środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Polecieli z darami do Czech

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 sierpnia 2002, 22:05

Wczoraj w południe ze świdnickiego lotniska wystartował samolot z pomocą dla czeskich powodzian. Na pokładzie znalazło się 400 kg darów. Samolot i załogę dał Aeroklub Świdnik. Paliwo sponsorowały firma PAG z Nadrybia i zespół Bajm.

- Nam pomagano w potrzebie musimy i my pomóc - mówi Krzysztof Janusz, dyrektor aeroklubu i pomysłodawca lotu.
Sam pomaga nie pierwszy już raz. Podczas powodzi we Wrocławiu w 1997 roku też przewoził tam dary z Lubelskiego.
Samolot An-2, z którego zwykle wyskakują spadochroniarze podczas treningów, pilotowany przez Krzysztofa Janusza i Belga Karola Peeraera, zabrał środki dezynfekcyjne, ubrania, maski przeciwpyłowe, środki czystości, urządzenia do przetaczania płynów infuzyjnych i strzykawki jednorazowego użytku. Po czterech godzinach wylądował na lotnisku wojskowym Roudnice nad Łabą, 30 km od Pragi.
- Do lotu doszło dzięki hojności lubelskich zakładów, m.in. Polfy i pięciu hurtowni - mówi Małgorzata Wołoszyn z Lubelskiego Zarządu Okręgowego PCK, który koordynuje pomoc.
Dary są nadal potrzebne dla powodzian z Czech, Austrii i Niemiec. Po naszym artykule o nikłej pomocy ze strony mieszkańców regionu, wczoraj wiele osób odwiedziło placówki PCK. Pewna kobieta (prosiła o nie- podawanie nazwiska) przyniosła dwie złote obrączki. Do Dziennika zadzwonił z kolei Jan Wojdat ze Stężycy k. Dęblina, gotów udostępnić 1,5-tonową ciężarówkę do przewiezienia darów. Najprawdopodobniej pojadą z nim w piątek do punktu zbiórki do Wrocławia.
- Wpłat na rzecz powodzian można dokonywać na konto w Banku Przemysłowo-Handlowym PBK SA IV O/Lublin nr 10601480-320000165117 z dopiskiem "Powódź na południu”, kasie PCK przy ul. Niecałej 7b w Lublinie oraz zarządach rejonowych PCK w miastach powiatowych naszego województwa - mówi Barbara Nazarkiewicz z PCK. (zof)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!