wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

„Polski Nobel” dla profesora z KUL

  Edytuj ten wpis
Autor: (tw)

Prof. Stefan Świeżawski z KUL, prof. Maciej Gliwicz z UW, prof. Ludomir Newelski z Uniwersytetu Wrocławskiego i prof. Michał Kleiber z PAN zostali laureatami tegorocznej nagrody Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej.

Prof. dr hab. Stefan Świeżawski, emerytowany profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego został tegorocznym laureatem nagrody Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej w dziedzinie nauk humanistycznych i społecznych za dzieło „Dzieje europejskiej filozofii klasycznej”.
Przyznawane co roku od dziesięciu lat Nagrody Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej należą do najbardziej prestiżowych wyróżnień za dokonania naukowe w Polsce. Nazywa się je potocznie „polskimi Noblami”. Otrzymują je polscy uczeni za osiągnięcia i odkrycia z ostatnich czterech lat, stanowiące istotny wkład w życie duchowe i postęp cywilizacyjny naszego kraju oraz zapewniające Polsce godne miejsce w nauce światowej.
Wysokość tegorocznej nagrody wynosi 60 tys. zł (zwolnionych od podatku dochodowego).Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 6 grudnia na Zamku Królewskim w Warszawie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!