Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 maja 2011 r.
12:14
Edytuj ten wpis

Politechnika: Zdemolowali 18 aut należących do studentów

0 59 A A
Jeden ze zniszczonych samochodów (Internauta Marek)
Jeden ze zniszczonych samochodów (Internauta Marek)

W nocy z poniedziałku na wtorek ktoś zdewastował 18 samochodów na terenie Politechniki Lubelskiej. Auta studentów były zaparkowane za Wydziałem Zarządzania i na ul. Zakole, za akademikami uczelni. Policja zatrzymała w tej sprawie jedną osobę - pseudokibica Motoru Lublin z zakazem stadionowym.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– W samochodach zostały porozbijane szyby – wyjaśnia Marek, student PL, który poinformował nas o sprawie. – Studenci zmuszeni są tam parkować ze względu na "zabrany” wcześniej parking między akademikami. Parking został zarezerwowany i ograniczony szlabanami dla wykładowców.

– Wcześniejszy parking był bezpieczniejszy. W dodatku na terenie akademików była wewnętrzna ochrona, która miała co kilka godzin patrole – dodaje student. – Obecnie, jak dowodzi ten incydent, władze uczelni zabrały nam bezpieczny parking i pozostawiły częściowo na lodzie. Studenci nie mają gdzie zostawiać samochodów, a jedyne miejsce do parkowania jest niebezpieczne.

Studenci domagają się lepszej ochrony: – Czy władze uczelni zapewnią nam monitoring albo patrole? Czy zostaniemy z tym problemem sami a wykładowcy będą sobie parkować bezpiecznie za szlabanami - pytają.

– Jest nam bardzo przykro, że na naszym terenie doszło do takiego incydentu – mówi Iwona Czajkowska-Deneka, rzecznik politechniki. – Kanclerz będzie rozmawiał z firmą ochroniarską w sprawie wzmocnienia ochrony na terenie uczelni. Myślimy też o monitoringu tego miejsca, ale najpierw pojawi się tam oświetlenie.


– Na razie zachęcamy studentów, którzy muszą zostawić na terenie uczelni samochód na noc, żeby robili to na parkingach wewnątrz campusu: np. za Wydziałem Elektrotechniki albo przed stołówką – dodaje Czajkowska-Deneka. – Parking za Wydziałem Zarządzania jest bardziej na uboczu.

Studenci parkują, gdzie popadnie

O problemach z parkingami wokół politechniki pisaliśmy wiele razy. Studenci żalili się na naszych łamach, że nie mają gdzie zostawiać samochodów. – Parkuję daleko od uczelni, przy skrzyżowaniu ul. Nadbystrzyckiej i Zana – mówi jeden ze studentów. – Oczywiście, wolałbym zostawiać samochód bezpośrednio przed uczelnią, ale nie ma takiej możliwości.

– Brakuje miejsc, ludzie krążą dokoła uczelni z nadzieją, że coś znajdą – dodaje inny. – Jeśli mam opisać jednym słowem, co tu się dzieje, to powiem, że to dramat.

Sprawę skomplikowały dwie inwestycje, które rozpoczęła uczelnia: Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii (z tyłu Wydziału Mechanicznego), a także Wschodnie Innowacyjne Centrum Architektury (obok Wydziału Budownictwa). Władze politechniki tłumaczą, że oba budynki powstają z myślą o studentach. A utrudnienia przy tak dużych budowach są nieuniknione.

Pomstują też mieszkańcy okolicznych bloków, obok których zdesperowani studenci zostawiają samochody. – Studenci parkują przed naszymi domami, uniemożliwiając nam dojazd do posesji, ale także wszystkim służbom komunalnym czy nawet karetkom – napisał do nas niedawno oburzony mieszkaniec bloku przy ul. Nadbystrzyckiej.

Niedługo później pod jednym z bloków ktoś zdewastował kilka samochodach studentów.

Komentarze 59

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Marcin / 24 maja 2011 o 18:46
W Puławach mamy duży parking zapraszamy do PSW
Avatar
serrr / 11 maja 2011 o 08:58
Teraz czekamy na wpisy kiboli motoru jak to ich dobre imie jest szkalowane w prasie. A bandytę przed akademiki niech go studenty zlinczują. Bydło należy tępić. Won z dresiarzami - motorowcami!
Avatar
poli / 11 maja 2011 o 07:53
Jest moda na walenie w Politechnikę, a przodują w tym ci, którym obiecano profity za pomoc w przejęciu władzy na uczelni (wybory za 10 miesięcy). Fakty są takie, że żadna z pozostałych lubelskich uczelni nie zapewnia kilkuset miejsc parkingowych dla studentów, a Polibuda akurat tak... I tyle warte to wasze obszczekiwanie...

ps.ile miejsc parkingowych przygotował UMCS dla swoich studentów?
Avatar
mysl / 11 maja 2011 o 05:58
Z jakiego powodu uczelnia ma budować/udostępniać parkingi dla studentów ???

Jeżeli pierwszym kryterium wyboru uczelni jest miejsce parkingowe to "gratuluję" i proponuję poszukać uczelni godnej siebie. Jednak należy wtedy zapomnieć o studiowaniu w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Paznaniu lub Gdańsku.
Avatar
Greg / 11 maja 2011 o 02:45
Bo władze PL mają studentów po prostu w .....

Zabrali parkingi dla siebie, które są prawie zawsze wykorzystane tylko częściowo. Po rozpoczęciu rozbudowy zabrali dodatkowo połowę parkingu przed Stołówką. A jeśli ktoś(student) niewłaściwie zaparkuje(wjedzie trochę na trawę lub postawi auto koło Kaplicy) to wzywają Straż Miejską. Przyznał to kiedyś sam strażnik.

Przecież jak inaczej można bardziej swojego Studenta uszczęśliwić jak prezentwm "-100zł"

Ale idzie niż demograficzny i im "zmięknie rura". Całe 10lat byli rozpieszczani ilością chętnych przychodzenia po naukę na Nadbystrzycką.
Bo władze PL mają studentów po prostu w .....

Zabrali parkingi dla siebie, które są prawie zawsze wykorzystane tylko częściowo. Po rozpoczęciu rozbudowy zabrali dodatkowo połowę parkingu przed Stołówką. A jeśli ktoś(student) niewłaściwie zaparkuje(wjedzie trochę na trawę lub postawi auto koło Kaplicy) to wzywają Straż Miejską. Przyznał to kiedyś sam strażnik.

Przecież jak inaczej można bardziej swojego Studenta uszczęśliwić jak prezentwm "-100zł"

Ale idzie niż demograficzny i im "zmiękn... rozwiń
Avatar
były student / 11 maja 2011 o 00:16
A mi się wydaje, ze parking przed stolowka zostal zabrany przede wszystkim dla członków samorządu, a miejsce dla pracowników to tylko pretekst. Już rok czy dwa lata temu pojawiły się specjalne identyfikatory dla samorządu, bo przecież "oni muszą" i "im się należy". Młodzi politycy.
Avatar
jag / 11 maja 2011 o 00:11
trzeba byc typowym zeby zniszczyc czyjas wlasnac kompetnym idiota co tym ten ktos udowodnil????
Avatar
guru / 10 maja 2011 o 23:44
[quote name='mosquito' timestamp='1305062626' post='476755']
Dotychczas wystarczył pseudokibic a teraz musi mieć jeszcze zakaz stadionowy. Wolność dla złodziei ! Kibice idą siedzieć. Niezależny wymiar sprawiedliwości realizuje zlecenie Rządu ?
[/quote]

puknij się w bańkę, a on co w totka wygrał ten zakaz? pewnie rozje*ał krzesełka albo wpier*olił komuś na stadionie
pseudokibice idą siedzieć i stanowczo to popieram, zachowują się jak dzicz to niech gniją w pierdlu

ostatnio często widzę jak gnoje po 16-18lat na osiedlu stoją i opowiadają jak to on zajeb*ście komuś wpied*lił i jaki z tego zadowolony

wiem, że są też kulturalni kibice motoru bo znam kilku co są aktywni w tych kręgach

ale niestety większość to dzicz z każdego osiedla po trochu... maniurka, komórka, dresik, łysa pała, szaliczek i poje*ane myślenie już od dziecka...

niestety
[quote name='mosquito' timestamp='1305062626' post='476755']
Dotychczas wystarczył pseudokibic a teraz musi mieć jeszcze zakaz stadionowy. Wolność dla złodziei ! Kibice idą siedzieć. Niezależny wymiar sprawiedliwości realizuje zlecenie Rządu ?
[/quote]

puknij się w bańkę, a on co w totka wygrał ten zakaz? pewnie rozje*ał krzesełka albo wpier*olił komuś na stadionie
pseudokibice idą siedzieć i stanowczo to popieram, zachowują się jak dzicz to niech gniją w pierdlu

ostatni... rozwiń
Avatar
mosquito / 10 maja 2011 o 23:23
Dotychczas wystarczył pseudokibic a teraz musi mieć jeszcze zakaz stadionowy. Wolność dla złodziei ! Kibice idą siedzieć. Niezależny wymiar sprawiedliwości realizuje zlecenie Rządu ?
Avatar
Łoś superktoś / 10 maja 2011 o 23:22
Przecież, ktoś popełnił przestępstwo i porozbijał fury na parkingu. Nie ważne czy przed szpitalem, czy akademikiem. Nie ważne czy był to naje***y ksiądz wracający z mszy, czy kibic Motoru. I nie ważne też kto był właścicielem. Nie życzę Wam tego abyście rano zobaczyli swój samochód z wyje***ą szybą.

A Wy dalej p%erdolicie o tym czy student powinien mieć samochód czy nie. Czy kibic jest wandalem czy nie. Czy składak z Ukrainy jest lepszy od składaka z Niemiec. Czy mam jeździć PKS czy PKP. Ludzie opanujcie się.
Avatar
Marcin / 24 maja 2011 o 18:46
W Puławach mamy duży parking zapraszamy do PSW
Avatar
serrr / 11 maja 2011 o 08:58
Teraz czekamy na wpisy kiboli motoru jak to ich dobre imie jest szkalowane w prasie. A bandytę przed akademiki niech go studenty zlinczują. Bydło należy tępić. Won z dresiarzami - motorowcami!
Avatar
poli / 11 maja 2011 o 07:53
Jest moda na walenie w Politechnikę, a przodują w tym ci, którym obiecano profity za pomoc w przejęciu władzy na uczelni (wybory za 10 miesięcy). Fakty są takie, że żadna z pozostałych lubelskich uczelni nie zapewnia kilkuset miejsc parkingowych dla studentów, a Polibuda akurat tak... I tyle warte to wasze obszczekiwanie...

ps.ile miejsc parkingowych przygotował UMCS dla swoich studentów?
Avatar
mysl / 11 maja 2011 o 05:58
Z jakiego powodu uczelnia ma budować/udostępniać parkingi dla studentów ???

Jeżeli pierwszym kryterium wyboru uczelni jest miejsce parkingowe to "gratuluję" i proponuję poszukać uczelni godnej siebie. Jednak należy wtedy zapomnieć o studiowaniu w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Paznaniu lub Gdańsku.
Avatar
Greg / 11 maja 2011 o 02:45
Bo władze PL mają studentów po prostu w .....

Zabrali parkingi dla siebie, które są prawie zawsze wykorzystane tylko częściowo. Po rozpoczęciu rozbudowy zabrali dodatkowo połowę parkingu przed Stołówką. A jeśli ktoś(student) niewłaściwie zaparkuje(wjedzie trochę na trawę lub postawi auto koło Kaplicy) to wzywają Straż Miejską. Przyznał to kiedyś sam strażnik.

Przecież jak inaczej można bardziej swojego Studenta uszczęśliwić jak prezentwm "-100zł"

Ale idzie niż demograficzny i im "zmięknie rura". Całe 10lat byli rozpieszczani ilością chętnych przychodzenia po naukę na Nadbystrzycką.
Bo władze PL mają studentów po prostu w .....

Zabrali parkingi dla siebie, które są prawie zawsze wykorzystane tylko częściowo. Po rozpoczęciu rozbudowy zabrali dodatkowo połowę parkingu przed Stołówką. A jeśli ktoś(student) niewłaściwie zaparkuje(wjedzie trochę na trawę lub postawi auto koło Kaplicy) to wzywają Straż Miejską. Przyznał to kiedyś sam strażnik.

Przecież jak inaczej można bardziej swojego Studenta uszczęśliwić jak prezentwm "-100zł"

Ale idzie niż demograficzny i im "zmiękn... rozwiń
Avatar
były student / 11 maja 2011 o 00:16
A mi się wydaje, ze parking przed stolowka zostal zabrany przede wszystkim dla członków samorządu, a miejsce dla pracowników to tylko pretekst. Już rok czy dwa lata temu pojawiły się specjalne identyfikatory dla samorządu, bo przecież "oni muszą" i "im się należy". Młodzi politycy.
Avatar
jag / 11 maja 2011 o 00:11
trzeba byc typowym zeby zniszczyc czyjas wlasnac kompetnym idiota co tym ten ktos udowodnil????
Avatar
guru / 10 maja 2011 o 23:44
[quote name='mosquito' timestamp='1305062626' post='476755']
Dotychczas wystarczył pseudokibic a teraz musi mieć jeszcze zakaz stadionowy. Wolność dla złodziei ! Kibice idą siedzieć. Niezależny wymiar sprawiedliwości realizuje zlecenie Rządu ?
[/quote]

puknij się w bańkę, a on co w totka wygrał ten zakaz? pewnie rozje*ał krzesełka albo wpier*olił komuś na stadionie
pseudokibice idą siedzieć i stanowczo to popieram, zachowują się jak dzicz to niech gniją w pierdlu

ostatnio często widzę jak gnoje po 16-18lat na osiedlu stoją i opowiadają jak to on zajeb*ście komuś wpied*lił i jaki z tego zadowolony

wiem, że są też kulturalni kibice motoru bo znam kilku co są aktywni w tych kręgach

ale niestety większość to dzicz z każdego osiedla po trochu... maniurka, komórka, dresik, łysa pała, szaliczek i poje*ane myślenie już od dziecka...

niestety
[quote name='mosquito' timestamp='1305062626' post='476755']
Dotychczas wystarczył pseudokibic a teraz musi mieć jeszcze zakaz stadionowy. Wolność dla złodziei ! Kibice idą siedzieć. Niezależny wymiar sprawiedliwości realizuje zlecenie Rządu ?
[/quote]

puknij się w bańkę, a on co w totka wygrał ten zakaz? pewnie rozje*ał krzesełka albo wpier*olił komuś na stadionie
pseudokibice idą siedzieć i stanowczo to popieram, zachowują się jak dzicz to niech gniją w pierdlu

ostatni... rozwiń
Avatar
mosquito / 10 maja 2011 o 23:23
Dotychczas wystarczył pseudokibic a teraz musi mieć jeszcze zakaz stadionowy. Wolność dla złodziei ! Kibice idą siedzieć. Niezależny wymiar sprawiedliwości realizuje zlecenie Rządu ?
Avatar
Łoś superktoś / 10 maja 2011 o 23:22
Przecież, ktoś popełnił przestępstwo i porozbijał fury na parkingu. Nie ważne czy przed szpitalem, czy akademikiem. Nie ważne czy był to naje***y ksiądz wracający z mszy, czy kibic Motoru. I nie ważne też kto był właścicielem. Nie życzę Wam tego abyście rano zobaczyli swój samochód z wyje***ą szybą.

A Wy dalej p%erdolicie o tym czy student powinien mieć samochód czy nie. Czy kibic jest wandalem czy nie. Czy składak z Ukrainy jest lepszy od składaka z Niemiec. Czy mam jeździć PKS czy PKP. Ludzie opanujcie się.
Zobacz wszystkie komentarze 59

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia]
galeria

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia] 0 1

Ponad 3 tys. chronionych pijawek lekarskich znaleźli celnicy w śmietnikach w międzynarodowym pociągu z Kijowa do Warszawy. Żaden z podróżnych nie przyznał się do przemytu.

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy
wiersz między newsami

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy 0 0

Problemy, które nie są obce działaczom ruchu Zero Waste, idee bliskie wrogom nadmiaru, konsumpcjonizmu i jednorazowości. Poeta z minionej epoki jest wam bratem

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach
25 maja 2018, 18:00

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach 2 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek, 25 maja o godz. 18 w Marinie Puławy (ul. Portowa 3) rozpocznie się I Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych. To święto miłośników dobrego piwa. Impreza potrwa cały weekend!

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack 16 24

340 tys. zł, czyli dorobek całego życia, straciła na poleconych jej w banku obligacjach 81-letnia Krystyna Rafalska z Lublina. Na liście osób, które zainwestowały w papiery GetBacku, jest znacznie więcej mieszkańców regionu

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej 0 13

Mateusz Morawiecki odwiedzi w sobotę Lublin. Spotkanie w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim jest otwarte dla mieszkańców

Kubańska noc w Radości
26 maja 2018, 21:00

Kubańska noc w Radości 3 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maj o godz. 21 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się kubańska impreza. Będą też warsztaty taneczne i animacje.

Klubowa impreza w OSTRO
26 maja 2018, 20:00

Klubowa impreza w OSTRO 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 26 maja o godz. 20 w klubie OSTRO (Krakowskie Przedmieście 25) odbędzie się klubowa impreza w rytmie house i electro.

Techno Lublin w Plenerze
26 maja 2018, 20:00

Techno Lublin w Plenerze 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Plener (al. Piłsudskiego 23) zaprasza na imprezę z cyklu Techno Lublin, podczas której 10 znanych lubelskich DJ'ów przez 12 godzin będzie rozkręcać imprezę. Start 26 maja o godz. 20.

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 5 11

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 109 7

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 13 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 4

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 8 2

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 1 1

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!