środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Podwyżka dla prezesa LPEC. Teraz będzie zarabiał 20 tys. zł miesięcznie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 stycznia 2010, 19:09
Autor: Dominik Smaga

Prawie 3,5 tys. złotych podwyżki przyznał prezydent Lublina szefowi Lubelskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Teraz prezes będzie zarabiał blisko 21 tys. zł brutto miesięcznie, bo tyle samo mają prezesi dwóch innych miejskich spółek.

Podwyżka to efekt zarządzenia zmieniającego zasady ustalania pensji prezesa LPEC, które w środę podpisał prezydent Lublina. Wynagrodzenie prezesa zależy od jednego ze wskaźników Głównego Urzędu Statystycznego. Chodzi o przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw.

Do tej pory pensja prezesa LPEC wynosiła pięciokrotność tego wskaźnika. Ale prezydent zdecydował, że w tym roku wskaźnik GUS mnożony będzie przez 6.

Nawet, gdyby prezydent takiej decyzji nie podjął, to zarobki szefa LPEC wzrosłyby o 674 zł tylko dlatego, że wzrósł wskaźnik GUS. Ale dzięki temu, że prezydent Lublina postanowił zmienić sposób obliczania pensji, wzrosła ona o kolejne 3454,58 zł. Łącznie prezes będzie zarabiać o 4128,58 zł więcej niż w zeszłym roku.

Prezes LPEC twierdzi, ze o podwyżce dowiedział się od dziennikarzy. – Wiem, że jest zarządzenie, ale nie wiem, czy do tej pory miałem 5-krotność, czy 5,5-krotność przeciętnego wynagrodzenia – mówi Stanisław Kalinowski, prezes spółki. O tym czy zasłużył na podwyżkę rozmawiać nie chce: – To pytanie do moich przełożonych.

– Jedynym powodem podwyżki było to, że prezydent uznał, że należy zrównać zasady wynagradzania prezesów dużych spółek komunalnych: Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego i LPEC-u – tłumaczy Mirosław Kalinowski z Biura Prasowego Ratusza. – Teraz wszyscy otrzymują sześciokrotność przeciętnego wynagrodzenia ogłaszanego przez GUS.

– Pod uwagę wzięliśmy wielkość spółki, wielkość obrotów i liczbę zadań, które do wykonania mają prezesi – dodaje Krzysztof Żórawski, dyrektor Wydziału Gospodarowania Mieniem, który odpowiada za nadzór nad firmami komunalnymi.

• A osiągnięcia firmy?

– To zupełnie inna sprawa i inny mechanizm. Prezesi spółek, które przynoszą zysk mogą otrzymać nagrodę roczną. Taka sytuacja była w przypadku LPEC-u. Nagroda była przyznana kilka miesięcy temu i wynosiła 42 tys. złotych.

Prezes Kalinowski podkreśla, że firma działa dobrze. – Poprawnie realizujemy politykę miasta, mamy lepsze wyniki niż w przeszłości, a lepsza organizacja powoduje lepszą wydajność pracy – podkreśla.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
sloneczko
lena
emeryt
(44) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

sloneczko
sloneczko (10 września 2010 o 10:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
SPOKO PAN WASILEWSKI DAŁ PODOBNE PODWYŻKI PREZESOWI MPWIK CHOĆ TEN NICZEGO JESZCZE NIE ZROBIŁ I NIE ZROBI - po prostu ją administruje kolejna grupa ,,cwaniaków ,, zrobiła skok na kasę ot cała filozofia zarządzania
Rozwiń
lena
lena (9 września 2010 o 19:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Milion złotych za to, że nie potrafi zorganizować pracy ludzi, którzy wymyślają z powodu wykonywania niezbędnych prac modernizacyjnych na sieci ciepłowniczej - cholerną modernizację we wrześniu kiedy jest już bardzo zimno i odcinają ludzi od ciepła i ciepłej wody. Pytam Szanownego pana prezesa czy u siebie w domu modernizację wykonał kiedy na dworze było 10 stopni w dzień i 5 w nocy czy może w lecie kiedy upały sięgały 35 stopni i w nosie miał czy jest ciepła woda czy nie!!!!!!!???? Monopolista jeden!!!!!!! kiedyś modernizację robili w lipcu w wakacje a nie kiedy dzieci do szkoły idą i codziennie trzeba grzać wodę. Niech szanowny pan prezes sam sobie wodę w domu ciepłą odetnie i pozarabia 1000 złotych miesięcznie chociaż przez rok jak normalni ludzie wtedy może mózg lepiej zacznie mu funkcjonować i przestanie wymyślać modernizację, w dniach gdy w innych domach mają już ciepłe kaloryfery. Wielkie G warty LPEC !
Rozwiń
emeryt
emeryt (29 stycznia 2010 o 08:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Sobiepanek napisał:
To że kmioctwo złapało rzundy w Lublinie to wina nasza i nie ma co teraz po szkodzie rozpaczać. A kmiot to kmiot. Weżmie służbowy telefon i dzwoni bo to nie na jego koszt. A pracownikom Ratusza ustala się minimalne limity na rozmowy poza urzędem. Wożą Ich tyłki na Okęcie to super dobrze - zostanie coś w kieszeni. Ma stanowisko viceprezydenta ale przyda sie parę grosików z Rady Nadzorczej czy Zarządu Sp. Gminy. Kupił Ratusz za dużo samochodów to nic będą teraz szefowie jeżdzić autami służbowymi po zakupy. Zapisałeś się do partii Januszka i Adasia to trzeba zrobić Cię Prezesem monopolistycznej firmy. Jest za mało Prezesów to żadna sprawa powołamy o 500% więcej vicków niż wymaga od tego analiza ekonomiczna. Na wszystko jest wymówka. Gorzej z działalnościa dla dobra miasta. Jak śpiewali kiedyś Łazuka ze Szczepanikiem:" ja z Lublina Ty z Lublina ". Tylko Ci Panowie co teraz trzęsą Lublinem przyszli do nas z terenu oddalonego kilka godzin jazdy furą. I tu jest pies pochowany. Jaki pies. Olbrzymie bydle.

Zgadzam się ze w Naszym miescie nie rządza rodowici Lublinianie ale migracja ze wsi zamojskiej, której wyobraźnia skończyła się na opłotkach. Więcej prawdziwych i tych najlepszych Lublinian jest w Warszawie. Tylko referendum o odwołanie tego Pana Prezydenta powstrzyma umieranie naszego miasta gdyz my wszyscy straciliśmy 8 lat w rozwoju cywilizacyjnym za rządów Pruszkowskiego a teraz kolejne zmarnowane lata za naszego obecnego Pana Prezydenta. Zróbmy to za naszych rajców od siódmych boleści którzy nie udzielili P. Prezydentowi absolutorium gdyz ONI sa tak samo wiele warci co On sam.
Rozwiń
tygrys71
tygrys71 (28 stycznia 2010 o 19:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
to człowiek który zlikwidował cukrownię lublin bo go wykopali ze stołka prezesa i nie mógł przeżyć że zwiazki zawodowe które opłacał nie ujeły się za nim.teraz cukrownią rządzi jego klakier p. Cegłowski a sam wskoczył na stołek prezesa LPEC-u dzięki koneksjom z p.Lewandowskim eurodeputowanym i klikom w naszym mieście za to dostaje tak wysoką pensję musi opłacić swoich kolesi.Na terenie cukrowni będzie grał w piłkę razem z tokarską i palikotem wykształcenie sobie załatwiła mu pani uranowska chylińska i tak wyrósł bohater ziemi lubelskiej
Rozwiń
~mon~
~mon~ (25 stycznia 2010 o 22:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Firma jest monopolistą. Rozwijała się podobnie za poprzednich prezesów. Na czym polega jego fachowość wie pewnie tylko on sam, bo ludzie nie mają pojęcia. Na pewno umie robić szum
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (44)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!