poniedziałek, 11 grudnia 2017 r.

Lublin

Pracę dam od zaraz

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 lipca 2007, 18:00

Co najmniej pół tysiąca wolnych miejsc pracy czeka w dużych przedsiębiorstwach. Od ręki przyjmowani są nie tylko budowlańcy.

Ale też informatycy, ekonomiści, a nawet humaniści.

Największy wybór ofert mają cieśle, murarze, glazurnicy i inni fachowcy z tej branży. - Nieustająco szukamy budowlańców - od inżynierów począwszy, na cieślach skończywszy - mówi Henryk Polak, prezes Henpolu. - Potrzebujemy co najmniej 300 ludzi do pracy.
W innej budowlanej spółce nabór także się nie kończy. - I tak jest przez 12 miesięcy, bo fachowcy potrzebni są na okrągło - mówi Barbara Frąckiewicz z lubelskiej Inwestbudowy. - W tej chwili planujemy zatrudnić co najmniej kilkanaście osób - na budowy w Lublinie i poza regionem.
Przyjęcia do pracy trwają też w innych firmach. 80 osób zatrudni w najbliższych trzech miesiącach Lubelski Węgiel "Bogdanka”. Rekrutacja już się rozpoczęła.
.

- Chcielibyśmy, aby były to osoby z górniczym wykształceniem, ale skoro takich nie ma, to wystarczy nam wykształcenie średnie techniczne. I sami przyuczymy te osoby do zawodu górnika - mówi Zbigniew Stopa, wiceprezes Bogdanki.
Na techników czeka też z otwartymi ramionami PZL Świdnik. Tutaj na zatrudnienie od ręki może liczyć kilkadziesiąt osób. Praca czeka na m.in. stanowiskach lakierników. - Nie mamy dużych wymagań. Wystarczy nam wykształcenie średnie techniczne, a przynajmniej zawodowe - informuje Jan Mazur, rzecznik PZL Świdnik. - Już dziś można składać swoje oferty.

Ale nie tylko technicy mogą liczyć na pracę w naszym regionie. W najbliższych miesiącach co najmniej 70 osób znajdzie pracę w handlowym kolosie - Emperia Holding. Nabór trwa, a pracownicy potrzebni są w działach logistyki, rozwoju, marketingu, księgowości i IT.
- Mile widziani są absolwenci prawa, ekonomii, zarządzania, ale zatrudniamy też po kierunkach humanistycznych - mówi Izabela Kasperek z Emperii.
Co najmniej 50 osób przyjmie w najbliższym czasie Polskie Centrum Marketingowe w Lublinie na stanowiskach konsultantów telefonicznych. - Szukamy komunikatywnych osób, z co najmniej średnim wykształceniem, mile widziani są studenci - wyjaśnia Arkadiusz Bury z PCM. I zastrzega, że nie jest to praca "sezonowa”.
Nabór prowadzi też informatyczna spółka Asseco Business Solutions. - Potrzebujemy w tej chwili 20 osób. Czekamy na absolwentów Politechniki Lubelskiej i UMCS: informatyków i ekonomistów - mówi Maciej Maniecki, członek zarządu ABS
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!