czwartek, 25 maja 2017 r.

Lublin

Po kontroli firm odśnieżających Lublin: Część sprzętu jest wątpliwej jakości

Dodano: 14 grudnia 2010, 19:36
Autor: (drs)

Część sprzętu jest wątpliwej jakości, niektóre pojazdy też nie są idealne – stwierdza Tomasz Radzikowski z Urzędu Miasta po kontroli firm, które na zlecenie magistratu odśnieżają lubelskie ulice.

W środę mają się odbyć pierwsze dyscyplinujące rozmowy z szefami firm. Rozmowy, bo w tym przypadku na nic więcej magistrat sobie pozwolić nie może.

- Kiedy organizowaliśmy przetarg na odśnieżanie, chciałem wpisać do wymogów, że sprzęt nie może mieć więcej niż osiem lat, ale prawnicy uznali, że byłoby to niezgodne z prawem.

Ratusz zamierza zmienić sposób koordynacji i kontroli odśnieżania ulic. To jeden z podstawowych wniosków po niepowodzeniach z przełomu listopada i grudnia.

W magistracie ma zostać powołany specjalny zespół zadaniowy, w którego skład wejdą również przedstawiciele służb kryzysowych i strażnicy miejscy, do nadzoru oddelegowani zostaną też dodatkowi pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta.
Czytaj więcej o:
obserwator
sceptyk
Ania
(11) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

obserwator
obserwator (16 grudnia 2010 o 10:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czyżby w trakcie przetargów nie sprawdzano kondycjii "fizycznej" i sprzętu firm, które wygrały na pewno proponując najniższą cenę?
Rozwiń
sceptyk
sceptyk (16 grudnia 2010 o 09:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Gość' timestamp='1292369125' post='405879']
Takie kontrole to zwykłe zabawy skutkujące coraz większą ilością urzędników walczących ze śniegiem zza biurka i rozkładaniem odpowiedzialności na różne sztaby, komisje i zespoły, czyli personalnie na nikogo. Gdyby pan Radzikowski spędził choć pół dnia na odśnieżaniu to zrozumiałby w czym problem i skąd te listopadowo-grudniowe niepowodzenia.
[/quote]
Pan Radzikowski jest geografem z wykształcenia i wiele lat ponad 20 spędził w ochronie środwiska u dyr Staniego więc czego od niego wymagać, aby znał się na gospodarce komunalnej, chyba kpina . Prezydent Żuk powinien podejmować decyzje aby na stanowiskach były osoby kompetentne a nie z klucza jak to wynika że rodzinne ukłądy i koleżeńskie w UM Lublina powinny być zlikwidowane aby Lublin się rozwijał. Zasada jest prosta jak sa przeciweństwa jest rozwój jeśli ich nie ma rozwoju też nie ma .
Rozwiń
Ania
Ania (15 grudnia 2010 o 08:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czas na zmiany w ratuszu. Skoro pan Radzikowski kolejny rok nie radzi sobie z firmami odśnieżającymi, nie łudźmy się, że poradzi sobie teraz. Gdzie był i dlaczego nie myślał, gdy organizował przetargi? Dlaczego nie wyciągał wniosków z poprzednich lat?
Rozwiń
jon
jon (15 grudnia 2010 o 08:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
sprzęt jest najnowszej generacji bo ma GPS-y.
a tak na poważnie , to przesada , że 8 letni pług jest nieodpowiednim sprzętem do dowalania sniegu
Rozwiń
Gość
Gość (15 grudnia 2010 o 08:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ulica Zana od ronda przy zusie do skrzyzowania z ul. Nadbystrzycką to jeden wielki parking pomiędzy pryzmami śniegu. Ulica zwężyła się z 4 do 2 pasów ruch i przez cały ten czas od ostatnich opadów śniegu nikt nic nie robi.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (11)

Pozostałe informacje

Alarm 24