poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Lublin

Płk Jerzy Gryz kandydatem SLD na prezydenta Lublina

  Edytuj ten wpis
Autor: (RP)

Jerzy Gryz, były dowódca Garnizonu Lublin, jest nominowany przez lubelskie SLD na prezydenta Lublina. – Lublin wymaga zaplanowanej, uporządkowanej i systematycznej pracy – ocenia Jerzy Gryz. Jest pierwszą osobą, która potwierdziła chęć kandydowania w przyszłorocznych wyborach samorządowych.

Gryza wskazała rada miejska Sojuszu. – Teraz trzeba jeszcze zgody zarządu województwa w uzgodnieniu z władzami krajowymi partii – mówi Jacek Czerniak szef SLD na Lubelszczyźnie. Z tym nie powinno być problemu. – Nie mamy innych kandydatów. Były inne propozycje, różne osoby zastanawiały się, ale odmówiły – stwierdza Czerniak.

Gryz do 2005 roku był szefem Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego oraz dowódcą Garnizonu Lublin. Do rezerwy odszedł w stopniu pułkownika. Ma doktorat z nauk humanistycznych, studiował prawo na Uniwersytecie Warszawskim, ukończył Moskiewski Instytut Spraw Międzynarodowych oraz Instytut Wyższych Studiów Obrony Narodowej w Paryżu. Pracował w polskiej dyplomacji wojskowej m.in. w Norwegii, Szwecji, Francji, Hiszpanii i w Maroku.

Współpracował z Wojskowymi Służbami Informacyjnymi. Biegle włada pięcioma językami m. in.: norweskim i szwedzkim. Wiosną kandydował z listy SLD w czerwcowych wyborach do Parlamentu Europejskiego.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Jerzy z Lipowej
wbe
wbe
(26) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Jerzy z Lipowej
Jerzy z Lipowej (10 listopada 2010 o 08:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pan pułkownik ma już za co żyć, więc kraść nie musi. Przeszedł dobrą jeśli nie najlepszą w świecie szkołę dyplomacji w Moskwie, na której studiowała młodzież z całego świata. Jego droga życiowa wskazuje, że myśli nie zależnie i postępuje zgodnie własnym sumieniem co akceptuje większość ludzi środka miłująca spokój.

Panie Jerzy, ja i moja rodzina głosujemy na Pana.
Rozwiń
wbe
wbe (20 października 2010 o 22:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pan pułkownik w latach 80 piastował intratne posadki na placówkach dyplomatycznych. Oni (oficerowie w dyplomacji) po prostu szpiegami byli.
Teraz ten pan jest na emeryturze ... i niech tak lepiej zostanie.
Rozwiń
wbe
wbe (20 października 2010 o 22:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='mag' date='30 styczeń 2010 - 10:23 ' timestamp='1264839805' post='225908']
Ja Twój wpis rozumiem tak, że już się popisowa wataha zabrała za obrzydzanie ludzi, którzy cokolwiek zrobili dla tego kraju. Jakbyś chciał wiedzieć, to pan G. był jednym z pierwszych, którzy w latach 80-tych mówili o tym, że trzeba się dogadać z NATO. To jest taka moskiewska szkoła? To źle kształcili, bo wrogów sobie narobili, he he.
[/quote]
Rozwiń
weronika
weronika (6 października 2010 o 11:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mam nadzieje, że wszyscy piszący o bolszewikach mają choć trochę wiedzy na ten temat. Ja na pewno będę na Pana głosowała. I w nosie mam czy to9 prawica czy lewica głosuję na człowieka. Polecam!!!!!!!!!!!
Rozwiń
~jaa~
~jaa~ (3 marca 2010 o 13:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dajcie spokój jeszcze nam tylko w Lublinie Gryza trzeba.... nie dopuśćmy do tego by reprezentowali nas tacy ludzie jak on! Facet ,,pcha się ''gdzie może, co mało mu armia dała? nam trzeba kogoś kto zadba o miasto, kto je podniesie z ruin a co może kandydat który nie potrafił nawet poukładać własnego życia prywatnego...... nie wspominając już o tych jego ,,kwalifikacjach" zdobytych wiadomo gdzie.... nie dajmy się zwariować, nie zadowalajmy się byle czym!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (26)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!