sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Politechnika Lubelska chce przebudować swoją halę sportową

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 lipca 2012, 17:32

Decyzja o przyznaniu dotacji na zupełną zmianę wyglądu i standardu hali powinna zapaść do końca roku
Decyzja o przyznaniu dotacji na zupełną zmianę wyglądu i standardu hali powinna zapaść do końca roku

We wtorek uczenia złoży wniosek o dotację z Unii Europejskiej. Cały projekt opiewa na kilkadziesiąt milionów zł.

„TechnoCampus” – tak nazywa się projekt – jest podzielony na dwie części. Pierwsza to zakup nowoczesnego sprzętu do laboratoriów, z którego będą korzystali studenci kierunków uznawanych przez rząd za priorytetowe dla polskiej gospodarki (to warunek otrzymania dotacji z UE). Chodzi m.in. o fizykę, elektronikę, informatykę, matematykę, inżynierię materiałową czy automatykę i robotykę.

– Chodzi o poprawę warunków studiowania dla studentów Wydziału Mechanicznego oraz Wydziału Elektroniki i Elektrotechnki – mówi Radosław Dolecki, szef Biura Rozwoju i Kooperacji PL. – Ale z tzw. infrastruktury towarzyszącej, którą przewidujemy w tym projekcie, skorzystają też inni studenci.

Ta infrastruktura to m.in. hala sportowa. Zbudowana pod koniec lat 80. nigdy nie była gruntownie remontowana. – A tego wymaga – podkreśla Bożydar Spólnicki, z-ca kierownika Studium Wychowania Fizycznego i Sportu PL. – Stoi na terenie podmokłym, już w trakcie budowy konieczne było palowanie. A przecież wtedy były zupełnie inne technologie niż teraz.

Teraz uczelnia chce się wziąć za remont budynku. – To nie będzie jakaś ekstremalna przebudowa. Nie powstanie zupełnie nowa, super-nowoczesna bryła – zastrzega Dolecki. – Ale za to hala zostanie rozbudowana.

– Nad jej częścią planujemy dobudowę, w której powstaną nowe pomieszczenia – zapowiada. – Znajdzie się w nich część sprzętu, który chcemy zakupić w ramach tego projektu (pozostała część trafi na wydziały – red.). Dlatego hala sportowa stanie się infrastrukturą towarzyszącą. Musimy dostosować pomieszczenia do nowego sprzętu.

Ile to będzie kosztować? – Tego na razie nie możemy zdradzić – zastrzega Dolecki. Nieoficjalnie mówi się o kilkudziesięciu milionach zł. Sam projekt przebudowy hali jest już na etapie pozwolenia na budowę. Brakuje tylko pieniędzy.

Te mają pochodzić z Unii Europejskiej – w ramach programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Krajowy Ośrodek Przetwarzania Informacji właśnie organizuje kolejny nabór. – Składamy wniosek we wtorek – zapowiada Dolecki.

– A my trzymamy kciuki, żeby udało się zdobyć pieniądze – dodaje Spólnicki. – Wszyscy czekamy na przebudowę hali, która jest wykorzystywana w 100 procentach. Od godz. 8 do 22 są tu zajęcia wychowania fizycznego dla prawie wszystkich kierunków studiów, korzystają z niej też sekcje sportowe. Tętni życiem od rana do nocy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Lucek
j@
Rosomak
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Lucek
Lucek (31 lipca 2012 o 05:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zgadza sie. Córka pracuje w mpwik a syn od dawna jest samodzielny. Mimo, ze od lat jest pracownikiem Uniwersytetu Medycznego nigdy nie czerpał z politechniki...
Rozwiń
j@
j@ (30 lipca 2012 o 10:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
syn prof. opielaka jest lekarzem, a córka nie była nigdy i nie jest zatrudniona na pl, w przeciwieństwie do klanu pawłowskich, skowronów, leników, lisów, lipskich, zielińskich i wielu, wielu innych. a po opielaku to juź niedlugo
Rozwiń
Rosomak
Rosomak (30 lipca 2012 o 10:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Politechnika nie ma "Wydziału Elektroniki i Elektrotechnki". Jest Wydział Elektrotechniki i Informatyki (ze wszystkimi samogłoskami). Szanowni Redaktorzy – wypadałoby wiedzieć, o czym się pisze. I nawet jak ktoś strzeli gafę, to poprawić, a nie bezmyślnie przytaczać.
Rozwiń
yyyyyyyyyyyyyyy dziękuję
yyyyyyyyyyyyyyy dziękuję (30 lipca 2012 o 00:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
będzie "pan" miał nową salę do dzwonienia, kto studiował i ćwiczył na PL w ostatnich latach, pewnie wie co mam na myślisz "masz telefon?" :-) pozdro dla polibudzian i profesorów
Rozwiń
koiuk
koiuk (29 lipca 2012 o 23:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
opielak dzieci swoich nie zatrudniał?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!