Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 listopada 2015 r.
21:30

Posłowie z Lubelskiego się urządzają. Gdzie będą mieli biura?

0 36 A A
Poseł Wojciech Wilk z PO (z lewej) swoje główne biuro otworzy w rodzinnym Kraśniku. Drugie będzie działało w Lublinie przy ul. Królewskiej, gdzie swoje siedziby będą mieć pozostali lubelscy posłowie Platformy – Joanna Mucha i Włodzimierz Karpiński (z prawej). Fot. AS
Poseł Wojciech Wilk z PO (z lewej) swoje główne biuro otworzy w rodzinnym Kraśniku. Drugie będzie działało w Lublinie przy ul. Królewskiej, gdzie swoje siedziby będą mieć pozostali lubelscy posłowie Platformy – Joanna Mucha i Włodzimierz Karpiński (z prawej). Fot. AS

Na ponad 12 tys. zł miesięcznie na prowadzenie biur poselskich i 9 tys. na całą kadencję na remonty i zakup wyposażenia mogą liczyć posłowie na Sejm. Parlamentarzyści z naszego regionu szykują miejsca do kontaktów z wyborcami

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Uposażenie posłów i senatorów wynosi obecnie 9892,30 zł brutto i niewykluczone, że wkrótce zostanie podniesione o kilkaset złotych w związku z odmrożeniem płac w sferze budżetowej. Zawodowi parlamentarzyści otrzymują też nieopodatkowaną dietę w wysokości 2473,08 zł. Mogą ją przeznaczyć m.in. na dojazdy, wyżywienie czy organizację spotkań z wyborcami.

Do tego dochodzą także dodatki dla przewodniczących i wiceprzewodniczących sejmowych komisji i podkomisji (od 10 do 20 proc. uposażenia). Wśród przywilejów przysługujących wybrańcom narodu są też m.in. darmowe podróże środkami komunikacji publicznej oraz samolotami na trasach krajowych, noclegi podczas wyjazdów służbowych czy dopłata do wynajmu mieszkania w Warszawie.

Parlamentarzyści mogą też liczyć na tzw. ryczałt na prowadzenie biura poselskiego. To 12150 zł brutto na funkcjonowanie biura, czyli m.in. wynagrodzenia pracowników, czynsz, opłaty i koszty dojazdów.

– Czasem ciężko jest zmieścić się w tej kwocie, bo koszty wynajmu rosną. A zatrudnienie jednego pracownika z opłatami to ok. 4 tys. zł miesięcznie. Niejednokrotnie zdarzało się, że dokładałem do funkcjonowania biura z własnej kieszeni – przyznaje Jan Łopata (PSL), który właśnie rozpoczął swoją czwartą kadencję. Swoje biuro, tak jak do tej pory, będzie miał w siedzibie ludowców przy ul. Karłowicza w Lublinie. – Myślę o utworzeniu filii, bo w poprzedniej kadencji miałem ich aż cztery. Zobaczymy, na ile wystarczy pieniędzy – dodaje.

– Jeśli chce się profesjonalnie prowadzić jedno biuro, to ta kwota wystarczy. Ale gdy chce się mieć filię dla lepszego kontaktu z wyborcami, to koszty rosną podwójnie i trzeba się bardzo starać – mówi Wojciech Wilk (PO), który do Sejmu powraca po czteroletniej przerwie.

Swoje biuro podstawowe otworzy w rodzinnym Kraśniku. Drugie będzie działało w Lublinie przy ul. Królewskiej (lub w innym miejscu, gdyż lubelska PO rozgląda się za nowym lokalem), gdzie swoje siedziby będą mieć pozostali lubelscy posłowie Platformy – Joanna Mucha i Włodzimierz Karpiński.

Parlamentarzyści PiS swoje biura w Lublinie mają w dwóch miejscach, przy ulicach Jezuickiej i Królewskiej. Nowy poseł tej partii z Lublina, Sylwester Tułajew wynajął lokal w innej lokalizacji, przy ul. Świętoduskiej. – Ciężko jest znaleźć tak duże pomieszczenie w centrum Lublina, w którym moglibyśmy pomieścić się wszyscy. Finalizuję formalności związane z wynajmem i wkrótce zajmę się urządzaniem – mówi Tułajew.

Inny sejmowy debiutant, Jakub Kulesza (Kukiz’15), planuje utworzyć dwa biura, jedno w rodzinnych Puławach, a drugie w Lublinie. – W Puławach mam już lokal, a w Lublinie dopiero szukam. Poszukuję też asystenta. Zamieściłem ogłoszenie w jednym z portali internetowych. Chcę w ten sposób pokazać, że w Polsce można dostać pracę nie tylko po znajomości, ale również dzięki kompetencjom – tłumaczy najmłodszy (w tej kadencji parlamentarzysta z naszego regionu.

Posłowie mają obowiązek utworzenia jednego biura, tzw. podstawowego. Mogą też otwierać filie, ale ich liczba nie ma wpływu na zwiększenie kwoty ryczałtu.

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 grudnia 2015 o 15:04
tłuste misie, brak Kamińskiego w środku. Ostatnia kadencja kola
Avatar
Gość / 1 grudnia 2015 o 22:28
Tym błaznom już dziękujemy razem z panią od hokeja !
Avatar
Gość / 30 listopada 2015 o 13:46

Wilk będzie nadal składki/czytaj łapówki/ w Kraśniku zbierał,ale teraz to dla siebie nie dla Czubińskiego.Już dojrzał po zażyciu stołka wojewody.A Jaś Łopata jak zwykle będzie łopatologię uprawiał , licząc się z powolnym zdychaniem gumo filcowych.Jakie to szczęście ,że powoli zieloni faryzeusze odchodzą!!!

A ty koleś co ćpałeś? "zażycie stołka" - ale gościu miał zwidy    :lol:  Może inne meble zażywali? Szafę też zażywali? Skąd u ciebie biegła znajomość "gumo filców"?  :lol: :lol: :lol:

Masz rację w jednym, w Polsce jedynymi faryzeuszami mogą być tylko czarni!

A ty koleś co ćpałeś? "zażycie stołka" - ale gościu miał zwidy    :lol:  Może inne meble zażywali? Szafę też zażywali? Skąd u ciebie biegła znajomość "gumo filców"?  :lol: :lol: :lol:

Masz rację w jednym, w Polsce jedynymi faryzeuszami mogą być tylko czarni!

rozwiń
Avatar
Gość / 28 listopada 2015 o 13:54

Jakie biura do spotkan z wyborcami jakich spotkan??? Czy znacie kogos kto kiedys szedl do biura zeby porozmawiac z politykiem?? Pieniadze wywalone w bloto i to potezne pieniadze.. A mozna by bylo zamiast tego pomoc za te pieniadze np chorym dzieciom ale nie pan posel musi miec biuro bo 30 osob dziennie bedzie go odwiedzac codziennie i rozmawiac...

Akurat Łopata przyjmuje w każdy poniedziałek, wiem bo byłem na rozmowie.

Więc proszę nie kłamać.

Nie mierzmy wszystkich jedną miarą.

Akurat Łopata przyjmuje w każdy poniedziałek, wiem bo byłem na rozmowie.

Więc proszę nie kłamać.

Nie mierzmy wszystkich jedną miarą.

rozwiń
Avatar
Gość / 28 listopada 2015 o 08:27
Wilk będzie nadal składki/czytaj łapówki/ w Kraśniku zbierał,ale teraz to dla siebie nie dla Czubińskiego.Już dojrzał po zażyciu stołka wojewody.A Jaś Łopata jak zwykle będzie łopatologię uprawiał , licząc się z powolnym zdychaniem gumo filcowych.Jakie to szczęście ,że powoli zieloni faryzeusze odchodzą!!!
Avatar
jola m / 27 listopada 2015 o 16:29

ale pulchne misiaczki

No a w więżniu tak słabo karmią .

Avatar
antek / 27 listopada 2015 o 16:26

Z Tworek wypuścili, czy co?

nie z wronek ;-)

Avatar
Gość / 27 listopada 2015 o 09:35
Z Tworek wypuścili, czy co?
Avatar
Gość / 26 listopada 2015 o 19:29
Ofertę pracy posła Kuleszy można znaleźć na OLX ;)
Avatar
Gość / 25 listopada 2015 o 22:59
a tu co byśmy nie zapomnieli kto o nas i dla nas bedzie tam "walczył", no i trza panu Krzysztofu Żuku pogratulować kolegów!!!! tragedia czasy szuj i hipokrytoow i tchórzy http://static.300polityka.pl/media/2015/09/10242-640x302.jpg
Avatar
Gość / 2 grudnia 2015 o 15:04
tłuste misie, brak Kamińskiego w środku. Ostatnia kadencja kola
Avatar
Gość / 1 grudnia 2015 o 22:28
Tym błaznom już dziękujemy razem z panią od hokeja !
Avatar
Gość / 30 listopada 2015 o 13:46

Wilk będzie nadal składki/czytaj łapówki/ w Kraśniku zbierał,ale teraz to dla siebie nie dla Czubińskiego.Już dojrzał po zażyciu stołka wojewody.A Jaś Łopata jak zwykle będzie łopatologię uprawiał , licząc się z powolnym zdychaniem gumo filcowych.Jakie to szczęście ,że powoli zieloni faryzeusze odchodzą!!!

A ty koleś co ćpałeś? "zażycie stołka" - ale gościu miał zwidy    :lol:  Może inne meble zażywali? Szafę też zażywali? Skąd u ciebie biegła znajomość "gumo filców"?  :lol: :lol: :lol:

Masz rację w jednym, w Polsce jedynymi faryzeuszami mogą być tylko czarni!

A ty koleś co ćpałeś? "zażycie stołka" - ale gościu miał zwidy    :lol:  Może inne meble zażywali? Szafę też zażywali? Skąd u ciebie biegła znajomość "gumo filców"?  :lol: :lol: :lol:

Masz rację w jednym, w Polsce jedynymi faryzeuszami mogą być tylko czarni!

rozwiń
Avatar
Gość / 28 listopada 2015 o 13:54

Jakie biura do spotkan z wyborcami jakich spotkan??? Czy znacie kogos kto kiedys szedl do biura zeby porozmawiac z politykiem?? Pieniadze wywalone w bloto i to potezne pieniadze.. A mozna by bylo zamiast tego pomoc za te pieniadze np chorym dzieciom ale nie pan posel musi miec biuro bo 30 osob dziennie bedzie go odwiedzac codziennie i rozmawiac...

Akurat Łopata przyjmuje w każdy poniedziałek, wiem bo byłem na rozmowie.

Więc proszę nie kłamać.

Nie mierzmy wszystkich jedną miarą.

Akurat Łopata przyjmuje w każdy poniedziałek, wiem bo byłem na rozmowie.

Więc proszę nie kłamać.

Nie mierzmy wszystkich jedną miarą.

rozwiń
Avatar
Gość / 28 listopada 2015 o 08:27
Wilk będzie nadal składki/czytaj łapówki/ w Kraśniku zbierał,ale teraz to dla siebie nie dla Czubińskiego.Już dojrzał po zażyciu stołka wojewody.A Jaś Łopata jak zwykle będzie łopatologię uprawiał , licząc się z powolnym zdychaniem gumo filcowych.Jakie to szczęście ,że powoli zieloni faryzeusze odchodzą!!!
Avatar
jola m / 27 listopada 2015 o 16:29

ale pulchne misiaczki

No a w więżniu tak słabo karmią .

Avatar
antek / 27 listopada 2015 o 16:26

Z Tworek wypuścili, czy co?

nie z wronek ;-)

Avatar
Gość / 27 listopada 2015 o 09:35
Z Tworek wypuścili, czy co?
Avatar
Gość / 26 listopada 2015 o 19:29
Ofertę pracy posła Kuleszy można znaleźć na OLX ;)
Avatar
Gość / 25 listopada 2015 o 22:59
a tu co byśmy nie zapomnieli kto o nas i dla nas bedzie tam "walczył", no i trza panu Krzysztofu Żuku pogratulować kolegów!!!! tragedia czasy szuj i hipokrytoow i tchórzy http://static.300polityka.pl/media/2015/09/10242-640x302.jpg
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 39 17

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 0

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 221 17

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 12 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 134 37

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 16

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 0

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 15

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 1

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 3

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia]
galeria

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia] 5 0

Lubelski Kurator Oświaty uhonorował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?