wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Policjanci odzyskali skradzione auto i zatrzymali sprawców

Dodano: 17 kwietnia 2016, 12:02

Wczoraj z parkingu przy ul. Jana Pawła II w Lublinie złodzieje ukradli samochód marki Dacia. Policjanci odzyskali auto. Zatrzymali też sprawców. Zatrzymani mężczyźni byli już wcześniej karani.

– Wczoraj rano do VII komisariatu w Lublinie zgłosiła się mieszkanka naszego miasta – relacjonuje nadkom. Renata Laszczka-Rusek, rzecznik komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie. – Kobieta złożyła zawiadomienie o kradzieży samochodu.

Wskazała, że jej mąż zaparkował samochód marki Dacia na jednym z parkingów przy ul. Jana Pawła II w Lublinie. – Rano okazało się, że samochodu tam nie ma. Straty oszacowano na 50 tysięcy złotych – dodaje nadkom. Laszczka-Rusek. – Policjanci rozpoczęli poszukiwania pojazdu. Jeszcze zanim kobieta opuściła komisariat dowiedziała się, że auto zostało odnalezione, a sprawcy zatrzymani.

Przy ul. Osmolickiej w Lublinie policjanci odzyskali skradzione auto i zatrzymali sprawców w wieku 29 i 30 lat. Obaj byli już wcześniej notowani. 29-latek dwa lata temu wyszedł z zakładu karnego, gdzie odsiadywał karę 6 lat pozbawienia wolności m.in. za rozboje. Drugi mężczyzna odpowiadał z przestępstwa narkotykowe.

Teraz ponownie staną przed sądem. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Gość
Jaś
ss
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (18 kwietnia 2016 o 07:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No i powiedzcie - czy coś z takich recydyw będzie? Ledwo to wylazło z paki, a znowu łapa zaswędziała. I tak w koło będzie z takimi. A wsadzić ich na dożywocie, przynajmniej nie będą dręczyć niewinnych ludzi między wyjściami z pierdla, a trafieniem tam z powrotem, bo jak widać to oczywista oczywistość, że tak będzie "w koło Macieju" z takimi..
Rozwiń
Jaś
Jaś (18 kwietnia 2016 o 06:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Zaraz, zaraz do pięciu lat za kradzież to już nie dla nich ! Obydwaj to już recydywiści więc zapracowali na więcej !"

"recydywa oznacza powrot do przestepstwa i jesli jeden notowany byl za n~arkotyki a drugi za rozboje to kradziez samochodu do dla nich nowy etap w przestepczej karierze i dlatego nie moga byc sadzeni jako recydywisci."

Douczcie się najpierw co to jest "recydywa" i kiedy się ją stosuje. Niedouczone społeczeństwo.

Najprościej:
Recydywa podstawowa zachodzi gdy sprawca skazany za przestępstwo umyślne na karę pozbawienia wolności popełnia w ciągu 5 lat po odbyciu co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności umyślne przestępstwo podobne do przestępstwa, za które już był skazany, w art. 64 § k.k. To że obaj byli już skazani nie oznacza jeszcze że mogą być karani w warunkach recydywy! Po pierwsze musieli by popełnić przynajmniej takie samo przestępstwo za które byli już karani ale to nie wszystkie przesłanki.
Rozwiń
ss
ss (17 kwietnia 2016 o 17:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Zaraz, zaraz do pięciu lat za kradzież to już nie dla nich ! Obydwaj to już recydywiści więc zapracowali na więcej !

recydywa oznacza powrot do przestepstwa i jesli jeden notowany byl za narkotyki a drugi za rozboje to kradziez samochodu do dla nich nowy etap w przestepczej karierze i dlatego nie moga byc sadzeni jako recydywisci.

Rozwiń
Gość
Gość (17 kwietnia 2016 o 17:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jaka kradzież,jak z tego zrobią krótkotrwałe użycie pojazdu,gdzie kara jest niższa.
Rozwiń
Gość
Gość (17 kwietnia 2016 o 14:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zaraz, zaraz do pięciu lat za kradzież to już nie dla nich ! Obydwaj to już recydywiści więc zapracowali na więcej !
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!