Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 lutego 2011 r.
20:42
Edytuj ten wpis

Poszerzanie granic Lublina: Mieszkańcy wsi przeciwni

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 57 A A
Nasze sołectwo chce zostać w gminie Niemce. Dobrze nam się tu żyje – mówi Dorota Góźdź, sołtys Elizó
Nasze sołectwo chce zostać w gminie Niemce. Dobrze nam się tu żyje – mówi Dorota Góźdź, sołtys Elizó

Poszerzeniu granic Lublina sprzeciwiają się mieszkańcy terenów, które chce wchłonąć miasto. Nie podoba się to też działającym tam przedsiębiorcom. Popierają ich wójtowie i zapowiadają wspólny protest.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Nie zgodzimy się na to – mówi Dorota Góźdź, sołtys Elizówki (gm. Niemce). – Lublin chciał nas wchłonąć już kilka lat temu. Wtedy osobiście zebrałam 600 podpisów pod protestem. Teraz będzie tak samo.

W poniedziałek ujawniliśmy, że prezydent Lublina chce przyłączyć do miasta tereny leżące między jego obecną granicą, a przyszłą obwodnicą. – Procedura ma ruszyć jeszcze w tym roku – zapowiada Ratusz. Tłumaczy, że Lublin potrzebuje m.in. gruntów budowlanych. Wiadomo, że chodzi też o zwiększenie wpływów z podatków, bo miasto zyskałoby kilka tysięcy nowych mieszkańców.

– Nie po to dwa lata temu wyniosłem się z Lublina, żeby znów w nim mieszkać. Wszystko musiałbym załatwiać w mieście, a tam trudniej niż u nas zarejestrować samochód, albo zdobyć pozwolenie na budowę – oburza się Antoni Bomba, mieszkaniec Elizówki.

– Interesantów w Lublinie jest mnóstwo, a obsługa jest, jaka jest – dodaje Irena Bednarska ze wsi Wólka.

Zmiana granic oburzyła też przedsiębiorców spod Lublina. – W mieście są większe podatki, a przecież jakoś trzeba na to zarobić – podkreśla Stanisław Kowalczykowski, współwłaściciel Masarni "Wólka”. – Takie sięganie do kieszeni przedsiębiorców tylko przyczynia się do upadku małych firm.

Na podatkach mogą stracić też mieszkańcy. – U nas w gminie domy mieszkalne i gospodarcze są zwolnione z podatku od nieruchomości. W Lublinie już nie – dodaje sołtys Elizówki.

– Zwolnienie z podatku to lepszy sposób na zdobycie nowych mieszkańców, niż cięcie sąsiednich gmin – mówi Krzysztof Urbaś, wójt gminy Niemce, który obawia się o przyszłość Elizówki, Dysa, Jakubowic i części Ciecierzyna. – Nie chcę ich oddać, Nie ma mowy! – zapowiada.

– Dla nas oznaczałoby to utratę Wólki, Jakubowic Murowanych, Długiego i części Świdniczka. Na pewno nie zamierzam się temu biernie przyglądać – zapowiada Edwin Gortat, wójt gminy Wólka. – Skontaktuję się też z wójtami Niemiec i Jastkowa, żeby przyjąć jakiś wspólny front w tej sprawie.

Jeśli na zmianę granic zgodzą się miejscy radni, ruszą konsultacje z mieszkańcami. – Będziemy starali się przekonać mieszkańców terenów, które mogą zostać wchłonięte przez Lublin, że wiążą się z tym też korzyści – mówi Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik prezydenta Lublina.

Potem w sprawie wypowie się wojewoda i MSWiA. Ostateczną decyzję o przesunięciu granic miasta podejmie rząd.

Komentarze 57

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
jacek / 4 sierpnia 2011 o 13:10
Niestety nie wszyscy mieszkańcy gminy Niemce są tego samego zdania co "opinia gminy Niemce" Szkoda, że wśród uciążliwości wskazanych w wypowiedziach takich jak wyższe podatki za nieruchomości, czy też niższe wpływy z podatków od przedsiębiorców z Elizówki, nikt z opiniotwórców nie zechciał wspomnieć o pożytkach płynących z tego rozwiązania jak choćby sam prestiż wynikający z zamieszkania na terenie wojewódzkiego miasta Lublina, a co za tym idzie korzystanie z budżetu będącego w dyspozycji miasta, całej infrastruktury, czy inwestycji będących w planach zagospodarownia przestrzennego. Owszem dla samej gminu Niemce wymienione wyżej walory przejdą do historii ale dla samych mieszkańców terenów objętych "aneksją" nie ma to żadnego znaczenia, więc warto im samym w ich dobrze pojętym interesie zadbać o przyłączenie się do miasta. Ponadto dla gminy Niemce oznacza to zmiejeszenie etatów w Urzędzie Gminy o członków swoich rodzin, mniej radnych więc przez to mniejsze obciążenie dotychczasowych podatników. Lepsze pokrycie terenowe miejscowej już niewydolnej policji obsługującej jakby ktoś nie wiedział 4 gminy Wólkę, Jastków, Garbów. Jakbym miał więcej czasy to wymieniłbym jeszcze kilka szczegółów korzystnych dla obu stron podziału. Pozdrawiam
Niestety nie wszyscy mieszkańcy gminy Niemce są tego samego zdania co "opinia gminy Niemce" Szkoda, że wśród uciążliwości wskazanych w wypowiedziach takich jak wyższe podatki za nieruchomości, czy też niższe wpływy z podatków od przedsiębiorców z Elizówki, nikt z opiniotwórców nie zechciał wspomnieć o pożytkach płynących z tego rozwiązania jak choćby sam prestiż wynikający z zamieszkania na terenie wojewódzkiego miasta Lublina, a co za tym idzie korzystanie z budżetu będącego w dyspozycji miasta, całej infrastruktury, czy inwestycj... rozwiń
Avatar
kw / 23 lutego 2011 o 09:34
[quote name='Opinia Gminy Niemce' timestamp='1298449850' post='441361']
Gmina Niemce informuje, że stanowczo sprzeciwia się planom poszerzenia granic Lublina o tereny należące obecnie do gminy Niemce. O zamiarach prezydenta Lublina pisały ostatnio lokalne gazety. W naszej ocenie poszerzenie granic Lublina będzie niekorzystne dla mieszkańców gminy Niemce. Dlatego w obronie interesów mieszkańców zostaną podjęte wszelkie niezbędne kroki żeby uniemożliwić zapędy prezydenta Lublina.Jak donoszą gazety planowana zmiana granic oburzyła mieszkańców i przedsiębiorców. W Lublinie obowiązują wyższe podatki. W gminie Niemce budynki mieszkalne i gospodarcze są zwolnione z podatku od nieruchomości.Już w 2003 r. Lublin chciał wchłonąć tereny Lubelskiego Rynku Hurtowego S.A. w Elizówce oraz tereny Uniwersytetu Przyrodniczego. Wtedy wójt Henryk Smolarz wraz z Radą Gminy podjęli szereg działań, które uniemożliwiły oddanie naszych terenów.Wynik przeprowadzonych konsultacji z mieszkańcami opiniujących zmianę granic był jednoznaczny. Zdecydowana większość uprawnionych do wzięcia udziału w konsultacjach wypowiedziała się za pozostawieniem obecnych granic gminy Niemce. Dzisiaj powraca temat poszerzenia granic Lublina o jeszcze większy teren niż to planowano w 2003 r. Prezydent Lublina marzy o zabraniu gminie Niemce terenów sięgających aż do planowanej obwodnicy miasta – około 1000 ha . Szacujemy, że gmina Niemce mogłaby stracić nawet 3 mln zł rocznych przychodów z podatków. Żeby zobrazować skalę wielkości należy przytoczyć, iż roczny przychód z podatku rolnego gminy Niemce wynosi około 1 mln zł. Miałoby to niekorzystny wpływ na przebieg realizowanych i planowanych inwestycji. W imieniu władz gminy Niemce informuję, iż zrobimy wszystko żeby nie oddać miastu terenów od zawsze należących do gminy Niemce. Wójt Gminy Niemce/-/ Krzysztof Urbaś
[/quote]
Brawo Wójcie.
[quote name='Opinia Gminy Niemce' timestamp='1298449850' post='441361']
Gmina Niemce informuje, że stanowczo sprzeciwia się planom poszerzenia granic Lublina o tereny należące obecnie do gminy Niemce. O zamiarach prezydenta Lublina pisały ostatnio lokalne gazety. W naszej ocenie poszerzenie granic Lublina będzie niekorzystne dla mieszkańców gminy Niemce. Dlatego w obronie interesów mieszkańców zostaną podjęte wszelkie niezbędne kroki żeby uniemożliwić zapędy prezydenta Lublina.Jak donoszą gazety planowana zmiana... rozwiń
Avatar
Opinia Gminy Niemce / 23 lutego 2011 o 09:30
Gmina Niemce informuje, że stanowczo sprzeciwia się planom poszerzenia granic Lublina o tereny należące obecnie do gminy Niemce. O zamiarach prezydenta Lublina pisały ostatnio lokalne gazety. W naszej ocenie poszerzenie granic Lublina będzie niekorzystne dla mieszkańców gminy Niemce. Dlatego w obronie interesów mieszkańców zostaną podjęte wszelkie niezbędne kroki żeby uniemożliwić zapędy prezydenta Lublina.
Jak donoszą gazety planowana zmiana granic oburzyła mieszkańców i przedsiębiorców. W Lublinie obowiązują wyższe podatki. W gminie Niemce budynki mieszkalne i gospodarcze są zwolnione z podatku od nieruchomości.
Już w 2003 r. Lublin chciał wchłonąć tereny Lubelskiego Rynku Hurtowego S.A. w Elizówce oraz tereny Uniwersytetu Przyrodniczego. Wtedy wójt Henryk Smolarz wraz z Radą Gminy podjęli szereg działań, które uniemożliwiły oddanie naszych terenów.
Wynik przeprowadzonych konsultacji z mieszkańcami opiniujących zmianę granic był jednoznaczny. Zdecydowana większość uprawnionych do wzięcia udziału w konsultacjach wypowiedziała się za pozostawieniem obecnych granic gminy Niemce. Dzisiaj powraca temat poszerzenia granic Lublina o jeszcze większy teren niż to planowano w 2003 r. Prezydent Lublina marzy o zabraniu gminie Niemce terenów sięgających aż do planowanej obwodnicy miasta – około 1000 ha . Szacujemy, że gmina Niemce mogłaby stracić nawet 3 mln zł rocznych przychodów z podatków. Żeby zobrazować skalę wielkości należy przytoczyć, iż roczny przychód z podatku rolnego gminy Niemce wynosi około 1 mln zł. Miałoby to niekorzystny wpływ na przebieg realizowanych i planowanych inwestycji. W imieniu władz gminy Niemce informuję, iż zrobimy wszystko żeby nie oddać miastu terenów od zawsze należących do gminy Niemce.
Wójt Gminy Niemce
/-/ Krzysztof Urbaś
Gmina Niemce informuje, że stanowczo sprzeciwia się planom poszerzenia granic Lublina o tereny należące obecnie do gminy Niemce. O zamiarach prezydenta Lublina pisały ostatnio lokalne gazety. W naszej ocenie poszerzenie granic Lublina będzie niekorzystne dla mieszkańców gminy Niemce. Dlatego w obronie interesów mieszkańców zostaną podjęte wszelkie niezbędne kroki żeby uniemożliwić zapędy prezydenta Lublina.
Jak donoszą gazety planowana zmiana granic oburzyła mieszkańców i przedsiębiorców. W Lublinie obowiązują wyższe podatki. W gminie ... rozwiń
Avatar
za / 21 lutego 2011 o 14:50
za w 300%
Avatar
kw / 16 lutego 2011 o 15:01
Madziu , temat faktycznie ciężki - przerósł Cię. Bez urazy.
Avatar
Andrzej / 15 lutego 2011 o 19:40
[quote name='onek' timestamp='1296639154' post='431956']
Lublin musi się powiększać.
A okoliczne miasteczka i osady niech przestaną narzekać, bo gdyby nie bliskość Lublina, to świat dawno by o Was zapomniał, nie liczylibyście się kompletnie.

To Lublin was napędza.

Gdzie wysyłacie dzieci do szkoły i na studia ? -> Do Lublina
Gdzie robicie większe zakupy w weekendy ? -> W Lublinie
Gdzie załatwiacie sprawy sądowe ? -> W Lublinie
Gdzie idziecie do szpitala ? -> W Lublinie
itd.

Przyłączyć się nie chcą, a ze wszystkich możliwości miasta wojewódzkiego chętnie by korzystali !!!.
[/quote]hmmmmmm z wielkim szacunkiem ale płynie z tych słów nic więcej niż zazdrość! cóż po prostu nie stać was na mieszkanie za miastem odpoczywanie od zgiełku codzienności na łonie natury. stara polska zajadłość ja nie mam i ty też nie będziesz mieć!
[quote name='onek' timestamp='1296639154' post='431956']
Lublin musi się powiększać.
A okoliczne miasteczka i osady niech przestaną narzekać, bo gdyby nie bliskość Lublina, to świat dawno by o Was zapomniał, nie liczylibyście się kompletnie.

To Lublin was napędza.

Gdzie wysyłacie dzieci do szkoły i na studia ? -> Do Lublina
Gdzie robicie większe zakupy w weekendy ? -> W Lublinie
Gdzie załatwiacie sprawy sądowe ? -> W Lublinie
Gdzie idziecie do szpita... rozwiń
Avatar
Andrzej / 15 lutego 2011 o 19:34
[quote name='onek' timestamp='1296639154' post='431956']
Lublin musi się powiększać.
A okoliczne miasteczka i osady niech przestaną narzekać, bo gdyby nie bliskość Lublina, to świat dawno by o Was zapomniał, nie liczylibyście się kompletnie.

To Lublin was napędza.

Gdzie wysyłacie dzieci do szkoły i na studia ? -> Do Lublina
Gdzie robicie większe zakupy w weekendy ? -> W Lublinie
Gdzie załatwiacie sprawy sądowe ? -> W Lublinie
Gdzie idziecie do szpitala ? -> W Lublinie
itd.

Przyłączyć się nie chcą, a ze wszystkich możliwości miasta wojewódzkiego chętnie by korzystali !!!.
[/quote]
[quote name='onek' timestamp='1296639154' post='431956']
Lublin musi się powiększać.
A okoliczne miasteczka i osady niech przestaną narzekać, bo gdyby nie bliskość Lublina, to świat dawno by o Was zapomniał, nie liczylibyście się kompletnie.

To Lublin was napędza.

Gdzie wysyłacie dzieci do szkoły i na studia ? -> Do Lublina
Gdzie robicie większe zakupy w weekendy ? -> W Lublinie
Gdzie załatwiacie sprawy sądowe ? -> W Lublinie
Gdzie idziecie do szpita... rozwiń
Avatar
magda / 15 lutego 2011 o 18:19
Taki w sumie ciężki temat... Trzeba byłoby spojrzeć na niego z własnej perspektywy tzn. wypowiedzi mieszkańców danej gminy i zrobić tak, aby spełnić interesy obu stron, choć to taki idealistyczny cel:-) widzimy oczywiście wypowiedzi rożnych mieszkańców tylko co z tego jak jest to jakiś tam procent respondentów,pełna anonimowość tzn:wiek nieznany, zawód, grupa społeczna itd (trzeba zrobić ankiety biorąc pod uwagę kilka istotnych kwestii a nie czytamy wypowiedzi "przypadkowych" (przepraszam za określenie) osób, być może nawet tych samych, piszących pod różnymi nickami. Jeśli faktycznie kierujemy się jedynie agresją (tamtym nie damy, zabiorą, co mamy najlepsze a po cichu narzekamy, że jednak jakaś zmiana, progres by się przydał. Ankieterstwem powinni zająć się przede wszystkim osoby bezstronne, bo ważny jest obiektywizm a nie tylko interes (znowu utopia)i np. powinny powstać strony z zakładkami na których zamieszczone będą "marzenie mieszkańców" i osiedlowych i "podmiastowych tylko oczywiście jak na wirtualną przestrzeń przystało pełna anonimowość zapewniona.

Ktoś musi zacząć, będę "pierwsza":

Jestem mieszkanką gminy Jastków a dokładnie mieszkam w "centrum" przy głównej trasie Warszawskiej jadąc prosto od alei Racławickich (bo może niektórzy nie wiedzą, gdzie dokładnie leży miejscowość).

Przedział wiekowy: 2-35 lat, kobieta

na tak -
a)w ostatnich latach zrobiono u nas sygnalizację świetlną "na przycisk" (może zabawne ale kiedyś nie było nawet przy takim natężeniu ruchu, trzeba było czekać, aż coś stanie albo zrobi się pusto, co jest naprawdę rzadkością)

b)są fajne ścieżki rowerowe, nawet nie takie chodnikowe jak w mieście ale są trasy rzadko uczęszczane przez kierowców i trasy te oznaczone są jako "rowerowe", a w praktyce jeździ się po bardzo ładnej wyasfaltowanej jak masło szosie

c) zauważyłam, że w ostatnim czasie coraz więcej terenów zostaje zabudowanych tylko raczej nie przy głównej trasie ale po bokach np przy parku (b. ładny kompleks ze stawami - ciekawe miejsce na odpoczynek)

d) sklepy jeden przy drugim (ogólne , chemiczne motocyklowe,(brakuje szewca:p), wszystko jest, poczta, dwa banki, biblioteka, szkoła (podstawówka, gimnazjum, przedszkole, żłobek), kościół, dwie stacje, kebab bar,
(co tam jeszcze z takich usługowych?...)

e) ostatnio zrobiona szosa przy w Natalinie, ulica Gnieźnieńska do Marysina (przed wyborami wójta?)

f) trasa "Warszawska" podobno z pieniędzy Zarządu Puławy (?)


Co się nie podoba?
a) komunikacja - autobus nr 20 dojeżdża do Dębówki, bo niby z jakiej racji dalej ( po prostu tu jest akurat zatoczka, reklama dla Florexpolu, mieszkańcy dojeżdżają albo busami przepchanymi i nawet jak jadą tylko na Sławinek płaca 3,50 chyba ze pksem Puławy to mniej:-) mamy autobus powiedzmy prywatny, nazwy właściciela nie podaje, jeździ co godzinę lub pół (różnie, choć ma się to zmienić na gorsze podobno ale przynajmniej miesięczny tanio wychodzi tzn. cena jak m-ego miejskiego)i podejrzewam, że z tego powodu gmina nie dopłaci miastu za przedłużenie 20 ( pewnie właściciel oddaje podatek a gmina nic nie płaci miastu, bo niby czemu), tak jak np. Dąbrowica (tez gmina Jastków ale od ul. Nałęczowskiej) ma 2 autobusy miejskie. Na pewno wiele osób byłoby zadowolonych gdyby przedłużono 20 o 4 przystanki.
Choć rozumiem mieszkańców Lublina, którzy też płacą 2,40 za normalny i jada kilka przystanków.

dziwne rozmieszczenie adresów:jedna miejscowość, potem jadąc prosto inna wg tabliczki (ale zameldowanie inne), ale zaraz znowu ta pierwsza, po jednym boku ta pierwsza, po drugim ta druga (dziwne prawda:-)?)

c) stare obrzydliwe przystanki

d) brak sieci kanalizacyjnej ale tak samo jest jadąc od Zbożowej do nas a to dzielnica Lublina - Wola Sławinkowska czy nawet koło Skansenu
e) boczne uliczki skręcając za komisem motorowym chyba nie za bardzo w składzie, szczególne chodniki

f) brak oświetlenia od Dębówki (końcowego 20) i oświetlenie pojawia się dopiero w centrum "Jastkowa" , i zaraz nie ma go znowu (tak samo jak od zjazdu przy Zbożowej do nas, patrz tereny punktu "d")

Kiedyś było inaczej, kilka lat temu, gdy było u nas liceum czy też szkoła samochodowa tzw. "samochodówka" i miasto opłacało autobusy mpk, gdyż wynikało to z interesu. Jak widać wszędzie są zaniedbania i najczęściej tylko co widać, co w samym centrum jest w porządku a reszta - czy to miasto czy poza jest podobnie. Czytam na forach, że mieszkańcy "poza" boją się o to, że nie dostaną refundacji po przyłączeniu do miasta (bo tylko dla terenów wiejskich a taki tu teren wiejski ale ogólnie skądś się wzięły kiedyś te podziały, ze względu na zaludnienie pewnie też) ale jak słyszałam takich inwestycji unijnych ma nastąpić kres, tylko do 2012 roku(tylko słyszałam, nie mam znajomych w parlamencie europejskim). Może inaczej na to patrze, bo nie mam działki jak wielu zresztą(w związku z podatkami)ale jakiś konsensus musi być.

Pozdrawiam
Taki w sumie ciężki temat... Trzeba byłoby spojrzeć na niego z własnej perspektywy tzn. wypowiedzi mieszkańców danej gminy i zrobić tak, aby spełnić interesy obu stron, choć to taki idealistyczny cel:-) widzimy oczywiście wypowiedzi rożnych mieszkańców tylko co z tego jak jest to jakiś tam procent respondentów,pełna anonimowość tzn:wiek nieznany, zawód, grupa społeczna itd (trzeba zrobić ankiety biorąc pod uwagę kilka istotnych kwestii a nie czytamy wypowiedzi "przypadkowych" (przepraszam za określenie) osób, być może nawet tych sa... rozwiń
Avatar
Ja / 8 lutego 2011 o 19:21
Mieszkam w gminie Jastków ale pracuje w Lublinie od 2 lat pokonuje tą samą trasę nałęczowska ładna droga z nowym asfaltem ale tylko do granicy lublina od granicy do samej kraśnickiej to łata na łacie. ( czemu Jastków miał pieniądze na zrobienie drogi a Lublin nie) Krochmalna, Łęczyńska, Janowska w stronę zalewu TRAGEDIA i wiele jeszcze można wymieniać takich pięknych ulic będących w mieście Lublinie. Zgodził bym się na przyłączenie do lublina jeśli wiedział bym że pieniądze z podatków idą na to żeby Lublin był ładnym zadbanym miastem ale wiele rzeczy temu przeczy. Wiadome bez pieniędzy nic się nie zrobi ale niech te pieniądze trafiają na potrzeby mieszkańców a nie na premie dla urzędników UM.
Mieszkam w gminie Jastków ale pracuje w Lublinie od 2 lat pokonuje tą samą trasę nałęczowska ładna droga z nowym asfaltem ale tylko do granicy lublina od granicy do samej kraśnickiej to łata na łacie. ( czemu Jastków miał pieniądze na zrobienie drogi a Lublin nie) Krochmalna, Łęczyńska, Janowska w stronę zalewu TRAGEDIA i wiele jeszcze można wymieniać takich pięknych ulic będących w mieście Lublinie. Zgodził bym się na przyłączenie do lublina jeśli wiedział bym że pieniądze z podatków idą na to żeby Lublin był ładnym zadbanym miastem ale wie... rozwiń
Avatar
ka / 4 lutego 2011 o 13:03
[quote name='onek' timestamp='1296639154' post='431956']
Lublin musi się powiększać.
A okoliczne miasteczka i osady niech przestaną narzekać, bo gdyby nie bliskość Lublina, to świat dawno by o Was zapomniał, nie liczylibyście się kompletnie.

To Lublin was napędza.

Gdzie wysyłacie dzieci do szkoły i na studia ? -> Do Lublina
Gdzie robicie większe zakupy w weekendy ? -> W Lublinie
Gdzie załatwiacie sprawy sądowe ? -> W Lublinie
Gdzie idziecie do szpitala ? -> W Lublinie
itd.

Przyłączyć się nie chcą, a ze wszystkich możliwości miasta wojewódzkiego chętnie by korzystali !!!.
[/quote]
[quote name='onek' timestamp='1296639154' post='431956']
Lublin musi się powiększać.
A okoliczne miasteczka i osady niech przestaną narzekać, bo gdyby nie bliskość Lublina, to świat dawno by o Was zapomniał, nie liczylibyście się kompletnie.

To Lublin was napędza.

Gdzie wysyłacie dzieci do szkoły i na studia ? -> Do Lublina
Gdzie robicie większe zakupy w weekendy ? -> W Lublinie
Gdzie załatwiacie sprawy sądowe ? -> W Lublinie
Gdzie idziecie do szpita... rozwiń
Avatar
jacek / 4 sierpnia 2011 o 13:10
Niestety nie wszyscy mieszkańcy gminy Niemce są tego samego zdania co "opinia gminy Niemce" Szkoda, że wśród uciążliwości wskazanych w wypowiedziach takich jak wyższe podatki za nieruchomości, czy też niższe wpływy z podatków od przedsiębiorców z Elizówki, nikt z opiniotwórców nie zechciał wspomnieć o pożytkach płynących z tego rozwiązania jak choćby sam prestiż wynikający z zamieszkania na terenie wojewódzkiego miasta Lublina, a co za tym idzie korzystanie z budżetu będącego w dyspozycji miasta, całej infrastruktury, czy inwestycji będących w planach zagospodarownia przestrzennego. Owszem dla samej gminu Niemce wymienione wyżej walory przejdą do historii ale dla samych mieszkańców terenów objętych "aneksją" nie ma to żadnego znaczenia, więc warto im samym w ich dobrze pojętym interesie zadbać o przyłączenie się do miasta. Ponadto dla gminy Niemce oznacza to zmiejeszenie etatów w Urzędzie Gminy o członków swoich rodzin, mniej radnych więc przez to mniejsze obciążenie dotychczasowych podatników. Lepsze pokrycie terenowe miejscowej już niewydolnej policji obsługującej jakby ktoś nie wiedział 4 gminy Wólkę, Jastków, Garbów. Jakbym miał więcej czasy to wymieniłbym jeszcze kilka szczegółów korzystnych dla obu stron podziału. Pozdrawiam
Niestety nie wszyscy mieszkańcy gminy Niemce są tego samego zdania co "opinia gminy Niemce" Szkoda, że wśród uciążliwości wskazanych w wypowiedziach takich jak wyższe podatki za nieruchomości, czy też niższe wpływy z podatków od przedsiębiorców z Elizówki, nikt z opiniotwórców nie zechciał wspomnieć o pożytkach płynących z tego rozwiązania jak choćby sam prestiż wynikający z zamieszkania na terenie wojewódzkiego miasta Lublina, a co za tym idzie korzystanie z budżetu będącego w dyspozycji miasta, całej infrastruktury, czy inwestycj... rozwiń
Avatar
kw / 23 lutego 2011 o 09:34
[quote name='Opinia Gminy Niemce' timestamp='1298449850' post='441361']
Gmina Niemce informuje, że stanowczo sprzeciwia się planom poszerzenia granic Lublina o tereny należące obecnie do gminy Niemce. O zamiarach prezydenta Lublina pisały ostatnio lokalne gazety. W naszej ocenie poszerzenie granic Lublina będzie niekorzystne dla mieszkańców gminy Niemce. Dlatego w obronie interesów mieszkańców zostaną podjęte wszelkie niezbędne kroki żeby uniemożliwić zapędy prezydenta Lublina.Jak donoszą gazety planowana zmiana granic oburzyła mieszkańców i przedsiębiorców. W Lublinie obowiązują wyższe podatki. W gminie Niemce budynki mieszkalne i gospodarcze są zwolnione z podatku od nieruchomości.Już w 2003 r. Lublin chciał wchłonąć tereny Lubelskiego Rynku Hurtowego S.A. w Elizówce oraz tereny Uniwersytetu Przyrodniczego. Wtedy wójt Henryk Smolarz wraz z Radą Gminy podjęli szereg działań, które uniemożliwiły oddanie naszych terenów.Wynik przeprowadzonych konsultacji z mieszkańcami opiniujących zmianę granic był jednoznaczny. Zdecydowana większość uprawnionych do wzięcia udziału w konsultacjach wypowiedziała się za pozostawieniem obecnych granic gminy Niemce. Dzisiaj powraca temat poszerzenia granic Lublina o jeszcze większy teren niż to planowano w 2003 r. Prezydent Lublina marzy o zabraniu gminie Niemce terenów sięgających aż do planowanej obwodnicy miasta – około 1000 ha . Szacujemy, że gmina Niemce mogłaby stracić nawet 3 mln zł rocznych przychodów z podatków. Żeby zobrazować skalę wielkości należy przytoczyć, iż roczny przychód z podatku rolnego gminy Niemce wynosi około 1 mln zł. Miałoby to niekorzystny wpływ na przebieg realizowanych i planowanych inwestycji. W imieniu władz gminy Niemce informuję, iż zrobimy wszystko żeby nie oddać miastu terenów od zawsze należących do gminy Niemce. Wójt Gminy Niemce/-/ Krzysztof Urbaś
[/quote]
Brawo Wójcie.
[quote name='Opinia Gminy Niemce' timestamp='1298449850' post='441361']
Gmina Niemce informuje, że stanowczo sprzeciwia się planom poszerzenia granic Lublina o tereny należące obecnie do gminy Niemce. O zamiarach prezydenta Lublina pisały ostatnio lokalne gazety. W naszej ocenie poszerzenie granic Lublina będzie niekorzystne dla mieszkańców gminy Niemce. Dlatego w obronie interesów mieszkańców zostaną podjęte wszelkie niezbędne kroki żeby uniemożliwić zapędy prezydenta Lublina.Jak donoszą gazety planowana zmiana... rozwiń
Avatar
Opinia Gminy Niemce / 23 lutego 2011 o 09:30
Gmina Niemce informuje, że stanowczo sprzeciwia się planom poszerzenia granic Lublina o tereny należące obecnie do gminy Niemce. O zamiarach prezydenta Lublina pisały ostatnio lokalne gazety. W naszej ocenie poszerzenie granic Lublina będzie niekorzystne dla mieszkańców gminy Niemce. Dlatego w obronie interesów mieszkańców zostaną podjęte wszelkie niezbędne kroki żeby uniemożliwić zapędy prezydenta Lublina.
Jak donoszą gazety planowana zmiana granic oburzyła mieszkańców i przedsiębiorców. W Lublinie obowiązują wyższe podatki. W gminie Niemce budynki mieszkalne i gospodarcze są zwolnione z podatku od nieruchomości.
Już w 2003 r. Lublin chciał wchłonąć tereny Lubelskiego Rynku Hurtowego S.A. w Elizówce oraz tereny Uniwersytetu Przyrodniczego. Wtedy wójt Henryk Smolarz wraz z Radą Gminy podjęli szereg działań, które uniemożliwiły oddanie naszych terenów.
Wynik przeprowadzonych konsultacji z mieszkańcami opiniujących zmianę granic był jednoznaczny. Zdecydowana większość uprawnionych do wzięcia udziału w konsultacjach wypowiedziała się za pozostawieniem obecnych granic gminy Niemce. Dzisiaj powraca temat poszerzenia granic Lublina o jeszcze większy teren niż to planowano w 2003 r. Prezydent Lublina marzy o zabraniu gminie Niemce terenów sięgających aż do planowanej obwodnicy miasta – około 1000 ha . Szacujemy, że gmina Niemce mogłaby stracić nawet 3 mln zł rocznych przychodów z podatków. Żeby zobrazować skalę wielkości należy przytoczyć, iż roczny przychód z podatku rolnego gminy Niemce wynosi około 1 mln zł. Miałoby to niekorzystny wpływ na przebieg realizowanych i planowanych inwestycji. W imieniu władz gminy Niemce informuję, iż zrobimy wszystko żeby nie oddać miastu terenów od zawsze należących do gminy Niemce.
Wójt Gminy Niemce
/-/ Krzysztof Urbaś
Gmina Niemce informuje, że stanowczo sprzeciwia się planom poszerzenia granic Lublina o tereny należące obecnie do gminy Niemce. O zamiarach prezydenta Lublina pisały ostatnio lokalne gazety. W naszej ocenie poszerzenie granic Lublina będzie niekorzystne dla mieszkańców gminy Niemce. Dlatego w obronie interesów mieszkańców zostaną podjęte wszelkie niezbędne kroki żeby uniemożliwić zapędy prezydenta Lublina.
Jak donoszą gazety planowana zmiana granic oburzyła mieszkańców i przedsiębiorców. W Lublinie obowiązują wyższe podatki. W gminie ... rozwiń
Avatar
za / 21 lutego 2011 o 14:50
za w 300%
Avatar
kw / 16 lutego 2011 o 15:01
Madziu , temat faktycznie ciężki - przerósł Cię. Bez urazy.
Avatar
Andrzej / 15 lutego 2011 o 19:40
[quote name='onek' timestamp='1296639154' post='431956']
Lublin musi się powiększać.
A okoliczne miasteczka i osady niech przestaną narzekać, bo gdyby nie bliskość Lublina, to świat dawno by o Was zapomniał, nie liczylibyście się kompletnie.

To Lublin was napędza.

Gdzie wysyłacie dzieci do szkoły i na studia ? -> Do Lublina
Gdzie robicie większe zakupy w weekendy ? -> W Lublinie
Gdzie załatwiacie sprawy sądowe ? -> W Lublinie
Gdzie idziecie do szpitala ? -> W Lublinie
itd.

Przyłączyć się nie chcą, a ze wszystkich możliwości miasta wojewódzkiego chętnie by korzystali !!!.
[/quote]hmmmmmm z wielkim szacunkiem ale płynie z tych słów nic więcej niż zazdrość! cóż po prostu nie stać was na mieszkanie za miastem odpoczywanie od zgiełku codzienności na łonie natury. stara polska zajadłość ja nie mam i ty też nie będziesz mieć!
[quote name='onek' timestamp='1296639154' post='431956']
Lublin musi się powiększać.
A okoliczne miasteczka i osady niech przestaną narzekać, bo gdyby nie bliskość Lublina, to świat dawno by o Was zapomniał, nie liczylibyście się kompletnie.

To Lublin was napędza.

Gdzie wysyłacie dzieci do szkoły i na studia ? -> Do Lublina
Gdzie robicie większe zakupy w weekendy ? -> W Lublinie
Gdzie załatwiacie sprawy sądowe ? -> W Lublinie
Gdzie idziecie do szpita... rozwiń
Avatar
Andrzej / 15 lutego 2011 o 19:34
[quote name='onek' timestamp='1296639154' post='431956']
Lublin musi się powiększać.
A okoliczne miasteczka i osady niech przestaną narzekać, bo gdyby nie bliskość Lublina, to świat dawno by o Was zapomniał, nie liczylibyście się kompletnie.

To Lublin was napędza.

Gdzie wysyłacie dzieci do szkoły i na studia ? -> Do Lublina
Gdzie robicie większe zakupy w weekendy ? -> W Lublinie
Gdzie załatwiacie sprawy sądowe ? -> W Lublinie
Gdzie idziecie do szpitala ? -> W Lublinie
itd.

Przyłączyć się nie chcą, a ze wszystkich możliwości miasta wojewódzkiego chętnie by korzystali !!!.
[/quote]
[quote name='onek' timestamp='1296639154' post='431956']
Lublin musi się powiększać.
A okoliczne miasteczka i osady niech przestaną narzekać, bo gdyby nie bliskość Lublina, to świat dawno by o Was zapomniał, nie liczylibyście się kompletnie.

To Lublin was napędza.

Gdzie wysyłacie dzieci do szkoły i na studia ? -> Do Lublina
Gdzie robicie większe zakupy w weekendy ? -> W Lublinie
Gdzie załatwiacie sprawy sądowe ? -> W Lublinie
Gdzie idziecie do szpita... rozwiń
Avatar
magda / 15 lutego 2011 o 18:19
Taki w sumie ciężki temat... Trzeba byłoby spojrzeć na niego z własnej perspektywy tzn. wypowiedzi mieszkańców danej gminy i zrobić tak, aby spełnić interesy obu stron, choć to taki idealistyczny cel:-) widzimy oczywiście wypowiedzi rożnych mieszkańców tylko co z tego jak jest to jakiś tam procent respondentów,pełna anonimowość tzn:wiek nieznany, zawód, grupa społeczna itd (trzeba zrobić ankiety biorąc pod uwagę kilka istotnych kwestii a nie czytamy wypowiedzi "przypadkowych" (przepraszam za określenie) osób, być może nawet tych samych, piszących pod różnymi nickami. Jeśli faktycznie kierujemy się jedynie agresją (tamtym nie damy, zabiorą, co mamy najlepsze a po cichu narzekamy, że jednak jakaś zmiana, progres by się przydał. Ankieterstwem powinni zająć się przede wszystkim osoby bezstronne, bo ważny jest obiektywizm a nie tylko interes (znowu utopia)i np. powinny powstać strony z zakładkami na których zamieszczone będą "marzenie mieszkańców" i osiedlowych i "podmiastowych tylko oczywiście jak na wirtualną przestrzeń przystało pełna anonimowość zapewniona.

Ktoś musi zacząć, będę "pierwsza":

Jestem mieszkanką gminy Jastków a dokładnie mieszkam w "centrum" przy głównej trasie Warszawskiej jadąc prosto od alei Racławickich (bo może niektórzy nie wiedzą, gdzie dokładnie leży miejscowość).

Przedział wiekowy: 2-35 lat, kobieta

na tak -
a)w ostatnich latach zrobiono u nas sygnalizację świetlną "na przycisk" (może zabawne ale kiedyś nie było nawet przy takim natężeniu ruchu, trzeba było czekać, aż coś stanie albo zrobi się pusto, co jest naprawdę rzadkością)

b)są fajne ścieżki rowerowe, nawet nie takie chodnikowe jak w mieście ale są trasy rzadko uczęszczane przez kierowców i trasy te oznaczone są jako "rowerowe", a w praktyce jeździ się po bardzo ładnej wyasfaltowanej jak masło szosie

c) zauważyłam, że w ostatnim czasie coraz więcej terenów zostaje zabudowanych tylko raczej nie przy głównej trasie ale po bokach np przy parku (b. ładny kompleks ze stawami - ciekawe miejsce na odpoczynek)

d) sklepy jeden przy drugim (ogólne , chemiczne motocyklowe,(brakuje szewca:p), wszystko jest, poczta, dwa banki, biblioteka, szkoła (podstawówka, gimnazjum, przedszkole, żłobek), kościół, dwie stacje, kebab bar,
(co tam jeszcze z takich usługowych?...)

e) ostatnio zrobiona szosa przy w Natalinie, ulica Gnieźnieńska do Marysina (przed wyborami wójta?)

f) trasa "Warszawska" podobno z pieniędzy Zarządu Puławy (?)


Co się nie podoba?
a) komunikacja - autobus nr 20 dojeżdża do Dębówki, bo niby z jakiej racji dalej ( po prostu tu jest akurat zatoczka, reklama dla Florexpolu, mieszkańcy dojeżdżają albo busami przepchanymi i nawet jak jadą tylko na Sławinek płaca 3,50 chyba ze pksem Puławy to mniej:-) mamy autobus powiedzmy prywatny, nazwy właściciela nie podaje, jeździ co godzinę lub pół (różnie, choć ma się to zmienić na gorsze podobno ale przynajmniej miesięczny tanio wychodzi tzn. cena jak m-ego miejskiego)i podejrzewam, że z tego powodu gmina nie dopłaci miastu za przedłużenie 20 ( pewnie właściciel oddaje podatek a gmina nic nie płaci miastu, bo niby czemu), tak jak np. Dąbrowica (tez gmina Jastków ale od ul. Nałęczowskiej) ma 2 autobusy miejskie. Na pewno wiele osób byłoby zadowolonych gdyby przedłużono 20 o 4 przystanki.
Choć rozumiem mieszkańców Lublina, którzy też płacą 2,40 za normalny i jada kilka przystanków.

dziwne rozmieszczenie adresów:jedna miejscowość, potem jadąc prosto inna wg tabliczki (ale zameldowanie inne), ale zaraz znowu ta pierwsza, po jednym boku ta pierwsza, po drugim ta druga (dziwne prawda:-)?)

c) stare obrzydliwe przystanki

d) brak sieci kanalizacyjnej ale tak samo jest jadąc od Zbożowej do nas a to dzielnica Lublina - Wola Sławinkowska czy nawet koło Skansenu
e) boczne uliczki skręcając za komisem motorowym chyba nie za bardzo w składzie, szczególne chodniki

f) brak oświetlenia od Dębówki (końcowego 20) i oświetlenie pojawia się dopiero w centrum "Jastkowa" , i zaraz nie ma go znowu (tak samo jak od zjazdu przy Zbożowej do nas, patrz tereny punktu "d")

Kiedyś było inaczej, kilka lat temu, gdy było u nas liceum czy też szkoła samochodowa tzw. "samochodówka" i miasto opłacało autobusy mpk, gdyż wynikało to z interesu. Jak widać wszędzie są zaniedbania i najczęściej tylko co widać, co w samym centrum jest w porządku a reszta - czy to miasto czy poza jest podobnie. Czytam na forach, że mieszkańcy "poza" boją się o to, że nie dostaną refundacji po przyłączeniu do miasta (bo tylko dla terenów wiejskich a taki tu teren wiejski ale ogólnie skądś się wzięły kiedyś te podziały, ze względu na zaludnienie pewnie też) ale jak słyszałam takich inwestycji unijnych ma nastąpić kres, tylko do 2012 roku(tylko słyszałam, nie mam znajomych w parlamencie europejskim). Może inaczej na to patrze, bo nie mam działki jak wielu zresztą(w związku z podatkami)ale jakiś konsensus musi być.

Pozdrawiam
Taki w sumie ciężki temat... Trzeba byłoby spojrzeć na niego z własnej perspektywy tzn. wypowiedzi mieszkańców danej gminy i zrobić tak, aby spełnić interesy obu stron, choć to taki idealistyczny cel:-) widzimy oczywiście wypowiedzi rożnych mieszkańców tylko co z tego jak jest to jakiś tam procent respondentów,pełna anonimowość tzn:wiek nieznany, zawód, grupa społeczna itd (trzeba zrobić ankiety biorąc pod uwagę kilka istotnych kwestii a nie czytamy wypowiedzi "przypadkowych" (przepraszam za określenie) osób, być może nawet tych sa... rozwiń
Avatar
Ja / 8 lutego 2011 o 19:21
Mieszkam w gminie Jastków ale pracuje w Lublinie od 2 lat pokonuje tą samą trasę nałęczowska ładna droga z nowym asfaltem ale tylko do granicy lublina od granicy do samej kraśnickiej to łata na łacie. ( czemu Jastków miał pieniądze na zrobienie drogi a Lublin nie) Krochmalna, Łęczyńska, Janowska w stronę zalewu TRAGEDIA i wiele jeszcze można wymieniać takich pięknych ulic będących w mieście Lublinie. Zgodził bym się na przyłączenie do lublina jeśli wiedział bym że pieniądze z podatków idą na to żeby Lublin był ładnym zadbanym miastem ale wiele rzeczy temu przeczy. Wiadome bez pieniędzy nic się nie zrobi ale niech te pieniądze trafiają na potrzeby mieszkańców a nie na premie dla urzędników UM.
Mieszkam w gminie Jastków ale pracuje w Lublinie od 2 lat pokonuje tą samą trasę nałęczowska ładna droga z nowym asfaltem ale tylko do granicy lublina od granicy do samej kraśnickiej to łata na łacie. ( czemu Jastków miał pieniądze na zrobienie drogi a Lublin nie) Krochmalna, Łęczyńska, Janowska w stronę zalewu TRAGEDIA i wiele jeszcze można wymieniać takich pięknych ulic będących w mieście Lublinie. Zgodził bym się na przyłączenie do lublina jeśli wiedział bym że pieniądze z podatków idą na to żeby Lublin był ładnym zadbanym miastem ale wie... rozwiń
Avatar
ka / 4 lutego 2011 o 13:03
[quote name='onek' timestamp='1296639154' post='431956']
Lublin musi się powiększać.
A okoliczne miasteczka i osady niech przestaną narzekać, bo gdyby nie bliskość Lublina, to świat dawno by o Was zapomniał, nie liczylibyście się kompletnie.

To Lublin was napędza.

Gdzie wysyłacie dzieci do szkoły i na studia ? -> Do Lublina
Gdzie robicie większe zakupy w weekendy ? -> W Lublinie
Gdzie załatwiacie sprawy sądowe ? -> W Lublinie
Gdzie idziecie do szpitala ? -> W Lublinie
itd.

Przyłączyć się nie chcą, a ze wszystkich możliwości miasta wojewódzkiego chętnie by korzystali !!!.
[/quote]
[quote name='onek' timestamp='1296639154' post='431956']
Lublin musi się powiększać.
A okoliczne miasteczka i osady niech przestaną narzekać, bo gdyby nie bliskość Lublina, to świat dawno by o Was zapomniał, nie liczylibyście się kompletnie.

To Lublin was napędza.

Gdzie wysyłacie dzieci do szkoły i na studia ? -> Do Lublina
Gdzie robicie większe zakupy w weekendy ? -> W Lublinie
Gdzie załatwiacie sprawy sądowe ? -> W Lublinie
Gdzie idziecie do szpita... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 57

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018 Serbia – Szwajcaria 1:2. Zabójcza końcówka Helwetów

MUNDIAL 2018 Serbia – Szwajcaria 1:2. Zabójcza końcówka Helwetów 1 0

Po kapitalnym meczu i niezwykle emocjonującej końcówce Szwajcaria pokonała w Kaliningradzie Serbię i jest bardzo bliska awansu do 1/8 finału mistrzostw świata

Noc św. Jana w Muzeum Wsi Lubelskiej
23 czerwca 2018, 18:00

Noc św. Jana w Muzeum Wsi Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na wspólne świętowanie Nocy św. Jana. 23 czerwca o godz. 18 na terenie Skansenu w sektorze Powiśle odbędzie się ciekawe wydarzenie kulturalne.

Rozpoczęcie wakacji w klubie Radość
23 czerwca 2018, 18:00

Rozpoczęcie wakacji w klubie Radość 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 18 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się impreza na rozpoczęcie wakacji.

Powiat puławski: Potrafią oszczędzać, zarząd z absolutorium

Powiat puławski: Potrafią oszczędzać, zarząd z absolutorium 4 3

Starosta puławski Witold Popiołek i cały zarząd powiatu w środę otrzymał absolutorium. Radni nie mieli poważniejszych zastrzeżeń, ale nie wszyscy zagłosowali „za”. Część opozycji symbolicznie wstrzymała się od głosu.

Zielny smak Cieleśnicy. Spotkania, inspiracje, przepisy

Zielny smak Cieleśnicy. Spotkania, inspiracje, przepisy 0 0

W Cieleśnicy i Pratulinie odbywa się w ten weekend Święto Ziół. W piątek w pałacu w Cieleśnicy eksperci i zielarze rozmawiają o Ziemi Zielonej Planecie. W sobotę w Pratulinie czekają na was wykłady, występy muzyczne i stoiska z produktami ziołowymi zakończone puszczaniem wianków na Bugu. A w niedzielę w ogrodach i zielnikach cieleśnickiego pałacu odbędzie się wspólne gotowanie

„Dyrekcja”. Klimatyczne miasto w mieście. Reportaż o niezwykłym osiedlu
galeria

„Dyrekcja”. Klimatyczne miasto w mieście. Reportaż o niezwykłym osiedlu 0 1

Zapomniana i zaniedbana sprawa. 112 gmachów wartości z górą 20 mln zł stoi pustką i niszczeje. Martwe miasto o 22 ulicach... Niedokończone gmachy – mieszkaniem dla puszczyków.

Województwo lubelskie kupuje 11 pociągów. Z klimatyzacją, ładowarkami i WiFi

Województwo lubelskie kupuje 11 pociągów. Z klimatyzacją, ładowarkami i WiFi 26 7

11 nowych pociągów elektrycznych zamawia samorząd województwa lubelskiego. To już drugie podejście do tego zakupu - za pierwszym razem przetarg unieważniono, bo oferowane pojazdy były zbyt drogie.

Asian Street Food Festiwal w Radości
23 czerwca 2018, 12:00

Asian Street Food Festiwal w Radości 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się Asian Street Food Festiwal, czyli impreza dla miłośników azjatyckiej kuchni ulicznej.

Taito w Stars Disco Club
23 czerwca 2018, 21:00

Taito w Stars Disco Club 0 0

W sobotę, 23 czerwca o godz. 21 w klubie Stars Disco (Krakowskie Przedmieście 40) wystąpi popularny Taito.

Eurojackpot 22.06.2018 - wylosowane liczby. Kto wygrał 385 mln zł?

Eurojackpot 22.06.2018 - wylosowane liczby. Kto wygrał 385 mln zł? 1 0

Losowanie Eurojackpot z 22 czerwca 2018 r. Sprawdź wylosowane liczby. Czy ktoś zgarnie dziś główną wygraną w wysokości 385 mln zł?

Jest nowy kandydat na prezydenta Puław. To prezes spółdzielni mieszkaniowej
film

Jest nowy kandydat na prezydenta Puław. To prezes spółdzielni mieszkaniowej 38 34

Podczas piątkowej konferencji w puławskim hotelu "Prima" oficjalnie zaprezentowano kandydata PO, Nowoczesnej, KOD-u, SLD i Komitetu Obywatelskiego na prezydenta Puław. Został nim Mariusz Cytryński, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Powiśle".

Albo zapłata za bezpłatny podręcznik albo świadectwo szkolne. Ceny zaskoczyły rodziców

Albo zapłata za bezpłatny podręcznik albo świadectwo szkolne. Ceny zaskoczyły rodziców 28 10

Nawet kilkaset złotych w ciągu kilku dni musieli wpłacić do szkół rodzice przerażeni tym, że jeśli tego nie zrobią ich dzieci nie dostaną w piątek świadectw. To opłaty za książki, z których dzieci korzystały przez minione dziesięć miesięcy.

Remonty i utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 82

Remonty i utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 82 5 2

Kierowcy mogą spodziewać się utrudnień na drodze krajowej nr 82. Korki są spowodowane letnimi remontami cząstkowymi.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.