Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 sierpnia 2011 r.
17:26
Edytuj ten wpis

Podpalenia samochodów w Lublinie: Radni radzili policji

Autor: Zdjęcie autora (DRS)
0 8 A A
W sierpniu spłonęły auta przy ul. Tymiankowej (Jacek Świerczyński)
W sierpniu spłonęły auta przy ul. Tymiankowej (Jacek Świerczyński)

Na specjalnym posiedzeniu poświęconym pladze podpaleń samochodów zebrała się w czwartek Komisja Samorządności i Porządku Publicznego Rady Miasta. Zaproszono szefów policji, Straży Miejskiej i straży pożarnej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
>> Nowa wersja portalu DziennikWschodni.pl - przetestuj i wyślij opinię

Od początku roku doszło już do 26 takich podpaleń. – Na dziś mamy tyle pożarów, co w całym roku ubiegłym – przyznaje Artur Ertman, zastępca komendanta miejskiego policji. I zapewnia, że jego ludzie stale szukają sprawców.

Podobnie Straż Miejska: – Wystawiamy nocą dodatkowe patrole – informuje komendant Waldemar Wieprzowski.

Później był grad pytań: Jadwigę Mach (PiS) interesowało m.in. ile czeka się na ekspertyzę odcisku buta. Radny Zbigniew Ławniczak (PO) miał żal, że policja nagłośniła fakt powołania specgrupy ds. podpaleń.

– Czy my mamy profil psychologiczny takiego przestępcy, kto to robi, jakie są pobudki: brak wychowania, upadek wartości, czy wpisywanie się w to, co się dzieje na świecie? – docieka radny Dariusz Jezior (PiS) szukając analogii między podpaleniami w Lublinie a zamieszkami w Londynie.

– Nie będę rysu sprawcy przedstawiał, prowadzimy działania, proszę nam zaufać – odpowiada Ertman. A urzędnicy Ratusza pytani o sieć miejskich kamer zachęcali spółdzielnie do ich montażu, deklarując ich włączenie do systemu.

– Zadałem sobie pytanie, jaki jest cel dzisiejszego spotkania i dalej nie wiem – kontestuje Jan Gąbka (SLD).

Podobnie sądzi radny PiS, Sylwester Tułajew: – Jeżeli mamy do czynienia z osobą której zależy na rozgłosie, to czy nie spowodujemy, że sprawa nabierze większego rozgłosu i w następnych dniach zdarzą się kolejne podpalenia?

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
LSEMIAK / 19 sierpnia 2011 o 08:18
Pezesio Janek G jak zwykle nie kuma po o przyszedł na komisję na LSMie się pali panie Prezesiuniu larum grają a pan co nie wstaje szabli nie chwyta.....a tak wogóle jak w MISIU.....pani pyta czy ja palę......
Avatar
Rozsądny / 19 sierpnia 2011 o 08:14
Piękny Sylwester był za zlikwidowaniem placówek policji w mieście dlatego np oddalony Felin nie ma placówki policji....a teraz nasz kandydat na POSŁA mówi siedźmy cicho nie drażnijmy to może samo przejdzie , pójdzie i nie będzie już u nas.....kiepska teoria PANIE ,,POŚLE,, oj będzie się działo na Wiejskiej jak Sylwek tam zajedzie oj będzie......
Avatar
1,2,3 / 19 sierpnia 2011 o 05:45
Juz widzę te patrole straży miejskiej......albo przyjeżdżają do pralni na ul. Tatarakowej lub do garmażerki na ul. Matki Teresy z Kalkuty.....Jak mieszkam na oś. Łęgi od 10 lat, tylko tam można spotkac Straż Miejską.....na osiedlowych uliczkach nie widziałem ich ani razu !!!! Czyżby......wybory były motywacją do pokazania się....???? To lepiej niech pilnują Ratusza....
Avatar
rodak / 18 sierpnia 2011 o 23:31
Panie komendancie - a jaki macie "rys" w sprawie chłopaka potrąconego w Bogucinie ?.I takich pytań o te "rysy" ale na honorze lubelskiej dochodzeniówki można znaleźć dużo więcej.
Avatar
miko / 18 sierpnia 2011 o 21:23
głupki....
Avatar
Ran / 18 sierpnia 2011 o 21:18
O ile zakład że podpalacze okażą się mieć związki z tymi oszołomami którzy chcą zamknąć centrum dla samochodów?
Avatar
m / 18 sierpnia 2011 o 19:48
pomyślmy sobie jakie pytania mogliby zadać wyborcy "naszej elity" .strach się bac po przeczytaniu tekstu. pierwsze pytanie brzmi co radni chcieli osiągnąć tworząc to widowisko medialne. lublin wystawiony na śmiesznośc nie poraz pierwszy
Avatar
KOLEGA / 18 sierpnia 2011 o 18:52
RADNI SPECJALIŚCI OD WSZYSTKIEGO, CZY SĄ DO NICZEGO...MAMY ODPOWIEDŹ DLACZEGO JEST AŻ TAK ŹLE...
Avatar
LSEMIAK / 19 sierpnia 2011 o 08:18
Pezesio Janek G jak zwykle nie kuma po o przyszedł na komisję na LSMie się pali panie Prezesiuniu larum grają a pan co nie wstaje szabli nie chwyta.....a tak wogóle jak w MISIU.....pani pyta czy ja palę......
Avatar
Rozsądny / 19 sierpnia 2011 o 08:14
Piękny Sylwester był za zlikwidowaniem placówek policji w mieście dlatego np oddalony Felin nie ma placówki policji....a teraz nasz kandydat na POSŁA mówi siedźmy cicho nie drażnijmy to może samo przejdzie , pójdzie i nie będzie już u nas.....kiepska teoria PANIE ,,POŚLE,, oj będzie się działo na Wiejskiej jak Sylwek tam zajedzie oj będzie......
Avatar
1,2,3 / 19 sierpnia 2011 o 05:45
Juz widzę te patrole straży miejskiej......albo przyjeżdżają do pralni na ul. Tatarakowej lub do garmażerki na ul. Matki Teresy z Kalkuty.....Jak mieszkam na oś. Łęgi od 10 lat, tylko tam można spotkac Straż Miejską.....na osiedlowych uliczkach nie widziałem ich ani razu !!!! Czyżby......wybory były motywacją do pokazania się....???? To lepiej niech pilnują Ratusza....
Avatar
rodak / 18 sierpnia 2011 o 23:31
Panie komendancie - a jaki macie "rys" w sprawie chłopaka potrąconego w Bogucinie ?.I takich pytań o te "rysy" ale na honorze lubelskiej dochodzeniówki można znaleźć dużo więcej.
Avatar
miko / 18 sierpnia 2011 o 21:23
głupki....
Avatar
Ran / 18 sierpnia 2011 o 21:18
O ile zakład że podpalacze okażą się mieć związki z tymi oszołomami którzy chcą zamknąć centrum dla samochodów?
Avatar
m / 18 sierpnia 2011 o 19:48
pomyślmy sobie jakie pytania mogliby zadać wyborcy "naszej elity" .strach się bac po przeczytaniu tekstu. pierwsze pytanie brzmi co radni chcieli osiągnąć tworząc to widowisko medialne. lublin wystawiony na śmiesznośc nie poraz pierwszy
Avatar
KOLEGA / 18 sierpnia 2011 o 18:52
RADNI SPECJALIŚCI OD WSZYSTKIEGO, CZY SĄ DO NICZEGO...MAMY ODPOWIEDŹ DLACZEGO JEST AŻ TAK ŹLE...

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 35 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 17 14

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 4 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 10 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 28 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 6 0

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra