środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Dyrektor odchodzi z urzędu wojewódzkiego. Konflikt z wojewodą czy lepsza propozycja?

Dodano: 30 września 2016, 07:11
Autor: toma

Lubelski Urząd Wojewódzki
Lubelski Urząd Wojewódzki

Marek Krakowski nie będzie już zastępcą dyrektora Biura Organizacji i Kadr w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim. To pierwsza z osób zatrudnionych w ramach wprowadzonej przez PiS nowelizacji ustawy o służbie cywilnej, która rozstaje się z urzędem.

Zmiany we wspomnianej ustawie zaczęły obowiązywać 23 stycznia. Polegały one przede wszystkim na tym, że od tej pory wyższe stanowiska urzędnicze były obsadzane w drodze powołania, a nie konkursu.

W efekcie w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim kierownicze funkcje straciło kilku dyrektorów i wicedyrektorów. Część z nich przyjęło propozycje pracy na niższych stanowiskach, inni rozstali się z urzędem. Ich miejsce zajęły nowe osoby, głownie związane z Prawem i Sprawiedliwością.

Jedną z nich był Marek Krakowski, który został zastępcą dyrektora Biura Organizacji i Kadr. To działacz PiS, sekretarz partyjnych struktur w powiecie lubelskim. Już wcześniej przez 10 lat pracował w urzędzie wojewódzkim, najpierw w gabinecie wojewody, a później jako pełnomocnik ds. ochrony informacji niejawnych.

Następnie był sekretarzem powiatu puławskiego, dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w Niedrzwicy Dużej, a przed powrotem do gmachu przy ul. Spokojnej był zatrudniony w Urzędzie Miasta Kraśniku. Pracę u wojewody zaczął na początku lutego, ale jak się dowiedzieliśmy, od 10 września nie pracuje już jako zastępca dyrektora. Obecnie jest w trakcie trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia, ale został zwolniony z obowiązku świadczenia pracy.

– Sposób powołań i odwołań jest taki, że mogą one występować w miarę potrzeby i nie wymagają one uzasadnienia. Pan wojewoda jest jednak przekonany, że wybitne kompetencje pana Marka Krakowskiego z pewnością zostaną wykorzystane w służbie publicznej – mówi Radosław Brzózka, rzecznik prasowy wojewody Przemysława Czarnka.

W kuluarach wymienia się dwa powody odejścia Krakowskiego z urzędu: konflikt z wojewodą, albo otrzymanie lepszej propozycji zawodowej. Sam zainteresowany twierdzi, że chodziło o tę drugą opcję.

– Doszliśmy do porozumienia w kwestii mojego odejścia, bo zaproponowano mi inne działania. Było dla mnie rzeczą naturalną, żeby z tej możliwości skorzystać – mówi nam Marek Krakowski i wyjaśnia, że wkrótce zostanie dyrektorem biura poselskiego szefa PiS w okręgu lubelskim Krzysztofa Michałkiewicza.

Jak informuje rzecznik wojewody, stanowisko wicedyrektora w Biurze Organizacji i Kadr wkrótce zostanie obsadzone.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Lucyfer
(26) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (30 września 2016 o 13:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ktoś się poznał na .......
Rozwiń
Gość
Gość (30 września 2016 o 13:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pan Minister chyba nie wie co robi. Jego sprawa. Zresztą posłem nie trzeba być całe życie!
Rozwiń
Lucyfer
Lucyfer (30 września 2016 o 12:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wielki fachowiec od kadr, kultury itp. Panie Pośle Michałkiewicz gratulujemy super fachowca. Idziesz Pan w dół z nim na czele.
Rozwiń
rzepka
rzepka (30 września 2016 o 11:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ale chamstwo i pomówienie
Rozwiń
Gość
Gość (30 września 2016 o 11:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jakby jest nowa praca do dlaczego wypowiedzenie bez świadczenia pracy??????? to pieniądze publiczne !!!!!!! porozumienie stron i nie ma problemu . może jakieś cba by to sprawdziło
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (26)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!