłębnej analizie statutu Fundacji nie mam najmniejszej wątpliwości że prawo zostało złamane.I nie ma tu znaczenia że Fundacja jest dodatkowo od 2005r. Organizacją Pożytku Publicznego.
Avatar
~gość~ / 24 stycznia 2009 o 23:27
Wszystkie wypowiedzi "za" czy "przeciw" jak również obrona Fijałki przez związki zawodowe,pracowników czy Platformę Obywatelską w tej sprawie powinny być mało istotne.Najważniejsze i decydujące powinno być to czy Prezes złamał prawo,a prawo nie może być naciągane ze względu na osobę,protesty,oceny pracy, itp.A prawo stanowi wyraźnie i jasno"Prezesi spółek komunalnych nie mogą zasiadać w zarządach Fundacji prowadzących działalność gospodarczą".W związku z tym złamano prawo i nieważne czy Pan Fijałka się komuś podoba czy nie podoba.Nie można robić wyjątków i tworzyć precedensy.
Wszystkie wypowiedzi "za" czy "przeciw" jak również obrona Fijałki przez związki zawodowe,pracowników czy Platformę Obywatelską w tej sprawie powinny być mało istotne.Najważniejsze i decydujące powinno być to czy Prezes złamał prawo,a prawo nie może być naciągane ze względu na osobę,protesty,oceny pracy, itp.A prawo stanowi wyraźnie i jasno"Prezesi spółek komunalnych nie mogą zasiadać w zarządach Fundacji prowadzących działalność gospodarczą".W związku z tym złamano prawo i nieważne czy Pan Fijałka się komuś pod... rozwiń
Avatar
xyx / 24 stycznia 2009 o 22:29
Oj kundelki, kundelki !!! Poszczekajcie sobie - niech wam ulży, na zdrowie! W tym pieprzonym kraju nic nikomu nie pasuje. Jest źle - to nie ja! Jest dobrze- a co ? Trzeba zniszczyć! Tak dla zasady. Nie będzie ktoś miał więcej niż ja!! Jesli nie wiemy o co chodzi - to chodzi o kasę!!!!! Stanowisko prezesa w każdej firmie a szczególnie tej dobrze prosperującej a i do tego komunalnej - to bardzo intratna posadka!! Trzeba zrobić wszystko by ją dostać . Nachapać się kasy ile wlezie i jeszcze obdzielić kumpli! A co tam firma! Dzisiaj ta jutro tamta ..... Tak kundelki ....Prawda w oczy kole!Nie widzi się tego że człowiek ( Fijałka) przepracował większość życia w jednej firmie. Że z firmy "dziad" do której szukano pracowników z tzw. łapanki zrobił dobrze prosperujące przedsiębiorstwo którym można się pochwalić nie tylko w kraju ale i w Europie!!!!!!!!!!Zamiast podziękować prezesowi za dobrą pracę, za to że miasto może sie pochwalić dobrze zarządzana firmą - rzuca się kalumnie , miesza się z błotem . I za co??? A wszystko zaczęło się odkąd pan Wasilewski został prezydentem ( z "bożej łaski prezydentem") A wy dziennikarzyny uczta się rzemiosła bo to co wyprawiata - przyprawia o mdłości!! A zresztą co tu wymagać wszak 80 % dorosłych lublinian to okolica daqleka lub bliska. Prawda??
Oj kundelki, kundelki !!! Poszczekajcie sobie - niech wam ulży, na zdrowie! W tym pieprzonym kraju nic nikomu nie pasuje. Jest źle - to nie ja! Jest dobrze- a co ? Trzeba zniszczyć! Tak dla zasady. Nie będzie ktoś miał więcej niż ja!! Jesli nie wiemy o co chodzi - to chodzi o kasę!!!!! Stanowisko prezesa w każdej firmie a szczególnie tej dobrze prosperującej a i do tego komunalnej - to bardzo intratna posadka!! Trzeba zrobić wszystko by ją dostać . Nachapać się kasy ile wlezie i je... rozwiń
Avatar
9A61C7 / 24 stycznia 2009 o 10:47
dokładnie tak.jaki interes miał kul aby powołac go do zarzadu i ti na viceprezesa.I dlaczego on pije sprite.Obca markę a nie wodę z mpwik
Avatar
100 g. / 24 stycznia 2009 o 10:45
Przy odrobinie ambicji odszedł by sam, na emeryturę zresztą
Avatar
tupać nogą / 24 stycznia 2009 o 10:39
Drodzy dziennikarze i wszyscy obrońcy i przeciwnicy pana prezesa.
Proszę opisać choć raz czym zajmuje się fundacja rozwoju KUl.Po co została powołana.Jak jest zorganizowana.Kto zasiada w zarządzie,kto zasiadał.Przecież w takich zarządach zachodzą rózne powiązania.Sięgnijcie do sprawozdań.Jeżeli jest organizacją opp musi podac do wiadomości jakie otrzymuje darowizny.Proszę zapytać czy MPWIK dawał pieniadze na fundacje.Prawnicy miasta powinni sprawdzic ile pieniedzy zostalo przekazanych na kul Są fundacje malutkie i duże zarządzające dużymi kwotami.
Otóż fundacje na uczelniach powstają aby prowadzić działalnośc gospodarczą uniwersytetu,który takiej działalności nie może prowadzić.Czym się zajmuje.W sprawozdaniu dostepnym w internecie prowadzi,przychodnie zdrowia(fundusz zdrowia nie podpisuje umów z opp tylko z nzoz),parking na staszica i I armii wojska polskiego,4 punkty xero,2 księgarnie,studia podyplomowe,kursy jezykowe,barki i kawiarnie.Zatrudnia 32 osoby.Czy to nie jest działolność gospodarcza.Przecież ktoś tym wszystkim zarządza.Zarząd.Może i Pan prezes jest bardzo dobrym fachowcem ale w tym przypadku jest to naginanie prawa.Do tego proszę odszukać wiadomości na gazeta.pl z wakacji.Było doniesienie do prokuratury odnośnie ustawianych pretargów na kul i darowizn na fundacje.Ktoś te sprawy prowadzi.A nie tak wybiórczo .Trochę solidności.
Drodzy dziennikarze i wszyscy obrońcy i przeciwnicy pana prezesa.
Proszę opisać choć raz czym zajmuje się fundacja rozwoju KUl.Po co została powołana.Jak jest zorganizowana.Kto zasiada w zarządzie,kto zasiadał.Przecież w takich zarządach zachodzą rózne powiązania.Sięgnijcie do sprawozdań.Jeżeli jest organizacją opp musi podac do wiadomości jakie otrzymuje darowizny.Proszę zapytać czy MPWIK dawał pieniadze na fundacje.Prawnicy miasta powinni sprawdzic ile pieniedzy zostalo przekazanych na kul Są fundacje malutkie i duże zarządzające duż... rozwiń
Avatar
~gość~ / 24 stycznia 2009 o 09:59
Z tymi opiniami prawnymi to podejrzewam że będą ukierunkowane,bo jak mogą być obiektywne jak mają je opracować strony zainteresowane -MPWIK i URZĄD MIASTA! Opinie powinny być opracowane rzetelnie przez co najmniej trzech niezależnych ekspertów i z poza woj.lubelskiego.
Avatar
~gość~ / 24 stycznia 2009 o 09:48
Przedsiębiorcy "za",jak mogłoby być inaczej jak to ich szef/prezes/i założyciel Lubelskiego Forum Pracodawców.A "sługacze"zatrudniani w MPWIKu-radni,byli radni i członkowie ze świecznika słusznych partii też nie dadzą zginąć niezatapialnemu WSZECHWŁADCY !!!!
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 12

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 83 43

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 364 25

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 213 44

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 16

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 17

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 4

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 16

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!