Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 grudnia 2007 r.
11:05
Edytuj ten wpis

Poseł Mańka utrzyma rodzinę

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 10 A A

Andrzej Mańka, były poseł, a wciąż lider lubelskiej LPR, znalazł pracę w Regionalnym Ośrodku Pomocy Społecznej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Czy to sposób PiS na zapewnienie sobie poparcia Ligi w sejmiku wojewódzkim?
We wtorek po raz pierwszy przyszedł do ośrodka. Jego nowe miejsce pracy podlega samorządowi wojewódzkiemu. Wygrał konkurs i został pełnomocnikiem dyrektora ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi. - M.in. pomoże tym organizacjom w pozyskiwaniu dużych pieniędzy, jakie dostaniemy z Unii w latach 2007-2013 - tłumaczy Krzysztof Bernaś szef ROPS. Wcześniej nie miał pełnomocnika.

- Mam wiedzę i doświadczenie, w Sejmie zajmowałem się tworzeniem przepisów dotyczących np. wolontariatu - mówi Andrzej Mańka.

Bernaś nie chciał powiedzieć ile zarobi były poseł. - Nie wiem jeszcze, jakie będę miał wynagrodzenie. Mam nadzieję na przyzwoite pieniądze za które utrzymam rodzinę - mówi Mańka.

Szef LPR dostał pracę w gorącym dla województwa momencie. PO i PSL próbowały w ubiegłą środę odwołać przewodniczącego sejmiku Andrzeja Pruszkowskiego (PiS). Zabrakło im głosu. Być może ponowią próbę dziś. LPR ma w sejmiku radną Antoninę Łobejko, która może przeważyć szalę zwycięstwa. - Może Mańka dostał pracę żeby nie było niespodzianek z jej strony - sugeruje jeden z radnych wojewódzkich nieprzychylnych PiS.

- Mam bardzo dobre relacje z panią Łobejko, ale nigdy na nią nie naciskałem. Do tej pory lojalnie głosowała w sejmiku razem z PiS. Jeśli w związku z moim zatrudnieniem będą naciski to jestem pierwszy, który o tym publicznie powie - zapewnia Mańka.

- PiS nie buduje żadnych koalicji poza istniejącą z PO. A wpływ na głosowanie radnych powinno mieć jedynie ich przekonanie co do sposobu rządzenia marszałka i przewodniczącego - mówi Artur Soboń, rzecznik lubelskiego PiS. I dodaje - Mańka wygrał konkurs, w którym każdy mógł wystartować. Jego kompetencji w sprawach opieki społecznej nikt nie kwestionuje.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
qwerty / 14 stycznia 2008 o 20:24
lubelak napisał:
Przecież to były taksówkarz ,niech się wezmie za wożenie ludzi.Jak się posmakowało "lepszego"chlebka to teraz się szuka wygodnej posadki.

ciekawe czym zajmuje się krytyk? Pan Andrzej Mańka robił w sejmie dobre rzeczy.
Avatar
Z / 2 stycznia 2008 o 13:40
co za paskudna cecha tego narodu zazdrość....trzymamy kciuki andrzej
Avatar
concepcja / 20 grudnia 2007 o 15:48
lubelak napisał:
Przecież to były taksówkarz ,niech się wezmie za wożenie ludzi.Jak się posmakowało "lepszego"chlebka to teraz się szuka wygodnej posadki.
Avatar
ja z Lublina / 20 grudnia 2007 o 14:32
Ciepła posadka, za nic nie odpowiada
Konkurs na stanowisko pisany pod wskazaną osobę
To wszystko fałsz i obłuda - niestety
Kto zniszczył poprzedniego dyr. PFRON
Avatar
jsnowidz / 20 grudnia 2007 o 13:36
Te, inteligent bo ci się komputer zagrzeje. 3 posty to chyba wystarczy jak na jednego. No chyba,że w trzech osobach.
Znam osobiście Andrzeja i wiem, że robił w sejmie dobrą robotę. I cenię go za to, że potrafił zrezygnować ze startu w ostatnich wyborach. Nie robił twarzy Romanowi. Dzięki temu Masłowska weszła z trzecim wynikiem. Powinni razem wspólpracować. Andrzej wróci do sejmu, czego mu życzę. A Ty koleś spojrzyj w lustro.
Avatar
Lubelak / 20 grudnia 2007 o 13:36
Piękne, rodzinne, chrześciajańskie i na czasie życzenia. Takie polskie!!!. Takie nasze!!!.
Czyżby to był ten wykształcony, europejski, obiektywny i profesjonalny elektorat PO?
Avatar
gac / 20 grudnia 2007 o 12:31
Ciekawe, ile ten matoł będzie zarabiał ?
Avatar
lubelak / 20 grudnia 2007 o 12:27
Przecież to były taksówkarz ,niech się wezmie za wożenie ludzi.Jak się posmakowało "lepszego"chlebka to teraz się szuka wygodnej posadki.
Avatar
papistańczyk / 20 grudnia 2007 o 12:18
Do marketu na kase niech siądzie to bedzie wiedział jak utrzymac rodzine Skandal !!!!!!
Avatar
e / 20 grudnia 2007 o 11:41
Poprostu S K A N D A L !
Avatar
qwerty / 14 stycznia 2008 o 20:24
lubelak napisał:
Przecież to były taksówkarz ,niech się wezmie za wożenie ludzi.Jak się posmakowało "lepszego"chlebka to teraz się szuka wygodnej posadki.

ciekawe czym zajmuje się krytyk? Pan Andrzej Mańka robił w sejmie dobre rzeczy.
Avatar
Z / 2 stycznia 2008 o 13:40
co za paskudna cecha tego narodu zazdrość....trzymamy kciuki andrzej
Avatar
concepcja / 20 grudnia 2007 o 15:48
lubelak napisał:
Przecież to były taksówkarz ,niech się wezmie za wożenie ludzi.Jak się posmakowało "lepszego"chlebka to teraz się szuka wygodnej posadki.
Avatar
ja z Lublina / 20 grudnia 2007 o 14:32
Ciepła posadka, za nic nie odpowiada
Konkurs na stanowisko pisany pod wskazaną osobę
To wszystko fałsz i obłuda - niestety
Kto zniszczył poprzedniego dyr. PFRON
Avatar
jsnowidz / 20 grudnia 2007 o 13:36
Te, inteligent bo ci się komputer zagrzeje. 3 posty to chyba wystarczy jak na jednego. No chyba,że w trzech osobach.
Znam osobiście Andrzeja i wiem, że robił w sejmie dobrą robotę. I cenię go za to, że potrafił zrezygnować ze startu w ostatnich wyborach. Nie robił twarzy Romanowi. Dzięki temu Masłowska weszła z trzecim wynikiem. Powinni razem wspólpracować. Andrzej wróci do sejmu, czego mu życzę. A Ty koleś spojrzyj w lustro.
Avatar
Lubelak / 20 grudnia 2007 o 13:36
Piękne, rodzinne, chrześciajańskie i na czasie życzenia. Takie polskie!!!. Takie nasze!!!.
Czyżby to był ten wykształcony, europejski, obiektywny i profesjonalny elektorat PO?
Avatar
gac / 20 grudnia 2007 o 12:31
Ciekawe, ile ten matoł będzie zarabiał ?
Avatar
lubelak / 20 grudnia 2007 o 12:27
Przecież to były taksówkarz ,niech się wezmie za wożenie ludzi.Jak się posmakowało "lepszego"chlebka to teraz się szuka wygodnej posadki.
Avatar
papistańczyk / 20 grudnia 2007 o 12:18
Do marketu na kase niech siądzie to bedzie wiedział jak utrzymac rodzine Skandal !!!!!!
Avatar
e / 20 grudnia 2007 o 11:41
Poprostu S K A N D A L !
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 1 0

W przedostatniej kolejce rozgrywek drużyna z Puław podzieliła się punktami z Radomiakiem. Niestety, zdobyty w Radomiu punkt ma gorzki smak bo puławianie w przyszłym sezonie grać będą o szczebel niżej.

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 2 1

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 19 3

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 128 30

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (relacja na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (relacja na żywo) 13 10

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Chełmianka - Motor. Dla obu ekip, to spotkanie o wszystko. Pierwszy gwizdek o godz. 17

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 36 44

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 2

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 13 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 14 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 40 10

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 2

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 44 2

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!