środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Powiat dobrze przygotowany

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 maja 2003, 15:04

Jednostki powiatowe prawidłowo przygotowują się do wejścia do UE, pracownicy zdobywają potrzebne umiejętności, aktywnie pozyskuje się środki unijne – wynika z raportu Starostwa Powiatowego w Kraśniku.


Starostwo przedstawiło do Urzędu Marszałkowskiego wykaz dziewięciu inwestycji na które będzie się ubiegać o dofinansowanie z funduszy strukturalnych. Inne jednostki organizacyjne powiatu złożyły dalszych pięć wniosków. Przedsięwzięcia, na które pozyskiwane będą środki unijnej to głównie budowa i modernizacja dróg i kotłowni, wymiana stacji uzdatniania wody dla SP ZOZ, uruchomienie punktu informacji europejskiej, oraz liczne programy szkoleniowe.
Jako dobrze funkcjonujące pod względem przygotowania do wstąpienia do UE autorzy raportu wymianiają powiatowy zespół Doradztwa Rolniczego, Powiatowe Biuro ARiMR, oraz Agencje Rozwoju Lokalnego w Kraśniku.
Jako największą bolączkę przedstawiono sprawę zabezpieczenia wkładu własnego przy staraniu się o unijne pieniądze. Wysokość wnoszonego wkłady waha się od 10 do 50 procent wartości inwestycji. Jedynym rozsądnym wyjściem, według wicestarosty kraśnickiego Tomasza Mularczyka, jest nowelizacja ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego. Obecnie dostęp do funduszy unijnych przez samorządy jest utrudniony, przez co wiele z zaplanowanych przedsięwzięć może nie zostać doprowadzonych do końca.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!