Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 grudnia 2010 r.
13:38
Edytuj ten wpis

Policjant sądzi się za nazwanie go psem. Komendant da pieniądze na prawnika

Autor: Zdjęcie autora (MB)
0 50 A A

Komendant wojewódzki policji w Lublinie pomoże walczyć o dobre imię funkcjonariuszowi, do którego asesor z prokuratury z Poznania miał powiedzieć "Zamknij się psie!”. Zdaniem prokuratury, takie określenie nie uwłacza mundurowym.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wszystko wydarzyło się w listopadzie ub. roku na Krakowskim Przedmieściu w Lublinie. Policjant uznał, że został znieważony na służbie, dlatego sprawa trafiła do lubelskiej prokuratury.

Podczas postępowania asesor zaczął jednak dowodzić, że słowo "pies” nie znieważa policjanta, bo jest używane jako jego synonim. Za przykład podał m.in. film "Psy”. A biegła językoznawca wydała opinię, że słowo "pies” jest używane w potocznym języku tak często jak np. słowa "glina” czy "stróż prawa”. Efekt? Prokuratura postępowanie umorzyła.

Posterunkowy zaskarżył umorzenie do sądu, który przyznał mu rację i nakazał rozpatrzyć sprawę prokuraturze jeszcze raz. I tym razem została jednak umorzona, tym razem prawomocnie.

Teraz policjant zamierza sam złożyć do sądu akt oskarżenia w sprawie znieważenia przez asesora. Po pomoc zgłosił się do swojego szefa – komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie. Posterunkowy złożył stosowny raport w tej sprawie.

– Rozpatrując raport insp. Dariusz Działo podjął decyzję o udzieleniu policjantowi pomocy finansowej w celu zapewnienia ochrony prawnej – informuje podkom. Renata Laszczka-Rusek z lubelskiej policji.

Jednocześnie Niezależny Związek Zawodowy Policjantów zapowiedział udział w postępowaniu i popieranie wniosku policjanta przed Sądem Rejonowym w Lublinie jako przedstawiciel społeczny.


Komentarze 50

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
daro / 23 grudnia 2010 o 09:00
[quote name='borewicz' timestamp='1293056113' post='410145']
...szkoda tylko, że KWP L-n zainteresowała się sprawą dopiero po nagłośnieniu przez media. Wcześniej związki zawodowe nie były skore do pomocy...
[/quote]
właśnie dlaczego dopiero teraz panie komendancie a związki jak zwykle na końcu chcą spić śmietankę jak to pomogły policjantowi !!!!
Avatar
Zenobi / 23 grudnia 2010 o 08:38
To ja może podam do sądu policję za to, że swoją postawą uczyniła pejoratywnym w subkulturze słowo "pies". Mam dwa psy i żadnego bym nie zamienił na policjanta, a już na pewno nie nazwałbym ich Aspirant i Komendant.
Avatar
lol / 23 grudnia 2010 o 08:07
Rzeczywiście cholernie trudna sprawa
Avatar
Stójkowy / 23 grudnia 2010 o 07:58
Skoro w psiarni wybuchł granat... A swoją drogą ciekawe, jak w tej sytuacji zachowają się hycle?
Avatar
borewicz / 22 grudnia 2010 o 23:15
...szkoda tylko, że KWP L-n zainteresowała się sprawą dopiero po nagłośnieniu przez media. Wcześniej związki zawodowe nie były skore do pomocy...
Avatar
Chesessi denounce / 22 grudnia 2010 o 22:58
Czyli do Pani prokurator i mecenas mogę się zwrócic per "ty suko"?



Po takim precedensie teraz już chyba możesz
Avatar
robert / 22 grudnia 2010 o 22:26
Czyli do Pani prokurator i mecenas mogę się zwrócic per "ty suko"?
Avatar
polak / 22 grudnia 2010 o 21:50
Jeszcze jedno, od kiedy język potoczny jest językiem urzędowym.
Tutaj ukłony dla Pani która przybiegła zdyszana by dostać honorarium ,a biegłą nie była.
Może twórca poprawnej polszczyzny prof.Doroszewski ,a może prof.Bralczyk.
Tą stronę czytają wszyscy poza ludzmi ktorych dotyczy.
W Polsce Prawo i Sprawiedliwość to tylko partia nie rzeczywistość.
Avatar
chudzik / 22 grudnia 2010 o 21:33
Kompromitacja palestry. Ta sprawa, to kolejny przykład impotencji korporacji prawniczych, które nie potrafią u siebie wyplenić chwastów, a chcą brać pieniądze za egzekwowanie przestrzegania prawa od innych. I pomyśleć, że ten ktoś pewnie dostanie imunitet, kilkutysięczną pensję i możliwość nieograniczonego i bezkarnego niszczenia innych (np. sprawa Szczeklika).
Problem niewłaściwych ludzi na niewłaściwych stanowiskach dotyczy również policji. W tej instytucji również zdarzają się osoby, które nigdy nie powinny wykonywać tego zawodu. Niektórzy na forum piszą "na szacunek trzeba sobie zasłużyć". Czasem jedna "czarna owca" potrafi zepsuć opinię wszystkim.
Kompromitacja palestry. Ta sprawa, to kolejny przykład impotencji korporacji prawniczych, które nie potrafią u siebie wyplenić chwastów, a chcą brać pieniądze za egzekwowanie przestrzegania prawa od innych. I pomyśleć, że ten ktoś pewnie dostanie imunitet, kilkutysięczną pensję i możliwość nieograniczonego i bezkarnego niszczenia innych (np. sprawa Szczeklika).
Problem niewłaściwych ludzi na niewłaściwych stanowiskach dotyczy również policji. W tej instytucji również zdarzają się osoby, które nigdy nie powinny wykonywać tego zawodu. N... rozwiń
Avatar
polak / 22 grudnia 2010 o 21:24
Jak można normalnie na to spojrzeć.
Kilka wpisów jest emocjonalnych i nie na temat.
A przecież k...chodzi,że policjanci są takimi ludzmi jak my.
Są światkami różnych sytuacji i niech nikt nie pieprzy głupot ,że szanowany człek nie narobi głupot ,że świetojebliwy mąż stanu nie bije dzieci i jest chamski w stosunku do których uważa ,że są mniej ważni.
Do awantur u prokuratorów wysyłani są sprawdzeni policjanci. Ludzie są tylko ludżmi. Temat jest inny.Zrozumcie.
Głupi praktykant w prokuraturze pozwolił sobie na to co widział u starszych .
Zadziałały układy rodzinne ,towarzyskie,zobowiązania.
Czy to k.......... jest prawo?
Jak można normalnie na to spojrzeć.
Kilka wpisów jest emocjonalnych i nie na temat.
A przecież k...chodzi,że policjanci są takimi ludzmi jak my.
Są światkami różnych sytuacji i niech nikt nie pieprzy głupot ,że szanowany człek nie narobi głupot ,że świetojebliwy mąż stanu nie bije dzieci i jest chamski w stosunku do których uważa ,że są mniej ważni.
Do awantur u prokuratorów wysyłani są sprawdzeni policjanci. Ludzie są tylko ludżmi. Temat jest inny.Zrozumcie.
Głupi praktykant w prokuraturze pozwolił sobie na to... rozwiń
Avatar
daro / 23 grudnia 2010 o 09:00
[quote name='borewicz' timestamp='1293056113' post='410145']
...szkoda tylko, że KWP L-n zainteresowała się sprawą dopiero po nagłośnieniu przez media. Wcześniej związki zawodowe nie były skore do pomocy...
[/quote]
właśnie dlaczego dopiero teraz panie komendancie a związki jak zwykle na końcu chcą spić śmietankę jak to pomogły policjantowi !!!!
Avatar
Zenobi / 23 grudnia 2010 o 08:38
To ja może podam do sądu policję za to, że swoją postawą uczyniła pejoratywnym w subkulturze słowo "pies". Mam dwa psy i żadnego bym nie zamienił na policjanta, a już na pewno nie nazwałbym ich Aspirant i Komendant.
Avatar
lol / 23 grudnia 2010 o 08:07
Rzeczywiście cholernie trudna sprawa
Avatar
Stójkowy / 23 grudnia 2010 o 07:58
Skoro w psiarni wybuchł granat... A swoją drogą ciekawe, jak w tej sytuacji zachowają się hycle?
Avatar
borewicz / 22 grudnia 2010 o 23:15
...szkoda tylko, że KWP L-n zainteresowała się sprawą dopiero po nagłośnieniu przez media. Wcześniej związki zawodowe nie były skore do pomocy...
Avatar
Chesessi denounce / 22 grudnia 2010 o 22:58
Czyli do Pani prokurator i mecenas mogę się zwrócic per "ty suko"?



Po takim precedensie teraz już chyba możesz
Avatar
robert / 22 grudnia 2010 o 22:26
Czyli do Pani prokurator i mecenas mogę się zwrócic per "ty suko"?
Avatar
polak / 22 grudnia 2010 o 21:50
Jeszcze jedno, od kiedy język potoczny jest językiem urzędowym.
Tutaj ukłony dla Pani która przybiegła zdyszana by dostać honorarium ,a biegłą nie była.
Może twórca poprawnej polszczyzny prof.Doroszewski ,a może prof.Bralczyk.
Tą stronę czytają wszyscy poza ludzmi ktorych dotyczy.
W Polsce Prawo i Sprawiedliwość to tylko partia nie rzeczywistość.
Avatar
chudzik / 22 grudnia 2010 o 21:33
Kompromitacja palestry. Ta sprawa, to kolejny przykład impotencji korporacji prawniczych, które nie potrafią u siebie wyplenić chwastów, a chcą brać pieniądze za egzekwowanie przestrzegania prawa od innych. I pomyśleć, że ten ktoś pewnie dostanie imunitet, kilkutysięczną pensję i możliwość nieograniczonego i bezkarnego niszczenia innych (np. sprawa Szczeklika).
Problem niewłaściwych ludzi na niewłaściwych stanowiskach dotyczy również policji. W tej instytucji również zdarzają się osoby, które nigdy nie powinny wykonywać tego zawodu. Niektórzy na forum piszą "na szacunek trzeba sobie zasłużyć". Czasem jedna "czarna owca" potrafi zepsuć opinię wszystkim.
Kompromitacja palestry. Ta sprawa, to kolejny przykład impotencji korporacji prawniczych, które nie potrafią u siebie wyplenić chwastów, a chcą brać pieniądze za egzekwowanie przestrzegania prawa od innych. I pomyśleć, że ten ktoś pewnie dostanie imunitet, kilkutysięczną pensję i możliwość nieograniczonego i bezkarnego niszczenia innych (np. sprawa Szczeklika).
Problem niewłaściwych ludzi na niewłaściwych stanowiskach dotyczy również policji. W tej instytucji również zdarzają się osoby, które nigdy nie powinny wykonywać tego zawodu. N... rozwiń
Avatar
polak / 22 grudnia 2010 o 21:24
Jak można normalnie na to spojrzeć.
Kilka wpisów jest emocjonalnych i nie na temat.
A przecież k...chodzi,że policjanci są takimi ludzmi jak my.
Są światkami różnych sytuacji i niech nikt nie pieprzy głupot ,że szanowany człek nie narobi głupot ,że świetojebliwy mąż stanu nie bije dzieci i jest chamski w stosunku do których uważa ,że są mniej ważni.
Do awantur u prokuratorów wysyłani są sprawdzeni policjanci. Ludzie są tylko ludżmi. Temat jest inny.Zrozumcie.
Głupi praktykant w prokuraturze pozwolił sobie na to co widział u starszych .
Zadziałały układy rodzinne ,towarzyskie,zobowiązania.
Czy to k.......... jest prawo?
Jak można normalnie na to spojrzeć.
Kilka wpisów jest emocjonalnych i nie na temat.
A przecież k...chodzi,że policjanci są takimi ludzmi jak my.
Są światkami różnych sytuacji i niech nikt nie pieprzy głupot ,że szanowany człek nie narobi głupot ,że świetojebliwy mąż stanu nie bije dzieci i jest chamski w stosunku do których uważa ,że są mniej ważni.
Do awantur u prokuratorów wysyłani są sprawdzeni policjanci. Ludzie są tylko ludżmi. Temat jest inny.Zrozumcie.
Głupi praktykant w prokuraturze pozwolił sobie na to... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 50

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

3 najpopularniejsze metody zarabiania na nieruchomościach

3 najpopularniejsze metody zarabiania na nieruchomościach 0 0

Chcąc zarabiać na nieruchomościach, należy najpierw zapoznać się z rynkiem, żeby zrozumieć mechanizmy, jakie nim kierują. Dobra orientacja pozwoli dostrzec wyjątkową okazję do opłacalnej inwestycji. Należy określić własne możliwości finansowe i strategię. Dochód z takich inwestycji może być pasywny lub jednorazowy.

PiS ogłosi kandydata na prezydenta Lublina. Kto wystartuje w największych miastach?

PiS ogłosi kandydata na prezydenta Lublina. Kto wystartuje w największych miastach? 3 12

Swojego kandydata na prezydenta Lublina ma wskazać w tym tygodniu Prawo i Sprawiedliwość. Do jesiennych wyborów samorządowych szykują się także inne ugrupowania, nie tylko w Lublinie. Jakie nazwiska wchodzą w grę?

Bizon Jeleniec – LKS AGROTEX Milanów 3:2. Grała bialska klasa okręgowa

Bizon Jeleniec – LKS AGROTEX Milanów 3:2. Grała bialska klasa okręgowa 2 1

BIALSKA KLASA OKRĘGOWA Po wygranej przed tygodniem z LZS Dobryń, w niedzielę zespół z Jeleńca odniósł drugie z rzędu zwycięstwo. Tym razem drużyna trenera Mariusza Ciołka pokonała LKS AGROTEX Milanów 3:2

18-latka wymusiła pierwszeństwo na motocyklu? Młodzi mężczyźni poważnie ranni

18-latka wymusiła pierwszeństwo na motocyklu? Młodzi mężczyźni poważnie ranni 0 0

W poważnym stanie trafili do szpitala kierowca i pasażer motocykla, który w Wólce Kraśniczyńskiej zderzył się z kią.

Odznaczenia dla honorowych dawców krwi. Uhonorowano ponad 160 osób [zdjęcia]
galeria

Odznaczenia dla honorowych dawców krwi. Uhonorowano ponad 160 osób [zdjęcia] 17 0

161 odznaczeń trafiło w sobotę do honorowych dawców krwi z województwa lubelskiego.

Unia Białopole ponownie na fotelu lidera

Unia Białopole ponownie na fotelu lidera 1 0

CHEŁMSKA KLASA OKRĘGOWA Wygrana zespołu z Białopola 6:0 ze Spółdzielcą Siedliszcze. Orzeł Srebrzyszcze lepszy od Frassatiego Fajsławice

Spotkanie z Urszulą Niewiadomską-Flis w MBP
24 kwietnia 2018, 17:00

Spotkanie z Urszulą Niewiadomską-Flis w MBP 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filia nr 10 MBP (ul. Kleeberga 12a) zaprasza na spotkanie autorskie z dr hab. Urszulą Niewiadomską-Flis. Wydarzenie odbędzie się 24 kwietnia o godz. 17.

Uderzył w znak i pojechał dalej. Miał prawie cztery promile

Uderzył w znak i pojechał dalej. Miał prawie cztery promile 0 0

Prawie cztery promile alkoholu w organizmie miał 23-letni kierowca citroena zatrzymany w Rykach przez policję.

Awenta MKS Pogoń Siedlce – Budowlani Lublin 22:17

Awenta MKS Pogoń Siedlce – Budowlani Lublin 22:17 2 0

EKSTRALIGA RUGBY W wyjazdowym spotkaniu czwartej kolejki Budowlani Lublin przegrali z Pogonią Siedlce 17:22. Mimo porażki podopieczni trenera Stanisława Więciorka pozostawili po sobie dobre wrażenie i wywalczyli punkt bonusowy

Nie chciał zderzyć się ze zwierzęciem, zjechał na drugi pas. Nie żyje
ZDJĘCIA
galeria

Nie chciał zderzyć się ze zwierzęciem, zjechał na drugi pas. Nie żyje 16 4

Nie żyje 63-letni kierowca opla, który w niedzielę w Wandzinie (pow. lubartowski) zderzył się z mercedesem.

Celebrytka z Lublina i Chińczycy wyszli na wolność. "Śledztwo może trwać dłużej niż maksymalna kara"
galeria

Celebrytka z Lublina i Chińczycy wyszli na wolność. "Śledztwo może trwać dłużej niż maksymalna kara" 1 8

Z aresztu wyszła celebrytka Izabela M. oraz 47 Chińczyków podejrzanych o wyłudzanie pieniędzy metodą „na policjanta”. O ich wypuszczeniu na wolność zdecydował sąd, który uznał, że śledztwo w tej sprawie może trwać dłużej niż maksymalna kara więzienia grożąca za oszustwa.

Avia lepsza od Politechniki w pierwszym derbowym półfinale

Avia lepsza od Politechniki w pierwszym derbowym półfinale 0 0

II LIGA SIATKARZY Na inaugurację półfinałowej rywalizacji w play-off świdniczanie okazali się lepsi w pięciu setach od LKS Politechnika Lublin. Na tym etapie rywalizacja toczy się do trzech wygranych

XV Festiwal Książki w Puławach
23 kwietnia 2018, 0:00

XV Festiwal Książki w Puławach 1 0

Biblioteka Miejska w Puławach zaprasza na 15 edycję Festiwalu Książki i Praw Autorskich. Impreza zostanie przeprowadzona w dniach 23-27 kwietnia. To jedno z największych wydarzeń kulturalnych w mieście.

Zamieniają Lublin i Świdnik na Dominów. Dlaczego?

Zamieniają Lublin i Świdnik na Dominów. Dlaczego? 45 13

W pobliżu Urzędu Gminy Głusk w podlubelskim Dominowie powstaje osiedle bloków mieszkaniowych i domów jednorodzinnych. – Zachęciła nas atrakcyjna cena mieszkania, sporo niższa w porównaniu do Lublina czy Świdnika – mówi Magdalena Potręć, która półtora roku temu zamieszkała z rodziną w jednym z bloków w Dominowie

Kraśnik w bratkach i stokrotkach. Pojawią się też pelargonie

Kraśnik w bratkach i stokrotkach. Pojawią się też pelargonie 1 0

Kraśnik ozdobiły już stokrotki i bratki. W kolejnych miesiącach na ulicach miasta pojawią się następne rośliny. Urzędnicy z miasta zapowiadają, że w tym sezonie zostanie posadzonych prawie 24 tys. kwiatów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!