Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 grudnia 2009 r.
10:35
Edytuj ten wpis

Policja zatrzymała lekarza z pijanej załogi karetki

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 14 A A

Ukrywający się od piątku lekarz z Kolumny Transportu Sanitarnego "Triomed" wpadł w ręce policji. Funkcjonariusze zatrzymali go w jego własnym domu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W Boże Narodzenie 39-letni Sławomir D. pracował jako lekarz w karetce transportowej, której zadaniem było przewożenie chorych z domu do placówek medycznych a także pomiędzy placówkami medycznymi. Pacjent, który był pod jego opieką zmarł później w szpitalu.

Ze szpitala MSWiA z którego załoga karetki zabrała pacjenta, by zawieźć go do szpitala PSK4 policja dostała informację, że pracownicy Triomedu mogą być nietrzeźwi. Mundurowi pojechali do bazy firmy, tam zastali tylko ratownika medycznego, który w organizmie miał 0,8 promila alkoholu i przyznał, że w czasie pracy pił razem z lekarzem, z którym jeździł karetką. Lekarza nie udało się przebadać, bo uciekł, policjanci nie zastali go także w domu.

Dopiero wczoraj wieczorem Sławomir D. wpadł w ręce funkcjonariuszy. - Zatrzymaliśmy go w domu - informuje Janusz Wójtowicz, rzecznik lubelskich policji. - Przewieźliśmy go na komendę, a po przesłuchaniu lekarz został zwolniony do domu.

Dziś odbyć ma się sekcja zwłok zmarłego pacjenta zarządzona przez prokuraturę. Śledczy chcą ustalić, czy postępowanie załogi ambulansu mogło przyczynić się do zgonu mężczyzny.

Tak lekarz, jak i ratownik medyczny stracili już pracę.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ratownik11 / 9 listopada 2010 o 18:47
Nie powinno być tej firmy! To nie jest ich pierwszy i pewnie nie jest to ostatni taki wyczyń z piciem. Co oni wiedzą o prawdziwym pogotowiu ratunkowym, o wypadkach, o tragediach ludzkich, to banda popaprańców, w dodatku jak widać za nic mają cudze życie, jeśli wyjeżdżają do zdarzenia pod wpływem alkoholu. Czytałem wiele na ich temat, niestety, nie wyczytałem nic dobrego. Psują opinię Państwowemu pogotowiu, bo zwykły przechodzień nie odróżnia, kiedy jedzie "Triomed", a kiedy Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe. To przykre, że psują Nam opinie, lecz niestety-prawdziwe...Myślę, że ktoś z wyższego szczebla powinien zająć się tym problemem. Wybory za pasem!!!
Nie powinno być tej firmy! To nie jest ich pierwszy i pewnie nie jest to ostatni taki wyczyń z piciem. Co oni wiedzą o prawdziwym pogotowiu ratunkowym, o wypadkach, o tragediach ludzkich, to banda popaprańców, w dodatku jak widać za nic mają cudze życie, jeśli wyjeżdżają do zdarzenia pod wpływem alkoholu. Czytałem wiele na ich temat, niestety, nie wyczytałem nic dobrego. Psują opinię Państwowemu pogotowiu, bo zwykły przechodzień nie odróżnia, kiedy jedzie "Triomed", a kiedy Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe. To przykre, że psują ... rozwiń
Avatar
~anonim~ / 30 grudnia 2009 o 21:57
[quote name='tynkarz' date='29.12.2009, 21:54:15' post='211596']
no jak sie jezdzi po kosztach lub wychodzac na zero to wiadomo ze nie ma na elewacje budynku i wyglada jak melina....ale to jest gorzelnia...robia TAM WODKE I WINO...a potem pija w swieta



na grzyba tylko odgrzybianie
Avatar
lol / 29 grudnia 2009 o 21:56
teraz jak jedzie karetka Triomedu po miescie to ludzie palcami pokazuja jak by prezydent jechal.....
Avatar
tynkarz / 29 grudnia 2009 o 21:54
no jak sie jezdzi po kosztach lub wychodzac na zero to wiadomo ze nie ma na elewacje budynku i wyglada jak melina....ale to jest gorzelnia...robia TAM WODKE I WINO...a potem pija w swieta
Avatar
dora / 29 grudnia 2009 o 17:12
dobre ja mam dwóletnia córke która dzieki kierowcyi sanitariuszowiz krasnika teraz zyje bo pani prof. rzarnowska traktowała mnie jak psa tylko tym dwu ludziom zawdzieczam zycie mojej martyne saniteriuszowi mirkowi kowalskieu z zakrzowka i kierowcy karetki imienoie zapomniałam ale oni mnie znaja dzieki stokrotne dorota z wypozyczalni quadów w zakrz ówku
Avatar
gula / 29 grudnia 2009 o 17:04
A TO MOCZYMORDY!!!
Avatar
tutejszy / 29 grudnia 2009 o 17:01
Lekarz, ratownik,kierowca.Niezły TRIOmed
Avatar
nonim / 29 grudnia 2009 o 16:25
salo(no)wa napisał:
Policja popełniła ogromny błąd,albo współdziałała z pijanym konowałem-wypuszczając go do domu przed otrzymaniem wyników sekcji zwłok.KOnował tak namiesza,że okaże się,że to zawinił nieboszczyk.

Przecież oni mają układy w prokuraturze i na 100% pójdzie to na umorzenie.
Avatar
~anonim~ / 29 grudnia 2009 o 16:20
A czy Triomed ma podpisane umowy z tymi szpitalami na transport ? Jeśli tak to należy je szybko rozwiązać i wlepić im katy umowne , a na końcu podać do sądu i wyciągnąć odszkodowanie za narażenie podopiecznych tych szpitali. Zostało tu również zszargane dobre imię tak szacownych lubelskich klinik.
Do usług pozostaje wielu renomowanych prawników nie tylko lubelskich, kochających nasz system opieki zdrowotnej!
O czym powinna także pomyśleć przede wszystkim rodzina zmarłego.
Avatar
bart / 29 grudnia 2009 o 15:48
W TVP Info podano, że ten lekarz pracował tam na umowę zlecenie, więc to zwolnienie z pracy i tak mu pewnie zwisa kalafiorem. Poza tym twierdzi, że opuścił miejsce pracy, bo nagle dostał niestrawności żołądka, więc i tak nikt mu nie udowodni niczego.
Avatar
Ratownik11 / 9 listopada 2010 o 18:47
Nie powinno być tej firmy! To nie jest ich pierwszy i pewnie nie jest to ostatni taki wyczyń z piciem. Co oni wiedzą o prawdziwym pogotowiu ratunkowym, o wypadkach, o tragediach ludzkich, to banda popaprańców, w dodatku jak widać za nic mają cudze życie, jeśli wyjeżdżają do zdarzenia pod wpływem alkoholu. Czytałem wiele na ich temat, niestety, nie wyczytałem nic dobrego. Psują opinię Państwowemu pogotowiu, bo zwykły przechodzień nie odróżnia, kiedy jedzie "Triomed", a kiedy Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe. To przykre, że psują Nam opinie, lecz niestety-prawdziwe...Myślę, że ktoś z wyższego szczebla powinien zająć się tym problemem. Wybory za pasem!!!
Nie powinno być tej firmy! To nie jest ich pierwszy i pewnie nie jest to ostatni taki wyczyń z piciem. Co oni wiedzą o prawdziwym pogotowiu ratunkowym, o wypadkach, o tragediach ludzkich, to banda popaprańców, w dodatku jak widać za nic mają cudze życie, jeśli wyjeżdżają do zdarzenia pod wpływem alkoholu. Czytałem wiele na ich temat, niestety, nie wyczytałem nic dobrego. Psują opinię Państwowemu pogotowiu, bo zwykły przechodzień nie odróżnia, kiedy jedzie "Triomed", a kiedy Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe. To przykre, że psują ... rozwiń
Avatar
~anonim~ / 30 grudnia 2009 o 21:57
[quote name='tynkarz' date='29.12.2009, 21:54:15' post='211596']
no jak sie jezdzi po kosztach lub wychodzac na zero to wiadomo ze nie ma na elewacje budynku i wyglada jak melina....ale to jest gorzelnia...robia TAM WODKE I WINO...a potem pija w swieta



na grzyba tylko odgrzybianie
Avatar
lol / 29 grudnia 2009 o 21:56
teraz jak jedzie karetka Triomedu po miescie to ludzie palcami pokazuja jak by prezydent jechal.....
Avatar
tynkarz / 29 grudnia 2009 o 21:54
no jak sie jezdzi po kosztach lub wychodzac na zero to wiadomo ze nie ma na elewacje budynku i wyglada jak melina....ale to jest gorzelnia...robia TAM WODKE I WINO...a potem pija w swieta
Avatar
dora / 29 grudnia 2009 o 17:12
dobre ja mam dwóletnia córke która dzieki kierowcyi sanitariuszowiz krasnika teraz zyje bo pani prof. rzarnowska traktowała mnie jak psa tylko tym dwu ludziom zawdzieczam zycie mojej martyne saniteriuszowi mirkowi kowalskieu z zakrzowka i kierowcy karetki imienoie zapomniałam ale oni mnie znaja dzieki stokrotne dorota z wypozyczalni quadów w zakrz ówku
Avatar
gula / 29 grudnia 2009 o 17:04
A TO MOCZYMORDY!!!
Avatar
tutejszy / 29 grudnia 2009 o 17:01
Lekarz, ratownik,kierowca.Niezły TRIOmed
Avatar
nonim / 29 grudnia 2009 o 16:25
salo(no)wa napisał:
Policja popełniła ogromny błąd,albo współdziałała z pijanym konowałem-wypuszczając go do domu przed otrzymaniem wyników sekcji zwłok.KOnował tak namiesza,że okaże się,że to zawinił nieboszczyk.

Przecież oni mają układy w prokuraturze i na 100% pójdzie to na umorzenie.
Avatar
~anonim~ / 29 grudnia 2009 o 16:20
A czy Triomed ma podpisane umowy z tymi szpitalami na transport ? Jeśli tak to należy je szybko rozwiązać i wlepić im katy umowne , a na końcu podać do sądu i wyciągnąć odszkodowanie za narażenie podopiecznych tych szpitali. Zostało tu również zszargane dobre imię tak szacownych lubelskich klinik.
Do usług pozostaje wielu renomowanych prawników nie tylko lubelskich, kochających nasz system opieki zdrowotnej!
O czym powinna także pomyśleć przede wszystkim rodzina zmarłego.
Avatar
bart / 29 grudnia 2009 o 15:48
W TVP Info podano, że ten lekarz pracował tam na umowę zlecenie, więc to zwolnienie z pracy i tak mu pewnie zwisa kalafiorem. Poza tym twierdzi, że opuścił miejsce pracy, bo nagle dostał niestrawności żołądka, więc i tak nikt mu nie udowodni niczego.
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu
galeria

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu 0 1

Ratusz wskazuje na Felinie tereny pod nowe fabryki, składy i magazyny. Pod ich budowę chce przeznaczyć ponad 44 ha gruntu zarezerwowanego dziś na pola uprawne i tereny nauki. Zmiany miałyby również dotyczyć terenów dawnej odlewni żeliwa przy ul. Metalurgicznej.

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega 0 0

LEKKOATLETYKA Tym samym uczelniany klub poszerzył swoje pole działania o kolejną dyscyplinę sportową. Na terenie Parku Akademickiego 5 czerwca odbędzie się 21 Bieg o Puchar Rektora UMCS

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić 0 2

W środę nad ranem 36-letni mężczyzna biegał po torach w Białej Podlaskiej. – Przez tę sytuację został zatrzymany cały skład i były trudności w ruchu – informuje nasz czytelnik.

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty!
Wiersze między newsami

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty! 0 0

O wyższości chodzenia na piechotę pisał poeta już pół wieku temu. Miron Białoszewski o chodzeniu i… pluciu

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement"
galeria

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement" 7 2

To ewenement na ogólnopolską skalę. Para sokołów wędrownych, która kilka lat temu zagnieździła się na kominie Elektrociepłowni Lublin Wrotków doczekała się aż pięciu piskląt – trzech samiczek i dwóch samców. Jak dotąd w Polsce tak licznego lęgu tego gatunku ptaków jeszcze nie udokumentowano.

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało 0 9

Nieostrożny kierowca peugeota wjechał w wyprzedzające go porsche. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania
25 maja 2018, 15:00

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania 4 5

W dniach 25-27 maja odbędzie się tegoroczna edycja rodzinnej imprezy Dni Puław. Na mieszkańców czekają atrakcje w postaci koncertów, spektakli i animacji dla całych rodzin.

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego 22 0

W Lubelskiem mogą pojawić się burze z gradem - ostrzegają meteorolodzy.

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie 3 3

Trwają prace na stadionie przy ul. Kolejowej w Opolu Lubelskim. Właśnie zamontowano i oddano do użytku automatyczny system zraszania murawy. Ułożona jest też warstwa wegetacyjna, lada dzień posiana zostanie trawa. Pozostaje tylko pytanie, czy miejscowa drużyna dostosuje się do poziomu boiska.

Jak działa wirtualne biuro

Jak działa wirtualne biuro 0 0

Przez korzystanie z usług wirtualnego biura rozumie się wynajmowanie od niego adresu do korespondencji, kierowanej do naszej firmy, miejsca do spotkań z naszymi klientami i sali konferencyjnej. Ale to nie jedyne korzyści, wynikające z użytkowania wirtualnego biura!

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski 4 1

O ponad 90 milionów złotych spadła wysokość przychodów Zakładów Azotowych „Puławy” i spółek zależnych w pierwszym kwartale tego roku. Spadł też zysk, marża i produkcja nawozów. Podobne dane spłynęły z Polic i Kędzierzyna.

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków 67 3

„100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości” to szczególna moneta o nominale 5 zł, którą Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu 22 maja. Bank wybił tyle monet, ilu jest Polaków – 38 424 000 sztuk.

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował
Alarm 24

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował 2 0

– Przerwano budową biblioteki w Ludwinie. Budynek, który miał być wizytówką gminy i całego pojezierza, stoi i niszczeje – alarmuje nasz Czytelnik. – Wszystko jest pod kontrolą – uspokaja wójt gminy.

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika
27 maja 2018, 14:00

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika 1 0

W podzamojskiej wsi Wysokie przy tamtejszej Regionalnej Izbie Pamięci Gminy Zamość już w najbliższy weekend odbędzie się Dzień Samorządu Terytorialnego połączony z XII edycją festynu z okazji Dnia Muzealnika.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!