piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Lublin

Policjanci zatrzymali awanturujących się policjantów legalnie

Dodano: 3 marca 2013, 19:26

Własne postępowanie prowadzi też policja. (Archiwum)
Własne postępowanie prowadzi też policja. (Archiwum)

Policjanci zabrani na komisariat po awanturze przed klubem w centrum Lublina zaskarżyli swoje zatrzymanie. Ale sąd uznał, że patrol prewencji, który uspokajał awanturników działał legalnie.

W piątek w Prokuraturze Rejonowej w Kraśniku trwały przesłuchania świadków awantury, do której doszło pod koniec stycznia. Prokuratura zdecydowała o wszczęciu śledztwa po tym, jak trafiły do niej protokoły z przesłuchań policjantów z patrolu prewencji. Opisali swą interwencję przed klubem.

– Śledztwo jest prowadzone w sprawie naruszenia nietykalności policjantów z oddziału prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie oraz stosowania wobec nich gróźb i przemocy, aby wymusić odstąpienie od zatrzymania – mówi Małgorzata Samoń, prokurator rejonowy w Kraśniku.

Trzech policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie próbowało nocą wejść do jednego z lokali przy Krakowskim Przedmieściu. Byli pijani, więc ochroniarze nie chcieli ich wpuścić. Ci jednak nie zamierzali zrezygnować. – Krzyczeli, że oni przecież wchodzą wszędzie. Wymachiwali policyjnymi blachami – opowiada nam jeden ze świadków wydarzeń.

Ktoś wezwał policję. Wówczas awanturujący się mężczyźni skierowali swoją agresję wobec interweniujących policjantów. Zostali przewiezieni na I komisariat. Alkomat pokazał, że mają po ponad 1,5 promila alkoholu. Po ponad godzinie zostali odebrani przez członków swoich rodzin.

W protokołach zatrzymań policjanci z KMP kazali wpisać, że składają zażalenie na swoje zatrzymanie. Dlatego sprawa trafiła do sądu, który oceniał, czy interwencja wobec nich była zasadna. W dwóch przypadkach doszedł do wniosku, że zatrzymania były legalne i przeprowadzone prawidłowo. Trzeci zostawił bez rozpoznania, bo policjant wycofał swoje zażalenie.

Prokuratura z Lublina wyłączyła się z prowadzenia śledztwa w tej sprawie, żeby uniknąć zarzutów o stronniczość. Własne postępowanie prowadzi też policja.
Czytaj więcej o:
S Y L W E S T E R
gość
Teddt
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

S Y L W E S T E R
S Y L W E S T E R (4 marca 2013 o 19:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
-------------------------------------POLICJA WCIĄGA W DURNĄ POLEMIKĘ LUBLINIAN...------------------------ Jeżeli rozchodzi się o mundur tam żadnej polemiki być nie może !. Nas Lublinian nie obchodzą idywidualne decyzje chuliganów-policjantów ! . Gliniarze próbują "zamieść" pod dywan tę policyjną bijatykę ale niestety nic zrobić nie mogą !. Żeby rozchodziło się , że to policja napadła na grupę cywili to dałoby się sprawie "łeb ukręcić" ale to niestety gliniarze napadli na gliniarzy a prawo po dwaja karę za napaść na policjanta do tego w mundurze !. Także Prokuratura w Kraśniku składa Pozew w Sądzie karnym w Kraśniku i chuligani-policjanci idą do kryminału !. A w kryminale tylko czekają na takich "cweli" ... atrakcji będzie co niemiara !. My Polacy nie Jesteśmy mściwi ale Pra wo musi być Prawem A SPRAWIEDLIWOŚĆ SPRAWIEDLIWOŚCIĄ !.
Rozwiń
gość
gość (4 marca 2013 o 13:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[color=#000000][font=Tahoma, Geneva, sans-serif][size=3]Proponuję tak samo jak w Bydgoszczy gdzie pijany zastępca komendanta wszczął burdę w klubie. Został zwolniony.[/size][/font][/color]

[color=#000000][font=Tahoma, Geneva, sans-serif][size=3][background=transparent]Czytaj całość: Bydgoszcz: Pijany zastępca komendanta wszczął burdę w klubie.[/background][/size][/font][/color]
Rozwiń
Teddt
Teddt (4 marca 2013 o 10:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Gość' timestamp='1362342265' post='740789']
Normalnie "Drogówka"...
[/quote]
Raczej kolejny sezon "kryminalnych"
Rozwiń
Gość
Gość (4 marca 2013 o 07:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='dziennikarz' timestamp='1362379200' post='740858']
Powinni wylecieć z policji. Stanowczo! Obserwujmy, jak będzie rozwijała się sytuacja. Przełożeni powinni wyciągnąć konsekwencje, jeżeli zależy im na dobrym imieniu policji.
[/quote]WSZYSCY CHLEJĄ RAZEM, NIKT NIE WYLECI .
Rozwiń
dziennikarz
dziennikarz (4 marca 2013 o 07:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Powinni wylecieć z policji. Stanowczo! Obserwujmy, jak będzie rozwijała się sytuacja. Przełożeni powinni wyciągnąć konsekwencje, jeżeli zależy im na dobrym imieniu policji.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!