Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 lutego 2011 r.
20:30
Edytuj ten wpis

Policjanci ukarali mandatem kierowcę karetki na sygnale

0 53 A A
– Nie czułem, że swoim ambulansem uszkodziłem inne auto – mówi Janusz Dziurian. (Jacek Świerczyński)
– Nie czułem, że swoim ambulansem uszkodziłem inne auto – mówi Janusz Dziurian. (Jacek Świerczyński)

Janusz Dziurian od 8 lat jest ratownikiem medycznym. Od 6 lat kieruje karetką. – Nigdy dotąd nie spotkałem się z sytuacją, że policja karze mandatem kierującego karetką pogotowia – mówi mężczyzna.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W piątek rano wiózł ze Starego Zamościa do zamojskiego Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II rodzącą kobietę. – W Sitańcu jechał sznur samochodów ciężarowych – opowiada Janusz Dziurian, który na ich widok zaczął sygnalizować, że jego karetka jest coraz bliżej.

– Dodatkowo, użyłem sygnałów świetlnych. W czasie wykonywania tych czynności zwolniłem, podjechałem na bezpieczną odległość do poprzedzającego mnie pojazdu i upewniając się, że pojazdy z przeciwka ustąpiły mi pierwszeństwa – zacząłem wyprzedzać – relacjonuje piątkowe wydarzenia pan Janusz. – Wróciłem na swój pas ruchu i kontynuowałem jazdę.

Po godzinie 11 w stacji Ratownictwa Medycznego w Zamościu pojawili się funkcjonariusze drogówki. – Chcieli sporządzić notatkę z kolizji, którą, ich zdaniem, spowodowałem – mówi ratownik. Policjantów powiadomił kierowca pocztowego samochodu Iveco.

– Kierowca iveco zawiadomił nas, że w Sitańcu, na wysokości stacji paliw, rozpędzona karetka urwała w jego aucie lusterko i pojechała dalej – relacjonuje piątkowe zdarzenie Joanna Kopeć, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. – Ten mężczyzna przyznał, że karetka jechała na sygnale, pozostałe pojazdy zjechały na pobocze, aby zrobić dla niej miejsce, ale na błocie pośniegowym ambulansem po prostu zarzuciło.


Poszkodowany właściciel samochodu zapisał numery rejestracyjne karetki i przekazał je policjantom, a ci jeszcze tego samego dnia namierzyli kierowcę.

Policjanci wypisali panu Januszowi 250 zł mandatu i nałożyli 6 punktów karnych. Jego zdaniem – niesłusznie.

– Mandat podpisany i odebrany jest prawomocny – podkreśla rzecznik. Dodaje, że karetka pogotowia na sygnale jest pojazdem uprzywilejowanym, ale to nie zwalnia jej kierowcy z obowiązku zachowania szczególnej ostrożności. – A w tym przypadku tak nie było – kwituje Joanna Kopeć.

Przełożony kierowcy pogotowia stoi po jego stronie. – Przyjął mandat i to był jego błąd – mówi Sławomir Porzuc, kierownik działu eksploatacji pogotowia w Zamościu. – Nie widziałem zdarzenia, ale na karetce śladu po tym, żeby w kogokolwiek uderzyła nie ma. Więc dziwne mi się wydaje, by miał urwać komuś lusterko.

Stacja pogotowia stroną w sprawie nie jest, więc od mandatu odwoływać się nie może. Do tego ma prawo tylko ukarany ratownik medyczny. – Jak będzie trzeba, będziemy mu pomagać – dodaje Porzuc.

Komentarze 53

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jurek / 6 marca 2011 o 19:37
kiedyś zjechałem na pobocze gdyz usłyszalem sygnał a auto jadące za mną poprostu mnie ominęło i pojechalo dalej myśląc, ze to jemu robię drogę, moim zdaniem kierowcy powinni spieprzać z drogi słysząc lub widząc karetkę na sygnale
Avatar
rychu / 4 marca 2011 o 13:32
LUDZIE MAJĄ W D..PIE KARETKI POGOTOWIA BO NIE NAWIDZĄ SWOJEJ PENSJI POMNIEJSZONEJ O SKŁADKĘ ZUS I H..J Z TEGO MAJA ŻE ZJEŻDŻAJĄ NA BOK...JAK IDĄ DO LEKARZA A TAM SŁYSZĄ ŻE ICH PRZYJMIE ALE ZA NP.KILKA MIESIĘCY NP.NEUROLOG--LATAĆ POWINNI HELIKOPTERAM I BYĆ NA KAŻDE SKINIENIE SKORO KRADNĄ 50% UPOSAŻENIA KAZDEMU POLAKOWI.
Avatar
Jerzy / 2 marca 2011 o 21:50
Niestety,w większości karetki posiadają niesłyszalne przez innych użytkowników dróg sygnały dźwiękowe i niewidoczne świetlne.Wiadomo,że dlatego bo te są tańsze.Dziwne,że w XXI wieku nikomu z władnych nie zależy byśmy byli widziani i było nas słychać.To smutna prawda w dobie takich możliwości technicznych
Avatar
N.K.W.D. / 2 marca 2011 o 20:19
[quote name='shire' timestamp='1299093218' post='445283']
Twoje na pewno. Podaj tylko adres.
[/quote]
Rano u ciebie bede CWOKU.
Avatar
shire / 2 marca 2011 o 20:13
[quote name='Gość' timestamp='1299089702' post='445248']
RATUJECIE- pawulonem tez.
[/quote]

Twoje na pewno. Podaj tylko adres.
Avatar
Gość / 2 marca 2011 o 19:15
[quote name='shire' timestamp='1299088495' post='445238']
Jestem tak Janusz, ratownikiem medycznym. Jak trzeba pełnię również funkcję kierowcy ambulansu. To co się dzieje na drogach to jakaś paranoja. Ludzie mają w d... karetkę na sygnale. Dwa, przykłady z ostatnich dni:
- przede mną sznur samochodów, które zaczynają zjeżdżać umożliwiając wyprzedzanie. Wychylam się do osi jezdni, tak by wszyscy z daleka widzieli sygnały świetlne, jednak sznur samochodów z przeciwka nie zwalnia. Nie odpuszczam, zachowując jednak margines bezpieczeństwa, na schowanie się w swoim rzędzie (instynkt samozachowawczy robi swoje). W ostatnim momencie prowadzący sznur pojazdów ostro hamuje, reszta za nim z piskiem opon - mało sobie w d... nie powjeżdżali.
- droga dwujezdniowa, dwupasmowa, z dodatkowym szerokim poboczem - przede mną paniusia w seicento pomykająca lewym pasem. Siedzę jej na zderzaku jakieś kilka metrów za nią. Tak przejeżdżam jakieś 200 metrów. Kiedy się zorientowała, zamiast zjechać na prawy pas, rozpoczyna gwałtowne hamowanie. Gdyby nie przewidywalność tej sytuacji z mojej strony, pewnie zwiedzałbym zawartość jej bagażnika.

Zastanawiam się czasem jak to jest. Karetki są wyraźnie oznakowane, sygnały świetlne na ambulansie mienią się niczym choinka świąteczna. Sygnały jakich używamy to aktualnie najgłośniejsze jakie są na rynku (zagraniczne, bo polskie były na nasze warunki zbyt słabe!), dodatkowe sygnały dźwiękowe w postaci pneumatycznych trąbek, i co? Nie widzą nas, nie słyszą! Ot co!
Czasem mam wrażenie, iż na naszych drogach sami ślepcy i głusi!
A my przecież nie jeździmy dla sygnale dla przyjemności. Ratujemy ludzkie życie. Każdego z Was.
Warto to sobie czasem uświadomić!
[/quote]
RATUJECIE- pawulonem tez.
[quote name='shire' timestamp='1299088495' post='445238']
Jestem tak Janusz, ratownikiem medycznym. Jak trzeba pełnię również funkcję kierowcy ambulansu. To co się dzieje na drogach to jakaś paranoja. Ludzie mają w d... karetkę na sygnale. Dwa, przykłady z ostatnich dni:
- przede mną sznur samochodów, które zaczynają zjeżdżać umożliwiając wyprzedzanie. Wychylam się do osi jezdni, tak by wszyscy z daleka widzieli sygnały świetlne, jednak sznur samochodów z przeciwka nie zwalnia. Nie odpuszczam, zachowując j... rozwiń
Avatar
shire / 2 marca 2011 o 18:54
Jestem tak Janusz, ratownikiem medycznym. Jak trzeba pełnię również funkcję kierowcy ambulansu. To co się dzieje na drogach to jakaś paranoja. Ludzie mają w d... karetkę na sygnale. Dwa, przykłady z ostatnich dni:
- przede mną sznur samochodów, które zaczynają zjeżdżać umożliwiając wyprzedzanie. Wychylam się do osi jezdni, tak by wszyscy z daleka widzieli sygnały świetlne, jednak sznur samochodów z przeciwka nie zwalnia. Nie odpuszczam, zachowując jednak margines bezpieczeństwa, na schowanie się w swoim rzędzie (instynkt samozachowawczy robi swoje). W ostatnim momencie prowadzący sznur pojazdów ostro hamuje, reszta za nim z piskiem opon - mało sobie w d... nie powjeżdżali.
- droga dwujezdniowa, dwupasmowa, z dodatkowym szerokim poboczem - przede mną paniusia w seicento pomykająca lewym pasem. Siedzę jej na zderzaku jakieś kilka metrów za nią. Tak przejeżdżam jakieś 200 metrów. Kiedy się zorientowała, zamiast zjechać na prawy pas, rozpoczyna gwałtowne hamowanie. Gdyby nie przewidywalność tej sytuacji z mojej strony, pewnie zwiedzałbym zawartość jej bagażnika.

Zastanawiam się czasem jak to jest. Karetki są wyraźnie oznakowane, sygnały świetlne na ambulansie mienią się niczym choinka świąteczna. Sygnały jakich używamy to aktualnie najgłośniejsze jakie są na rynku (zagraniczne, bo polskie były na nasze warunki zbyt słabe!), dodatkowe sygnały dźwiękowe w postaci pneumatycznych trąbek, i co? Nie widzą nas, nie słyszą! Ot co!
Czasem mam wrażenie, iż na naszych drogach sami ślepcy i głusi!
A my przecież nie jeździmy dla sygnale dla przyjemności. Ratujemy ludzkie życie. Każdego z Was.
Warto to sobie czasem uświadomić!
Jestem tak Janusz, ratownikiem medycznym. Jak trzeba pełnię również funkcję kierowcy ambulansu. To co się dzieje na drogach to jakaś paranoja. Ludzie mają w d... karetkę na sygnale. Dwa, przykłady z ostatnich dni:
- przede mną sznur samochodów, które zaczynają zjeżdżać umożliwiając wyprzedzanie. Wychylam się do osi jezdni, tak by wszyscy z daleka widzieli sygnały świetlne, jednak sznur samochodów z przeciwka nie zwalnia. Nie odpuszczam, zachowując jednak margines bezpieczeństwa, na schowanie się w swoim rzędzie (instynkt samozachowawcz... rozwiń
Avatar
NIME / 2 marca 2011 o 14:18
Jest coś takiego jak SYGNAŁ STARTOWY W KARETKACH BARDZO GŁOŚNY I TYM SIĘ OSTRZEGA KIEROWCÓW JAK NIEDOSŁYSZĄ
Avatar
Gość / 1 marca 2011 o 14:49
[quote name='Gość' timestamp='1298986143' post='444459']
Jutro u ciebie bede,a teraz daj odpoczac.
[/quote]


Tak, tak oczywiście, jak świstak zawinie wszystkie sreberka.
Avatar
Gość / 1 marca 2011 o 14:29
[quote name='Gość' timestamp='1298984932' post='444443']
No tak, tak, dobrze, ze chociaż pisać potrafi inaczej musiałby prosić o pomoc kolegę.
[/quote]
Jutro u ciebie bede,a teraz daj odpoczac.
Avatar
Jurek / 6 marca 2011 o 19:37
kiedyś zjechałem na pobocze gdyz usłyszalem sygnał a auto jadące za mną poprostu mnie ominęło i pojechalo dalej myśląc, ze to jemu robię drogę, moim zdaniem kierowcy powinni spieprzać z drogi słysząc lub widząc karetkę na sygnale
Avatar
rychu / 4 marca 2011 o 13:32
LUDZIE MAJĄ W D..PIE KARETKI POGOTOWIA BO NIE NAWIDZĄ SWOJEJ PENSJI POMNIEJSZONEJ O SKŁADKĘ ZUS I H..J Z TEGO MAJA ŻE ZJEŻDŻAJĄ NA BOK...JAK IDĄ DO LEKARZA A TAM SŁYSZĄ ŻE ICH PRZYJMIE ALE ZA NP.KILKA MIESIĘCY NP.NEUROLOG--LATAĆ POWINNI HELIKOPTERAM I BYĆ NA KAŻDE SKINIENIE SKORO KRADNĄ 50% UPOSAŻENIA KAZDEMU POLAKOWI.
Avatar
Jerzy / 2 marca 2011 o 21:50
Niestety,w większości karetki posiadają niesłyszalne przez innych użytkowników dróg sygnały dźwiękowe i niewidoczne świetlne.Wiadomo,że dlatego bo te są tańsze.Dziwne,że w XXI wieku nikomu z władnych nie zależy byśmy byli widziani i było nas słychać.To smutna prawda w dobie takich możliwości technicznych
Avatar
N.K.W.D. / 2 marca 2011 o 20:19
[quote name='shire' timestamp='1299093218' post='445283']
Twoje na pewno. Podaj tylko adres.
[/quote]
Rano u ciebie bede CWOKU.
Avatar
shire / 2 marca 2011 o 20:13
[quote name='Gość' timestamp='1299089702' post='445248']
RATUJECIE- pawulonem tez.
[/quote]

Twoje na pewno. Podaj tylko adres.
Avatar
Gość / 2 marca 2011 o 19:15
[quote name='shire' timestamp='1299088495' post='445238']
Jestem tak Janusz, ratownikiem medycznym. Jak trzeba pełnię również funkcję kierowcy ambulansu. To co się dzieje na drogach to jakaś paranoja. Ludzie mają w d... karetkę na sygnale. Dwa, przykłady z ostatnich dni:
- przede mną sznur samochodów, które zaczynają zjeżdżać umożliwiając wyprzedzanie. Wychylam się do osi jezdni, tak by wszyscy z daleka widzieli sygnały świetlne, jednak sznur samochodów z przeciwka nie zwalnia. Nie odpuszczam, zachowując jednak margines bezpieczeństwa, na schowanie się w swoim rzędzie (instynkt samozachowawczy robi swoje). W ostatnim momencie prowadzący sznur pojazdów ostro hamuje, reszta za nim z piskiem opon - mało sobie w d... nie powjeżdżali.
- droga dwujezdniowa, dwupasmowa, z dodatkowym szerokim poboczem - przede mną paniusia w seicento pomykająca lewym pasem. Siedzę jej na zderzaku jakieś kilka metrów za nią. Tak przejeżdżam jakieś 200 metrów. Kiedy się zorientowała, zamiast zjechać na prawy pas, rozpoczyna gwałtowne hamowanie. Gdyby nie przewidywalność tej sytuacji z mojej strony, pewnie zwiedzałbym zawartość jej bagażnika.

Zastanawiam się czasem jak to jest. Karetki są wyraźnie oznakowane, sygnały świetlne na ambulansie mienią się niczym choinka świąteczna. Sygnały jakich używamy to aktualnie najgłośniejsze jakie są na rynku (zagraniczne, bo polskie były na nasze warunki zbyt słabe!), dodatkowe sygnały dźwiękowe w postaci pneumatycznych trąbek, i co? Nie widzą nas, nie słyszą! Ot co!
Czasem mam wrażenie, iż na naszych drogach sami ślepcy i głusi!
A my przecież nie jeździmy dla sygnale dla przyjemności. Ratujemy ludzkie życie. Każdego z Was.
Warto to sobie czasem uświadomić!
[/quote]
RATUJECIE- pawulonem tez.
[quote name='shire' timestamp='1299088495' post='445238']
Jestem tak Janusz, ratownikiem medycznym. Jak trzeba pełnię również funkcję kierowcy ambulansu. To co się dzieje na drogach to jakaś paranoja. Ludzie mają w d... karetkę na sygnale. Dwa, przykłady z ostatnich dni:
- przede mną sznur samochodów, które zaczynają zjeżdżać umożliwiając wyprzedzanie. Wychylam się do osi jezdni, tak by wszyscy z daleka widzieli sygnały świetlne, jednak sznur samochodów z przeciwka nie zwalnia. Nie odpuszczam, zachowując j... rozwiń
Avatar
shire / 2 marca 2011 o 18:54
Jestem tak Janusz, ratownikiem medycznym. Jak trzeba pełnię również funkcję kierowcy ambulansu. To co się dzieje na drogach to jakaś paranoja. Ludzie mają w d... karetkę na sygnale. Dwa, przykłady z ostatnich dni:
- przede mną sznur samochodów, które zaczynają zjeżdżać umożliwiając wyprzedzanie. Wychylam się do osi jezdni, tak by wszyscy z daleka widzieli sygnały świetlne, jednak sznur samochodów z przeciwka nie zwalnia. Nie odpuszczam, zachowując jednak margines bezpieczeństwa, na schowanie się w swoim rzędzie (instynkt samozachowawczy robi swoje). W ostatnim momencie prowadzący sznur pojazdów ostro hamuje, reszta za nim z piskiem opon - mało sobie w d... nie powjeżdżali.
- droga dwujezdniowa, dwupasmowa, z dodatkowym szerokim poboczem - przede mną paniusia w seicento pomykająca lewym pasem. Siedzę jej na zderzaku jakieś kilka metrów za nią. Tak przejeżdżam jakieś 200 metrów. Kiedy się zorientowała, zamiast zjechać na prawy pas, rozpoczyna gwałtowne hamowanie. Gdyby nie przewidywalność tej sytuacji z mojej strony, pewnie zwiedzałbym zawartość jej bagażnika.

Zastanawiam się czasem jak to jest. Karetki są wyraźnie oznakowane, sygnały świetlne na ambulansie mienią się niczym choinka świąteczna. Sygnały jakich używamy to aktualnie najgłośniejsze jakie są na rynku (zagraniczne, bo polskie były na nasze warunki zbyt słabe!), dodatkowe sygnały dźwiękowe w postaci pneumatycznych trąbek, i co? Nie widzą nas, nie słyszą! Ot co!
Czasem mam wrażenie, iż na naszych drogach sami ślepcy i głusi!
A my przecież nie jeździmy dla sygnale dla przyjemności. Ratujemy ludzkie życie. Każdego z Was.
Warto to sobie czasem uświadomić!
Jestem tak Janusz, ratownikiem medycznym. Jak trzeba pełnię również funkcję kierowcy ambulansu. To co się dzieje na drogach to jakaś paranoja. Ludzie mają w d... karetkę na sygnale. Dwa, przykłady z ostatnich dni:
- przede mną sznur samochodów, które zaczynają zjeżdżać umożliwiając wyprzedzanie. Wychylam się do osi jezdni, tak by wszyscy z daleka widzieli sygnały świetlne, jednak sznur samochodów z przeciwka nie zwalnia. Nie odpuszczam, zachowując jednak margines bezpieczeństwa, na schowanie się w swoim rzędzie (instynkt samozachowawcz... rozwiń
Avatar
NIME / 2 marca 2011 o 14:18
Jest coś takiego jak SYGNAŁ STARTOWY W KARETKACH BARDZO GŁOŚNY I TYM SIĘ OSTRZEGA KIEROWCÓW JAK NIEDOSŁYSZĄ
Avatar
Gość / 1 marca 2011 o 14:49
[quote name='Gość' timestamp='1298986143' post='444459']
Jutro u ciebie bede,a teraz daj odpoczac.
[/quote]


Tak, tak oczywiście, jak świstak zawinie wszystkie sreberka.
Avatar
Gość / 1 marca 2011 o 14:29
[quote name='Gość' timestamp='1298984932' post='444443']
No tak, tak, dobrze, ze chociaż pisać potrafi inaczej musiałby prosić o pomoc kolegę.
[/quote]
Jutro u ciebie bede,a teraz daj odpoczac.
Zobacz wszystkie komentarze 53

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Niesamowita historia ukrytego archiwum AK. IPN rozpocznie poszukiwania?

Niesamowita historia ukrytego archiwum AK. IPN rozpocznie poszukiwania? 0 0

„Archiwum to powinno zawierać wszystkie roboty nasze, jak wyroki wykonane, rozkazy, listy członków” – zeznał bezpiece Stanisław Kowalski ps. „Żmijka”.

Budżet obywatelski w Lublinie. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej

Budżet obywatelski w Lublinie. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej 5 1

Zakończyło się sprawdzanie projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego na przyszły rok. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej, co oznacza, że nie może być poddany pod głosowanie

Polska - Kolumbia. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie

Polska - Kolumbia. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie 1 1

Reprezentacja Polski zawiodła na całej linii w meczu z Senegalem, ale ciągle może wyjść z grupy. W niedzielę o godz. 20 Biało-Czerwoni zmierzą się w Kazaniu z Kolumbią. Dla obu zespołów to będzie mecz o życie, a kto przegra praktycznie będzie mógł już pakować walizki i żegnać się z mundialem. Transmisję przeprowadzi TVP 1 oraz TVP Sport. W internecie mecz będzie można zobaczyć na stronie sport.tvp.pl

Zgłosił nielegalne składowisko, takiej reakcji urzędników się nie spodziewał
film

Zgłosił nielegalne składowisko, takiej reakcji urzędników się nie spodziewał 9 7

Mieszkaniec Pakości wskazał urzędnikom nielegalne składowisko beczek. Postawa obywatelska dla lokalnych władz okazała się nie lada problemem.

To miasto stawia na ekologię. Solary, kotły na biomasę

To miasto stawia na ekologię. Solary, kotły na biomasę 0 1

Lubartów inwestuje w odnawialne źródła energii. Do końca października w mieście będą 142 instalacje fotowoltaiczne w prywatnych domach. Kończy się też montaż 180 instalacji solarnych i 40 kotłów na biomasę. Stopniowo wymieniane są piece węglowe na ekologiczne kotły

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora

MUNDIAL 2018. Niemcy – Szwecja 2:1 Ucieczka spod topora 1 2

Sensacyjne prowadzenie, czerwona karka, gol w ostatnich sekundach. Tak w skrócie można podsumować mecz Niemców ze Szwecją. Obrońcy tytuły wrócili do gry pokonując Szwecję 2:1, a bohaterem meczu został Toni Kross

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian

Ruiny zamku w Krupem w coraz gorszym stanie. Runęła jedna ze ścian 0 11

Runął kawałek ściany, prowadzącej na tzw. balkon zakochanych na zamku w Krupem w gminie Krasnystaw.

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc"
Magazyn

Mieszka w Tajlandii. Prowadzi firmę w Anglii. "To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc" 1 4

Jestem Polakiem. Mieszkam w Tajlandii. Prowadzę firmę w Anglii. Mam brokera w Singapurze. Mogę być w dowolnym miejscu, do pracy potrzebny mi jest tylko telefon i komputer. To, co zarabiałem kiedyś w rok, teraz mogę zarobić w miesiąc. A jak mnie kiedyś dziecko zapyta, jak wygląda słoń, to go po prostu zabiorę na plażę i pokażę. A nie tylko na obrazku, bo taty nie stać.

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza 0 0

Javier Hernandez i jego koledzy pokonali Koreę Południową 2:1 i zapewnili sobie awans z grupy F. W drugim dzisiejszym spotkaniu Szwecja zagra z Niemcami

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL
Magazyn

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL 51 9

Popularne w latach PRL-u były liczne bary mleczne. Nie są one jednak domeną tej epoki. Powstawały jeszcze przed wojną. W 1957 r. otwarto jeden z pierwszych tego typu lokali w mieście – bar „Fabryczny” przy ul. Armii Czerwonej 6 (obecnie Fabryczna)

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie 2 0

Aż siedem bramek padło w meczu pomiędzy „Czerwonymi Diabłami”, a „Orłami Kartaginy”. Belgia zdeklasowała rywali, a świetne spotkanie w jej barwach rozegrał duet Eden Hazard i Romeu Lukaku

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo 3 3

Nie w dwóch dużych przetargach, ale etapami - tak mają być przeprowadzane zmiany na placu w centrum popularnego miasteczka. Władze Nałęczowa musiały zrezygnować z budowy ronda w tym roku

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców 11 33

Puławy Mieszkańcy osiedla Norwida narzekają na kierowców, którzy parkują auta na chodnikach, uniemożliwiając bezpieczne poruszanie się po osiedlowej drodze w kierunku Przedszkola nr 7. Spółdzielnia nowych miejsc jednak nie zbuduje. Brakuje miejsca

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik 32 6

Jeszcze przed zakończeniem sezonu było jasne, że Daniela Szewca w roli trenera Stali Kraśnik zastąpi Jarosław Pacholarz. Już pod okiem nowej miotły niebiesko-żółci rozpoczną przygotowania 5 lipca

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u
23 czerwca 2018, 18:00

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL (Rynek 8) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Rafała Sternta. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 18.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!