Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 lipca 2011 r.
9:20
Edytuj ten wpis

Płatne parkingi w Lublinie: Większość kierowców nie płaci

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 19 A A
W 2010 r. w Lublinie sprzedano bilety parkingowe warte 365,7 tys. zł (Jacek Świerczyński)
W 2010 r. w Lublinie sprzedano bilety parkingowe warte 365,7 tys. zł (Jacek Świerczyński)

Większość kierowców w ogóle nie wkłada za szybę biletów parkingowych, przez co Ratusz nie zarabia tyle, ile powinien – wykazała wewnętrzna kontrola.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wszystko przez to, że za mało jest ludzi do sprawdzania parkingów. Niedługo ma być ich więcej.

W Lublinie jest w sumie 646 miejsc postojowych, na których obowiązują miejskie bilety. Ile magistrat powinien na nich zarobić? Tego do końca nie wiadomo, ale pewne jest, że jest z tym kiepsko. Kontrolerzy sprawdzili zeszły rok i pierwszy kwartał roku bieżącego.

W 2010 r. w Lublinie sprzedano bilety parkingowe warte 365,7 tys. złotych, z czego 73 tys. zł – jako marżę – dostało Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, które odpowiada za druk i dystrybucję biletów.

– Oznacza to, że w kontrolowanym okresie jedno miejsce parkingowe miało opłaconą tylko jedną godzinę postoju dziennie przy dziesięciu godzinach płatnych – informuje Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik prezydenta miasta.

Wszystko przez to, że szwankuje mechanizm kontroli na parkingach. W Ratuszu nie ma kto się tym zajmować. Do sprawdzania, czy kierowcy mają za szybą bilety, miasto miało tylko trzy osoby, z czego w jednym czasie na ulicach mogły być tylko dwie z nich. Jedna musiała zostać przy telefonie.
Z dokumentów wynika, że w trakcie ostatnich 85 dni roboczych zeszłego roku, takie kontrole przeprowadzone były zaledwie w 51 dniach. W tym czasie kontrolerzy najczęściej, bo aż 45 razy odwiedzili parking przy Krakowskim Przedmieściu, a najrzadziej, bo zaledwie pięć razy – ten przy Okopowej.

A to oznacza, że w tym ostatnim miejscu przez 80 "płatnych” dni nie pojawili się ani razu. W ciągu tych czterech miesięcy ani jednej kontroli nie było w rejonie Dworca Głównego PKP. Wyjaśnienie? "znaczna odległość od siedziby Urzędu Miasta”.

Urzędnicy z kontroli wewnętrznej sami obeszli wszystkie parkingi. Pierwszego dnia za szybami 52 proc. samochodów nie było ważnego biletu. Drugiego dnia biletów nie miało aż 73 proc. aut. Ile straciło miasto? Pierwszego dnia 482 zł, drugiego 706 zł i to przy założeniu, że część "gapowiczów” płaciłaby tylko za pół godziny, a część za godzinę. Wyszło też na jaw, że na wielu biletach nie było numeru rejestracyjnego, części w ogóle nie skasowano, inne wypełniano ołówkiem lub długopisami z blaknącym od światła tuszem. Inne leżały drukiem do dołu lub złożone na pół.

Magistrat już zapowiada wyciągnięcie wniosków. – Zwiększymy częstotliwość kontroli na płatnych parkingach – zapowiada Eugeniusz Janicki, dyrektor Zarządu Dróg i Mostów.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Wojtuś / 25 lipca 2011 o 17:13
A menele co udają parkingowych?'
Zrobcie z nimi porządek
To wtedy pogadamy...
Avatar
asdasd / 25 lipca 2011 o 15:35
Prawde powiedziawszy to nie wiadomo zwykle gdzie ten bilet kupić. Najśmieszniejsze jest to, że wymaga się też opłaty w miejscach gdzie do najbliższego kiosku z biletami jest 200-300 metrów lub ten jedyny jest zamknięty.
Avatar
Jaro / 25 lipca 2011 o 13:20
A,przepraszam czy do cholery w tym urzedzie ktoś myśli. Czasy dobrowolnej daniny i tacy skonczyły się w tym mieście razem z firmami które dawały zarobić więc norma że ludzie uciekają od płacenia.A skoro sami macie problemy z egzekwowaniem należności to proszę ZA KARĘ zatrudnić tych co na odcinku od poczty do pedetu potrafią sami-podejść ,zaoferować bilet,sami go wypisać,zainkasować opłatę i na koniec jeszcze odebrać bilet po zakończeniu parkowania.Takich ludzi nam trzeba a nie urzędników pierdzących w stołki i udających silnie zapracowanych.
Avatar
mela83 / 25 lipca 2011 o 13:20
Ee i po co te płatne parkingi ? zajrzyj tutaj http://formlinkus.com/news0042.php
Avatar
Mela83 / 25 lipca 2011 o 13:18
Eee i po co te płatne parkingi http://forum.dziennikwschodni.pl
Avatar
Lakris / 25 lipca 2011 o 13:01
nigdy nie uchylalem sie od placenia za parkingi, ale aby dokonac takiej czynnosci nalezy wiedziec, gdzie mam nabyc ow bilet!
Avatar
wincent / 25 lipca 2011 o 11:47
Czy straż wiejsko miejska w trakcie "wykonywania" pracy nie może tego kontrolować. Duża liczba funkcjonariuszy spędza czas za biureczkiem lub melinując się w jakimś zaprzyjaźnionym lokalu, może niech zaczną wykonywać pracę, za którą im płaci społeczeństwo.
Avatar
ja@ / 25 lipca 2011 o 11:46
a ja miałam sytuacje kiedy zaparkowałam auto koło bgż na krakowskim i udałam sie do kiosku koło DT Centrum po ten cholerny bilet, nie minęła minuta wracam a tam juź straż WIEJSKO- WIEJSKA mnie haltuje, tłumaczę ze ja przed chwilą, że paragon że to i owo, chamiska tylko " to było trzeba na zapas wozić biletów"- LuBLIN wieś zabita dechami, z deklami na urządach
Avatar
MM / 25 lipca 2011 o 11:31
Taaaa....a spróbujcie kupić w Lublinie miesięczny bilet parkingowy..... pewnie nawet większość z mieszkańców lub osób przejezdnych nie ma pojęcia gdzie i za ile.... bo takiej informacji nigdzie nie można znaleźć...ani też dowiedzieć się od urzędników...zadzwońcie na jakikolwiek numer BOM-u czy to w Ratuszu czy na Wieniawskiej bo to Urząd Miasta odpowiada za płatne parkingi i zapytajcie... niczego nie można się dowiedzieć...kierują ludzi do MPK. A samo zwani parkingowi... nie dasz takiemu zarobić to auta nie poznasz jak wrócisz. I w tym mieście tworzą Zarząd Dróg...o litości....
Poza tym biorąc pod uwagę ilość równolegle prowadzonych przebudów i remontów dróg, utrudnień w ruchu z tym związanych i wyłączonych z użytku parkingów w centrum miasta świadczy ewidentnie o braku organizacji robót i kompletnym bałaganie w UM Lublin. Jak zwykle odbija się to na zwykłych ludziach - użytkownikach dróg i mieszkańcach miasta.
Taaaa....a spróbujcie kupić w Lublinie miesięczny bilet parkingowy..... pewnie nawet większość z mieszkańców lub osób przejezdnych nie ma pojęcia gdzie i za ile.... bo takiej informacji nigdzie nie można znaleźć...ani też dowiedzieć się od urzędników...zadzwońcie na jakikolwiek numer BOM-u czy to w Ratuszu czy na Wieniawskiej bo to Urząd Miasta odpowiada za płatne parkingi i zapytajcie... niczego nie można się dowiedzieć...kierują ludzi do MPK. A samo zwani parkingowi... nie dasz takiemu zarobić to auta nie poznasz jak wrócisz. I w tym mieśc... rozwiń
Avatar
Franek / 25 lipca 2011 o 11:28
Racja, nie będę biegał i szukał miejsca gdzie mogę kupić bilet. W cywilizowanych krajach przy parkingach są automatyczne kasy biletowe i nie ma z tym problemu, ale tutaj jak zwykle coś musi być nie tak.
Avatar
Wojtuś / 25 lipca 2011 o 17:13
A menele co udają parkingowych?'
Zrobcie z nimi porządek
To wtedy pogadamy...
Avatar
asdasd / 25 lipca 2011 o 15:35
Prawde powiedziawszy to nie wiadomo zwykle gdzie ten bilet kupić. Najśmieszniejsze jest to, że wymaga się też opłaty w miejscach gdzie do najbliższego kiosku z biletami jest 200-300 metrów lub ten jedyny jest zamknięty.
Avatar
Jaro / 25 lipca 2011 o 13:20
A,przepraszam czy do cholery w tym urzedzie ktoś myśli. Czasy dobrowolnej daniny i tacy skonczyły się w tym mieście razem z firmami które dawały zarobić więc norma że ludzie uciekają od płacenia.A skoro sami macie problemy z egzekwowaniem należności to proszę ZA KARĘ zatrudnić tych co na odcinku od poczty do pedetu potrafią sami-podejść ,zaoferować bilet,sami go wypisać,zainkasować opłatę i na koniec jeszcze odebrać bilet po zakończeniu parkowania.Takich ludzi nam trzeba a nie urzędników pierdzących w stołki i udających silnie zapracowanych.
Avatar
mela83 / 25 lipca 2011 o 13:20
Ee i po co te płatne parkingi ? zajrzyj tutaj http://formlinkus.com/news0042.php
Avatar
Mela83 / 25 lipca 2011 o 13:18
Eee i po co te płatne parkingi http://forum.dziennikwschodni.pl
Avatar
Lakris / 25 lipca 2011 o 13:01
nigdy nie uchylalem sie od placenia za parkingi, ale aby dokonac takiej czynnosci nalezy wiedziec, gdzie mam nabyc ow bilet!
Avatar
wincent / 25 lipca 2011 o 11:47
Czy straż wiejsko miejska w trakcie "wykonywania" pracy nie może tego kontrolować. Duża liczba funkcjonariuszy spędza czas za biureczkiem lub melinując się w jakimś zaprzyjaźnionym lokalu, może niech zaczną wykonywać pracę, za którą im płaci społeczeństwo.
Avatar
ja@ / 25 lipca 2011 o 11:46
a ja miałam sytuacje kiedy zaparkowałam auto koło bgż na krakowskim i udałam sie do kiosku koło DT Centrum po ten cholerny bilet, nie minęła minuta wracam a tam juź straż WIEJSKO- WIEJSKA mnie haltuje, tłumaczę ze ja przed chwilą, że paragon że to i owo, chamiska tylko " to było trzeba na zapas wozić biletów"- LuBLIN wieś zabita dechami, z deklami na urządach
Avatar
MM / 25 lipca 2011 o 11:31
Taaaa....a spróbujcie kupić w Lublinie miesięczny bilet parkingowy..... pewnie nawet większość z mieszkańców lub osób przejezdnych nie ma pojęcia gdzie i za ile.... bo takiej informacji nigdzie nie można znaleźć...ani też dowiedzieć się od urzędników...zadzwońcie na jakikolwiek numer BOM-u czy to w Ratuszu czy na Wieniawskiej bo to Urząd Miasta odpowiada za płatne parkingi i zapytajcie... niczego nie można się dowiedzieć...kierują ludzi do MPK. A samo zwani parkingowi... nie dasz takiemu zarobić to auta nie poznasz jak wrócisz. I w tym mieście tworzą Zarząd Dróg...o litości....
Poza tym biorąc pod uwagę ilość równolegle prowadzonych przebudów i remontów dróg, utrudnień w ruchu z tym związanych i wyłączonych z użytku parkingów w centrum miasta świadczy ewidentnie o braku organizacji robót i kompletnym bałaganie w UM Lublin. Jak zwykle odbija się to na zwykłych ludziach - użytkownikach dróg i mieszkańcach miasta.
Taaaa....a spróbujcie kupić w Lublinie miesięczny bilet parkingowy..... pewnie nawet większość z mieszkańców lub osób przejezdnych nie ma pojęcia gdzie i za ile.... bo takiej informacji nigdzie nie można znaleźć...ani też dowiedzieć się od urzędników...zadzwońcie na jakikolwiek numer BOM-u czy to w Ratuszu czy na Wieniawskiej bo to Urząd Miasta odpowiada za płatne parkingi i zapytajcie... niczego nie można się dowiedzieć...kierują ludzi do MPK. A samo zwani parkingowi... nie dasz takiemu zarobić to auta nie poznasz jak wrócisz. I w tym mieśc... rozwiń
Avatar
Franek / 25 lipca 2011 o 11:28
Racja, nie będę biegał i szukał miejsca gdzie mogę kupić bilet. W cywilizowanych krajach przy parkingach są automatyczne kasy biletowe i nie ma z tym problemu, ale tutaj jak zwykle coś musi być nie tak.
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 0 3

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 0 2

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 0 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 4

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 0 1

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 0 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac 0 23

Po niedzieli zacznie się układanie kamiennych płyt na odnawianym deptaku. Najpierw pojawią się między ul. Kapucyńską i Staszica. Na całej długości powinny być ułożone do końca czerwca. Taki jest nowy termin ustalony przez miasto z wykonawcą prac, które miały się zakończyć do połowy maja

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia] 0 1

W Lublinie trwają KULturalia. Koncerty odbywają się na pl. Teatralnym przed CSK. Wczoraj wystąpili Vestige, Lilly Hates Roses, Ted Nemeth, Smolik // Kev Fox i Krzysztof Zalewski. Dzisiaj odbędą się koncerty zespołów Pasażer, Kamp!, Myslovitz, The Dumplings i Voo Voo

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa

Goły mężczyzna na schodach i awantura domowa 0 0

Do zrozumienia tej porannej przygody jaka wydarzyła się w jednym z bloków, potrzebna jest wiedza o zasadach dystrybucji mleka w czasach PRL i działaniu zamków zatrzaskowych w drzwiach

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik

Lublin: Wojska Obrony Terytorialnej złożą przysięgę na pl. Zamkowym. Będzie też piknik 0 2

Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” złożą przysięgę w najbliższą niedzielę o godz. 14. na placu Zamkowym w Lublinie. Uroczystość będzie połączona ze świętem lubelskiej brygady. Po ceremonii zaplanowano piknik rodzinny.

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05)
25 maja 2018, 9:00

Premiera "Hana Solo"! Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (25-27.05) 0 0

Co Gdzie Kiedy. To jedna z najgorętszych premier tego roku. Na ekrany lubelskich kin wkracza kolejna odsłona sagi Gwiezdnych Wojen - Han Solo, przedstawiająca młodzieńcze losy słynnego przemytnika. To jednak nie jedyna ciekawa premiera filmowa nadchodzącego weekendu. Ponadto lubelskie placówki oferują interesujące koncerty i spektakle. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta?

Sondaż wyborczy w Lublinie, Chełmie i Zamościu. Kto ma szanse na fotel prezydenta? 0 9

W Lublinie Krzysztof Żuk, w Chełmie Agata Fisz, a w Zamościu Andrzej Wnuk mają największe szanse na zwycięstwo w zbliżających się wyborach samorządowych

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu

Osak ograł Sawczuka na otwarcie sezonu 0 0

TENIS ZIEMNY Na kortach MOSiR w Parczewie odbył się otwarty turniej na otwarcie sezonu

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać

Przebudowa Al. Racławickich w Lublinie. Na nową drogę trzeba jeszcze poczekać 2 24

Nie będzie tego lata utrudnień spowodowanych przebudową Al. Racławickich i ul. Lipowej. Roboty nie zaczną się wcześniej niż pod koniec roku. Dotąd nie ogłoszono nawet przetargu, który wyłoni wykonawcę prac, a sam przetarg może potrwać wiele miesięcy

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 30

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!