poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Poradź się za darmo adwokackiej sławy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 maja 2009, 18:39

Taka okazja nie zdarza się często. Dziś w kilkunastu kancelariach adwokackich będzie można otrzymać bezpłatną poradę prawną. Przyjmować interesantów będą nawet bardzo znani adwokaci, z których usług korzystają zwykle osoby zamożne.

Wolny od pracy dzień, został wybrany nieprzypadkowo.

- Adwokaci zgodzili się pracować w sobotę aby uniknąć zaabsorbowania w sprawy bieżące i w ten sposób w pełni zaangażować się w pomoc potrzebującym - informuje Piotr Sendecki, dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej.

- Taki dzień jest też dogodniejszy dla zdecydowanej większości interesantów, którzy w dni powszednie mogą nie mieć czasu na odwiedzenie kancelarii adwokackich.

Bezpłatnych porad będą udzielali adwokaci z Lublina, Włodawy, Puław, Opola Lubelskiego, Kraśnika, Krasnegostawu i Biłgoraja. (er)

Adresy kancelarii, w których jutro (w sobotę, 9 maja) uzyskasz pomoc

LUBLIN
Ul. Okopowa 6/8, adw. Elżbieta Antonowicz, Jerzy Buchliński, Anna Jedlińska-Goławska, Ewa Kiełbowicz, Jerzy Koszel

Ul. Okopowa 10/1. adw. Lesław Bindas, Izabela Bindas-Leżańska, Krzysztod Kukuryk

Ul. Krakowskie Przedmieście 57/6, adw. Maria Bańko, Michał Bogusz, Agnieszka Hofman, Małgorzata Lustyk-Portuś, Jolanta Tarkiewicz Zofia Wojciechowska, Monika Wojciechowska -Rymarz, Bronisława Szewczuk

Ul 3 Maja 8/9A, adw. Paweł Bucoń, ,

Ul. Wieniawska 6/22, adw. Maria Krzymowska, Michał Krzymowski

Ul. Chopina 15/6, adw. Bogdan Krzyżanowski, Ewald Malinowski, Beata Czapska-Grzegorczyk, Alicja Denkowska, Krzysztof Denkowski, Zbigniew Pikuliński, Elżbieta Szcześniak, Maria Szubarda, Ewa Szwarc-Malczewska, Antoni Wiśniewski, Ewa Wójcik-Budzyńska, Anna Malinowska

Ul. Staszica 5/3 adw. Maria Maleska, Krzysztof Oleszczuk, Stanisław Estreich

Ul. Bieczyńskiego 4, adw. Stanisław Marciak, Piotr Czyżewski, Andrzej Świrgoń,

Ul. Narutowicza 49/4, adw. Adamina Partycka-Skrzypek

Ul.Chopina 17/11, adw. Maciej Chorągiewicz

Ul. Leszczyńskiego 34a/2, adw. Agnieszka Pasieczna, Sławomir Sokołowski, Paweł Tarasiuk

Ul. Okopowa 14-14a/5, adw. Seweryna Sajna,

Ul. Orla 3, adw. Bartosz Szafranek

Ul.Chopina 14, adw. Adam Załęski

BIŁGORAJ
Ul. Kościuszki 12, adw. Edward Dzido
Ul. Kościuszki 31, adw. Krzysztof Pękalski

HRUBIESZÓW
Ul. Prusa 3/11 adw. Stanisław Haczykowski

KRASNIK
Al. Tysiąclecia 1, adw. Leszek Pasieczny

KRASNYSTAW
Ul. Poniatowskiego 31, adw. Jolanta Rybczyńska

OPOLE LUBELSKIE
Ul. Nowy Rynek 2/33 adw. Norbert Banaszkiewicz
Ul. Kościuszki 1, adw. Kamila Drewnowska-Ciołek
Ul. Kościuszki 6, adw. Jolanta Świrgoń

PUŁAWY
Ul. Lubelska 2 E p. 201, adw. Jarosław Klimont

WŁODAWA
Ul. Rynek 4/1, adw. Andrzej Grad

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
adw.
~gość~
adw.
(19) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

adw.
adw. (12 maja 2009 o 00:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
~gość~ napisał:
który ferował wyroki bez udziału oskarżyciela i obrońcy. ...

Wyrok Sądu Wojskowego Lubelskiego Garnizonu zatwierdził 17 grudnia gen. Karol Świerczewski,

Wydawane tu wyroki były ostateczne i nie podlegały zaskarżeniu.
Tak to służyli Ojczyźnie.


Twoim zdaniem to jest sąd? Przecież to był tryb wojenny, "wyroki" wydawało NKWD, a żadna z tych osób potem sędzią nawet w PRL nie była. Żeby nie było, że mam w tym jakiś interes - mój dziadek zginął na Zamku. Odnoszenie tamtych wydarzeń do sędziów jest co najmniej niesmaczne. Ale problem z kwestią smaku poelga na tym, żę zmieniła ona swój podmiot - taki paradoks, którego chyba Herbert nie przewidział.
Rozwiń
~gość~
~gość~ (11 maja 2009 o 23:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pieprzysz adw lepiej poczytaj jak umiesz.

Jedne z wielu.
#
Niecodziennik Biblioteczny - Miejska Biblioteka Publiczna im ...
20 Mar 2008 ... Od listopada 1944 r. na Zamku Lubelskim działał Sąd Wojskowy Garnizonu Lubelskiego, który ferował wyroki bez udziału oskarżyciela i obrońcy. ...
www.niecodziennik.mbp.lublin.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=544&Itemid=1 - 42k - Kopia - Podobne strony
#
Kobiety Lubelszczyzny represjonowane w latach 1944-1956, t. 1
Wyrok Sądu Wojskowego Lubelskiego Garnizonu zatwierdził 17 grudnia gen. Karol Świerczewski, a wykonano go w więzieniu na Zamku Lubelskim dzień później. ...
www.naszawitryna.pl/ksiazki_66.html - 17k - Kopia - Podobne strony
#
Interaktywna Polska
Wyrok śmierci usłyszał z ust Bolesława K. w lipcu 1951 r. W dniu egzekucji na Zamku Lubelskim miał niespełna 24 lata, z których 8 poświęcił konspiracji w ...
www.iap.pl/index.html?id=wiadomosci&nrwiad=7618 - 45k - Kopia - Podobne strony
#

Dariusz Magier - recenzje
Wydawane tu wyroki były ostateczne i nie podlegały zaskarżeniu. Rozprawy odbywały się na Zamku Lubelskim w sali na pierwszym piętrze (w skrzydle z basztą), ...
www.przemas.art.pl/dima/bib_txt_12.htm - 13k - Kopia - Podobne stronyTak to służyli Ojczyźnie.
Rozwiń
adw.
adw. (11 maja 2009 o 23:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
maks napisał:
Ja się nie radziłem ale taka lubelska adwokacka sława broniąca złodzieja zmarnowała mi życie. Szedłem do sądu po sprawiedliwość a obie z sędziną zrobiły ze mnie wariata wykorzystując tremę i zdenerwowanie. Proces to parodia uśmieszki pomrugiwania i złodziej wybielony. Takie to prawo. Kto zapłaci ten rządzi. Nie ważne ze człowieka krzywdzą, nie ma kasy to frajer. czy ci adwokaci w ogóle mają sumienie i jeszcze się w oczy śmieje i gratuluje złodziejowi. po to się kształcili żeby ludzi krzywdzić?


Nie skrzywdził, tylko uratował człowieka przed grożącą mu karą. Często mam okazję chodzić do sądów i teraz doskonale wiem skąd biorą się te ataki na sędziów - z kompletnej nieznajomości prawa w społeczeństwie.

Taki przykład z postępowania cywilnego, który wspaniale obrazuje tę sytuiację. Sprawa dotyczyła źle wykonanych robót budowlanych. Powód twierdził że było źle i tyle, nie przedstawiał absolutnie żadnych dowodów. Sędzia wydał więc wyrok w oparciu o to co było zebrane w sprawie, czyli w zasadzie nic. Po wydaniu wyroku powód wydziera się na sędziego - mafia sędziowska, łapówkarze, komuchy itp.. I teraz powiedzcie mi w czym tkwi słabość wymiaru sprawiedliwości - w sędziach, czy w niewykształconym społeczeństwie.
Rozwiń
adw.
adw. (11 maja 2009 o 23:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
~polak~ napisał:
Jakimiż to "wykształconymi ludźmi" byli powojenni sędziowie?
Smutna prawda jest taka, że byli to zwykli żołdacy komunistyczni, prostacy żądni władzy i awansu, zaślepione i zdemoralizowane prymitywy, bratobójcy tępiący resztki inteligencji i patriotyzmu w Polsce. To przed nimi uciekali za granicę wykształceni ludzie, to oni byli postrachem tych żyjących w kraju. Tu niechlubny przykład z własnego podwórka - Zamek Lubelski, górki czechowskie...
Niestety, u takich ludzi ewolucja intelektualna nie postępuje. Niestety ich spuścizną są klany, które do dzisiaj wymierzają "sprawiedliwość" - moralne zera, dla których to pojęcie jest czystą abstrakcją a wartością najwyższą jest władza i kasa. Niewiele się od tych powojennych czasów zmieniło. Być może Matka Natura w swej nieskończonej mądrości sprawi, że pewnego dnia ci starzy "wykształceni ludzie" w końcu umrą, część szacownego grona po pijaku rozbije się swoimi limuzynami a pozostali trafią do więzienia za korupcję jak ich sportowi koledzy.
A tak naprawdę wystarczyłoby odebrać sędziom immunitety i okazałoby się, że znakomita ich część to zwykłe bandziory.


Otóż takimi, że te "komuchy" byle idioty i prostaka do siebie nie brali. Większa część ówczesnych sędziów to przedwojenni intelektualiści, którym udało się przetrwać wojnę. Ci, którzy wiedzieli, że w inny sposób niż z "komuną" Polski budować się nie da. Wyroki śmieric były, natomiast przykład Zamku jest chybiony bo tam żadne wyroki nie były potrzebne.

Żadnych klanów teraz nie ma. Jeżeli tylko ktoś chce zostać sędzią, adwokatem czy radcą nie ma absolutnie żadnych przeszkód, droga otwarta. A argument o immunitetach to kompletna bzdura - obecnie w 85% w przypadku wystosowania wniosku immunitet jest uchylany, a sędzia wyrzucany ze środowiska. Zupełnie nie wiem skąd ta zawiść.
Rozwiń
maks
maks (11 maja 2009 o 14:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ja się nie radziłem ale taka lubelska adwokacka sława broniąca złodzieja zmarnowała mi życie. Szedłem do sądu po sprawiedliwość a obie z sędziną zrobiły ze mnie wariata wykorzystując tremę i zdenerwowanie. Proces to parodia uśmieszki pomrugiwania i złodziej wybielony. Takie to prawo. Kto zapłaci ten rządzi. Nie ważne ze człowieka krzywdzą, nie ma kasy to frajer. czy ci adwokaci w ogóle mają sumienie i jeszcze się w oczy śmieje i gratuluje złodziejowi. po to się kształcili żeby ludzi krzywdzić?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (19)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!