sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Powstanie ośrodek naukowy za 50 mln zł

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 stycznia 2009, 19:06

Dziś dowiemy się, jak będzie wyglądało Centrum Analityczno-Programowego konsorcjum Ecotech-Complex. Kompleks supernowoczesnych laboratoriów i sal dydaktycznych będzie kosztował 50 mln zł.

Ecotech-Complex to konsorcjum 10 instytucji naukowo-badawczych południowo-wschodniej Polski: pięciu lubelskich i dwóch rzeszowskich uczelni oraz jednego lubelskiego i dwóch puławskich instytutów naukowych. Dzisiaj zostanie rozstrzygnięty konkurs, na który wpłynęły 22 prace. Dziś o godz. 14 w Bibliotece Głównej UMCS dowiemy się, która doczeka się realizacji.

Projekt przewiduje wybudowanie gigantycznego obiektu naukowego, wyposażonego w unikatową aparaturę badawczą. Inwestycja pochłonie
50 mln zł i będzie jedną z największych przewidzianych do realizacji na Lubelszczyźnie w najbliższych latach.

Co ciekawe, wszystkie środki na budowę centrum będą pochodziły z funduszy unijnych, w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.
Obiekt powstanie u zbiegu ulic Głębokiej i Pagi, na terenach powojskowych należących teraz do UMCS. To właśnie lubelski uniwersytet jest koordynatorem projektu z ramienia konsorcjum Ecotech-Complex.

UMCS zamierza tam prowadzić badania m.in. z zakresu telemedycyny
i genetyki. KUL będzie rozwijał nauki matematyczno-przyrodnicze. A Politechnika Lubelska razem z Politechniką Rzeszowską postawią na biotechnologie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
ABSOLWENT
Skalpel
Rybka
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ABSOLWENT
ABSOLWENT (9 stycznia 2009 o 09:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
KIPSKI KOORDYNATOR- UMCS- SAM ZADŁUŻONY NA NIESPOTYKANĄ WŚRÓD UCZELNI SKALĘ !!! TO TAK JAK BY ZŁODZIEJA ZAMKNĄĆ W BANKU !!!!
Rozwiń
Skalpel
Skalpel (9 stycznia 2009 o 08:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
...no Jezu wreszcie coś się dzieje w Lublinie.Oby tak dalej........
Rozwiń
Rybka
Rybka (9 stycznia 2009 o 07:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kiepsko skonstruowany artykuł z błędami stylistycznymi oraz edytorskimi, DW mógłby postarać się trochę o jakość swoich tekstów, bo czytelnicy czują się czasami jak idioci.
Co do artykułu - jak widac poprzednia ekipa rządząca na UMCS nie była taka zła, 50 mln na wspomniane w artykule centrum i środki na remont Feminy to właśnie ich zasługa.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!