sobota, 17 lutego 2018 r.

Lublin

Pracodawcy słabo oceniają absolwentów studiów z Lublina

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 kwietnia 2010, 18:53

Pracodawcy w kraju cenią absolwentów uczelni z Warszawy, Krakowa czy Wrocławia. Lublin wypadł słabo. Tak wynika z najnowszego raportu na temat najpopularniejszych kierunków studiów.

– Studenci z Lublina nie są w kraju postrzegani jako bardzo dobrzy. Np. w dziedzinie informatyki uczelnie warszawskie, wrocławskie czy poznańskie są bardziej cenione – podkreśla Maciej Maniecki, szef Rady Przedsiębiorczości Lubelszczyzny. Jak wynika z zestawienia studenckiego miesięcznika "Dlaczego?”, w przypadku innych kierunków jest identycznie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Swego czasu studiowałem...
AS
Maxio7
(28) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Swego czasu studiowałem...
Swego czasu studiowałem... (21 kwietnia 2010 o 23:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Cóż z tego, że uczelnia jest niezmiernie renomowana jeśli student jest minimalistą? Kończąc prawo absolwent nie będzie miał żadnego pojęcia o praktyce, nawet nie będzie miał pojęcia o tym co jest wymagane aby dostać się na aplikację. Na nic się nie zdają wydumane wykłady jeśli trzeba się nauczyć sterty ustaw - a tego na studiach nie wymagają (wymagają za to masę całkowicie zbędnych "poglądów" "teorii" "szkół" i innych "zasad"). Studia są potrzebne żeby mieć dyplom. Nauka pozostaje tylko i wyłącznie w gestii zainteresowanego. Uczelnia niczego na niego nie zrobi.
Rozwiń
AS
AS (21 kwietnia 2010 o 18:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jeśli chodzi o to prawo, to może to i taki kierunek, że w każdym Urzędzie absolwent- oczywiście po stażu znajdzie pracę, ale najpierw musi pokonać w testach i rozmowie kwalifikacyjnej jakieś 50 osób jakie przypada na jedno miejsce i jeden etat w danym Urzędzie w Lublinie- było się na kilku to już człowiek trochę się obeznał ;P
Rozwiń
Maxio7
Maxio7 (21 kwietnia 2010 o 15:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W Lublinie jest masę kierunków studiów dla DINOZAURÓW!!! Te "kierunki" są praktycznie bezużyteczne...
Rozwiń
jasiek
jasiek (21 kwietnia 2010 o 14:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Taka prawda.W Lublinie niby studiuje 100tyś ,,STUDENTÓW",jest ileś ,,UCZELNII".I co z tego.Czy są jakieś Instytuty o Europejskim lub Światowym poziomie?Czy buduje się jakieś Parki Technologiczne,nowe Instytuty?Czy są jacyś wybitne nazwiska, dla których przyjeżdża się do Lublina dla nich? Nie słyszałem.Miernota i zaściankowość.Mimo możliwości pozyskania Funduszy Unijnych,co najwyżej odnowią elewacje budynków!
A uczelnie dalej będą produkowały bezrobotnych (humanistów,prawników,menadżerów,filozofów,psychologów i innych....)
Rozwiń
woźny
woźny (21 kwietnia 2010 o 14:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
kjl napisał:
I mają rację. Lubelskie uczelnie są niestety słabe.

W dużej mierze zgoda uczelnie są słabe jednak czegoś uczą a elementem najważniejszym jest "student" i fakt czy chce czegoś się nauczyć czy swój wybór traktuje jako wyzwanie ,pasję czy wypełnienie woli rodziców bo taki stawia wymogi że chce ułatwień , łagodnego traktowania na zaliczeniach czy łatwych banalnie prostych pytań egzaminacyjnych itd. Kadra na pewno cała najświeższa nie jest ale jak się ma pasje i chęci to i w Lublinie można wiele się nauczyć tylko trzeba chcieć .A ponadto przyjrzyjcie się słowom tej panienki M. Dąbrowskiej idę o zakład że wakat już na nią czeka jak i aplikacje choć fakt nie ważne czy czegoś się nauczy czy nie ktoś zadba o to by utrzymała się na powierzchni a to że uczelnia kształcąca prawników gdzieś szwenda się koło liderów to nie znaczy że nagle prawo w Polsce stało się jasne przejrzyste czy wolne od korupcji ! No i teraz czas na porównanie prestiżu z takim Harvardem ja jakoś nigdy nie słyszałem by absolwent po ukończeniu edukacji był bezrobotnym i chyba że z własnego wyboru więc kto ponosi winę za stan nauki no jakby nie patrzeć rząd z obiecywaczem Tuskiem na czele winnych można by dalej wskazywać tylko co to da ? skoro niby rozgarnięci studenci tego nie rozumieją im wystarczy dużo piwska ładne dziewczyny i łatwe egzaminy a co studiują to mało istotne choć nie we wszystkich przypadkach a tylko w większości .
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (28)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!