poniedziałek, 26 lutego 2018 r.

Lublin

Pomysł na studia w Lublinie? Logistyka

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 lutego 2013, 19:24

Potencjalne miejsce zatrudnienia absolwentów logistyki to <br />
m.in. firmy transportowe (Maciej Kaczano
Potencjalne miejsce zatrudnienia absolwentów logistyki to
m.in. firmy transportowe (Maciej Kaczano

UMCS uruchomi taki kierunek od nowego roku akademickiego. WSEI już w swojej ofercie go ma,
ale teraz ma dodatkowy atut – zapewnia studentom płatne staże.

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie do tej pory była jedyną uczelnią w regionie, która kształciła specjalistów od logistyki. – Naszym zdaniem, to bardzo perspektywiczny kierunek, nie tylko w naszym regionie, ale także i w Polsce – mówi Teresa Bogacka, kanclerz WSEI. – Poza solidnym wykształceniem chcemy zapewnić naszym studentom praktyczną wiedzę, która przygotuje ich do przyszłej pracy. Profesjonalne praktyki pozwolą im poznać przedsiębiorstwa oraz zdobyć pierwsze doświadczenia zawodowe.

WSEI realizuje projekt, w ramach którego studenci po pierwszym oraz drugim roku studiów będą odbywali praktyki zawodowe w lubelskich firmach. Będą trwały 15 tygodni, a – co istotne – ich uczestnicy za swoją pracę otrzymają stypendia. Zdaniem uczelni, uzyskana kwota wystarczy na pokrycie kosztów studiów. Stażysta będzie mógł też korzystać z pomocy mentora (opiekuna praktyki zawodowej).

Program kształcenia składa się z trzech bloków przedmiotowych: ogólnego, biznesowego i specjalistycznego. Dodatkowo, każdy przedmiot techniczny kończy się projektem, odzwierciedlającym rzeczywiste problemy firm, z którymi współpracuje uczelnia. Studenci mają także dodatkowe zajęcia z przedsiębiorczości i działalności gospodarczej. Dla chętnych przygotowane są też szkolenia z zakresu ochrony środowiska, rozwiązań proekologicznych w procesie produkcji oraz kompetencji miękkich.
Od nowego roku akademickiego logistyka pojawi się również w ofercie edukacyjnej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

– Uruchomienie na Wydziale Ekonomicznym studiów I stopnia (licencjackich – stacjonarnych i niestacjonarnych) jest próbą odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku pracy na specjalistów z zakresu właśnie tej dziedziny – wyjaśnia Aneta Śliwińska z biura prasowego UMCS. – Analizy rynku pracy w Polsce pokazują w ostatnich latach wyraźny wzrost zapotrzebowania podmiotów gospodarczych na specjalistów z tego zakresu.

W ramach kierunku poruszane będą zagadnienia ekonomiczne, informatyczne, transportowe i prawne, odwołujące się do gospodarki towarowej oraz funkcjonowania rynków dostawców i odbiorców dóbr oraz usług. Studenci będą mogli wybierać spośród dwóch specjalności: zarządzanie przedsiębiorstwem logistycznym oraz logistyka międzynarodowa.

Potencjalne miejsce zatrudnienia absolwentów logistyki to m.in. firmy transportowe, spedycyjne, centra usług logistycznych, firmy komunikacyjne, firmy i sklepy internetowe, instytucje samorządowe i rządowe zajmujące się funkcjonowaniem branży TSL, a także własna działalność gospodarcza.
Branża przyszłości

Według rankingu Work Service logistyka znajduje się w pierwszej dziesiątce branż przyszłości w naszym kraju. Ranking przedstawia działy gospodarki, które w perspektywie najbliższych dziesięciu lat zapotrzebowanie na pracowników będzie największe. Z kolei inna firma Antal International przeprowadziła w ubiegłym roku badanie "Logistycy w Polsce”. Wynikało z niego, że aż 79 proc. pracowników tej branży zarabia ponad 5 tys. zł miesięcznie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
verally mako
zygmus
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

verally mako
verally mako (28 lutego 2013 o 14:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie ma problemu. Można dostać pracę po transporcie i logistyce, ale każdy wymaga przynajmniej dwuletniego doświadczenia w branży, ale nie można go nabyć, bo nikt nie chce przyjąć absolwenta bez doświadczenia, chyba że ma się znajomości.
Rozwiń
zygmus
zygmus (28 lutego 2013 o 09:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
nastepny super kierunek, ktory ma 100% pewnosci, ze po jego ukonczeniu bedzie mozna znalezc prace, a ja pytam kto w to wierzy, no kto?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!