Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 marca 2016 r.
20:01

Poszli manifestować przeciwko imigrantom. Odpowiedzą przed sądem za hasła

Autor: Zdjęcie autora jsz
0 35 A A

Trzej sympatycy narodowców odpowiedzą na nawoływanie do nienawiści. Mężczyźni uczestniczyli w manifestacji na pl. Litewskim. Mieli tam skandować hasła skierowane przeciwko wyznawcom islamu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Sprawą zajmowała się Prokuratura Rejonowa Lublin – Południe. Śledczy skierowali właśnie do sądu akt oskarżenia przeciwko trzem mężczyznom. To 32-letni Maciej W. z okolic Świdnika, kierowca w firmie kurierskiej oraz Marcin P. z Lublina – pracownik firmy budowlanej. Wraz z nimi na ławie oskarżonych zasiądzie 22-letni Cezary M. z Lublina.

Z ustaleń śledczych wynika, że wszyscy uczestniczyli w manifestacji pod hasłem „Polacy przeciw imigrantom”, która odbyła się na lubelskim pl. Litewskim w październiku ubiegłego roku.

Według prokuratury oskarżeni publicznie nawoływali do nienawiści na tle różnic wyznaniowych. Znieważyli muzułmanów skandując obraźliwe hasła. Nawoływali również do pobicia wyznawców islamu. Maciejowi W. i jego kompanom grozi do 2 lat więzienia.

Śledczy przyznają, że spraw dotyczących, znieważania, szerzenia nienawiści i nawoływania do przemocy jest coraz więcej. Sprawcy obierają na cel osoby innego wyznania lub wiary. Muszą się jednak liczyć z karą, nawet jeśli chowają się za ekranem komputera. 

Przekonała się o tym m.in. mieszkanka Lublina. W lutym Olga K. została skazana za znieważanie i nawoływanie do nienawiści w internecie. Dwa komentarze zamieszczone na portalu Facebook będą ją kosztować 800 zł.

– Brudasy pier…one. Jeszcze pomocą gardzą. Do gazu – tak kobieta ukrywająca się pod pseudonimem „Olka Helenka”, skomentowała film dotyczący uchodźców. Film prezentował Syryjczyków, którzy nie chcieli przyjąć pomocy od policjantów.

Autorką wpisu okazała się 30-letnia samotna matka z Lublina. Z zawodu pracownik socjalny, aktualnie bezrobotna.

Kobieta przyznała się do winy i wyraziła skruchę. Za propagowania faszyzmu i nawoływanie do nienawiści odpowiedział także 26-letni kierowca z okolic Chełma. Mężczyzna skomentował wpis dotyczący migrantów, zamieszczony na Facebooku.

– Jest i u nas miejsce dla uchodźców. Trzeba je tylko troszkę podszykować i wszyscy się zmieszczą – napisał Piotr G. i opatrzył swój komentarz zdjęciem bramy dawnego obozu Auschwitz.

Mężczyzna został szybko namierzony. Śledczy postanowili warunkowo umorzyć postępowanie w jego sprawie, wyznaczając mu 2-letni okres próby. Piotr G. ma również zapłacić 1000 zł grzywny.

Czytaj więcej o:

Komentarze 35

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 17 marca 2016 o 22:17
Super, widac ze Polska dozy do takiego samego celu jak Niemcy: Jak najszybciej wyginac. Tragedia ze takie cioty maja takie stanowiska.
Avatar
pani / 15 marca 2016 o 21:01

jesteśmy szykanowani i karani za byle pierdołę w swojej Ojczyżnie która powinna dać nam bezpieczeństwo i ochronę, mało tego płacimy za to jeszcze tym pseudo-prokuratorom...... gdzieś przeczytałam że to pochodne fundacji Sorosa sponsorowaly prokuratorom szkolenia jak walczyć z ,,mową nienawiści' czyli mówiąc po prostu zabrali ich na bankiet i dali kazdemu odpowiednią ilość banknotów za gorliwość w tropieniu homofobów............cóż z tego że tacy Kodowcy wychodzą i jawnie mówią ze chcą obalić rząd ,rozpętać wojnę ,przelac krew naszych synów???? wymiar sprawiedliwości nie jest zainteresowany bo za ściganie tego im nikt nie zapłącił ,a może raczej ktoś zapłacił aby był brak reakcji.....?????????????????????

jesteśmy szykanowani i karani za byle pierdołę w swojej Ojczyżnie która powinna dać nam bezpieczeństwo i ochronę, mało tego płacimy za to jeszcze tym pseudo-prokuratorom...... gdzieś przeczytałam że to pochodne fundacji Sorosa sponsorowaly prokuratorom szkolenia jak walczyć z ,,mową nienawiści' czyli mówiąc po prostu zabrali ich na bankiet i dali kazdemu odpowiednią ilość banknotów za gorliwość w tropieniu homofobów............cóż z tego że tacy Kodowcy wychodzą i jawnie mówią ze chcą obalić rząd ,rozpętać wojnę ,przelac krew naszych synó... rozwiń

Avatar
Gość / 15 marca 2016 o 20:03
Prokuratura i Sądy karzą za obronę Polski?Jakie państwo reprezentują? z czyich podatków mają mizerne urzędnicze pensje? gdzie Ziobro?
Avatar
Gość / 15 marca 2016 o 14:05
Zyłem w Londynie Przez PONAD 2 LATA, mieszkałem w wschodniej częsci i powiem tak, ci ludzie maja bardzo dużo religii w głowie, nie szanują kobiet i nie szanują białych ludzi. Muslims w religi mają rasizm, Rasizm jest ich religią w tym kontekście że nie toleruje chrześcijan, nie uważa kobiety jako osoby mającej równe prawa. Natomiast ich prawo religijne pozwala na gwałty brutalne zbiorowe a nawet zabicie w gwałcie kobiety. Jak więc można traktować tych ludzi jako mniejszośc narodową skoro oni nie utorzsamiają się z narodami a z RELIGIą . Poznałem wielu męzczyzn azjatów ale kobiet garstke( jedynie chrześcijanki)
Zyłem w Londynie Przez PONAD 2 LATA, mieszkałem w wschodniej częsci i powiem tak, ci ludzie maja bardzo dużo religii w głowie, nie szanują kobiet i nie szanują białych ludzi. Muslims w religi mają rasizm, Rasizm jest ich religią w tym kontekście że nie toleruje chrześcijan, nie uważa kobiety jako osoby mającej równe prawa. Natomiast ich prawo religijne pozwala na gwałty brutalne zbiorowe a nawet zabicie w gwałcie kobiety. Jak więc można traktować tych ludzi jako mniejszośc narodową skoro oni nie utorzsamiają się z narodami a z RELIGIą . Pozn... rozwiń
Avatar
Gość / 15 marca 2016 o 10:41
I już wiem dlaczego podoba mi się pomysł centralnej kontroli nad "prokuratorami". Skończy się widzimisię i zajmowanie błahymi spawami. Czas zająć się rzetelną pracą na rzecz społeczeństwa.
Avatar
Gość / 15 marca 2016 o 10:30
Czy wiecie co to islam ?jedzcie do francji niemiec to zobaczycie.dodac jeszcze nalezy uk.
Avatar
Gość / 15 marca 2016 o 09:26
Komu służy ta prokuratura? Czy Polakom? Islam powinien być zdelegalizowany, gdyż nawołuje do nienawiści wobec innowierców.
Avatar
Gość / 14 marca 2016 o 21:57
CENZURA P...... K............... ROZMOWA Kontrolowana ..... skąd my to znamy..... I to jest wolność.............!!!
Avatar
Gość / 14 marca 2016 o 20:57
Piotr G fajny chłopak,popieram
Avatar
Wojtek / 14 marca 2016 o 13:29

Krajanie, w Polsce nie ma ani niezawisłych sadów ani normalnej prokuratury, na to potrzeba lat cięzkiej nauki i pracy. Mamy tylko równą somalii bandę połączoną plemienno - kacykowymi układami. Stąd kary za nic...pamiętacie 15 tysięcy dla rencistki z rentą 600zł, za słowo "pedał"? To jest jej 2 letnia wartość całkowitej renty....a potem patrzcie na Amber Gold, afery FAZ, paliwowej, węglowej, hutniczej, siarkowej, bankowej , hazardowej itp.itd. Somalia się nam w Polsce rozpasała.

https://www.youtube.com/watch?v=Q8tWkfyfmig

Tylko tyle dla takich z wymiaru sprawiedliwości, ustami Pawła...

https://www.youtube.com/watch?v=Q8tWkfyfmig

Tylko tyle dla takich z wymiaru sprawiedliwości, ustami Pawła...

rozwiń
Avatar
Gość / 17 marca 2016 o 22:17
Super, widac ze Polska dozy do takiego samego celu jak Niemcy: Jak najszybciej wyginac. Tragedia ze takie cioty maja takie stanowiska.
Avatar
pani / 15 marca 2016 o 21:01

jesteśmy szykanowani i karani za byle pierdołę w swojej Ojczyżnie która powinna dać nam bezpieczeństwo i ochronę, mało tego płacimy za to jeszcze tym pseudo-prokuratorom...... gdzieś przeczytałam że to pochodne fundacji Sorosa sponsorowaly prokuratorom szkolenia jak walczyć z ,,mową nienawiści' czyli mówiąc po prostu zabrali ich na bankiet i dali kazdemu odpowiednią ilość banknotów za gorliwość w tropieniu homofobów............cóż z tego że tacy Kodowcy wychodzą i jawnie mówią ze chcą obalić rząd ,rozpętać wojnę ,przelac krew naszych synów???? wymiar sprawiedliwości nie jest zainteresowany bo za ściganie tego im nikt nie zapłącił ,a może raczej ktoś zapłacił aby był brak reakcji.....?????????????????????

jesteśmy szykanowani i karani za byle pierdołę w swojej Ojczyżnie która powinna dać nam bezpieczeństwo i ochronę, mało tego płacimy za to jeszcze tym pseudo-prokuratorom...... gdzieś przeczytałam że to pochodne fundacji Sorosa sponsorowaly prokuratorom szkolenia jak walczyć z ,,mową nienawiści' czyli mówiąc po prostu zabrali ich na bankiet i dali kazdemu odpowiednią ilość banknotów za gorliwość w tropieniu homofobów............cóż z tego że tacy Kodowcy wychodzą i jawnie mówią ze chcą obalić rząd ,rozpętać wojnę ,przelac krew naszych synó... rozwiń

Avatar
Gość / 15 marca 2016 o 20:03
Prokuratura i Sądy karzą za obronę Polski?Jakie państwo reprezentują? z czyich podatków mają mizerne urzędnicze pensje? gdzie Ziobro?
Avatar
Gość / 15 marca 2016 o 14:05
Zyłem w Londynie Przez PONAD 2 LATA, mieszkałem w wschodniej częsci i powiem tak, ci ludzie maja bardzo dużo religii w głowie, nie szanują kobiet i nie szanują białych ludzi. Muslims w religi mają rasizm, Rasizm jest ich religią w tym kontekście że nie toleruje chrześcijan, nie uważa kobiety jako osoby mającej równe prawa. Natomiast ich prawo religijne pozwala na gwałty brutalne zbiorowe a nawet zabicie w gwałcie kobiety. Jak więc można traktować tych ludzi jako mniejszośc narodową skoro oni nie utorzsamiają się z narodami a z RELIGIą . Poznałem wielu męzczyzn azjatów ale kobiet garstke( jedynie chrześcijanki)
Zyłem w Londynie Przez PONAD 2 LATA, mieszkałem w wschodniej częsci i powiem tak, ci ludzie maja bardzo dużo religii w głowie, nie szanują kobiet i nie szanują białych ludzi. Muslims w religi mają rasizm, Rasizm jest ich religią w tym kontekście że nie toleruje chrześcijan, nie uważa kobiety jako osoby mającej równe prawa. Natomiast ich prawo religijne pozwala na gwałty brutalne zbiorowe a nawet zabicie w gwałcie kobiety. Jak więc można traktować tych ludzi jako mniejszośc narodową skoro oni nie utorzsamiają się z narodami a z RELIGIą . Pozn... rozwiń
Avatar
Gość / 15 marca 2016 o 10:41
I już wiem dlaczego podoba mi się pomysł centralnej kontroli nad "prokuratorami". Skończy się widzimisię i zajmowanie błahymi spawami. Czas zająć się rzetelną pracą na rzecz społeczeństwa.
Avatar
Gość / 15 marca 2016 o 10:30
Czy wiecie co to islam ?jedzcie do francji niemiec to zobaczycie.dodac jeszcze nalezy uk.
Avatar
Gość / 15 marca 2016 o 09:26
Komu służy ta prokuratura? Czy Polakom? Islam powinien być zdelegalizowany, gdyż nawołuje do nienawiści wobec innowierców.
Avatar
Gość / 14 marca 2016 o 21:57
CENZURA P...... K............... ROZMOWA Kontrolowana ..... skąd my to znamy..... I to jest wolność.............!!!
Avatar
Gość / 14 marca 2016 o 20:57
Piotr G fajny chłopak,popieram
Avatar
Wojtek / 14 marca 2016 o 13:29

Krajanie, w Polsce nie ma ani niezawisłych sadów ani normalnej prokuratury, na to potrzeba lat cięzkiej nauki i pracy. Mamy tylko równą somalii bandę połączoną plemienno - kacykowymi układami. Stąd kary za nic...pamiętacie 15 tysięcy dla rencistki z rentą 600zł, za słowo "pedał"? To jest jej 2 letnia wartość całkowitej renty....a potem patrzcie na Amber Gold, afery FAZ, paliwowej, węglowej, hutniczej, siarkowej, bankowej , hazardowej itp.itd. Somalia się nam w Polsce rozpasała.

https://www.youtube.com/watch?v=Q8tWkfyfmig

Tylko tyle dla takich z wymiaru sprawiedliwości, ustami Pawła...

https://www.youtube.com/watch?v=Q8tWkfyfmig

Tylko tyle dla takich z wymiaru sprawiedliwości, ustami Pawła...

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 35

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję 0 0

Od poniedziałku (21 maja) mieszkańcy Kraśnika będą mogli składać wnioski o dofinansowanie do usuwania wyrobów zawierających azbest. Nabór potrwa do 8 czerwca.

Spotkanie literackie w Puławach
22 maja 2018, 12:00

Spotkanie literackie w Puławach 1 0

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach (ul. 6 Sierpnia 5) zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Powiatowego Klubu Książki, które odbędzie się 22 maja o godz. 12.

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia) 4 1

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Lublinie i ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Lublinie przystąpiły dziś do I Komunii Świętej. Uroczystość odbyła się w Kościele Garnizonowym.

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane 6 0

Opaska - dzięki której seniorzy są pod stałą opieką medyczną, i  telefon – przez który mogą kontaktować się ze swoimi opiekunami. Z takiej pomocy korzysta już ponad 130 osób z terenu powiatu kraśnickiego. Inne samorządy też są tym urządzeniem zainteresowane

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 26-27 maja w Lublinie przy ulicy Akademickiej 15 odbędzie się 49 edycja Giełdy Minerałów i Biżuterii Skarby Ziemi. Start w sobotę o godz. 10.

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a 29 5

14-latek na rowerze wjechał w samochód. Tłumaczył, że nie zauważył auta bo pisał SMS-a. Miał promil alkoholu w organizmie.

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu 3 2

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na trasie Chełm - Rejowiec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Ford Focus uderzył w cofający na drodze samochód ciężarowy marki Daf.

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo] 10 2

W sobotę do północy, za darmo można było zwiedzać sale wystawowe Pałacu Czartoryskich, Świątynię Sybilli, czy Domek Aleksandryjski. Z tej możliwości skorzystały setki mieszkańców miasta i regionu. Na dziedzińcu cztery spektakle pokazała wrocławska Gwardia Gryfa.

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy]
galeria

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy] 3 2

Nie ma lepszej rzeczy niż młode ziemniaki z masłem, koperkiem i kwaśnym mlekiem. Czy na pewno? Młode ziemniaki można zapiec w ziołach na patelni. Albo zasmażyć z młodymi listkami szpinaku. W dodatku wcale nie trzeba ich obierać. Z młodych ziemniaków udają się także świetne zapiekanki.

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty
galeria

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty 3 1

Pierwsza izba szkolna w Żyrzynie zaczęła działać już w 1818 roku, co oznacza, że była jedną z pierwszych szkół w powiecie. W piątkowych uroczystościach rocznicowych wzięli udział obecni i byli pracownicy placówki im. Adama Mickiewicza oraz samorządowcy wszystkich szczebli.

"Lewiatan" w Miasto movie
30 maja 2018, 19:00

"Lewiatan" w Miasto movie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatni majowy pokaz filmowy w ramach cyklu Miasto movie w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 30 maja o godz. 19 zobaczymy film Lewiatan.

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich 25 1

- Informuję, że po majowych deszczach pojawiły się już pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich - napisał Czytelnik Bernard i przysłał zdjęcie pięknych okazów.

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny?

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny? 3 15

Niebawem, żeby skorzystać z akcji „Biegaj z MOSiR-em” puławscy biegacze będą musieli płacić. To efekt nowej uchwały, która ma pozwolić uchronić miasto przed koniecznością zwrotu 13 mln złotych.

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz 30 10

W niedzielę od godz. 17.30 do 22 zamknięte mają być Al. Zygmuntowskie z powodu meczu żużlowego na pobliskim stadionie.

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL 0 6

Od zgody radnych zależy to, czy obok Al. Racławickich stanie pomnik pierwszego rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ks. Idziego Radziszewskiego. Projekt jest już gotowy, jego opracowanie zleciła uczelnia, która w tym roku obchodzi 100-lecie swojego powstania.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!