Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 sierpnia 2016 r.
8:06

Politykowi PSL groziła utrata dopłat. Ale zlecono ponowną kontrolę w jego gospodarstwie...

82 62 A A
Henryk Smolarz
Henryk Smolarz

Kontrolerzy ARiMR stwierdzili, że na polach Henryka Smolarza nie rośnie nic lub nie to co powinno. Politykowi PSL groziła utrata dopłat, ale powtórna kontrolna już żadnych nieprawidłowości nie wykazała. Sprawa sprzed pięciu lat może dziś mieć ciąg dalszy

Choć sprawa dotyczy sytuacji z przełomu 2010 i 2011 roku, to światło dzienne ujrzała dopiero teraz, gdy stanowiska w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa po osobach związanych z koalicją PO-PSL przejęli działacze PiS.

Dotarliśmy do protokołu kontroli Centralnego Biura Antykorupcyjnego z maja 2013 r. Agenci prześwietlili wybrane procedury przyznawania dopłat w latach 2010-2012 przez lubelski oddział ARiMR z programu rolnośrodowiskowego (w ramach unijnego PROW). 16 stron z blisko 100-stronnicowego dokumentu zajmuje opis kontroli przeprowadzonej w gospodarstwie Henryka Smolarza, polityka PSL, wówczas prezesa KRUS.

W maju 2010 r. Smolarz złożył wniosek o przyznanie płatności. 4 listopada 2010 r. w jego gospodarstwie pojawili się kontrolerzy ARiMR.  Z lektury protokołu wynika, że uchybienia stwierdzono na dwóch działkach – upraw nie było w ogóle lub były inne niż zgłoszono.

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 10,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 30 dni
Prenumerata
90 dni
koszt: 25,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 90 dni
Prenumerata
180 dni
koszt: 40,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 180 dni
Prenumerata
360 dni
koszt: 70,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 360 dni

Komentarze 62

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2016 o 21:49
dobrali mu sie do dupy bo nawet zboża niee wykosił jeszcze, zawsze pierwszy, a w tym roku ostatni.
Avatar
wstrzymać bezprawie / 11 sierpnia 2016 o 17:29
Oj panie CHAMSTWO to przez "CH " choć im i tak nic nie da bo mają klapki na oczach i uszach od NADPREZESA.Jak się nie da to" zmienimy PRAWO i się da".
Avatar
łojzusmaria / 10 sierpnia 2016 o 23:53
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Żadna partia nie jest w stanie przebić PSL-u  w pazerności , podłości , hamstwie ,lenistwie , braterstwie posadek urzędniczych tak swoją partie ocenia wieś .Pozostał elektorat w mieście , więc zmienicie nazwę.
oj oj dobra zmiana już wyznacza nowe standardy w bucie, chamstwie i zakłamaniu, ich nie dogoniat he he.
Avatar
daj na termy / 10 sierpnia 2016 o 23:49
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Dlaczego PiS tak się ociąga z czyszczeniem przestrzeni publicznej z zielonych ludzików? Wszystkich wywalić a połowę funkcji zlikwidować to jest dobra zmiana no i zdelegalizować ZSL
Podpowiem ci bo sa zajeci dojeniem państwowej kasy i obsadzaniem swoimi ludmi bez matury wselkich stanwisk od dyrektora po sprzataczke, teraz jarzysz coś, czy dalej cie dymac a ty się bediesz cieszył?
Avatar
odp / 10 sierpnia 2016 o 16:23
kemor napisał:
do "oburzonego" który zarzuca mi epitety ! dodam tylko nawiedzony, czy tępy psiorze, że obrzucać błotem ta banda szaleńców opanowała do perfekcji ! Ale nic z tego nie wynika bo tępy, ciemny otumaniony sektą kaczo-rydzokową niedorajda bredzi anie wie dlaczego bo guru tak kazał ! Najpierw do szkół  a potem do działania ! Osioł zostanie osłem a wiedza ! czas ją nabyć ! Przecież ta twoja sekta najpierw powiedziała, że koalicja ukradła 380mld złotych !!!!!!!!!!!!!!!! I co się okazało ! Nic !!!! kpl. nic i do dnia dzisiejszego miało 300 słownie trzystu lkudzi z koalicji iść siedzieć i jak widzisz tępy ciemniaku nawet nikt nie ma podstaw dzisiaj do dyskusji na ten temat ! Fałsz, kłamstwo, obłuda i nikczemność - słowem bełkot!!!!!!!!!!!
kemor napisał:
do "oburzonego" który zarzuca mi epitety ! dodam tylko nawiedzony, czy tępy psiorze, że obrzucać błotem ta banda szaleńców opanowała do perfekcji ! Ale nic z tego nie wynika bo tępy, ciemny otumaniony sektą kaczo-rydzokową niedorajda bredzi anie wie dlaczego bo guru tak kazał ! Najpierw do szkół  a potem do działania ! Osioł zostanie osłem a wiedza ! czas ją nabyć ! Przecież ta twoja sekta najpierw powiedziała, że koalicja ukradła 380mld złotych !!!!!!!!!!!!!!!! I co się okazało ! Nic !!!! kpl. nic i do dnia dzisiejszego miało 300 słownie trzystu lkudzi z koalicji iść siedzieć i jak widzisz tępy ciemniaku nawet nikt nie ma podstaw dzisiaj do dyskusji na ten temat ! Fałsz, kłamstwo, obłuda i nikczemność - słowem bełkot!!!!!!!!!!!
Ty ani pisaty, ani czytaty - niedorozwiniety burak jesteś. Poproś kogoś madrzejszego, żeby ci mój komentarz na twój język przetłumaczył. Może masz syna lub córkę po jakiejś innej szkole niż moskiewskie przeszkolenie. 
rozwiń
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2016 o 15:03
Żadna partia nie jest w stanie przebić PSL-u w pazerności , podłości , hamstwie ,lenistwie , braterstwie posadek urzędniczych tak swoją partie ocenia wieś .Pozostał elektorat w mieście , więc zmienicie nazwę.
Avatar
Pasożyt z PSL / 10 sierpnia 2016 o 15:02
Henio  jest przykłdem ZSL  -owskiego  układy  przestepczo-mafijnego praca w układzie,którym rządza koledzy z partii, hektary na WSI   miliony na kącie. cyt:" Według oświadczenia majątkowego, Smolarz jest właścicielem i współwłaścicielem pięciu domów o powierzchni 300, 100, 60,70 i 70 metrów kwadratowych (całość warta jest ok. 1,5 mln zł). Do tego pan prezes ma gospodarstwo rolne o powierzchni ok. 55 tys. metrów kwadratowych. A na rachunkach zgromadzone ponad 500 tys. zł oszczędności. W sumie były poseł PSL, a obecnie prezes KRUS dysponuje majątkiem wartym 2 miliony złotych!!!"
Henio  jest przykłdem ZSL  -owskiego  układy  przestepczo-mafijnego praca w układzie,którym rządza koledzy z partii, hektary na WSI   miliony na kącie. cyt:" Według oświadczenia majątkowego, Smolarz jest właścicielem i współwłaścicielem pięciu domów o powierzchni 300, 100, 60,70 i 70 metrów kwadratowych (całość warta jest ok. 1,5 mln zł). Do tego pan prezes ma gospodarstwo rolne o powierzchni ok. 55 tys. metrów kwadratowych. A na rachunkach zgromadzone ponad 500 tys. zł oszczędności. W... rozwiń
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2016 o 10:12
Bo ja jestem Gość. A wy Kowalski buty sobie umyjcie :)
Avatar
kemor / 10 sierpnia 2016 o 08:29
do "oburzonego" który zarzuca mi epitety ! dodam tylko nawiedzony, czy tępy psiorze, że obrzucać błotem ta banda szaleńców opanowała do perfekcji ! Ale nic z tego nie wynika bo tępy, ciemny otumaniony sektą kaczo-rydzokową niedorajda bredzi anie wie dlaczego bo guru tak kazał ! Najpierw do szkół  a potem do działania ! Osioł zostanie osłem a wiedza ! czas ją nabyć ! Przecież ta twoja sekta najpierw powiedziała, że koalicja ukradła 380mld złotych !!!!!!!!!!!!!!!! I co się okazało ! Nic !!!! kpl. nic i do dnia dzisiejszego miało 300 słownie trzystu lkudzi z koalicji iść siedzieć i jak widzisz tępy ciemniaku nawet nikt nie ma podstaw dzisiaj do dyskusji na ten temat ! Fałsz, kłamstwo, obłuda i nikczemność - słowem bełkot!!!!!!!!!!!
do "oburzonego" który zarzuca mi epitety ! dodam tylko nawiedzony, czy tępy psiorze, że obrzucać błotem ta banda szaleńców opanowała do perfekcji ! Ale nic z tego nie wynika bo tępy, ciemny otumaniony sektą kaczo-rydzokową niedorajda bredzi anie wie dlaczego bo guru tak kazał ! Najpierw do szkół  a potem do działania ! Osioł zostanie osłem a wiedza ! czas ją nabyć ! Przecież ta twoja sekta najpierw powiedziała, że koalicja ukradła 380mld złotych !!!!!!!!!!!!!!!! I co się okazało ! Nic !!!! kpl. nic i do dnia dzisiejszego miało 300 ... rozwiń
Avatar
Gość / 9 sierpnia 2016 o 21:27
Chłop uczciwy, pije wszystko, nawet to, co koledzy z PO. Czasem, nawet Nałęczowiankę.
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2016 o 21:49
dobrali mu sie do dupy bo nawet zboża niee wykosił jeszcze, zawsze pierwszy, a w tym roku ostatni.
Avatar
wstrzymać bezprawie / 11 sierpnia 2016 o 17:29
Oj panie CHAMSTWO to przez "CH " choć im i tak nic nie da bo mają klapki na oczach i uszach od NADPREZESA.Jak się nie da to" zmienimy PRAWO i się da".
Avatar
łojzusmaria / 10 sierpnia 2016 o 23:53
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Żadna partia nie jest w stanie przebić PSL-u  w pazerności , podłości , hamstwie ,lenistwie , braterstwie posadek urzędniczych tak swoją partie ocenia wieś .Pozostał elektorat w mieście , więc zmienicie nazwę.
oj oj dobra zmiana już wyznacza nowe standardy w bucie, chamstwie i zakłamaniu, ich nie dogoniat he he.
Avatar
daj na termy / 10 sierpnia 2016 o 23:49
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Dlaczego PiS tak się ociąga z czyszczeniem przestrzeni publicznej z zielonych ludzików? Wszystkich wywalić a połowę funkcji zlikwidować to jest dobra zmiana no i zdelegalizować ZSL
Podpowiem ci bo sa zajeci dojeniem państwowej kasy i obsadzaniem swoimi ludmi bez matury wselkich stanwisk od dyrektora po sprzataczke, teraz jarzysz coś, czy dalej cie dymac a ty się bediesz cieszył?
Avatar
odp / 10 sierpnia 2016 o 16:23
kemor napisał:
do "oburzonego" który zarzuca mi epitety ! dodam tylko nawiedzony, czy tępy psiorze, że obrzucać błotem ta banda szaleńców opanowała do perfekcji ! Ale nic z tego nie wynika bo tępy, ciemny otumaniony sektą kaczo-rydzokową niedorajda bredzi anie wie dlaczego bo guru tak kazał ! Najpierw do szkół  a potem do działania ! Osioł zostanie osłem a wiedza ! czas ją nabyć ! Przecież ta twoja sekta najpierw powiedziała, że koalicja ukradła 380mld złotych !!!!!!!!!!!!!!!! I co się okazało ! Nic !!!! kpl. nic i do dnia dzisiejszego miało 300 słownie trzystu lkudzi z koalicji iść siedzieć i jak widzisz tępy ciemniaku nawet nikt nie ma podstaw dzisiaj do dyskusji na ten temat ! Fałsz, kłamstwo, obłuda i nikczemność - słowem bełkot!!!!!!!!!!!
kemor napisał:
do "oburzonego" który zarzuca mi epitety ! dodam tylko nawiedzony, czy tępy psiorze, że obrzucać błotem ta banda szaleńców opanowała do perfekcji ! Ale nic z tego nie wynika bo tępy, ciemny otumaniony sektą kaczo-rydzokową niedorajda bredzi anie wie dlaczego bo guru tak kazał ! Najpierw do szkół  a potem do działania ! Osioł zostanie osłem a wiedza ! czas ją nabyć ! Przecież ta twoja sekta najpierw powiedziała, że koalicja ukradła 380mld złotych !!!!!!!!!!!!!!!! I co się okazało ! Nic !!!! kpl. nic i do dnia dzisiejszego miało 300 słownie trzystu lkudzi z koalicji iść siedzieć i jak widzisz tępy ciemniaku nawet nikt nie ma podstaw dzisiaj do dyskusji na ten temat ! Fałsz, kłamstwo, obłuda i nikczemność - słowem bełkot!!!!!!!!!!!
Ty ani pisaty, ani czytaty - niedorozwiniety burak jesteś. Poproś kogoś madrzejszego, żeby ci mój komentarz na twój język przetłumaczył. Może masz syna lub córkę po jakiejś innej szkole niż moskiewskie przeszkolenie. 
rozwiń
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2016 o 15:03
Żadna partia nie jest w stanie przebić PSL-u w pazerności , podłości , hamstwie ,lenistwie , braterstwie posadek urzędniczych tak swoją partie ocenia wieś .Pozostał elektorat w mieście , więc zmienicie nazwę.
Avatar
Pasożyt z PSL / 10 sierpnia 2016 o 15:02
Henio  jest przykłdem ZSL  -owskiego  układy  przestepczo-mafijnego praca w układzie,którym rządza koledzy z partii, hektary na WSI   miliony na kącie. cyt:" Według oświadczenia majątkowego, Smolarz jest właścicielem i współwłaścicielem pięciu domów o powierzchni 300, 100, 60,70 i 70 metrów kwadratowych (całość warta jest ok. 1,5 mln zł). Do tego pan prezes ma gospodarstwo rolne o powierzchni ok. 55 tys. metrów kwadratowych. A na rachunkach zgromadzone ponad 500 tys. zł oszczędności. W sumie były poseł PSL, a obecnie prezes KRUS dysponuje majątkiem wartym 2 miliony złotych!!!"
Henio  jest przykłdem ZSL  -owskiego  układy  przestepczo-mafijnego praca w układzie,którym rządza koledzy z partii, hektary na WSI   miliony na kącie. cyt:" Według oświadczenia majątkowego, Smolarz jest właścicielem i współwłaścicielem pięciu domów o powierzchni 300, 100, 60,70 i 70 metrów kwadratowych (całość warta jest ok. 1,5 mln zł). Do tego pan prezes ma gospodarstwo rolne o powierzchni ok. 55 tys. metrów kwadratowych. A na rachunkach zgromadzone ponad 500 tys. zł oszczędności. W... rozwiń
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2016 o 10:12
Bo ja jestem Gość. A wy Kowalski buty sobie umyjcie :)
Avatar
kemor / 10 sierpnia 2016 o 08:29
do "oburzonego" który zarzuca mi epitety ! dodam tylko nawiedzony, czy tępy psiorze, że obrzucać błotem ta banda szaleńców opanowała do perfekcji ! Ale nic z tego nie wynika bo tępy, ciemny otumaniony sektą kaczo-rydzokową niedorajda bredzi anie wie dlaczego bo guru tak kazał ! Najpierw do szkół  a potem do działania ! Osioł zostanie osłem a wiedza ! czas ją nabyć ! Przecież ta twoja sekta najpierw powiedziała, że koalicja ukradła 380mld złotych !!!!!!!!!!!!!!!! I co się okazało ! Nic !!!! kpl. nic i do dnia dzisiejszego miało 300 słownie trzystu lkudzi z koalicji iść siedzieć i jak widzisz tępy ciemniaku nawet nikt nie ma podstaw dzisiaj do dyskusji na ten temat ! Fałsz, kłamstwo, obłuda i nikczemność - słowem bełkot!!!!!!!!!!!
do "oburzonego" który zarzuca mi epitety ! dodam tylko nawiedzony, czy tępy psiorze, że obrzucać błotem ta banda szaleńców opanowała do perfekcji ! Ale nic z tego nie wynika bo tępy, ciemny otumaniony sektą kaczo-rydzokową niedorajda bredzi anie wie dlaczego bo guru tak kazał ! Najpierw do szkół  a potem do działania ! Osioł zostanie osłem a wiedza ! czas ją nabyć ! Przecież ta twoja sekta najpierw powiedziała, że koalicja ukradła 380mld złotych !!!!!!!!!!!!!!!! I co się okazało ! Nic !!!! kpl. nic i do dnia dzisiejszego miało 300 ... rozwiń
Avatar
Gość / 9 sierpnia 2016 o 21:27
Chłop uczciwy, pije wszystko, nawet to, co koledzy z PO. Czasem, nawet Nałęczowiankę.
Zobacz wszystkie komentarze 62

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 0

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 1

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Taka sytuacja może zaistnieć

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Taka sytuacja może zaistnieć 0 3

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 0 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 10 3

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 19 7

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia]
galeria

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia] 30 64

Właściciel górek czechowskich pokazał w środę koncepcję nowego parku, którego urządzenie oferuje w zamian za zgodę władz miasta na budowę mieszkań na pozostałej części dawnego poligonu. Spółka TBV twierdzi, że gotowa jest wyłożyć pieniądze na park i oddać go miastu za złotówkę. Co na to Ratusz?

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy
26 maja 2018, 12:00

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na Zamek w Janowcu na 9. edycję Święta Wina. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego 11 22

Znamy kolejnych kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych. Dzisiaj PiS ogłosił kogo poprze w wyborach na prezydenta Puław, Białej Podlaskiej, Chełma i Zamościa.

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem
film

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem 0 14

- Mamy do czynienia z dramatycznym rozjechaniem się obietnic wyborczych - powiedział w środę podczas konferencji prasowej poseł PO Włodzimierz Karpiński.

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu
galeria

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu 14 7

Ratusz wskazuje na Felinie tereny pod nowe fabryki, składy i magazyny. Pod ich budowę chce przeznaczyć ponad 44 ha gruntu zarezerwowanego dziś na pola uprawne i tereny nauki. Zmiany miałyby również dotyczyć terenów dawnej odlewni żeliwa przy ul. Metalurgicznej.

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega 7 2

LEKKOATLETYKA Tym samym uczelniany klub poszerzył swoje pole działania o kolejną dyscyplinę sportową. Na terenie Parku Akademickiego 5 czerwca odbędzie się 21 Bieg o Puchar Rektora UMCS

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić 0 2

W środę nad ranem 36-letni mężczyzna biegał po torach w Białej Podlaskiej. – Przez tę sytuację został zatrzymany cały skład i były trudności w ruchu – informuje nasz czytelnik.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!