niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Lublin

Pokaz "Golgota Picnic" jednak odbędzie się w piątek w Lublinie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 czerwca 2014, 12:19
Autor: (drs)

Nie w Centrum Kultury o godz. 21, ale dwie godziny wcześniej, w innym miejscu odbędzie się pokaz filmowego zapisu spektaklu "Golgota Picnic" - dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. Miejsce na razie nie jest ujawniane. Wkrótce więcej informacji

Przeciw pokazowi spektaklu zaprotestowała m.in. kuria. - Treść i forma godzą w uczucia nie tylko osób wierzących, ale jak się wydaje naruszają też poczucie dobrego smaku - napisał ks. Krzysztof Podstawka, rzecznik archidiecezji powołując się na dostępne w internecie zwiastuny i publiczną dyskusję. Narodowcy i obrońcy życia zapowiedzieli protest przed gmachem CK w trakcie pokazu. A Ratusz oświadczył, że nie będzie ingerować w decyzje instytucji kultury.

Ostatecznie CK zrezygnowało z pokazu. "Oświadczamy, że naszą intencją (…) nigdy nie było obrażanie czyichkolwiek uczuć i przekonań religijnych (…). Mając jednak na uwadze sprzeciw różnych środowisk, ostrzeżenia formułowane przez Wydział Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego i wynikające z tego bezpośrednie zagrożenie bezpieczeństwa widzów, pracowników oraz mienia Centrum Kultury, a także w związku z bezprecedensowym apelem Kurii Lubelskiej o zaniechanie pokazu, podjęliśmy decyzję o odwołaniu wydarzenia w Centrum Kultury w Lublinie”.

Własny pokaz filmowego zapisu "Golgota Picnic” zapowiadała dzisiaj młodzieżówka Twojego Ruchu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Golgota Picnic Lublin
Przemysław Leniak
Kelner
Maciek z Lublina
(15) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Przemysław Leniak
Przemysław Leniak (26 czerwca 2014 o 22:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

skoro już mowa o księżycu 
to może powiedzmy jaki jest Lublin obecnie kiedy u władzy są zboczeńcy i dewianci
...
ci którzy dziś tu krzyczą że cenzura aj waj i co to nie oni
...
powiedzmy to wprost to są srule których władza prowadzi do tego że ludzi w lublinie za kilka plakatów wsadza się do więzienia
i robi to ABW (zamiast pilnować żeby Kamińskiego nie nagrywali kelnerzy)
...
oczywiście wsadzanie ludzi do więzienia to wielokulturowość i postep
ok to wsadźmy może Opryńskiego co
będzie zabawnie...
...
szczerze mówiąc cały ten posrany pedalski holding chałtury lubelskiej to jest straszny gnój
i trzeba o tym mówić
bo przecie tym posrańcom się wydaje że ktoś tu zapomniał o ich wyczynach
nie nie zapomniał

 

Rozwiń
Kelner
Kelner (26 czerwca 2014 o 20:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Data 26 czerwca 2014 r.
Pan
Krzysztof Żuk
Prezydent Miasta Lublin

krzysztof.zuk@lublin.eu
urzad_miasta@lublin.eu
bip@lublin.eu

Wniosek o udostępnienie informacji publicznej:

Działając na podstawie art. 10 ust 1 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz.U. 2001 nr 112 poz. 1198 z późń. zm.)
I. W związku z planowaną w podległej panu „instytucji kultury” jakim jest Centrum Kultury w Lublinie wystawienia bluźnierczego spektaklu „Gologota Picnic”, którego przekaz idzie w kolizję prawną z art. 257 kodeksu karnego Ja podatnik, domagam się informacji ile z moich pieniędzy za pośrednictwem budżetu miasta Lublin zostało przeznaczonych na wystawienie przez CK w Lublinie tego skandalicznego spektaklu. Czy dyrekcja CK konsultowała z władzami miasta Lublin chęć wystawienia w swoich progach tego przedstawienia.

II. Z racji ze to nie pierwszy w Lublinie takie bluźnierczy event wspieranych przez władze Lublina tzw. animatorów kultury alternatywnej proszę też o podanie informacji nt. wszelkich form wsparcia ze strony Miasta Lublin (samorząd miasto na prawach powiatu) dla następujących podmiotów:
1. Przestrzeń Inicjatyw Twórczych „Tektura”
2. Galeria Labirynt
3. Warsztaty Kultury w Lublinie
4. Centrum Kultury w Lublinie
5. Stowarzyszenie Homo Faber
6. Pracowni Sztuk Zaangażowanych Społecznie REWIRY
7. Teatru "Provisorium"
8. Bramy Grodzkiej Teatru NN
9. Kawiarni-Ksiegarnia "Spóldzielnia"
10. Kolektyw "Zatarg"
11. European Alternatives Lublin
12. Kawiarnia Kawka
13. Autonomiczne Centrum Społeczne Cicha4
14. Klub Krytyki Politycznej w Lublinie
15. Stowarzyszenie "Studnia Pamięci"
za lata kalendarzowe 2010 - 2014 – tj. kadencji Pana Krzysztofa Żuka na funkcji Prezydenta miasta Lublin
Interesują mnie przede wszystkim
a. wysokość środków finansowych oraz ich tytuł i forma jakie z Budżetu Miasta Lublin, budżetów jednostek organizacyjnych Miasta Lublin a także spółek prawa handlowego, w których udziałowcem całościowym i większościowym jest Miasto Lublin zostały przekazane na działalność ww. podmiotów i cel na który zostały one przeznaczone;

b. korzystanie przez ww. podmioty z mienia [nieruchomości (forma prawna korzystania) i mienie ruchome] Miasta Lublin, jednostek organizacyjnych Miasta Lublin (przede wszystkim jednostki oświaty, instytucje kultury) a także spółek prawa handlowego, w których udziałowcem całościowym i większościowym jest Miasto Lublin.
Proszę o przedstawienie kwot jakie samorząd Miasto Lublin bądź jednostki organizacyjne i spółki p.h. czerpią z tego tytułu wynajmowania/dzierżawy/urzeczenia lokali, działek, nieruchomości ww. podmiotom/ instytucjom kultury/ stowarzyszeniom
c. pomoc w promocji przez środki masowego przekazu (w tym strony internetowe administrowane przez Urząd Miasta Lublin) wydarzeń organizowanych przez ww. podmioty.
d. Form współpracy podległych Prezydentowi Miasta Lublin szkół i innych placówek systemu oświaty z ww. podmiotami.
Proszę o przedstawienie wykazu szkół z informacja z którymi z ww. podmiotami współpracują i w jakim zakresie.

Informację proszę przesłać mi w terminie ustawowym na wskazana skrzynkę e-mailową …………………………………
Z poważaniem
…………………………………

Rozwiń
Maciek z Lublina
Maciek z Lublina (26 czerwca 2014 o 19:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

To oznacza , że jednak bandytyzm stanie się faktem . Jeśli nie uda się tego zablokować , trzeba będzie wyjść na ulice w marszu pokutnym jako wynagrodzenie za bluźnierstwo .

Po pierwsze : CO MA WSPÓLNEGO MĘKA CHRYSTUSOWA Z PIKNIKIEM ?

Po drugie : Ci , co w Poznaniu zablokowali emisję tego potworka na Malta Festival , widzieli zdjęcia z tego , co w czasie prezentacji owego potworka się dzieje . Rozmyślnie mówię o potworku , bo sztuką tego nazwać się nie da .

Po trzecie : Jeden z organizatorów owego poznańskiego protestu - Andrzej Kołakowski z Krucjaty Różańcowej przyznał , że oglądając te zdjęcia czuł się jak oficer operacyjny policji , oglądający pornografię pedofilską .

Po czwarte : Muzułmanom wolno bronić swojej wiary , Żydom wolno , a chrześcijanom - ZWŁASZCZA KATOLIKOM  - nie wolno ? W IMIĘ CZEGO ?  To czyni równość wobec prawa - fikcją .

Po piąte : KAŻDY atak na Kościół jest atakiem na polskość , bo nie da się jednego od drugiego oddzielić . Na przestrzeni ostatniego tysiąca lat nikomu nie udało się wyrwać z polskich serc związku z Kościołem .

W świetle powyższego MAMY OBOWIĄZEK PROTESTOWAĆ PRZECIW BLUŹNIERSTWOM !

Rozwiń
eN
eN (26 czerwca 2014 o 17:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I bardzo dobrze że ten spektakl się odbędzie. Nie bedą prawicowi terroryści decydowai o tym, co ma być wystawiane a co nie i wten sposób uszczęśliwiać ludzi na siłę!!
Rozwiń
jo
jo (26 czerwca 2014 o 15:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

wręcz przeciwnie,jak się dzieją katolickie cyrki,to wszyscy nabierają wody w usta, W końcu jest demokracja czy talitan w wydaniu KK

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (15)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!