sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Prezydent Lublina Andrzej Pruszkowski otwarcie zadeklarował, że będzie ubiegał się ponownie o swój urząd. W komunikacie prasowym twierdzi, że ma poparcie ZChN i LPR. – To nieprawda – mówią politycy tych ugrupowań.

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy, że prezydent Pruszkowski starał się o poparcie Samoobrony, jako kandydat na prezydenta Lublina. Poparcia – jak twierdzi Samoobrona – nie otrzymał, a sam podkreślał, że nic takiego nie miało miejsca.
W komunikacie prasowym podano ugrupowania, które popierają kandydaturę prezydenta na prezydenta. W skład Komitetu Wyborczego Wyborców „Prawo i Rodzina”, którego założycielami są posłowie: Elżbieta Kruk (PiS) i Andrzej Mańka (LPR) wchodzą: Prawo i Sprawiedliwość, Liga Polskich Rodzin, Ruch Odbudowy Polski, Zjednoczenie Chrześcijańsko–Narodowe, Przymierze Samorządowe oraz organizacje społeczne.
– To nieprawda – mówią jednym głosem poseł Robert Luśnia (LPR) i Jacek Szczot, prezes Regionu Lubelskiego ZChN.
– Odcinam się od kandydatury Pruszkowskiego. Jeszcze nie wiem, kogo poprę – podkreśla poseł Luśnia.
Z kolei Szczot zaznacza, że jego ugrupowanie nie udzieliło poparcia Pruszkowskiemu w wyborach. – Nie udzielimy mu też poparcia w przyszłości – zaznacza. – Nie pozwalam również, aby pani poseł Elżbieta Kruk i poseł Andrzej Mańka kiedykolwiek posługiwali się nazwą Zjednoczenia Chrześciajńsko–Narodowego w swoich „gierkach politycznych”, zwłaszcza w celu wymuszenia poparcia dla Andrzeja Pruszkowskiego, które nie wychodzi poza krąg osób związanych z Ratuszem z tzw. komitetu reelekcyjnego, należącego dawniej do AWS, a dziś do Przymierza Samorządowego”.
Poseł Mańka zapytany o to, czy ogłasza poparcie w imieniu swoim, czy ugrupowania, które reprezentuje, stwierdził: – Jestem pełnomocnikiem wojewódzkim LPR. Reprezentuję siebie i ugrupowanie.
A tymczasem posłanka Gabriela Masłowska i senator Adam Biela (oboje LPR) popierają kandydaturę na to stanowisko prof. Witolda Stępniewskiego, który jest kandydatem Komitetu Wyborczego „Lubelska Centroprawica”.
– Istotnie, poseł Masłowska i senator Biela poparli innego kandydata – mówi poseł Mańka. – Jeśli chodzi o ZChN, to mam deklaracje poparcia od miejskich radnych z tego ugrupowania, a mam nadzieję, że poseł Luśnia przekona się do naszego kandydata – dodaje.
Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że na listach wyborczych KW „PiR” do Rady Miejskiej znajdą się osoby znane już z tej kadencji. Liderami mają być m.in. Helena Pietraszkiewicz, przewodnicząca Rady Miejskiej i Zbigniew Wojciechowski, wiceprezydent Lublina.
Pełnomocnikiem KW „PiR” jest Mariusz Deckert, pracownik Urzędu Miejskiego. – Nie uważam tego za coś złego – mówi Deckert. – Nie będę wybierał prezydenta, gdyż mieszkam poza Lublinem. Posłowie zdecydowali kogo poprą, a zanim to nastąpiło już byłem pełnomocnikiem.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!