Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 stycznia 2008 r.
20:59
Edytuj ten wpis

Po pożarze mają pół mieszkania

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 4 A A

Pani Joanna od tygodnia śpi wciśnięta między dwie kuchenne szafki a jej schorowany ojciec w małym pokoiku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Tak się gnieżdżą, bo nadzór budowlany nie pozwala używać dużego pokoju. Miasto na lokal zastępczy każe czekać. Noclegu w hotelu nie proponuje bo "lokatorzy dają sobie radę”.

- Dzisiaj nie mogłam nic jeść, bo żołądek mnie bolał przez to spanie na twardej podłodze w kuchni - skarży się Joanna Kłosińska z mieszkania na piętrze kamienicy przy Zamojskiej. - Na czym śpię? Na kołdrze i prześcieradle, bo żaden materac mi się tutaj nie mieści. Staram się trzymać fason i się nie załamywać.
Ciężko jest. Bo co mam robić? Albo sobie posiedzę na krześle, albo na stołku obok, tyle mogę.

Pani Joanna nie może korzystać z dużego pokoju, bo zabronił tego Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Sufit w tym pomieszczeniu może runąć. Tydzień temu pokój zalała woda, którą strażacy gasili pożar dachu i poddasza kamienicy. W mieszkaniu oprócz pani Joanny zameldowane są jeszcze trzy osoby: jej 86-letni ojciec, cierpiący na daleko posuniętą chorobę Parkinsona oraz córka z mężem.

- Właściciel kamienicy jakoś się nie wyrywa do tego, żeby nam pomóc. A miasto mówi, że kamienica ma właściciela, który nam powinien załatwić jakiś inny kąt - mówi Kłosińska. - Ale urzędnicy i tak wiedzą, że w tej sytuacji muszą nam zapewnić lokal zastępczy - dodaje Juliusz Wojciechowicz, zięć pani Joanny. - Najpierw musimy znaleźć odpowiedni lokal. To nie jest kwestia godzin, tylko dni - mówi Tomasz Kępa, zastępca dyrektora Wydziału Spraw Mieszkaniowych w Urzędzie Miasta. - Nie mamy w tej chwili żadnych wolnych lokali, choćby dlatego, że w części mieszkań trwają remonty - dodaje.

- Ja rozumiem, że miasto nie ma zastępczego lokalu od ręki, ale powinno zagwarantować chociaż jakiś nocleg w hotelu, żeby nie trzeba było spać na podłodze - stwierdza Wojciechowicz. - Takie rozwiązania praktykujemy tylko wtedy, gdy mieszkańcy nie mają gdzie się podziać. A ci lokatorzy, z tego co wiem, tymczasowo zapewnili sobie dach nad głową, mają gdzie mieszkać i jakoś dają sobie radę - odpowiada Kępa.

Dziś pani Kłosińska będzie prosić o lokal w Urzędzie Miasta. - Jeśli to nic nie pomoże, postaram się dotrzeć do prezydenta. Może on coś zaradzi.

Do sprawy wrócimy.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
John / 25 stycznia 2008 o 10:51
@bree
1. Czynsze wcale nie sa niskie, a nawet sa systematycznie podnoszone (poprostu duza czesc lokatorow nie placi, na czym cierpia pozostali).
2. Starych kamienic ubespieczalnie nie chca za bardzo ubezpieczac.
Avatar
Lena / 22 stycznia 2008 o 19:01
"Bree" co ty bredzisz!. Jak myślisz dlaczego Ci ludzie tam mieszkają?...napewno kochają to rozwalone mieszkanie i lubią sie włóczyć po gazetach i Urzędach błagając o 4 ściany i DACH nad głową.Nie pomyślałeś, że juz dawno by się wyprowadzili, gdyby mieli ZA CO!!!!!!
Avatar
Gość / 22 stycznia 2008 o 10:24
Ciekawy poglad i jest w tym nawet czesc racji. Panstwo w trosce o budazety domowe takich rodzin nie pozwala podniesc czynszy do wysokosci odzwierciedlajacych rzeczywiste koszta eksploatacji lokalu i w efekcie doprowadzilo do tego ze mieszkania te wala im sie na glowe (plona).
Z drugiej strony nie mozna nasmiewac sie z cudzego nieszczescia. Kobieta jest w rozpaczliwej sytuacji z chorym ojcem na karku.
Avatar
bree / 22 stycznia 2008 o 08:11
A dlaczego do tej pory Jaśniepaństwo nie kupili sobie mieszkanka? A co komuna trwa nadal? I bardzo dobrze! Płacąc grosze czynszu lokatorzy powodują że właściciele kamienic nie mają za co ich remontować.Stan techniczny kamienic powoduje że nie daje sie w nich mieszkać.I do tego żądania "Właściciel kamienicy się nie wyrywa.." A nie pomyśleliście że to on jest największym poszkodowanym!Wy pójdziecie mieszkać gdzie indziej,on zostanie ze zruinowaną przez Was -lokatorów kamienicą.A ubezpieczyć się lokatorzy to nie łaska?Po co? Zbędny wydatek zapewne.... Było sobie kupić mieszkanie i było by po sprawie....I to zas łanianie się chorym tatusiem, ochrypłym kanarkiem,kulawą jaszczurką....
A dlaczego do tej pory Jaśniepaństwo nie kupili sobie mieszkanka? A co komuna trwa nadal? I bardzo dobrze! Płacąc grosze czynszu lokatorzy powodują że właściciele kamienic nie mają za co ich remontować.Stan techniczny kamienic powoduje że nie daje sie w nich mieszkać.I do tego żądania "Właściciel kamienicy się nie wyrywa.." A nie pomyśleliście że to on jest największym poszkodowanym!Wy pójdziecie mieszkać gdzie indziej,on zostanie ze zruinowaną przez Was -lokatorów kamienicą.A ubezpieczyć się lokatorzy to nie łaska?Po co? Z... rozwiń
Avatar
John / 25 stycznia 2008 o 10:51
@bree
1. Czynsze wcale nie sa niskie, a nawet sa systematycznie podnoszone (poprostu duza czesc lokatorow nie placi, na czym cierpia pozostali).
2. Starych kamienic ubespieczalnie nie chca za bardzo ubezpieczac.
Avatar
Lena / 22 stycznia 2008 o 19:01
"Bree" co ty bredzisz!. Jak myślisz dlaczego Ci ludzie tam mieszkają?...napewno kochają to rozwalone mieszkanie i lubią sie włóczyć po gazetach i Urzędach błagając o 4 ściany i DACH nad głową.Nie pomyślałeś, że juz dawno by się wyprowadzili, gdyby mieli ZA CO!!!!!!
Avatar
Gość / 22 stycznia 2008 o 10:24
Ciekawy poglad i jest w tym nawet czesc racji. Panstwo w trosce o budazety domowe takich rodzin nie pozwala podniesc czynszy do wysokosci odzwierciedlajacych rzeczywiste koszta eksploatacji lokalu i w efekcie doprowadzilo do tego ze mieszkania te wala im sie na glowe (plona).
Z drugiej strony nie mozna nasmiewac sie z cudzego nieszczescia. Kobieta jest w rozpaczliwej sytuacji z chorym ojcem na karku.
Avatar
bree / 22 stycznia 2008 o 08:11
A dlaczego do tej pory Jaśniepaństwo nie kupili sobie mieszkanka? A co komuna trwa nadal? I bardzo dobrze! Płacąc grosze czynszu lokatorzy powodują że właściciele kamienic nie mają za co ich remontować.Stan techniczny kamienic powoduje że nie daje sie w nich mieszkać.I do tego żądania "Właściciel kamienicy się nie wyrywa.." A nie pomyśleliście że to on jest największym poszkodowanym!Wy pójdziecie mieszkać gdzie indziej,on zostanie ze zruinowaną przez Was -lokatorów kamienicą.A ubezpieczyć się lokatorzy to nie łaska?Po co? Zbędny wydatek zapewne.... Było sobie kupić mieszkanie i było by po sprawie....I to zas łanianie się chorym tatusiem, ochrypłym kanarkiem,kulawą jaszczurką....
A dlaczego do tej pory Jaśniepaństwo nie kupili sobie mieszkanka? A co komuna trwa nadal? I bardzo dobrze! Płacąc grosze czynszu lokatorzy powodują że właściciele kamienic nie mają za co ich remontować.Stan techniczny kamienic powoduje że nie daje sie w nich mieszkać.I do tego żądania "Właściciel kamienicy się nie wyrywa.." A nie pomyśleliście że to on jest największym poszkodowanym!Wy pójdziecie mieszkać gdzie indziej,on zostanie ze zruinowaną przez Was -lokatorów kamienicą.A ubezpieczyć się lokatorzy to nie łaska?Po co? Z... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 11

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 72 34

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 332 22

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 199 44

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 16

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 16

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 3

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!