wtorek, 30 maja 2017 r.

Lublin

Podział na prawicy

Dodano: 24 września 2002, 18:26

Prezydent Lublina Andrzej Pruszkowski otwarcie zadeklarował, że będzie ubiegał się ponownie o swój urząd. W komunikacie prasowym twierdzi, że ma poparcie ZChN i LPR. – To nieprawda – mówią politycy tych ugrupowań.

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy, że prezydent Pruszkowski starał się o poparcie Samoobrony, jako kandydat na prezydenta Lublina. Poparcia – jak twierdzi Samoobrona – nie otrzymał, a sam podkreślał, że nic takiego nie miało miejsca.
W komunikacie prasowym podano ugrupowania, które popierają kandydaturę prezydenta na prezydenta. W skład Komitetu Wyborczego Wyborców „Prawo i Rodzina”, którego założycielami są posłowie: Elżbieta Kruk (PiS) i Andrzej Mańka (LPR) wchodzą: Prawo i Sprawiedliwość, Liga Polskich Rodzin, Ruch Odbudowy Polski, Zjednoczenie Chrześcijańsko–Narodowe, Przymierze Samorządowe oraz organizacje społeczne.
– To nieprawda – mówią jednym głosem poseł Robert Luśnia (LPR) i Jacek Szczot, prezes Regionu Lubelskiego ZChN.
– Odcinam się od kandydatury Pruszkowskiego. Jeszcze nie wiem, kogo poprę – podkreśla poseł Luśnia.
Z kolei Szczot zaznacza, że jego ugrupowanie nie udzieliło poparcia Pruszkowskiemu w wyborach. – Nie udzielimy mu też poparcia w przyszłości – zaznacza. – Nie pozwalam również, aby pani poseł Elżbieta Kruk i poseł Andrzej Mańka kiedykolwiek posługiwali się nazwą Zjednoczenia Chrześciajńsko–Narodowego w swoich „gierkach politycznych”, zwłaszcza w celu wymuszenia poparcia dla Andrzeja Pruszkowskiego, które nie wychodzi poza krąg osób związanych z Ratuszem z tzw. komitetu reelekcyjnego, należącego dawniej do AWS, a dziś do Przymierza Samorządowego”.
Poseł Mańka zapytany o to, czy ogłasza poparcie w imieniu swoim, czy ugrupowania, które reprezentuje, stwierdził: – Jestem pełnomocnikiem wojewódzkim LPR. Reprezentuję siebie i ugrupowanie.
A tymczasem posłanka Gabriela Masłowska i senator Adam Biela (oboje LPR) popierają kandydaturę na to stanowisko prof. Witolda Stępniewskiego, który jest kandydatem Komitetu Wyborczego „Lubelska Centroprawica”.
– Istotnie, poseł Masłowska i senator Biela poparli innego kandydata – mówi poseł Mańka. – Jeśli chodzi o ZChN, to mam deklaracje poparcia od miejskich radnych z tego ugrupowania, a mam nadzieję, że poseł Luśnia przekona się do naszego kandydata – dodaje.
Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że na listach wyborczych KW „PiR” do Rady Miejskiej znajdą się osoby znane już z tej kadencji. Liderami mają być m.in. Helena Pietraszkiewicz, przewodnicząca Rady Miejskiej i Zbigniew Wojciechowski, wiceprezydent Lublina.
Pełnomocnikiem KW „PiR” jest Mariusz Deckert, pracownik Urzędu Miejskiego. – Nie uważam tego za coś złego – mówi Deckert. – Nie będę wybierał prezydenta, gdyż mieszkam poza Lublinem. Posłowie zdecydowali kogo poprą, a zanim to nastąpiło już byłem pełnomocnikiem.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!