piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Pomóżmy wybudować hospicjum

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 września 2006, 20:05

Czasu do rozpoczęcia budowy hospicjum dla dzieci w Lublinie jest coraz mniej, a pieniędzy wciąż brakuje. Ojciec Filip Buczyński liczy na ofiarność mieszkańców Lubelszczyzny. Zwłaszcza że będzie to pierwsza taka placówka w naszym regionie.

- Niestety, podopiecznych nam przybywa. Teraz jest ich 46 - mówi o. Filip Buczyński z Hospicjum im. Małego Księcia - Coraz częściej zgłaszają się do nas rodzice spoza Lublina. Ostatnio nawet z Międzyrzeca Podlaskiego.
Obecna siedziba przy ul. Hutniczej w Lublinie jest niewystarczająca na potrzeby hospicjum. Nowa ma powstać na działce przy ul. Lędzian (boczna Nałęczowskiej), którą podarowały władze miasta.
- W tym miesiącu ogłosimy przetarg na wykonawcę i w październiku rozpoczynamy budowę - zapowiada o. Buczyński.

Nowe hospicjum będzie się zajmowało nie tylko opieką paliatywną nad ciężko chorymi dziećmi. Pomieści także ośrodek rehabilitacji z hostelem, gabinet stomatologii dziecięcej, wypożyczalnię sprzętu medycznego, aptekę oraz centrum terapii dla rodzin, które straciły dzieci. Z usług centrum rehabilitacji skorzystają dzieci będące pod opieką hospicjum, a także poszkodowane w wypadkach komunikacyjnych i wypadkach w gospodarstwach rolnych.
Będzie to jedyna tego typu placówka na terenie całej Lubelszczyzny. Na jej wybudowanie potrzeba ok. 12 mln zł. Zebrano dopiero ok. 5, 5 mln zł.
- Mamy obiecany, jeszcze w tym roku, 1 mln z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Staramy się też o unijne pieniądze - dodaje o. Buczyński. - W październiku i grudniu zorganizujemy dwa koncerty, z których dochód przekażemy na budowę. Chcemy nawiązać także współpracę z lubelskimi szkołami. Planujemy kolejne akcje, które pomogą nam zebrać brakujące fundusze.
Osoby i firmy, które chciałyby pomóc hospicjum, mogą to uczynić, wpłacając pieniądze na podane poniżej konta.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!