poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Lublin

Popłynął metan

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 kwietnia 2002, 20:01

1,1 mld metrów sześciennych oceniane są zasoby geologiczne kopalni gazu ziemnego, którą oficjalnie uruchomiono wczoraj w Długowoli (gm. Stężyca). Może ona przez wiele lat zaopatrywać w metan aglomerację wielkości Lublina.
Złoża w Długowoli odkryto w latach 60., kiedy rozpoczęto tu prace geofizyczne. Ze względu na niedoskonałość technologii nie potrafiono ich jednak wówczas udokumentować. Do robót ponownie przystąpiono w 1993 r. Wykonano 8 odwiertów, w tym sześć gazowych, jeden techniczny i kolejny, który ma służyć do ewentualnej eksploatacji ropy naftowej. Odwierty dochodzą do głębokości 2300 m.
- Pod koniec maja zakończona zostanie budowa gazociągu wysokiego ciśnienia w kierunku Ryk, długości około 17 km. Z gazu tego będą mogli wówczas korzystać na przykład mieszkańcy Dęblina, Puław i Ryk. Natomiast wydobywanie ropy naftowej będzie możliwe dopiero po zakończeniu eksploatacji złoża gazowego - mówi Józef Potera, zastępca dyrektora Sanockiego Zakładu Górnictwa Nafty i Gazu.
Od kilku tygodni gazociągiem średniego ciśnienia, długości około 6,5 km, dociera już gaz do gospodarstwa ogrodniczego w Stężycy, należącego do braci Jarosława i Dariusza Ptaszków. Zdaniem odbiorców jest on tańszy o około 20-30 proc. od tego, z którego korzystali wcześniej. Niebawem podłączonych zostanie kolejnych 37 gospodarstw wiejskich leżących przy tej linii. (kk)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!