Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 października 2009 r.
19:15
Edytuj ten wpis

Płk Jerzy Gryz kandydatem SLD na prezydenta Lublina

Autor: Zdjęcie autora (RP)
0 26 A A

Jerzy Gryz, były dowódca Garnizonu Lublin, jest nominowany przez lubelskie SLD na prezydenta Lublina. – Lublin wymaga zaplanowanej, uporządkowanej i systematycznej pracy – ocenia Jerzy Gryz. Jest pierwszą osobą, która potwierdziła chęć kandydowania w przyszłorocznych wyborach samorządowych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Gryza wskazała rada miejska Sojuszu. – Teraz trzeba jeszcze zgody zarządu województwa w uzgodnieniu z władzami krajowymi partii – mówi Jacek Czerniak szef SLD na Lubelszczyźnie. Z tym nie powinno być problemu. – Nie mamy innych kandydatów. Były inne propozycje, różne osoby zastanawiały się, ale odmówiły – stwierdza Czerniak.

Gryz do 2005 roku był szefem Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego oraz dowódcą Garnizonu Lublin. Do rezerwy odszedł w stopniu pułkownika. Ma doktorat z nauk humanistycznych, studiował prawo na Uniwersytecie Warszawskim, ukończył Moskiewski Instytut Spraw Międzynarodowych oraz Instytut Wyższych Studiów Obrony Narodowej w Paryżu. Pracował w polskiej dyplomacji wojskowej m.in. w Norwegii, Szwecji, Francji, Hiszpanii i w Maroku.

Współpracował z Wojskowymi Służbami Informacyjnymi. Biegle włada pięcioma językami m. in.: norweskim i szwedzkim. Wiosną kandydował z listy SLD w czerwcowych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jerzy z Lipowej / 10 listopada 2010 o 08:25
Pan pułkownik ma już za co żyć, więc kraść nie musi. Przeszedł dobrą jeśli nie najlepszą w świecie szkołę dyplomacji w Moskwie, na której studiowała młodzież z całego świata. Jego droga życiowa wskazuje, że myśli nie zależnie i postępuje zgodnie własnym sumieniem co akceptuje większość ludzi środka miłująca spokój.

Panie Jerzy, ja i moja rodzina głosujemy na Pana.
Avatar
wbe / 20 października 2010 o 22:28
Pan pułkownik w latach 80 piastował intratne posadki na placówkach dyplomatycznych. Oni (oficerowie w dyplomacji) po prostu szpiegami byli.
Teraz ten pan jest na emeryturze ... i niech tak lepiej zostanie.
Avatar
wbe / 20 października 2010 o 22:23
[quote name='mag' date='30 styczeń 2010 - 10:23 ' timestamp='1264839805' post='225908']
Ja Twój wpis rozumiem tak, że już się popisowa wataha zabrała za obrzydzanie ludzi, którzy cokolwiek zrobili dla tego kraju. Jakbyś chciał wiedzieć, to pan G. był jednym z pierwszych, którzy w latach 80-tych mówili o tym, że trzeba się dogadać z NATO. To jest taka moskiewska szkoła? To źle kształcili, bo wrogów sobie narobili, he he.
[/quote]
Avatar
weronika / 6 października 2010 o 11:45
Mam nadzieje, że wszyscy piszący o bolszewikach mają choć trochę wiedzy na ten temat. Ja na pewno będę na Pana głosowała. I w nosie mam czy to9 prawica czy lewica głosuję na człowieka. Polecam!!!!!!!!!!!
Avatar
~jaa~ / 3 marca 2010 o 13:11
Dajcie spokój jeszcze nam tylko w Lublinie Gryza trzeba.... nie dopuśćmy do tego by reprezentowali nas tacy ludzie jak on! Facet ,,pcha się ''gdzie może, co mało mu armia dała? nam trzeba kogoś kto zadba o miasto, kto je podniesie z ruin a co może kandydat który nie potrafił nawet poukładać własnego życia prywatnego...... nie wspominając już o tych jego ,,kwalifikacjach" zdobytych wiadomo gdzie.... nie dajmy się zwariować, nie zadowalajmy się byle czym!
Avatar
Czarek / 30 stycznia 2010 o 11:24
Na razie wiem tyle o kandydacie, że ma wielkie parcie na stołek, startował do europarlamentu , teraz na prezydenta Lublina , do naszego parlamentu po przegranych wyborach samorządowych też pewnie będzie startował za 2 lata. Później tylko wybory w kurii na Biskupa pozostaną
Avatar
mag / 30 stycznia 2010 o 09:23
Łuka napisał:
Oszczędźmy Lublinowi człowieka z moskiewskim dyplomem, to jakby popiersie Lenina wskrzeszać na nowo, to ja już wolę Palikota z gumową zabawką niż Jurka z czerwonym paszportem.
.

Ja Twój wpis rozumiem tak, że już się popisowa wataha zabrała za obrzydzanie ludzi, którzy cokolwiek zrobili dla tego kraju. Jakbyś chciał wiedzieć, to pan G. był jednym z pierwszych, którzy w latach 80-tych mówili o tym, że trzeba się dogadać z NATO. To jest taka moskiewska szkoła? To źle kształcili, bo wrogów sobie narobili, he he.

Ja Twój wpis rozumiem tak, że już się popisowa wataha zabrała za obrzydzanie ludzi, którzy cokolwiek zrobili dla tego kraju. Jakbyś chciał wiedzieć, to pan G. był jednym z pierwszych, którzy w latach 80-tych mówili o tym, że trzeba się dogadać z NATO. To jest taka moskiewska szkoła? To źle kształcili, bo wrogów sobie narobili, he he. rozwiń
Avatar
Łuka / 29 stycznia 2010 o 22:41
Oszczędźmy Lublinowi człowieka z moskiewskim dyplomem, to jakby popiersie Lenina wskrzeszać na nowo, to ja już wolę Palikota z gumową zabawką niż Jurka z czerwonym paszportem.
.
Avatar
Gość / 5 listopada 2009 o 16:46
PAWLAK - gdzie cie wywiało ?
Avatar
Gość / 31 października 2009 o 06:37
Zobacz "moje drogi " po wychyleniu nosa z Lublina:


[url="http://www.youtube.com/watch?v=__vDgxkb4vg"]http://www.youtube.com/watch?v=__vDgxkb4vg[/url]
Piękne, czy nie ? A jak spokojnie można jechać i kręcić sobie kierownicą ......
Avatar
Jerzy z Lipowej / 10 listopada 2010 o 08:25
Pan pułkownik ma już za co żyć, więc kraść nie musi. Przeszedł dobrą jeśli nie najlepszą w świecie szkołę dyplomacji w Moskwie, na której studiowała młodzież z całego świata. Jego droga życiowa wskazuje, że myśli nie zależnie i postępuje zgodnie własnym sumieniem co akceptuje większość ludzi środka miłująca spokój.

Panie Jerzy, ja i moja rodzina głosujemy na Pana.
Avatar
wbe / 20 października 2010 o 22:28
Pan pułkownik w latach 80 piastował intratne posadki na placówkach dyplomatycznych. Oni (oficerowie w dyplomacji) po prostu szpiegami byli.
Teraz ten pan jest na emeryturze ... i niech tak lepiej zostanie.
Avatar
wbe / 20 października 2010 o 22:23
[quote name='mag' date='30 styczeń 2010 - 10:23 ' timestamp='1264839805' post='225908']
Ja Twój wpis rozumiem tak, że już się popisowa wataha zabrała za obrzydzanie ludzi, którzy cokolwiek zrobili dla tego kraju. Jakbyś chciał wiedzieć, to pan G. był jednym z pierwszych, którzy w latach 80-tych mówili o tym, że trzeba się dogadać z NATO. To jest taka moskiewska szkoła? To źle kształcili, bo wrogów sobie narobili, he he.
[/quote]
Avatar
weronika / 6 października 2010 o 11:45
Mam nadzieje, że wszyscy piszący o bolszewikach mają choć trochę wiedzy na ten temat. Ja na pewno będę na Pana głosowała. I w nosie mam czy to9 prawica czy lewica głosuję na człowieka. Polecam!!!!!!!!!!!
Avatar
~jaa~ / 3 marca 2010 o 13:11
Dajcie spokój jeszcze nam tylko w Lublinie Gryza trzeba.... nie dopuśćmy do tego by reprezentowali nas tacy ludzie jak on! Facet ,,pcha się ''gdzie może, co mało mu armia dała? nam trzeba kogoś kto zadba o miasto, kto je podniesie z ruin a co może kandydat który nie potrafił nawet poukładać własnego życia prywatnego...... nie wspominając już o tych jego ,,kwalifikacjach" zdobytych wiadomo gdzie.... nie dajmy się zwariować, nie zadowalajmy się byle czym!
Avatar
Czarek / 30 stycznia 2010 o 11:24
Na razie wiem tyle o kandydacie, że ma wielkie parcie na stołek, startował do europarlamentu , teraz na prezydenta Lublina , do naszego parlamentu po przegranych wyborach samorządowych też pewnie będzie startował za 2 lata. Później tylko wybory w kurii na Biskupa pozostaną
Avatar
mag / 30 stycznia 2010 o 09:23
Łuka napisał:
Oszczędźmy Lublinowi człowieka z moskiewskim dyplomem, to jakby popiersie Lenina wskrzeszać na nowo, to ja już wolę Palikota z gumową zabawką niż Jurka z czerwonym paszportem.
.

Ja Twój wpis rozumiem tak, że już się popisowa wataha zabrała za obrzydzanie ludzi, którzy cokolwiek zrobili dla tego kraju. Jakbyś chciał wiedzieć, to pan G. był jednym z pierwszych, którzy w latach 80-tych mówili o tym, że trzeba się dogadać z NATO. To jest taka moskiewska szkoła? To źle kształcili, bo wrogów sobie narobili, he he.

Ja Twój wpis rozumiem tak, że już się popisowa wataha zabrała za obrzydzanie ludzi, którzy cokolwiek zrobili dla tego kraju. Jakbyś chciał wiedzieć, to pan G. był jednym z pierwszych, którzy w latach 80-tych mówili o tym, że trzeba się dogadać z NATO. To jest taka moskiewska szkoła? To źle kształcili, bo wrogów sobie narobili, he he. rozwiń
Avatar
Łuka / 29 stycznia 2010 o 22:41
Oszczędźmy Lublinowi człowieka z moskiewskim dyplomem, to jakby popiersie Lenina wskrzeszać na nowo, to ja już wolę Palikota z gumową zabawką niż Jurka z czerwonym paszportem.
.
Avatar
Gość / 5 listopada 2009 o 16:46
PAWLAK - gdzie cie wywiało ?
Avatar
Gość / 31 października 2009 o 06:37
Zobacz "moje drogi " po wychyleniu nosa z Lublina:


[url="http://www.youtube.com/watch?v=__vDgxkb4vg"]http://www.youtube.com/watch?v=__vDgxkb4vg[/url]
Piękne, czy nie ? A jak spokojnie można jechać i kręcić sobie kierownicą ......