piątek, 19 stycznia 2018 r.

Lublin

Policjanci z lubelskiej drogówki sztucznie zawyżali statystyki? Sprawa w prokuraturze

Dodano: 7 stycznia 2018, 21:06

Prokuratura wszczęła śledztwo dotyczące zawyżania statystyk przez policjantów z lubelskiej drogówki. Kontrolę w tej sprawie prowadziła wcześniej komenda wojewódzka. Wykazała ona „nieprawidłowości o charakterze systemowym”

Z nieoficjalnych informacji wynika, że śledztwo dotyczy sześciorga policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Lublinie. Niektórzy z nich mieli sztucznie „pompować” statystyki dotyczące kontroli trzeźwości kierowców. Z policyjnych dokumentów wynikało, że mundurowi potrafili sprawdzić nawet kilkudziesięciu kierowców w godzinę. Przekładało się to rzekomo na premie finansowe.

– Materiał dowodowy zgromadzony w ramach czynności nie potwierdza, aby wyłącznym, czy też głównym powodem nagradzania funkcjonariuszy miała być znacząca liczba badań stanu trzeźwości kierujących pojazdami – zapewnia nadkom. Renata Laszczka-Rusek, rzecznik lubelskiej policji.

Zawiadomienie dotyczące mundurowych z lubelskiej drogówki złożył jeden z internautów. Kontrola przeprowadzona przez komendę wojewódzką potwierdziła część zarzutów.

– Czynności wyjaśniające wskazują na nieprawidłowości o charakterze systemowym – dodaje pani rzecznik. – Ich wyrazem jest odstąpienie od dokumentowania przebiegu i rezultatów służby pełnionej na drodze przez policjantów zajmujących stanowiska kierownicze oraz przez funkcjonariuszy wykonujących na co dzień zadania w Zespole Organizacji Służby.

Kontrola wykazała, że mundurowi nie sporządzali wymaganych wpisów w notatnikach służbowych. Nieprawidłowości dotyczą okresu od stycznia do kwietnia 2017 r.

– Z racji sprawowanego nadzoru i wydawanych w tym zakresie poleceń, odpowiada za to naczelnik wydziału. Ówczesny naczelnik został zwolniony ze stanowiska w sierpniu zeszłego roku – dodaje nadkom. Laszczka-Rusek.

Sprawa została przekazana prokuraturze, która w grudniu wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez policjantów.

Czytaj więcej o: Lublin policja drogówka
Kati
Użytkownik niezarejestrowany
Gucio
(71) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Kati
Kati (6 dni temu o 19:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To wojewódzka tak rządzi a pachołki z miejskiej muszą zasuwać. Brawo WRD KWP w Lublinie...... Żenada. 
Rozwiń
Gość
Gość (12 stycznia 2018 o 22:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
no i co q-rwa się w tym nowym śmietniku zwanym naszym panstwem zmieniło? no q-rwa nic ,dalejj tkwimy w czarnej du.pie komunizmu ,dalej różne ministerialne chu.. myślą ,że jak mają władzę ,pałkę i pistolet mogą wszystko,chyba trzeba bedzie podwoić ,pincet plus pincet
Rozwiń
Gucio
Gucio (12 stycznia 2018 o 22:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
Procedura funkcjonująca w Policji a nawet w Milicji od lat.  Przyczyna? Funkcjonariusze mają zrobić plan. Jak to w korporacji. Ofiara to oczywiście szeregowy na służbie. Przełożony się wytłumaczy niepotrzebną nadpobudliwością podwładnych.....
 oni świadczą usługi .   a jak usługi - to musi być i plan :)
Rozwiń
Gość
Gość (12 stycznia 2018 o 18:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak drogówką będą rządzić takie "koźlaki" to takie patologie będą zawsze!Dno sięga dna,niżej już się nie da!!!!!
Rozwiń
Gość
Gość (12 stycznia 2018 o 13:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
nieroby zasrane
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (71)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!