wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Poradnia Leczenia Niedowidzenia i Zeza zmienia adres

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 maja 2009, 20:05
Autor: tom

Najprawdopodobniej za miesiąc Poradnia Leczenia Niedowidzenia i Zeza, która od pół wieku działała w mieszkaniu w willi przy Grottgera zostanie przeniesiona na ul. Niecałą.

Pacjenci i lekarze, którzy kierują do poradni dzieci z wadami wzroku protestują, ale decyzja już zapadła.

- Zarówno jedna, jak i druga lokalizacja znajduje się w centrum miasta, pacjenci na pewno na tym nie stracą - mówi Tomasz Leonkiewicz, z-ca dyrektora ds. le-
cznictwa szpitala im. Jana Bożego w Lublinie, któremu przychodnia podlega.

- Brak tej placówki w Lublinie byłby bardzo dotkliwie odczuwalny i mógłby skutkować poważnymi problemami ze wzrokiem u najmłodszych pacjentów - napisała w liście zaadresowanym do dyrekcji szpitala Renata Ptasznik, okulistka z Bełżyc, która jest jednym z wielu niezadowolonych sytuacją lekarzy.

Dyrekcja szpitala uspokaja. - Nie ma mowy o żadnej likwidacji - mówi Leonkiewicz. - Przeniesienie poradni jest związane z oszczędnościami. Nie będziemy zatrudniać dodatkowej sprzątaczki, rejestratorki. Na dodatek, dotychczasowa siedziba nie spełnia warunków potrzebnych do prowadzenia przychodni zdrowia. Nie ma tam windy, a lokal jest po prostu mieszkaniem zaadaptowanym na potrzeby przychodni.

Leonkiewicz dodaje, że przy ulicy Niecałej, gdzie znajduje się większość przychodni przyszpitalnych, pacjenci będą mieli lepsze warunki.

Ale pacjentom i lekarzom nie chodzi tylko o zmianę miejsca. Przeprowadzka wiąże się także z odejściem dr. Andrzeja Nowińskiego, kierownika poradni i jej twórcy.

- Pan doktor będzie pracował dla nas do końca maja - przyznaje Leonkiewicz. - Jest teraz na emeryturze, a praca w poradni jest jego dodatkową.
Przeniesienie przychodni pozytywnie zaopiniowała rada społeczna szpitala. Po przeprowadzce poradnia zostanie przekształcona w spółkę. - Dla pacjentów nic się nie zmieni, usługi nadal będą świadczone bezpłatnie za podstawie umowy z funduszem zdrowia - wyjaśnia dyrektor.

Lokal przy ulicy Grottgera należy do Skarbu Państwa. Administruje nim miasto. - Po zwolnieniu, lokal na pewno będzie odpowiednio wykorzystywany - mówi Andrzej Wojewódzki, dyrektor Wydziału Zarządzania Mieniem lubelskiego Ratusza.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!