Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 lipca 2010 r.
20:38
Edytuj ten wpis

Podzamcze w Lublinie: Propozycje mieszkańców

0 12 A A

Nie będzie dworca PKS, wielkiego bazaru ani szklanych biurowców. Powstaną za to nowe ulice i kwartały kamienic. To propozycje zmian w planie zagospodarowania Podzamcza. Z 10 ha terenów, trzy czwarte ma zostać zabudowane.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
To efekt konsultacji społecznych, dotyczących przebudowy Podzamcza. Obejmie ona tereny między ul. Lubartowską, Ruską i al. Tysiąclecia oraz Lwowską. Zgłoszono ponad pół setki pomysłów. Na ich podstawie i w wyniku debat powstał wniosek do planu zagospodarowania przestrzennego.

– Chodzi o to, by zamienić Podzamcze w normalny kawałek miasta – mówi Ewa Kipta, z Wydziału Kultury UM Lublin, która współorganizowała konsultacje. – Większość propozycji dotyczyła zabliźnienia tej części Lublina. Stworzenia tradycyjnego podziału na ulice i kwartały. W ten sposób powstałaby spójna tkanka.
Nowa zabudowa ma nawiązywać do tradycyjnej architektury śródmieścia. Podzamcze powinno zostać scalone ze ścisłym centrum. W związku z tym zaproponowano przebudowę al. Tysiąclecia.

– W tej chwili to trasa przelotowa, która oddziela Podzamcze od centrum miasta – dodaje Kipta. – Trzeba zmniejszyć natężenie ruchu. To jednak zależy od budowy obwodnicy.

Na razie zaproponowano trzy warianty przebudowy al. Tysiąclecia. Pierwszy zakłada jej zwężenie. W drugim aleja ma łukami przebiegać przez miasto, by kierować wzrok podróżnych na najważniejsze obiekty. Trzeci pomysł chce podzielenia trasy szerokim pasem. Powstałą przestrzeń zajęłyby obiekty usługowe, związane z obsługą ruchu turystycznego.

Z propozycji dla samego Podzamcza wynika, że nawet 7,5 ha ma zostać zabudowane. – Dzięki temu powstanie niszowa oferta z produktami, których nie kupimy w innych miejscach – dodaje Kipta. – Może to być zdrowa żywność lub rękodzieło.

W propozycjach nie ma miejsca dla dworca PKS. Ma być zredukowany do przystanku dla autobusów spoza Lublina. Zaproponowano też likwidację targowiska.

– Stoiska mogą być przeniesione do podcieni kamienic – mówi Kipta. – Proponujemy też miejsca wewnątrz kwartałów. Bazar w obecnym kształcie powinien być zlikwidowany.

Określono również maksymalną wysokość zabudowy. Im dalej od ul Lubartowskiej, tym budynki będą niższe. Przy al. Tysiąclecia mogą sięgać 4 – 5 kondygnacji. W rejonie ul. Nadstawnej nie powinny przewyższać gmachu PZU. Przy cerkwi mogą być tylko parterowe.

Wnioski z konsultacji będą bazą do stworzenia planu zagospodarowania przestrzennego Podzamcza. Będzie on zawierał ostateczne rozstrzygnięcia, dotyczące tego obszaru. Na decyzję o przebudowie trzeba poczekać. Realizacja całego projektu planowana jest na 10 lat.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
karabeus / 20 lipca 2011 o 10:19
Kolego Patronie
Niestety, masz rację, tereny wokół Zamku były kiedyś zydowskie. Likwidacja Dworca PKS skonczy się tym, że podobie jak stało się z Akademią Medyczną, żydzi przejmą ten teren. Magistrat podobno "szuka" inwestora, a tak naprawdę zydzi planuja tam centrum kultury zydowskiej. Kompleks Akademia Medyczna, cmentarza żydowski, kirkut, Majdanek a teraz Dworzec Autobusowy w rekach zydowskich, to strategiczna częśc Lublina, która nie będzie należeć do Palków. Co odzyskają od nienaezego rządu i zaprzedanych urzędników, wykupią za pieniadze, które i ich bankach pecznieją za sprawą lichwy.
POLACY, OBUDŹCIE SIĘ !!!!
Jak długo damy sie wodzić za nos obcym nacjom, które zgotowały nam II wojnę Światową, komunizm i zasraną Unię Europejską.
Powtórzę za PATRONEM, to nie jest antysemityzm, to jast obrona przed obcymi wpływami i narastającym zniewalaniem NARODU POLSKIEGO. Ilu jeszcze potrzebujemy zrywów, powstań, by POLSKA BYŁA POLSKA. My nie włazimy do ich Telawiu, Jerozolimy, niech idą skąd w cholerę, nie potrzebujemy ich mądrości, banków, ich Tory i mentalności. Nie potrzebujemy ich fałszywych mediów i fałszywych proroków.
Lokalizacja tego dworca jest najlepsza, jaka być może. Istnieja doskonała możliwość skomunikowania tego dworca z nową obwodnica Lublina, a jednocześnie z cały miastem siecią miejską.
Apeluje, Lublinianie, nie pozwólcie na to. Miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego można zablokować poprzez zarzuty i protesty, skorzystajmy z tego prawa.
Komu Polska i Lublin leżą na sercu, niech informuje o tym swoich znajomych. Musimy zbiorowo zaprotestować!
Kolego Patronie
Niestety, masz rację, tereny wokół Zamku były kiedyś zydowskie. Likwidacja Dworca PKS skonczy się tym, że podobie jak stało się z Akademią Medyczną, żydzi przejmą ten teren. Magistrat podobno "szuka" inwestora, a tak naprawdę zydzi planuja tam centrum kultury zydowskiej. Kompleks Akademia Medyczna, cmentarza żydowski, kirkut, Majdanek a teraz Dworzec Autobusowy w rekach zydowskich, to strategiczna częśc Lublina, która nie będzie należeć do Palków. Co odzyskają od nienaezego rządu i zaprzedanych urzędników, wyk... rozwiń
Avatar
karabeus / 20 lipca 2011 o 09:36
[quote name='PATRON' timestamp='1278605749' post='313631']
KAMIENICE??? Przypominam polskiej części mieszkańców Lublina, że przed wojną teren, o którym mowa w artykule należał do Żydów. Dawniej w Lublinie istniało prawo zabraniające Żydom osiedlania się w granicach (murach) miasta. Dla tego zajmowali oni Podzamcze, Podwale itd. To prawo zostało zniesione w okresie zaborów w połowie XIX wieku i już po niespełna stu latach, do wybuchu II wojny 95% Starego Miasta znalazło się w rękach żydowskich. { tak na marginesie: śmieszy mnie fakt, jak pokazują renesansową zabudowę Starówki i mówią o "żydowskim Lublinie". oni tam wtedy nie mieszkali i to nie oni przyczyniali się do rozwoju tej części miasta.} W latach 60-tych Polska zapłaciła Żydom za ich utracone, pozostawione mienie wysokie rekompensaty. Na przykład za budynek d. Akademii Medycznej przy ul. Lubartowskiej zainkasowali ponad 170 tyś. dolarów. W połowie lat 90-tych, już po "nocnej zmianie", w czasach gdy w łaskach był nieżyjący dziś B. Geremek ( Żyd urodzony jako Beniamin Lewertow) rząd "polski" wprowadził przepisy pozwalające na powtórny zwrot żydowskiego mienia. Geszeft cymes. Płacimy dwa razy za to samo. Biorąc te fakty pod uwagę nasuwa się obawa, że przedwojenne hasło "Wasze ulice, nasze kamienice" nabiera dziś realnej postaci. P.S. To co napisałem, to nie "antysemityzm". To historia. POZDRAWIAM.
[/quote]
[quote name='PATRON' timestamp='1278605749' post='313631']
KAMIENICE??? Przypominam polskiej części mieszkańców Lublina, że przed wojną teren, o którym mowa w artykule należał do Żydów. Dawniej w Lublinie istniało prawo zabraniające Żydom osiedlania się w granicach (murach) miasta. Dla tego zajmowali oni Podzamcze, Podwale itd. To prawo zostało zniesione w okresie zaborów w połowie XIX wieku i już po niespełna stu latach, do wybuchu II wojny 95% Starego Miasta znalazło się w rękach żydowskich. { tak na marginesi... rozwiń
Avatar
~marek~ / 10 lipca 2010 o 11:35
~gość~ napisał:
A gdzie ma być przeniesiony dworzec PKS? może taką informację warto umieścić

PKP-Gazowa-Młyńska-Krochmalna te okolice
Avatar
PATRON / 8 lipca 2010 o 18:15
KAMIENICE??? Przypominam polskiej części mieszkańców Lublina, że przed wojną teren, o którym mowa w artykule należał do Żydów. Dawniej w Lublinie istniało prawo zabraniające Żydom osiedlania się w granicach (murach) miasta. Dla tego zajmowali oni Podzamcze, Podwale itd. To prawo zostało zniesione w okresie zaborów w połowie XIX wieku i już po niespełna stu latach, do wybuchu II wojny 95% Starego Miasta znalazło się w rękach żydowskich. { tak na marginesie: śmieszy mnie fakt, jak pokazują renesansową zabudowę Starówki i mówią o "żydowskim Lublinie". oni tam wtedy nie mieszkali i to nie oni przyczyniali się do rozwoju tej części miasta.} W latach 60-tych Polska zapłaciła Żydom za ich utracone, pozostawione mienie wysokie rekompensaty. Na przykład za budynek d. Akademii Medycznej przy ul. Lubartowskiej zainkasowali ponad 170 tyś. dolarów. W połowie lat 90-tych, już po "nocnej zmianie", w czasach gdy w łaskach był nieżyjący dziś B. Geremek ( Żyd urodzony jako Beniamin Lewertow) rząd "polski" wprowadził przepisy pozwalające na powtórny zwrot żydowskiego mienia. Geszeft cymes. Płacimy dwa razy za to samo. Biorąc te fakty pod uwagę nasuwa się obawa, że przedwojenne hasło "Wasze ulice, nasze kamienice" nabiera dziś realnej postaci. P.S. To co napisałem, to nie "antysemityzm". To historia. POZDRAWIAM.
KAMIENICE??? Przypominam polskiej części mieszkańców Lublina, że przed wojną teren, o którym mowa w artykule należał do Żydów. Dawniej w Lublinie istniało prawo zabraniające Żydom osiedlania się w granicach (murach) miasta. Dla tego zajmowali oni Podzamcze, Podwale itd. To prawo zostało zniesione w okresie zaborów w połowie XIX wieku i już po niespełna stu latach, do wybuchu II wojny 95% Starego Miasta znalazło się w rękach żydowskich. { tak na marginesie: śmieszy mnie fakt, jak pokazują renesansową zabudowę Starówki i mówią o "żydowski... rozwiń
Avatar
Gość / 8 lipca 2010 o 16:32
Mieszkam obok dworca PKS i zależy mi aby to była okolica ładna i przyzna, ale:
Po pierwsze: Czy ktoś w ogóle obliczył ile autobusów wjeżdża i wyjeżdża dziennie z dworca PKS. Pewnie z setki. Ta liczba ruszy przez miasto, które i tak się korkuje. Teraz na Zamość, Kraśnik, Warszawę, Biłgoraj itd autobusy wyjeżdżają wlotówkami. Nie są tak dokuczliwe.
Avatar
~zenek~ / 8 lipca 2010 o 14:55
zwezic al. 1000-lecia? poszerzyc pas zieleni? przeniesc PKS? co za idioci maja takie pomysly? To ja proponuje zaorac te czesc koziego grodu i nasiac burakow!!!!!
To juz chyba nie jest glupota, to nie interesownosc kupczykow terenu (po PKS) ale to smierc miasta! Zamiast budowac wiadukty, estakady ci kretyni chca zwezac ulice, to niepojete, totalny brak wyobrazni.
Ludzie wyjdzmy na ulice i protestujmy przed takimi glupotami.
Avatar
Gość / 8 lipca 2010 o 14:36
Targowisko można przenieść lub zlikwidować - sprzedający sobie poradzą, klienci też. To kwestia przyzwyczajenia. Poza tym ten teren nie grzeszy czystością. Wg mnie jedyne słuszne i logiczne miejsce na PKS to jak najbliższa lokalizacja obok PKP czy to będzie PKS- południe czy teren po byłej cukrowni jest mi to obojętne. W każdym normalnym kraju np Niemcy czy UK gdzie zapewne większość polaków już była jest lub będzie można zauważyć że ułatwia sie życie podróżujący łącząca takie miesca jak dworce kolejowe autobusowe, metro itp.

Dotychczasowa sytuacja jest kuriozalna ktoś przyjedzie do Lublina chce jechać dale to musi sie tłuc po mieście szukając to PKP to PKS- u o busa nie wspomnę.

Nie zazdroszczę Paniom z kiosku obok PKP które mają już karteczki na szybach którym autobusami można dojechać na PKP. Pewnie miały dość robienia za informacje turystyczną.
Targowisko można przenieść lub zlikwidować - sprzedający sobie poradzą, klienci też. To kwestia przyzwyczajenia. Poza tym ten teren nie grzeszy czystością. Wg mnie jedyne słuszne i logiczne miejsce na PKS to jak najbliższa lokalizacja obok PKP czy to będzie PKS- południe czy teren po byłej cukrowni jest mi to obojętne. W każdym normalnym kraju np Niemcy czy UK gdzie zapewne większość polaków już była jest lub będzie można zauważyć że ułatwia sie życie podróżujący łącząca takie miesca jak dworce kolejowe autobusowe, metro itp.

... rozwiń
Avatar
zniesmaczony / 8 lipca 2010 o 13:55
Te zmiany, to dlatego, bo nie chodzi tu o żadną zmianę zagospodarowania, tylko o teren, na którym leży bazar, PKS itp.
To niezły kąsek dla wielu cwaniaczków, najlepiej wszystko rozsprzedać prywaciarzom i zbić kaskę.
W ogóle za bezsens uważam likwidację dworca PKS, jak tutaj jest najlepsze miejsce dla niego, blisko do centrum Lublina.
Jako osoba spoza Lublina uważam pomysł UM za nietrafiony.
Avatar
J-k / 8 lipca 2010 o 13:04
Po pierwsze likwidacja dworca PKS i targu to śmierć tej dzielnicy, albo spore wydatki z kasy miejskiej na jej artyficjalne podtrzymywanie przy życiu. Wystarczy zobaczyć co się dzieje z Lubartowską, Zamoyską, Narutowicza itd. Nie prościej i sensowniej nadać cywilizowana formę zachowując dzisiejszą funkcję?
Po drugie, ile będzie kosztowało przeniesienie dworca PKS i związane z tym dostosowanie systemu komunikacyjnego miasta?
Po trzecie, jaki będzie koszt społeczny likwidacji targowisk na Podzamczu, tzn ilu ludzi straci swoje miejsca pracy? I o ile w związku z tym zmniejszą się wpływy do kasy miejskiej z tytułu mniejszych podatków i konieczności wypłacania zasiłków dla nowych bezrobotnych?
Czy ktoś to policzył? A może się mylę i będzie odwrotnie. Chciałbym jednak aby odpowiedzialni urzędnicy spróbowali konkretnie odpowiedzieć na tego typu pytania a nie tylko opowiadać o domach ze szkła i w ogóle jak to będzie cacy!!!
Po pierwsze likwidacja dworca PKS i targu to śmierć tej dzielnicy, albo spore wydatki z kasy miejskiej na jej artyficjalne podtrzymywanie przy życiu. Wystarczy zobaczyć co się dzieje z Lubartowską, Zamoyską, Narutowicza itd. Nie prościej i sensowniej nadać cywilizowana formę zachowując dzisiejszą funkcję?
Po drugie, ile będzie kosztowało przeniesienie dworca PKS i związane z tym dostosowanie systemu komunikacyjnego miasta?
Po trzecie, jaki będzie koszt społeczny likwidacji targowisk na Podzamczu, tzn ilu ludzi straci swoje miejsc... rozwiń
Avatar
lublin / 8 lipca 2010 o 13:03
10 lat boszesz ,pks z tymi smierdzacymi busami ma byc przy obecnym syfie obok pkp gdzie tez jest obecnie 3 albo nawet 4 swiat
Avatar
karabeus / 20 lipca 2011 o 10:19
Kolego Patronie
Niestety, masz rację, tereny wokół Zamku były kiedyś zydowskie. Likwidacja Dworca PKS skonczy się tym, że podobie jak stało się z Akademią Medyczną, żydzi przejmą ten teren. Magistrat podobno "szuka" inwestora, a tak naprawdę zydzi planuja tam centrum kultury zydowskiej. Kompleks Akademia Medyczna, cmentarza żydowski, kirkut, Majdanek a teraz Dworzec Autobusowy w rekach zydowskich, to strategiczna częśc Lublina, która nie będzie należeć do Palków. Co odzyskają od nienaezego rządu i zaprzedanych urzędników, wykupią za pieniadze, które i ich bankach pecznieją za sprawą lichwy.
POLACY, OBUDŹCIE SIĘ !!!!
Jak długo damy sie wodzić za nos obcym nacjom, które zgotowały nam II wojnę Światową, komunizm i zasraną Unię Europejską.
Powtórzę za PATRONEM, to nie jest antysemityzm, to jast obrona przed obcymi wpływami i narastającym zniewalaniem NARODU POLSKIEGO. Ilu jeszcze potrzebujemy zrywów, powstań, by POLSKA BYŁA POLSKA. My nie włazimy do ich Telawiu, Jerozolimy, niech idą skąd w cholerę, nie potrzebujemy ich mądrości, banków, ich Tory i mentalności. Nie potrzebujemy ich fałszywych mediów i fałszywych proroków.
Lokalizacja tego dworca jest najlepsza, jaka być może. Istnieja doskonała możliwość skomunikowania tego dworca z nową obwodnica Lublina, a jednocześnie z cały miastem siecią miejską.
Apeluje, Lublinianie, nie pozwólcie na to. Miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego można zablokować poprzez zarzuty i protesty, skorzystajmy z tego prawa.
Komu Polska i Lublin leżą na sercu, niech informuje o tym swoich znajomych. Musimy zbiorowo zaprotestować!
Kolego Patronie
Niestety, masz rację, tereny wokół Zamku były kiedyś zydowskie. Likwidacja Dworca PKS skonczy się tym, że podobie jak stało się z Akademią Medyczną, żydzi przejmą ten teren. Magistrat podobno "szuka" inwestora, a tak naprawdę zydzi planuja tam centrum kultury zydowskiej. Kompleks Akademia Medyczna, cmentarza żydowski, kirkut, Majdanek a teraz Dworzec Autobusowy w rekach zydowskich, to strategiczna częśc Lublina, która nie będzie należeć do Palków. Co odzyskają od nienaezego rządu i zaprzedanych urzędników, wyk... rozwiń
Avatar
karabeus / 20 lipca 2011 o 09:36
[quote name='PATRON' timestamp='1278605749' post='313631']
KAMIENICE??? Przypominam polskiej części mieszkańców Lublina, że przed wojną teren, o którym mowa w artykule należał do Żydów. Dawniej w Lublinie istniało prawo zabraniające Żydom osiedlania się w granicach (murach) miasta. Dla tego zajmowali oni Podzamcze, Podwale itd. To prawo zostało zniesione w okresie zaborów w połowie XIX wieku i już po niespełna stu latach, do wybuchu II wojny 95% Starego Miasta znalazło się w rękach żydowskich. { tak na marginesie: śmieszy mnie fakt, jak pokazują renesansową zabudowę Starówki i mówią o "żydowskim Lublinie". oni tam wtedy nie mieszkali i to nie oni przyczyniali się do rozwoju tej części miasta.} W latach 60-tych Polska zapłaciła Żydom za ich utracone, pozostawione mienie wysokie rekompensaty. Na przykład za budynek d. Akademii Medycznej przy ul. Lubartowskiej zainkasowali ponad 170 tyś. dolarów. W połowie lat 90-tych, już po "nocnej zmianie", w czasach gdy w łaskach był nieżyjący dziś B. Geremek ( Żyd urodzony jako Beniamin Lewertow) rząd "polski" wprowadził przepisy pozwalające na powtórny zwrot żydowskiego mienia. Geszeft cymes. Płacimy dwa razy za to samo. Biorąc te fakty pod uwagę nasuwa się obawa, że przedwojenne hasło "Wasze ulice, nasze kamienice" nabiera dziś realnej postaci. P.S. To co napisałem, to nie "antysemityzm". To historia. POZDRAWIAM.
[/quote]
[quote name='PATRON' timestamp='1278605749' post='313631']
KAMIENICE??? Przypominam polskiej części mieszkańców Lublina, że przed wojną teren, o którym mowa w artykule należał do Żydów. Dawniej w Lublinie istniało prawo zabraniające Żydom osiedlania się w granicach (murach) miasta. Dla tego zajmowali oni Podzamcze, Podwale itd. To prawo zostało zniesione w okresie zaborów w połowie XIX wieku i już po niespełna stu latach, do wybuchu II wojny 95% Starego Miasta znalazło się w rękach żydowskich. { tak na marginesi... rozwiń
Avatar
~marek~ / 10 lipca 2010 o 11:35
~gość~ napisał:
A gdzie ma być przeniesiony dworzec PKS? może taką informację warto umieścić

PKP-Gazowa-Młyńska-Krochmalna te okolice
Avatar
PATRON / 8 lipca 2010 o 18:15
KAMIENICE??? Przypominam polskiej części mieszkańców Lublina, że przed wojną teren, o którym mowa w artykule należał do Żydów. Dawniej w Lublinie istniało prawo zabraniające Żydom osiedlania się w granicach (murach) miasta. Dla tego zajmowali oni Podzamcze, Podwale itd. To prawo zostało zniesione w okresie zaborów w połowie XIX wieku i już po niespełna stu latach, do wybuchu II wojny 95% Starego Miasta znalazło się w rękach żydowskich. { tak na marginesie: śmieszy mnie fakt, jak pokazują renesansową zabudowę Starówki i mówią o "żydowskim Lublinie". oni tam wtedy nie mieszkali i to nie oni przyczyniali się do rozwoju tej części miasta.} W latach 60-tych Polska zapłaciła Żydom za ich utracone, pozostawione mienie wysokie rekompensaty. Na przykład za budynek d. Akademii Medycznej przy ul. Lubartowskiej zainkasowali ponad 170 tyś. dolarów. W połowie lat 90-tych, już po "nocnej zmianie", w czasach gdy w łaskach był nieżyjący dziś B. Geremek ( Żyd urodzony jako Beniamin Lewertow) rząd "polski" wprowadził przepisy pozwalające na powtórny zwrot żydowskiego mienia. Geszeft cymes. Płacimy dwa razy za to samo. Biorąc te fakty pod uwagę nasuwa się obawa, że przedwojenne hasło "Wasze ulice, nasze kamienice" nabiera dziś realnej postaci. P.S. To co napisałem, to nie "antysemityzm". To historia. POZDRAWIAM.
KAMIENICE??? Przypominam polskiej części mieszkańców Lublina, że przed wojną teren, o którym mowa w artykule należał do Żydów. Dawniej w Lublinie istniało prawo zabraniające Żydom osiedlania się w granicach (murach) miasta. Dla tego zajmowali oni Podzamcze, Podwale itd. To prawo zostało zniesione w okresie zaborów w połowie XIX wieku i już po niespełna stu latach, do wybuchu II wojny 95% Starego Miasta znalazło się w rękach żydowskich. { tak na marginesie: śmieszy mnie fakt, jak pokazują renesansową zabudowę Starówki i mówią o "żydowski... rozwiń
Avatar
Gość / 8 lipca 2010 o 16:32
Mieszkam obok dworca PKS i zależy mi aby to była okolica ładna i przyzna, ale:
Po pierwsze: Czy ktoś w ogóle obliczył ile autobusów wjeżdża i wyjeżdża dziennie z dworca PKS. Pewnie z setki. Ta liczba ruszy przez miasto, które i tak się korkuje. Teraz na Zamość, Kraśnik, Warszawę, Biłgoraj itd autobusy wyjeżdżają wlotówkami. Nie są tak dokuczliwe.
Avatar
~zenek~ / 8 lipca 2010 o 14:55
zwezic al. 1000-lecia? poszerzyc pas zieleni? przeniesc PKS? co za idioci maja takie pomysly? To ja proponuje zaorac te czesc koziego grodu i nasiac burakow!!!!!
To juz chyba nie jest glupota, to nie interesownosc kupczykow terenu (po PKS) ale to smierc miasta! Zamiast budowac wiadukty, estakady ci kretyni chca zwezac ulice, to niepojete, totalny brak wyobrazni.
Ludzie wyjdzmy na ulice i protestujmy przed takimi glupotami.
Avatar
Gość / 8 lipca 2010 o 14:36
Targowisko można przenieść lub zlikwidować - sprzedający sobie poradzą, klienci też. To kwestia przyzwyczajenia. Poza tym ten teren nie grzeszy czystością. Wg mnie jedyne słuszne i logiczne miejsce na PKS to jak najbliższa lokalizacja obok PKP czy to będzie PKS- południe czy teren po byłej cukrowni jest mi to obojętne. W każdym normalnym kraju np Niemcy czy UK gdzie zapewne większość polaków już była jest lub będzie można zauważyć że ułatwia sie życie podróżujący łącząca takie miesca jak dworce kolejowe autobusowe, metro itp.

Dotychczasowa sytuacja jest kuriozalna ktoś przyjedzie do Lublina chce jechać dale to musi sie tłuc po mieście szukając to PKP to PKS- u o busa nie wspomnę.

Nie zazdroszczę Paniom z kiosku obok PKP które mają już karteczki na szybach którym autobusami można dojechać na PKP. Pewnie miały dość robienia za informacje turystyczną.
Targowisko można przenieść lub zlikwidować - sprzedający sobie poradzą, klienci też. To kwestia przyzwyczajenia. Poza tym ten teren nie grzeszy czystością. Wg mnie jedyne słuszne i logiczne miejsce na PKS to jak najbliższa lokalizacja obok PKP czy to będzie PKS- południe czy teren po byłej cukrowni jest mi to obojętne. W każdym normalnym kraju np Niemcy czy UK gdzie zapewne większość polaków już była jest lub będzie można zauważyć że ułatwia sie życie podróżujący łącząca takie miesca jak dworce kolejowe autobusowe, metro itp.

... rozwiń
Avatar
zniesmaczony / 8 lipca 2010 o 13:55
Te zmiany, to dlatego, bo nie chodzi tu o żadną zmianę zagospodarowania, tylko o teren, na którym leży bazar, PKS itp.
To niezły kąsek dla wielu cwaniaczków, najlepiej wszystko rozsprzedać prywaciarzom i zbić kaskę.
W ogóle za bezsens uważam likwidację dworca PKS, jak tutaj jest najlepsze miejsce dla niego, blisko do centrum Lublina.
Jako osoba spoza Lublina uważam pomysł UM za nietrafiony.
Avatar
J-k / 8 lipca 2010 o 13:04
Po pierwsze likwidacja dworca PKS i targu to śmierć tej dzielnicy, albo spore wydatki z kasy miejskiej na jej artyficjalne podtrzymywanie przy życiu. Wystarczy zobaczyć co się dzieje z Lubartowską, Zamoyską, Narutowicza itd. Nie prościej i sensowniej nadać cywilizowana formę zachowując dzisiejszą funkcję?
Po drugie, ile będzie kosztowało przeniesienie dworca PKS i związane z tym dostosowanie systemu komunikacyjnego miasta?
Po trzecie, jaki będzie koszt społeczny likwidacji targowisk na Podzamczu, tzn ilu ludzi straci swoje miejsca pracy? I o ile w związku z tym zmniejszą się wpływy do kasy miejskiej z tytułu mniejszych podatków i konieczności wypłacania zasiłków dla nowych bezrobotnych?
Czy ktoś to policzył? A może się mylę i będzie odwrotnie. Chciałbym jednak aby odpowiedzialni urzędnicy spróbowali konkretnie odpowiedzieć na tego typu pytania a nie tylko opowiadać o domach ze szkła i w ogóle jak to będzie cacy!!!
Po pierwsze likwidacja dworca PKS i targu to śmierć tej dzielnicy, albo spore wydatki z kasy miejskiej na jej artyficjalne podtrzymywanie przy życiu. Wystarczy zobaczyć co się dzieje z Lubartowską, Zamoyską, Narutowicza itd. Nie prościej i sensowniej nadać cywilizowana formę zachowując dzisiejszą funkcję?
Po drugie, ile będzie kosztowało przeniesienie dworca PKS i związane z tym dostosowanie systemu komunikacyjnego miasta?
Po trzecie, jaki będzie koszt społeczny likwidacji targowisk na Podzamczu, tzn ilu ludzi straci swoje miejsc... rozwiń
Avatar
lublin / 8 lipca 2010 o 13:03
10 lat boszesz ,pks z tymi smierdzacymi busami ma byc przy obecnym syfie obok pkp gdzie tez jest obecnie 3 albo nawet 4 swiat