Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 lutego 2011 r.
18:31
Edytuj ten wpis

Pociagi z Lublina do Warszawy mają jeździć 160 km/h

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 26 A A
Pociągi z Lublina do Warszawy mają jechać  (Archiwum)
Pociągi z Lublina do Warszawy mają jechać (Archiwum)

160 km/h mają mknąć pociągi po modernizacji linii nr 7 między Warszawą a Lublinem. Taki z kilku wariantów wybrała spółka PKP Polskie Linie Kolejowe. Jej koszt to 4,5 miliarda zł.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Prace zaczną się najwcześniej w 2014 r. Przedtem dwa lata potrwa samo projektowanie, a na wyłonienie wykonawcy potrzeba roku. Polsko-brytyjskie konsorcjum tworzące dokument zwany studium wykonalności nie stworzyło go do dziś, choć czas na to miało do maja ub. r.

Wciąż brak też decyzji środowiskowej. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska czeka na dokumenty z Ukrainy, bo bada też odłożony na nieokreśloną przyszłość etap dotyczący odcinka Lublin-Dorohusk. Bez pism zza Buga decyzji nie wyda, a czekać może długo, bo Ukraina nie ma żadnych terminów na ich przysłanie.
Co gorsza, do rozpoczęcia modernizacji, która miałaby być dotowana przez Unię Europejską nie można przebudowywać linii własnym sumptem.

Zabrania tego unijne prawo. Możliwe są mniejsze roboty dające się nazwać "bieżącym utrzymaniem” lub "robotami odtworzeniowymi”. Na takie prace podnoszące prędkość jazdy koło Puław do 120 km/h trzeba 35 mln zł. – Na razie tych pieniędzy nie ma – przyznaje Zygmunt Grzechulski z Zakładu Linii Kolejowych w Lublinie.

Zamiast pieniędzy kolejarze dostają… pochwałę od ministra. – Podziwiam tutejszy zakład, bo z ponad 30-letniego toru potrafi jeszcze wycisnąć prędkość 100-120 km/h – mówi Andrzej Massel, wiceminister infrastruktury.

Komentarze 26

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Josef46 / 2 marca 2011 o 07:43
Takie bzdury to można wyczytać tylko w dzienniku wschodnim. Jeszcze w lutym podjęto decyzję o przniesieniu pieniędzy z kolei na drogi,a wszystko po to aby uspokoic protestujących.Aby pociąg mogł jechać z szybkością 160 km/h trzeba wybudowac nową kolej.Tak więc pisanie takich bzdur to może byc tylko na użytek PO-PSL,jako materiał sponsorowany!!
Avatar
pije kuba do jakuba, mic.. / 1 marca 2011 o 21:44
[quote name='Kajtek' timestamp='1299011063' post='444730']
frustrat, idiota, czy były ubek?
[/quote]
platformers. Nie widzialeś jak cieżko bylo wydrzeć kase na S17? jak pełowcy nie chciali oddać? A i tak jeszcze nic nie wiadomo
Avatar
Kajtek / 1 marca 2011 o 21:24
[quote name='ANRTTY' timestamp='1298979610' post='444367']
ZAPOMNIJCIE WSIOKI Z LUBELSKIEGO O JAKIEJKOLWIEK MODRENIZACJI LINI KOLEJOWEJ DO WARSZAWY, DO RADOMIA,KRAŚNIKA,CHEŁMA, JAK TEŻ BUDOWY NOWYCH DRÓG I OBOWODNICY LUBLINA!!JESTEŚCIE SKAZANI PRZEZ WASZYCH TFU DECYDENTÓW, TFU POLITYKÓW Z REGIONU I RÓŻNEJ MAŚCI KOBMINATORÓW MIESZAJĄCYCH W DROGACH I NA KOLEJI,NA MARAZM,ZACOFANIE I BYCIE ZAŚCIANKIEM PO WSZE CZASY!!AMEN.
[/quote]

frustrat, idiota, czy były ubek?
Avatar
Romek / 1 marca 2011 o 21:06
Jak w takim tempie będzie ubywać połączeń to kto będzie po tych torach jeździł?
Avatar
MIETEK / 1 marca 2011 o 19:59
[quote name='darek' timestamp='1298986136' post='444458']
Ha Ha Ha . Już to widzę jak rząd PO da nam szybką kolej . HA HA HA !!! Tusek już gra przed wyborami . Może jutro Tusek obieca darmowe loty do Wawy i Szczecina. Najgorszy rząd jest obecnie.
[/quote]
A PiS, SLD, ALBO LPR CI DAŁA PRĘDKOŚCI 160 KM/H NA POLSKICH TORACH???BO JA NIE WIDZIAŁEM,CHYBA,ŻE DO WATYKANU,CHA,CHA!!
Avatar
aa / 1 marca 2011 o 17:58
będziesz jechał 200 na s17, oj dziecko, jeszcze wielu rzeczy musisz się nauczyć
np. tego że wtedy wylecisz z zakrętu albo zatrzymasz się w połowie naczepy tira
200km/h na s17
fajne są wypowiedzi nieświadomych życia dzieci
Avatar
Julia / 1 marca 2011 o 17:49
[quote name='lublin kiedys' timestamp='1298994966' post='444547']
160km/h ale predkosc po wybudowaniu s17 tam beda smigac ludzie po 200km/h a zreszta 160 pewnie tylko na wybranych odcinkach wiec dalej w xxi wieku do wawki bedziemy mieli okolo2 godzin
[/quote]
JASNE, NA DRODZE EKSPRESOWEJ 200KM/H . Takim idiotom-zabójcom na drogach powinni zabierać prawo jazdy
Avatar
lublin kiedys / 1 marca 2011 o 16:56
160km/h ale predkosc po wybudowaniu s17 tam beda smigac ludzie po 200km/h a zreszta 160 pewnie tylko na wybranych odcinkach wiec dalej w xxi wieku do wawki bedziemy mieli okolo2 godzin
Avatar
wiśnia / 1 marca 2011 o 15:52
Oho, zaczyna się licytacja przedwyborcza. Chyba mi pendolino na dłoni wyrośnie jak coś takiego się wydarzy :)Kiedyś już nawet taka kampania była i nic się nie wydarzyło...http://www.youtube.com/watch?v=QLGPR0-eh5U
Avatar
sPISkowiec / 1 marca 2011 o 15:08
http://www.youtube.com/watch?v=prYXMQi2CjE&feature=related

tacy (nie POwiem jacy, bo pełni urząd Prezydenta RP) nami rządzą
Avatar
Josef46 / 2 marca 2011 o 07:43
Takie bzdury to można wyczytać tylko w dzienniku wschodnim. Jeszcze w lutym podjęto decyzję o przniesieniu pieniędzy z kolei na drogi,a wszystko po to aby uspokoic protestujących.Aby pociąg mogł jechać z szybkością 160 km/h trzeba wybudowac nową kolej.Tak więc pisanie takich bzdur to może byc tylko na użytek PO-PSL,jako materiał sponsorowany!!
Avatar
pije kuba do jakuba, mic.. / 1 marca 2011 o 21:44
[quote name='Kajtek' timestamp='1299011063' post='444730']
frustrat, idiota, czy były ubek?
[/quote]
platformers. Nie widzialeś jak cieżko bylo wydrzeć kase na S17? jak pełowcy nie chciali oddać? A i tak jeszcze nic nie wiadomo
Avatar
Kajtek / 1 marca 2011 o 21:24
[quote name='ANRTTY' timestamp='1298979610' post='444367']
ZAPOMNIJCIE WSIOKI Z LUBELSKIEGO O JAKIEJKOLWIEK MODRENIZACJI LINI KOLEJOWEJ DO WARSZAWY, DO RADOMIA,KRAŚNIKA,CHEŁMA, JAK TEŻ BUDOWY NOWYCH DRÓG I OBOWODNICY LUBLINA!!JESTEŚCIE SKAZANI PRZEZ WASZYCH TFU DECYDENTÓW, TFU POLITYKÓW Z REGIONU I RÓŻNEJ MAŚCI KOBMINATORÓW MIESZAJĄCYCH W DROGACH I NA KOLEJI,NA MARAZM,ZACOFANIE I BYCIE ZAŚCIANKIEM PO WSZE CZASY!!AMEN.
[/quote]

frustrat, idiota, czy były ubek?
Avatar
Romek / 1 marca 2011 o 21:06
Jak w takim tempie będzie ubywać połączeń to kto będzie po tych torach jeździł?
Avatar
MIETEK / 1 marca 2011 o 19:59
[quote name='darek' timestamp='1298986136' post='444458']
Ha Ha Ha . Już to widzę jak rząd PO da nam szybką kolej . HA HA HA !!! Tusek już gra przed wyborami . Może jutro Tusek obieca darmowe loty do Wawy i Szczecina. Najgorszy rząd jest obecnie.
[/quote]
A PiS, SLD, ALBO LPR CI DAŁA PRĘDKOŚCI 160 KM/H NA POLSKICH TORACH???BO JA NIE WIDZIAŁEM,CHYBA,ŻE DO WATYKANU,CHA,CHA!!
Avatar
aa / 1 marca 2011 o 17:58
będziesz jechał 200 na s17, oj dziecko, jeszcze wielu rzeczy musisz się nauczyć
np. tego że wtedy wylecisz z zakrętu albo zatrzymasz się w połowie naczepy tira
200km/h na s17
fajne są wypowiedzi nieświadomych życia dzieci
Avatar