poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Pracę dam od zaraz

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 lipca 2007, 18:00

Co najmniej pół tysiąca wolnych miejsc pracy czeka w dużych przedsiębiorstwach. Od ręki przyjmowani są nie tylko budowlańcy.

Ale też informatycy, ekonomiści, a nawet humaniści.

Największy wybór ofert mają cieśle, murarze, glazurnicy i inni fachowcy z tej branży. - Nieustająco szukamy budowlańców - od inżynierów począwszy, na cieślach skończywszy - mówi Henryk Polak, prezes Henpolu. - Potrzebujemy co najmniej 300 ludzi do pracy.
W innej budowlanej spółce nabór także się nie kończy. - I tak jest przez 12 miesięcy, bo fachowcy potrzebni są na okrągło - mówi Barbara Frąckiewicz z lubelskiej Inwestbudowy. - W tej chwili planujemy zatrudnić co najmniej kilkanaście osób - na budowy w Lublinie i poza regionem.
Przyjęcia do pracy trwają też w innych firmach. 80 osób zatrudni w najbliższych trzech miesiącach Lubelski Węgiel "Bogdanka”. Rekrutacja już się rozpoczęła.
.

- Chcielibyśmy, aby były to osoby z górniczym wykształceniem, ale skoro takich nie ma, to wystarczy nam wykształcenie średnie techniczne. I sami przyuczymy te osoby do zawodu górnika - mówi Zbigniew Stopa, wiceprezes Bogdanki.
Na techników czeka też z otwartymi ramionami PZL Świdnik. Tutaj na zatrudnienie od ręki może liczyć kilkadziesiąt osób. Praca czeka na m.in. stanowiskach lakierników. - Nie mamy dużych wymagań. Wystarczy nam wykształcenie średnie techniczne, a przynajmniej zawodowe - informuje Jan Mazur, rzecznik PZL Świdnik. - Już dziś można składać swoje oferty.

Ale nie tylko technicy mogą liczyć na pracę w naszym regionie. W najbliższych miesiącach co najmniej 70 osób znajdzie pracę w handlowym kolosie - Emperia Holding. Nabór trwa, a pracownicy potrzebni są w działach logistyki, rozwoju, marketingu, księgowości i IT.
- Mile widziani są absolwenci prawa, ekonomii, zarządzania, ale zatrudniamy też po kierunkach humanistycznych - mówi Izabela Kasperek z Emperii.
Co najmniej 50 osób przyjmie w najbliższym czasie Polskie Centrum Marketingowe w Lublinie na stanowiskach konsultantów telefonicznych. - Szukamy komunikatywnych osób, z co najmniej średnim wykształceniem, mile widziani są studenci - wyjaśnia Arkadiusz Bury z PCM. I zastrzega, że nie jest to praca "sezonowa”.
Nabór prowadzi też informatyczna spółka Asseco Business Solutions. - Potrzebujemy w tej chwili 20 osób. Czekamy na absolwentów Politechniki Lubelskiej i UMCS: informatyków i ekonomistów - mówi Maciej Maniecki, członek zarządu ABS
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!