Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 grudnia 2007 r.
19:55
Edytuj ten wpis

Policjant może pogadać z posłanką

0 5 A A

Policjanci nie naruszyli immunitetu poselskiego Zofii Grabczan, parlamentarzystki z Samoobrony w Sejmie poprzedniej kadencji

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- uznała lubelska prokuratura. Za bezzasadnie uznała też inne doniesienia byłej posłanki związane z tzw. sprawą matiza.

Przypomnijmy, że wszystko zaczęło się od ustnej umowy zawartej pomiędzy Grabczan a jej przyjaciółką. Anna Ł. wzięła samochód na raty. Ale autem jeździła posłanka, która miała też pilnować spłaty rat. Z czasem przestała się z tego wywiązywać. Bank zażądał zwrotu samochodu od Anny Ł. Kobieta postanowiła odzyskać matiza od Grabczan. Mieli jej w tym pomóc policjanci z Radzynia Podlaskiego, którzy weszli na posesję posłanki. Wycofali się, gdy zorientowali się, że mają do czynienia z osobą chronioną immunitetem. W końcu Anna Ł. wykorzystała, że Grabczan przyjechała do córki w Lublinie. Na zlecenie Anny Ł. laweta zabrała auto na strzeżony parking.

Grabczan, jeszcze jako posłanka, oskarżyła w prokuraturze kobietę o wyłudzenie samochodu, a policjantów o przekroczenie uprawnień i naruszenie jej immunitetu.

- Policjanci wykonywali swoje obowiązki - mówi Beata Syk-Jankowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. - Tylko rozmawiali z ówczesną posłanką, chcieli ustalić jej tożsamość i sprawdzić, kto widnieje w dowodzie rejestracyjnym samochodu.

Prokuratura nie doszukała się też oszustwa w postępowaniu Anny Ł. Jeszcze nie wiadomo, czy była posłanka Samoobrony odwoła się od decyzji o umorzeniu śledztwa.
(er)

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
J / 30 grudnia 2007 o 10:31
OSZUSTKA
Avatar
samwoj / 30 grudnia 2007 o 09:32
Zastanawiające kto chronił zawsze tę osobę a historia jej jest dość ciekawa i zawsze była wyciszana obecnie i za dwu poprzednich rządów
Avatar
henryk szczepanski / 30 grudnia 2007 o 09:21
demokracja napisał:
W demokratycznym państwie immunitet nie ma racji bytu. Jest tylko parasolem ochronnym dla różnej maści krętaczy, którzy pchają się do władzy, żeby uniknąć odpowiedzialności karnej za liczne oszustwa, których się dopuścili.
Likwidacja immunitetów jest pierwszoplanowym zadaniem dla rządu, który NIBY Walczy z korupcją, ale po cichu jej sprzyja.
Uwierzę w czyste intencje partii rządzącej, jeśli zlikwiduje ten relikt przeszłości.
Równe przwo dla wszystkich!!!! Przecz z immunitetami!!!!!

Bardzo trafnie ujęte. Podpisuję się pod tą wypowiedzią henryk szczepanski.

Bardzo trafnie ujęte. Podpisuję się pod tą wypowiedzią henryk szczepanski. rozwiń
Avatar
demokracja / 30 grudnia 2007 o 08:57
W demokratycznym państwie immunitet nie ma racji bytu. Jest tylko parasolem ochronnym dla różnej maści krętaczy, którzy pchają się do władzy, żeby uniknąć odpowiedzialności karnej za liczne oszustwa, których się dopuścili.
Likwidacja immunitetów jest pierwszoplanowym zadaniem dla rządu, który NIBY Walczy z korupcją, ale po cichu jej sprzyja.
Uwierzę w czyste intencje partii rządzącej, jeśli zlikwiduje ten relikt przeszłości.
Równe przwo dla wszystkich!!!! Przecz z immunitetami!!!!!
Avatar
j / 30 grudnia 2007 o 06:50
oszustka
Avatar
J / 30 grudnia 2007 o 10:31
OSZUSTKA
Avatar
samwoj / 30 grudnia 2007 o 09:32
Zastanawiające kto chronił zawsze tę osobę a historia jej jest dość ciekawa i zawsze była wyciszana obecnie i za dwu poprzednich rządów
Avatar
henryk szczepanski / 30 grudnia 2007 o 09:21
demokracja napisał:
W demokratycznym państwie immunitet nie ma racji bytu. Jest tylko parasolem ochronnym dla różnej maści krętaczy, którzy pchają się do władzy, żeby uniknąć odpowiedzialności karnej za liczne oszustwa, których się dopuścili.
Likwidacja immunitetów jest pierwszoplanowym zadaniem dla rządu, który NIBY Walczy z korupcją, ale po cichu jej sprzyja.
Uwierzę w czyste intencje partii rządzącej, jeśli zlikwiduje ten relikt przeszłości.
Równe przwo dla wszystkich!!!! Przecz z immunitetami!!!!!

Bardzo trafnie ujęte. Podpisuję się pod tą wypowiedzią henryk szczepanski.

Bardzo trafnie ujęte. Podpisuję się pod tą wypowiedzią henryk szczepanski. rozwiń
Avatar
demokracja / 30 grudnia 2007 o 08:57
W demokratycznym państwie immunitet nie ma racji bytu. Jest tylko parasolem ochronnym dla różnej maści krętaczy, którzy pchają się do władzy, żeby uniknąć odpowiedzialności karnej za liczne oszustwa, których się dopuścili.
Likwidacja immunitetów jest pierwszoplanowym zadaniem dla rządu, który NIBY Walczy z korupcją, ale po cichu jej sprzyja.
Uwierzę w czyste intencje partii rządzącej, jeśli zlikwiduje ten relikt przeszłości.
Równe przwo dla wszystkich!!!! Przecz z immunitetami!!!!!
Avatar
j / 30 grudnia 2007 o 06:50
oszustka
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 12

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 85 43

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 367 25

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 215 46

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 16

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 17

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 4

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 16

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!