sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lublin

Powstanie regionalna karta dużej rodziny?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 stycznia 2014, 18:00
Autor: TOMA

Utworzenie regionalnej karty dużej rodziny - to zdaniem radnej sejmiku województwa Bożeny Lisowskiej pomysł na pomoc rodzinom wielodzietnym i przeciwdziałanie zjawisku migracji z Lubelszczyzny. Pomysłem wkrótce zajmie się Zarząd Województwa Lubelskiego.

Podobne projekty, o nieco mniejszym zasięgu, powstały już w kilku miastach regionu, m. in. Lublinie, Puławach, Kraśniku czy Krasnobrodzie. Na szczeblu regionalnym pomysłem zainteresował się samorząd województwa małopolskiego. - W kwietniu ubiegłego roku sejmik przyjął deklarację w sprawie regionalnej karty dużej rodziny. Kilka gmin i powiatów już włączyło się do projektu. Chcemy zaangażować w niego także spółki, w których województwo ma akcje oraz podmioty komercyjne - mówi Piotr Odorczuk, kierownik biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Zdaniem Bożeny Lisowskiej z tych wzorców należy korzystać. - Oczywiście dostosowując program do potrzeb naszego województwa. Moglibyśmy wesprzeć rodziny wielodzietne uprawniając je do korzystania z ulg w ramach instytucji prowadzonych przez samorząd. Chodzi o muzea, placówki oświatowe, PKS, czy Przewozy Regionalne. Program mogliby wesprzeć także prywatni przedsiębiorcy - mówi Lisowska, która zgłosiła interpelację w tej sprawie. - Ta interpelacja na pewno nie pozostanie bez odpowiedzi - zapewnia Łukasz Chomicki z oddziału komunikacji społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.
  Edytuj ten wpis
Andrzej
Gość
stef
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Andrzej
Andrzej (1 stycznia 2014 o 23:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

A niby to dlaczego duże rodziny nie chcą -jak pisesz- korzystać z biletów na basen czy darmowych biletów MPK? Ja bym z chęcią przyjął!

Uważam, że taka akrta to zły pomysł i rozdawnictwo przed wyborami!

Rozwiń
Gość
Gość (1 stycznia 2014 o 21:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

dajcie pracę i godne wynagrodzenia, nie, że po 35 latach pracy mam 2100 zł brutto i karzą mi się cieszyć, że nie zdycham z głodu bo mam pracę. Kogo tu stać na dzieci. Nie mam dziecka bo mnie nie stać.

Rozwiń
stef
stef (1 stycznia 2014 o 20:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

jaki Krasnobród? co za niedouczeni autorzy co mylą Krasnobród z Krasnymstawem

Rozwiń
iya
iya (1 stycznia 2014 o 19:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

po co wymyślać jakieś programy - dajcie ludziom talony na każde dziecko do zakupów dziecinnego ubrania czy książek do szkoły a nie bilety na basen czy mpk z których nie chcą korzystac. 

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!