sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Poseł skazany na przepraszanie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 listopada 2006, 20:32

Poseł LPR Wojciech Wierzejski ma przeprosić na łamach Dziennika Wschodniego Piotra Zawrotniaka, szefa lubelskiego SLD. To za nazwanie działacza lewicy "stalinowskim zwyrodnialcem”. Wczoraj Sąd Okręgowy w Lublinie nakazał też parlamentarzyście LPR z Białej Podlaskiej wpłacić 10 tys. zł zadośćuczynienia na rzecz Fundacji Pomocy Weteranom Ludowego Wojska Polskiego.

Sformułowania "stalinowski zwyrodnialec” poseł LPR użył komentując w Dzienniku Wschodnim obchody 62. rocznicy ogłoszenia Manifestu PKWN. Zorganizowali je działacze lubelskiej lewicy. Zawrotniak skierował sprawę do sądu. Poseł tłumaczył, że określenia nie adresował do Zawrotniaka. Za stalinowców uważa tych, którzy obchodzą takie rocznice. - Poseł był poinformowany, kto organizował obchody, więc nie można mówić, że określenia użył "ogólnie” - uzasadniał wyrok sędzia Krzysztof Stefaniak. - Określenie "stalinowski zwyrodnialec” sugeruje, że Zawrotniak brał udział w tworzeniu aparatu terroru bądź akceptuje jego cele i metody. A tak nie jest.
Działacz SLD domagał się, aby poseł zapłacił 50 tys. zł zadośćuczynienia. Sąd uznał, że wystarczy 10 tys. zł. - To przeciętne miesięczne wynagrodzenie poselskie - uzasadnił sędzia. - Pozwany jest posłem i spoczywa na nim szczególny obowiązek dbałości o poziom publicznej debaty.
- Nawet w dobie wojującego kaczyzmu można wygrać z ekstremą - powiedział po wyjściu z sali rozpraw Zawrotniak.
Wyrok nie jest prawomocny. Poseł Wierzejski nie dotarł do sądu. Wczoraj nie odbierał telefonu, ale prawdopodobnie odwoła się od wyroku. (er)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!