wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

Polityczna wojenka lubelskich radnych

  Edytuj ten wpis
Autor: Dominik Smaga

 (Archiwum)
(Archiwum)

Klub PiS stracił dwa miejsca w komisji kontrolującej prezydenta. Najpierw narzekał, że nie mógł wskazać, kto z niej odejdzie. Gdy dostał wybór – nie chciał z niego skorzystać.

O tym, że klub PiS straci dwóch członków Komisji Rewizyjnej zdecydowała matematyka. A dokładniej odejście części radnych, którzy postanowili założyć własny klub – Wspólny Lublin. Prawo mówi, że skład komisji musi uwzględniać proporcjonalnie wszystkie kluby i radnych niezrzeszonych.

Nowy klub upomniał się o miejsca w komisji. Z rachunku wynikało, że ma je oddać PiS. Wspólny Lublin złożył projekt uchwały wpisując nazwiska radnych do usunięcia. To Sylwester Tułajew i Małgorzata Suchanowska, najostrzejsi wobec prezydenta z PO. Z trojga przedstawicieli PiS miał pozostać najłagodniejszy – Zdzisław Drozd.

Reakcja była ostra. – Żałuję, że nie zapytano klubu PiS, kogo chce mieć w komisji – komentował Tułajew. Na sesji Rady Miasta jego klub mógł już wybrać, kogo poświęci. Wspólny Lublin zgodnie ze środową zapowiedzią zmienił projekt i wykreślił nazwiska, by PiS wskazał je sam.
– Nie ma potrzeby, by dzisiaj podejmować tę uchwałę – mówił Tułajew pytany o nazwiska. Pytanie padało ponownie. – Proszę nie wymagać ode mnie dwie minuty przed głosowaniem zgłoszenia odpowiednich nazwisk – odpowiadał. – Hipokryzja ma swoje granice – odparował mu Piotr Kowalczyk (WL). – W środę został pan poinformowany, że oczekujemy od pana nazwisk.

PiS milczał, więc Wspólny Lublin podał te same nazwiska co wcześniej i odwołał z komisji Tułajewa i Suchanowską. Przeciw, ku oburzeniu klubowych kolegów głosował Stanisław Podgórski z PO. Z ław Platformy jeszcze przez dłuższy czas słychać było głośne kłótnie. Zwolnione miejsca zajęli Elżbieta Dados i Marcin Pogorzałek z WL.

Odwołani radni postanowili dołączyć do dwóch innych komisji, na co reszta przystała. Nie są to jednak miejsca w traktowanej jako szczególna Komisji Rewizyjnej, której zadaniem jest kontrola pracy prezydenta i jego służb.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
momi
Michał
pc
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

momi
momi (19 października 2012 o 21:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wsp. Lublin - to twór troszczący się o własną kieszeń wszyscy na ciepłych posadkach w urzędzie. I teraz w komisji rewizyjnej po to aby mogli sami siebie kontrolować. Tak chciał Żuk i ma, wszystko dla Pana Prezydenta,Panie Przewodniczący.To jest współpraca dla dobra miasta.
Rozwiń
Michał
Michał (19 października 2012 o 21:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Może w końcu Tułajew przestanie się kłócić i zacznie robić to do czego został wybrany - troski o miasto, bo narazie słabo mu to idzie. Mimo wszystko nie zagłosuję na niego w wyborach, nie sprawdził się.
Rozwiń
pc
pc (19 października 2012 o 13:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tulajew i Podgorski najgorsi radni, zero troski o miasto. Ludzie nie glosujcie na nich !!!!
Rozwiń
o
o (19 października 2012 o 13:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
tak , tak....
Rozwiń
oko
oko (19 października 2012 o 13:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pis jest ten prawdziwy upominający się o sprawy mieszkańców, już nie ma w jego szeregach dorobkowiczów.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!