czwartek, 21 września 2017 r.

Lublin

Politechnika Lubelska chce przebudować swoją halę sportową

Dodano: 29 lipca 2012, 17:32

Decyzja o przyznaniu dotacji na zupełną zmianę wyglądu i standardu hali powinna zapaść do końca roku
Decyzja o przyznaniu dotacji na zupełną zmianę wyglądu i standardu hali powinna zapaść do końca roku

We wtorek uczenia złoży wniosek o dotację z Unii Europejskiej. Cały projekt opiewa na kilkadziesiąt milionów zł.

„TechnoCampus” – tak nazywa się projekt – jest podzielony na dwie części. Pierwsza to zakup nowoczesnego sprzętu do laboratoriów, z którego będą korzystali studenci kierunków uznawanych przez rząd za priorytetowe dla polskiej gospodarki (to warunek otrzymania dotacji z UE). Chodzi m.in. o fizykę, elektronikę, informatykę, matematykę, inżynierię materiałową czy automatykę i robotykę.

– Chodzi o poprawę warunków studiowania dla studentów Wydziału Mechanicznego oraz Wydziału Elektroniki i Elektrotechnki – mówi Radosław Dolecki, szef Biura Rozwoju i Kooperacji PL. – Ale z tzw. infrastruktury towarzyszącej, którą przewidujemy w tym projekcie, skorzystają też inni studenci.

Ta infrastruktura to m.in. hala sportowa. Zbudowana pod koniec lat 80. nigdy nie była gruntownie remontowana. – A tego wymaga – podkreśla Bożydar Spólnicki, z-ca kierownika Studium Wychowania Fizycznego i Sportu PL. – Stoi na terenie podmokłym, już w trakcie budowy konieczne było palowanie. A przecież wtedy były zupełnie inne technologie niż teraz.

Teraz uczelnia chce się wziąć za remont budynku. – To nie będzie jakaś ekstremalna przebudowa. Nie powstanie zupełnie nowa, super-nowoczesna bryła – zastrzega Dolecki. – Ale za to hala zostanie rozbudowana.

– Nad jej częścią planujemy dobudowę, w której powstaną nowe pomieszczenia – zapowiada. – Znajdzie się w nich część sprzętu, który chcemy zakupić w ramach tego projektu (pozostała część trafi na wydziały – red.). Dlatego hala sportowa stanie się infrastrukturą towarzyszącą. Musimy dostosować pomieszczenia do nowego sprzętu.

Ile to będzie kosztować? – Tego na razie nie możemy zdradzić – zastrzega Dolecki. Nieoficjalnie mówi się o kilkudziesięciu milionach zł. Sam projekt przebudowy hali jest już na etapie pozwolenia na budowę. Brakuje tylko pieniędzy.

Te mają pochodzić z Unii Europejskiej – w ramach programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Krajowy Ośrodek Przetwarzania Informacji właśnie organizuje kolejny nabór. – Składamy wniosek we wtorek – zapowiada Dolecki.

– A my trzymamy kciuki, żeby udało się zdobyć pieniądze – dodaje Spólnicki. – Wszyscy czekamy na przebudowę hali, która jest wykorzystywana w 100 procentach. Od godz. 8 do 22 są tu zajęcia wychowania fizycznego dla prawie wszystkich kierunków studiów, korzystają z niej też sekcje sportowe. Tętni życiem od rana do nocy.
Czytaj więcej o:
Lucek
j@
Rosomak
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Lucek
Lucek (31 lipca 2012 o 05:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zgadza sie. Córka pracuje w mpwik a syn od dawna jest samodzielny. Mimo, ze od lat jest pracownikiem Uniwersytetu Medycznego nigdy nie czerpał z politechniki...
Rozwiń
j@
j@ (30 lipca 2012 o 10:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
syn prof. opielaka jest lekarzem, a córka nie była nigdy i nie jest zatrudniona na pl, w przeciwieństwie do klanu pawłowskich, skowronów, leników, lisów, lipskich, zielińskich i wielu, wielu innych. a po opielaku to juź niedlugo
Rozwiń
Rosomak
Rosomak (30 lipca 2012 o 10:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Politechnika nie ma "Wydziału Elektroniki i Elektrotechnki". Jest Wydział Elektrotechniki i Informatyki (ze wszystkimi samogłoskami). Szanowni Redaktorzy – wypadałoby wiedzieć, o czym się pisze. I nawet jak ktoś strzeli gafę, to poprawić, a nie bezmyślnie przytaczać.
Rozwiń
yyyyyyyyyyyyyyy dziękuję
yyyyyyyyyyyyyyy dziękuję (30 lipca 2012 o 00:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
będzie "pan" miał nową salę do dzwonienia, kto studiował i ćwiczył na PL w ostatnich latach, pewnie wie co mam na myślisz "masz telefon?" :-) pozdro dla polibudzian i profesorów
Rozwiń
koiuk
koiuk (29 lipca 2012 o 23:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
opielak dzieci swoich nie zatrudniał?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

22-24 września
komentarze (0)0
polubienia (0)0
21-09-2017

22-24 września

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!