niedziela, 25 marca 2018 r.

Lublin

Małżeństwo z pięciorgiem małych dzieci nie spędzi tej zimy w piwnicznym pokoju o powierzchni 16 mkw. Po artykule w piątkowym wydaniu Dziennika Czytelniczka
z Głębokiego chce podarować im dom.

Rodzina Piotra i Agnieszki stara się o mieszkanie komunalne od trzech lat. Obecnie mieszkają w piwnicznym pokoju o powierzchni 16 mkw. przy ul. Chopina w Lublinie. Dzieci chorują na astmę i schorzenia układu krążenia. Mieszkają wśród pająków, karaluchów i często szczurów.
Po naszym piątkowym artykule do redakcji zadzwoniła Czytelniczka z miejscowości Głębokie.
– Kiedy przeczytałam w jak strasznych warunkach mieszka ta rodzina z dziećmi, to aż serce mnie rozbolało. Mam dom po matce, która zmarła 3 lata temu. Chętnie oddam go za darmo tej rodzinie. Drewniany, ale w bardzo dobrym stanie. Pomoglibyśmy przywieźć węgiel na zimę. Obok jest szkoła podstawowa i gimnazjum. Jeśli tylko zechcą, czekamy na nich i będziemy pomagać – zapewniła Teodora Duklewska z Głębokiego.
Dziennik przekazał tę informację Agnieszce i Piotrowi. – Jesteśmy ogromnie wdzięczni za wielkie serce tej pani. Sami do niej zadzwonimy z podziękowaniem – mówią. – Tu dalej nie można mieszkać. Proszę, już pierwszy karaluch, bo wilgoć się zaczyna. Chodził po łóżeczku Agatki.
Także Wydział Spraw Społecznych UM w Lublinie wystąpił z propozycją mieszkania przy ul. Cyruliczej.
– Oglądaliśmy ten lokal. Boję się jednak o dzieci, bo Stare Miasto jest niebezpieczną dzielnicą. Trzeba jednak szybko podjąć decyzję, bo zima się zbliża i dzieci znów zaczną chorować – dodaje Agnieszka. – Poza tym obawiamy się, że jeśli za rok znajdzie się właściciel tej kamienicy, to czynsz może znacząco wzrosnąć i nie będzie nas stać na opłaty. A wtedy wylądujemy z dziećmi na bruku.
– Na pewno nic takiego się nie zdarzy. Nawet jeśli znajdzie się właściciel, zadbamy, żeby rodzina ta została zakwaterowana w innym lokalu – zapewnia Ewa Lipińska, wicedyrektor Wydziału Spraw Społecznych UM w Lublinie.
Rodzina korzysta z pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Jeśli zdecydują się zamieszkać w mieszkaniu przy ul. Cyruliczej, otrzymają dodatek mieszkaniowy.

Czekamy na sygnały

Zapraszamy Państwa do pisania i mówienia o problemach, które utrudniają Wam życie. Spotkamy się z każdym Czytelnikiem, który zechce opowiedzieć o sprawach drażliwych, zasługujących na krytykę. Będziemy interweniować i wyjaśniać w Państwa imieniu problemowe sytuacje. Codziennie w godz. 8–16 na Państwa telefony czeka redaktor dyżurny – 534-06-06.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!