Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 września 2009 r.
11:32
Edytuj ten wpis

Początek zwolnień w Galerii Centrum?

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 4 A A

W Galerii Centrum szykują się do zwolnień. Z nieoficjalnych informacji wynika, że pracę może stracić nawet połowa pracowników lubelskiego sklepu. Firma nie komentuje tych doniesień.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Od lipca spółka jest w stanie likwidacji. W centrali Galerii Centrum zwolniono już ok. stu pracowników. Teraz przyszedł czas sklepy. Lubelski zatrudnia 49 osób.

– W sierpniu kierownictwo zaproponowało losowanie – mówi jedna z pracownic GC, nie chce ujawniać swojego nazwiska w gazecie. – W ten sposób miały być wytypowane osoby do zwolnienia. Tak, żeby z obecnego składu została mniej więcej połowa.

Pomysł spotkał się z oporem załogi i z losowania nic nie wyszło. W ubiegłym tygodniu pracownikom przedstawiono nową propozycję.

– Zachęcali do dobrowolnego odejścia z pracy i powiesili listę, na którą miał się wpisać każdy chętny – dodaje sprzedawczyni. - Początkowo zapewniano nas, że kto z tego skorzysta dostanie pełną odprawę. Na szczęście ludzie szybko się zorientowali, że to bzdura. Podpis oznaczałby odejście bez żadnych świadczeń.

Na liście nie pojawiło się żadne nazwisko, a pracownicy czekają na następne pomysły kierownictwa. Nie ukrywają swojego rozgoryczenia.

– Jak można tak traktować ludzi, kórzy pracują w firmie po 30 lat – dodaje nasza rozmówczyni. – Chcą się pozbyć pracowników jak najtańszym kosztem. Liczą przy tym na ludzką naiwność I nieznajomość przepisów.

O komentarz poprosiliśmy przedstawicieli spółki. Mimo wielu próśb, nikt z zarządu GC nie zdecydował się na rozmowę.

Galeria Centrum ma 16 sklepów w całym kraju. Firma tnie koszty, by wyjść z długów. Na początek ogranicza powierzchnię handlową. W popularnym “pedecie” zamiast trzech poziomów, został nieco ponad jeden. Docelowo sklepy GC mają mieć od 1 do 1,5 tys mkw powierzchni. Grupa Vistula, właściciel spółki nie ukrywa, że oznacza to również poważne cięcia w zatrudnieniu.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 września 2009 o 18:34
ZGADZAM SIE,TAM BYŁO I JEST BARDZO DROGO,CHOĆ CZASAMI NAPRAWDĘ CHCIAŁAM COŚ KUPIC TO WYCHODZIŁAM BO CENA ZWALAŁA MNIE Z NÓG.
Avatar
Flipi23 / 14 września 2009 o 00:26
Pracowały i to jeszcze jak!!! Odkąd pamiętam jeśli przechodziłam obok galerii zawsze tak zaszłam. Wszystkie panie były bardzo ale to bardzo miłe nigdy nie spotkałam się z tym żeby któraś zachowała się inaczej. Szkoda
Avatar
elena / 13 września 2009 o 18:17
Najbardziej szkoda ludzi...dziewczyny nie dajcie się!!!Niejedna z Was przepracowała tam całe swoje zawodowe życie.
Walczcie o swoje prawa i godne odprawy.Pozdrawiam wszystkie długoletnie pracownice:)))
Avatar
mm / 13 września 2009 o 16:20
Toż to najdroższy sklep w mieście - wszędzie przeceny - tam po przecenie drożej niż w innych przed. Kto kupi ciucha za parę setek, jak obok jest tańszy i wcale nie gorszy. I tak długo istniał - tylko szkoda ludzi.
Avatar
Gość / 14 września 2009 o 18:34
ZGADZAM SIE,TAM BYŁO I JEST BARDZO DROGO,CHOĆ CZASAMI NAPRAWDĘ CHCIAŁAM COŚ KUPIC TO WYCHODZIŁAM BO CENA ZWALAŁA MNIE Z NÓG.
Avatar
Flipi23 / 14 września 2009 o 00:26
Pracowały i to jeszcze jak!!! Odkąd pamiętam jeśli przechodziłam obok galerii zawsze tak zaszłam. Wszystkie panie były bardzo ale to bardzo miłe nigdy nie spotkałam się z tym żeby któraś zachowała się inaczej. Szkoda
Avatar
elena / 13 września 2009 o 18:17
Najbardziej szkoda ludzi...dziewczyny nie dajcie się!!!Niejedna z Was przepracowała tam całe swoje zawodowe życie.
Walczcie o swoje prawa i godne odprawy.Pozdrawiam wszystkie długoletnie pracownice:)))
Avatar
mm / 13 września 2009 o 16:20
Toż to najdroższy sklep w mieście - wszędzie przeceny - tam po przecenie drożej niż w innych przed. Kto kupi ciucha za parę setek, jak obok jest tańszy i wcale nie gorszy. I tak długo istniał - tylko szkoda ludzi.
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 0 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 0

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 0 4

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 0

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 0 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 0 11

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 0 2

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 0 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo 0 0

W Zamościu odbędzie się festiwal Hip-Hop Graffiti Jam, podczas którego stworzona będzie miejską galerię sztuki na szarych dziś murach Ogrodu Zoologicznego. Wszystko dzięki grantowi otrzymanego w programie Lechstarter.

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt
26 maja 2018, 12:00

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt 0 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza na wernisaż interaktywnej wystawy dla dzieci Skład sztuki. Otwarcie ekspozycji odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą 0 4

Miały pachnieć nowością, koić klimatyzacją i zapewniać pasażerom bezprzewodowy internet. W takich warunkach miały nas wozić po trasach regionalnych, np. z Lublina do Chełma i Dęblina. Miały, ale na razie nie będą. Unieważniony został przetarg na dostawę 11 pociągów elektrycznych dla województwa lubelskiego

100 milionów złotych na fotonikę!

100 milionów złotych na fotonikę! 0 0

100 mln zł na fotonikę – wspólne przedsięwzięcie NCBiR i samorządu województwa lubelskiego Samorząd województwa lubelskiego oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wspólnie wspierają projekty w zakresie innowacyjnych technologii fotonicznych. Na ten cel przeznaczono aż 100 milionów złotych.

Havana Nights w El Cubano
26 maja 2018, 21:00

Havana Nights w El Cubano 0 0

W sobotę, 26 maja o godz. 21 w klubie El Cubano (ul. Zesłańców Sybiru 5) odbędzie się impreza z cyklu Havana Nights.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!