sobota, 29 kwietnia 2017 r.

Lublin

„Polski Nobel” dla profesora z KUL

Autor: (tw)

Prof. Stefan Świeżawski z KUL, prof. Maciej Gliwicz z UW, prof. Ludomir Newelski z Uniwersytetu Wrocławskiego i prof. Michał Kleiber z PAN zostali laureatami tegorocznej nagrody Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej.

Prof. dr hab. Stefan Świeżawski, emerytowany profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego został tegorocznym laureatem nagrody Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej w dziedzinie nauk humanistycznych i społecznych za dzieło „Dzieje europejskiej filozofii klasycznej”.
Przyznawane co roku od dziesięciu lat Nagrody Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej należą do najbardziej prestiżowych wyróżnień za dokonania naukowe w Polsce. Nazywa się je potocznie „polskimi Noblami”. Otrzymują je polscy uczeni za osiągnięcia i odkrycia z ostatnich czterech lat, stanowiące istotny wkład w życie duchowe i postęp cywilizacyjny naszego kraju oraz zapewniające Polsce godne miejsce w nauce światowej.
Wysokość tegorocznej nagrody wynosi 60 tys. zł (zwolnionych od podatku dochodowego).Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 6 grudnia na Zamku Królewskim w Warszawie.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24