piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Powstanie nowa sala gimnastyczna w Lublinie

Dodano: 30 września 2015, 22:05
Autor: drs

Wczoraj poznaliśmy oferty firm gotowych podjąć się budowy szkolnej hali sportowej obok Gimnazjum nr 10 przy ul. Wajdeloty.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Obiekt z widownią na 166 osób oraz pełnym zapleczem, tj. toaletami, szatniami i natryskami powinien być gotowy w niecałe dwa lata. Miasto wymaga aby budowa zakończyła się najpóźniej w ostatnim dniu lipca 2017 r. Taki termin został narzucony w przetargu przez Urząd Miasta.

Nie ma obaw, że w miejskiej kasie zabraknie pieniędzy na tę inwestycję, bo spośród trzynastu chętnych firm aż dziewięć nie żąda zapłaty większej niż 6 milionów złotych, a właśnie tyle na wzniesienie sali gimnastycznej zarezerwował sobie samorząd Lublina.

Wszyscy oferenci zadeklarowali taką samą, pięcioletnią gwarancję, więc o wyborze wykonawcy zdecyduje wyłącznie cena. Najtańszą ofertę złożyła kielecka spółka Rystal-Bud, która jest gotowa podjąć się zlecenia za 4,23 miliona złotych. Niewiele droższe jest lubelsko-puławskie konsorcjum Elektro-Bud, które wyceniło swoje prace na 4,98 miliona złotych, zaś trzecią co do atrakcyjności ofertę złożyła warszawska Skanska z ceną 5,49 miliona. Najdroższy był lubelski oddział Polskich Pracowni Konserwacji Zabytków z ceną 7,69 mln zł.

Gość
Gość
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (3 października 2015 o 13:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Od lat Pan Daniewski walczy z mieszkańcami o halę sportową na Kośminku. Ale mu Łysoń dowalił. Nie ma to jak przybłęda we władzach Koziej Wólki. Co lepszym dowala. A swojaków jak Ta Srula ze Świdnika, która za protekcją Łysonia i Wakerki Suchodupcowej weszła do RM lublin przepycha. I ten 1 głos zadecydował o absolutorium za 2014 r. Ale na Skarpie brak jest pojemników na suchą frakcję. Pod moim blokiem chociaż uczciwie bulę zwiększoną o +67% opłatę/m-c za wywóz śmieci. I Ten kant Wspólnej Kasy ( Łysoń + Kowalczyk ) trwa już 27 m-c. Kiedy służby wezmą się za zwykłych kanciarzy? Czekają oszukani lokatorzy, którym nie podstawiono w/w pojemników.
Rozwiń
Gość
Gość (3 października 2015 o 11:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A co z Gimnazjum 15 ? Tak pięknie w tamtym roku przed wyborami rosła w oczach sala gimnastyczna,a teraz ????!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!