Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 grudnia 2010 r.
20:56
Edytuj ten wpis

Pracownicy hipermarketów chcą mniej pracy w Wigilię i Sylwestra (wideo)

Autor: Zdjęcie autora jsz
0 33 A A

Sprzedawca też człowiek. Daj mu odpocząć – apelują pracownicy sklepów i domagają się ograniczenia czasu pracy w Wigilię i Sylwestra. Chcą, by w te dni sklepy były czynne do godz. 14.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 grudnia 2010 o 20:35
[quote name='gość' timestamp='1293029306' post='409869']
widze ze na zachodzie byles ale tylko palcem po mapie
[/quote]
oj to chyba ty byłeś palcem po mapie , supermarket w niedziele spotkać otwarty do 22-ej- trudno znaleźć, no chyba że jest ostatnia niedziela w miesiącu to tak, natomiast sklepy typu Plaza czynne do 18-stej, raz w miesiącu do 21-ej- i ludzie jakoś żyją , także jak nie wierz to nie pisz
[quote name='gość' timestamp='1293029306' post='409869']
widze ze na zachodzie byles ale tylko palcem po mapie
[/quote]
oj to chyba ty byłeś palcem po mapie , supermarket w niedziele spotkać otwarty do 22-ej- trudno znaleźć, no chyba że jest ostatnia niedziela w miesiącu to tak, natomiast sklepy typu Plaza czynne do 18-stej, raz w miesiącu do 21-ej- i ludzie jakoś żyją , także jak nie wierz to nie pisz rozwiń
Avatar
ad / 22 grudnia 2010 o 20:18
[quote name='Pan Klient' timestamp='1293004700' post='409643']
Nie podoba się ? Zmień pracę. Niedziela, świątek-piątek to dzień jak inny. Dogadaj się z pracodawcą, rzuć robotę ale przestań obsrywać ludzi którzy bulą na twoją pensję. A jeśli chodzi o "panów chrześcijaninów" to walcie sobie gruchy przy Kevinie ale nie zakazujcie pracy innym tylko dlatego, że ojciec wam wpoił pasem taką a nie inną wiarę w gusła.
[/quote]
OJ CZŁOWIEKU CHYBA MASZ JAKIŚ PROBLEM ZE SOBĄ, MOŻE TO TY ZA DUŻO WALISZ SOBIE (...)
ps. Kevin będzie i w te Święta!!!
[quote name='Pan Klient' timestamp='1293004700' post='409643']
Nie podoba się ? Zmień pracę. Niedziela, świątek-piątek to dzień jak inny. Dogadaj się z pracodawcą, rzuć robotę ale przestań obsrywać ludzi którzy bulą na twoją pensję. A jeśli chodzi o "panów chrześcijaninów" to walcie sobie gruchy przy Kevinie ale nie zakazujcie pracy innym tylko dlatego, że ojciec wam wpoił pasem taką a nie inną wiarę w gusła.
[/quote]
OJ CZŁOWIEKU CHYBA MASZ JAKIŚ PROBLEM ZE SOBĄ, MOŻE TO TY ZA DUŻO WALISZ ... rozwiń
Avatar
gość / 22 grudnia 2010 o 15:49
[quote name='ja' timestamp='1293026586' post='409841']
wiesz wcale bym sie nie pogniewala o te komisariaty bynajmniej mialabym meza w domu a nie w pracy
idac tam do pracy moze szli z nadzieja ze to sie zmieni i komentarze typu zmiencie prace albo na zasilek sa bez sensu to sa ludzie ktorzy za g...owniane pieniadze pracuja ciezko i nie doja z opieki czyli z naszych kieszeni
oni nie chca zamkniecia calkiem tylko godnych warunkow czy to tak duzo? czesc zapewne jest spoza lublina wiec i do domu musi dojechac nie majac wlasnego auta trudno w wigilie dojechac busem lub pks-em
a co do szpitali nie mozna porownywac czy komisariatu do sklepu to sa sluzby ktore musza pracowac bo chyba wszyscy umiemy odroznic pilna potrzebe skorzystania z pomocy lekarza czy interwencji policji a kupno zabawki, chleba tanszego o 50gr itp rzeczy
powinna byc ustawa pracy w wigilie do 15 max i powinno byc tak wszedzie wtedy kazdy bylby happy (niestety wykluczajac pogotowie policje straz bo niestety sluzba nie druzba)
[/quote]
sprawdz sobie w slowniku slowo BYNAJMNIEJ i wtedy cos napisz
[quote name='ja' timestamp='1293026586' post='409841']
wiesz wcale bym sie nie pogniewala o te komisariaty bynajmniej mialabym meza w domu a nie w pracy
idac tam do pracy moze szli z nadzieja ze to sie zmieni i komentarze typu zmiencie prace albo na zasilek sa bez sensu to sa ludzie ktorzy za g...owniane pieniadze pracuja ciezko i nie doja z opieki czyli z naszych kieszeni
oni nie chca zamkniecia calkiem tylko godnych warunkow czy to tak duzo? czesc zapewne jest spoza lublina wiec i do domu musi do... rozwiń
Avatar
gość / 22 grudnia 2010 o 15:48
[quote name='kkk' timestamp='1293015734' post='409745']
Dokładnie! Nie ma to wiele do rzeczy. Tylko dlaczego na zachodzie Europy mogą być wolne niedziele, mogą pracować po 35 godzin w tygodniu i im sie opłaca pomimo 4x wyższych kosztów pracy i większej konkurencji. Jeśli będziemy równać do Azji to Azją będziemy. Tu chodzi o standardy, których w Polsce nie ma.
[/quote]
widze ze na zachodzie byles ale tylko palcem po mapie
[quote name='kkk' timestamp='1293015734' post='409745']
Dokładnie! Nie ma to wiele do rzeczy. Tylko dlaczego na zachodzie Europy mogą być wolne niedziele, mogą pracować po 35 godzin w tygodniu i im sie opłaca pomimo 4x wyższych kosztów pracy i większej konkurencji. Jeśli będziemy równać do Azji to Azją będziemy. Tu chodzi o standardy, których w Polsce nie ma.
[/quote]
widze ze na zachodzie byles ale tylko palcem po mapie rozwiń
Avatar
ja / 22 grudnia 2010 o 15:03
[quote name='gość' timestamp='1293011925' post='409716']
kazdy wie na co sie porywa idac do pracy i wie jakie bedzie mial warunki i godz pracy?
wiec o co chodzi?
idac do pracy w markecie nie wiedzieli ze beda pracowac w wigilie i sylwestra???
i z tego co jest napisane w artykule to nie pracuje cala zaloga tylko maly jej procent!!!
to moze szpitale,komisariaty,agencje ochrony,kolejarze itp tez niech pracuja tylko do 14
[/quote]
wiesz wcale bym sie nie pogniewala o te komisariaty bynajmniej mialabym meza w domu a nie w pracy
idac tam do pracy moze szli z nadzieja ze to sie zmieni i komentarze typu zmiencie prace albo na zasilek sa bez sensu to sa ludzie ktorzy za g...owniane pieniadze pracuja ciezko i nie doja z opieki czyli z naszych kieszeni
oni nie chca zamkniecia calkiem tylko godnych warunkow czy to tak duzo? czesc zapewne jest spoza lublina wiec i do domu musi dojechac nie majac wlasnego auta trudno w wigilie dojechac busem lub pks-em
a co do szpitali nie mozna porownywac czy komisariatu do sklepu to sa sluzby ktore musza pracowac bo chyba wszyscy umiemy odroznic pilna potrzebe skorzystania z pomocy lekarza czy interwencji policji a kupno zabawki, chleba tanszego o 50gr itp rzeczy
powinna byc ustawa pracy w wigilie do 15 max i powinno byc tak wszedzie wtedy kazdy bylby happy (niestety wykluczajac pogotowie policje straz bo niestety sluzba nie druzba)
[quote name='gość' timestamp='1293011925' post='409716']
kazdy wie na co sie porywa idac do pracy i wie jakie bedzie mial warunki i godz pracy?
wiec o co chodzi?
idac do pracy w markecie nie wiedzieli ze beda pracowac w wigilie i sylwestra???
i z tego co jest napisane w artykule to nie pracuje cala zaloga tylko maly jej procent!!!
to moze szpitale,komisariaty,agencje ochrony,kolejarze itp tez niech pracuja tylko do 14
[/quote]
wiesz wcale bym sie nie pogniewala o... rozwiń
Avatar
kkk / 22 grudnia 2010 o 12:02
[quote name='gość' timestamp='1293012091' post='409719']
a co to niby ma do rzeczy???
to nie jest protest o kase tylko godz pracy
a jezeli juz to moze i ochrona wiecej zarabia???
[/quote]


Dokładnie! Nie ma to wiele do rzeczy. Tylko dlaczego na zachodzie Europy mogą być wolne niedziele, mogą pracować po 35 godzin w tygodniu i im sie opłaca pomimo 4x wyższych kosztów pracy i większej konkurencji. Jeśli będziemy równać do Azji to Azją będziemy. Tu chodzi o standardy, których w Polsce nie ma.
[quote name='gość' timestamp='1293012091' post='409719']
a co to niby ma do rzeczy???
to nie jest protest o kase tylko godz pracy
a jezeli juz to moze i ochrona wiecej zarabia???
[/quote]


Dokładnie! Nie ma to wiele do rzeczy. Tylko dlaczego na zachodzie Europy mogą być wolne niedziele, mogą pracować po 35 godzin w tygodniu i im sie opłaca pomimo 4x wyższych kosztów pracy i większej konkurencji. Jeśli będziemy równać do Azji to Azją będziemy. Tu chodzi o standardy, który... rozwiń
Avatar
gość / 22 grudnia 2010 o 11:01
[quote name='wqt5' timestamp='1293012013' post='409717']
tylko np kolejarze zarabiaja troche wiecej
[/quote]
a co to niby ma do rzeczy???
to nie jest protest o kase tylko godz pracy
a jezeli juz to moze i ochrona wiecej zarabia???
Avatar
wqt5 / 22 grudnia 2010 o 11:00
tylko np kolejarze zarabiaja troche wiecej
Avatar
gość / 22 grudnia 2010 o 10:58
[quote name='ja' timestamp='1293011003' post='409704']
jak czytam niektore wypowiedzi na forum to niedobrze mi sie robi
czlowiek nie szanuje czlowieka i nie obchodzi niektorych to ze ludzie pracujacy w wigilie tez maja w domu rodzine przygotowania do swiat i nikt nie wymaga calkowitego zamkniecia sklepow tylko skrocenia do godnej godziny 14 i to wystarczy ja tez pracuje w wigilie sylwestra i jak trzeba to tez w inne swieta kiedy wiekszosc ma wolne ale ciekawa jestem jakby zamienic was miejscami ci co nie pracuja niech ida na kase i siedza w wigilie do 18 conajmniej wtedy zobaczymy czy bedziecie za pracownikiem czy pracodawca
nie wierze ze zakupy na cale swieta robicie wlasnie w wigilie.... w ten dzien mozna podejsc do osiedlowego sklepu ktory czynny jest do tej 14 czy 15 i dokupic to o czym sie zapomnialo albo to czego zabraklo ale nie leciec i ladowac pelne wozki juz nie wspominajac o elektronice ktora w wigilie chyba wam nie jest niezbedna do zycia ludzie opamietajcie sie !
moze i wam kiedys przyjdzie pracowac tak dlugo w wigilie czy sylwestra bo pracownik hipermaketu pojdzie na zwolnienie i przyjdzie do waszej firmy bo nie mial kiedy i co wy wtedy na to ? dalej bedziecie tacy madrzy i bedziecie odrazu zmnieniac prace?
to co robia niektorzy to sie w glowie nie miesci zadluzaja sie na caly przyszly rok zeby stol uginal sie przez te 2 dni i po co? zdjecia do gazet wysylacie ze swoich swiat? ludzie wam przez okna zagladaja? czemu polacy sa tak nauczeni zeby sie zarobic ale pokazac sie trzeba....
popieram akcje pracownikow i napewno nie bede kupowac w wigilie w tesco obi itp. zreszta tesco jest wystarczajaco dlugo otwarte wiec jesli nawet pracuje sie te 12 godz to mozna zdarzyc na zakupy po pracy skoro w niedziele jedyny dzien wolny po tylu godz pracy jest jeszcze na to sila
[/quote]
kazdy wie na co sie porywa idac do pracy i wie jakie bedzie mial warunki i godz pracy?
wiec o co chodzi?
idac do pracy w markecie nie wiedzieli ze beda pracowac w wigilie i sylwestra???
i z tego co jest napisane w artykule to nie pracuje cala zaloga tylko maly jej procent!!!
to moze szpitale,komisariaty,agencje ochrony,kolejarze itp tez niech pracuja tylko do 14
[quote name='ja' timestamp='1293011003' post='409704']
jak czytam niektore wypowiedzi na forum to niedobrze mi sie robi
czlowiek nie szanuje czlowieka i nie obchodzi niektorych to ze ludzie pracujacy w wigilie tez maja w domu rodzine przygotowania do swiat i nikt nie wymaga calkowitego zamkniecia sklepow tylko skrocenia do godnej godziny 14 i to wystarczy ja tez pracuje w wigilie sylwestra i jak trzeba to tez w inne swieta kiedy wiekszosc ma wolne ale ciekawa jestem jakby zamienic was miejscami ci co nie p... rozwiń
Avatar
ja / 22 grudnia 2010 o 10:43
jak czytam niektore wypowiedzi na forum to niedobrze mi sie robi
czlowiek nie szanuje czlowieka i nie obchodzi niektorych to ze ludzie pracujacy w wigilie tez maja w domu rodzine przygotowania do swiat i nikt nie wymaga calkowitego zamkniecia sklepow tylko skrocenia do godnej godziny 14 i to wystarczy ja tez pracuje w wigilie sylwestra i jak trzeba to tez w inne swieta kiedy wiekszosc ma wolne ale ciekawa jestem jakby zamienic was miejscami ci co nie pracuja niech ida na kase i siedza w wigilie do 18 conajmniej wtedy zobaczymy czy bedziecie za pracownikiem czy pracodawca
nie wierze ze zakupy na cale swieta robicie wlasnie w wigilie.... w ten dzien mozna podejsc do osiedlowego sklepu ktory czynny jest do tej 14 czy 15 i dokupic to o czym sie zapomnialo albo to czego zabraklo ale nie leciec i ladowac pelne wozki juz nie wspominajac o elektronice ktora w wigilie chyba wam nie jest niezbedna do zycia ludzie opamietajcie sie !
moze i wam kiedys przyjdzie pracowac tak dlugo w wigilie czy sylwestra bo pracownik hipermaketu pojdzie na zwolnienie i przyjdzie do waszej firmy bo nie mial kiedy i co wy wtedy na to ? dalej bedziecie tacy madrzy i bedziecie odrazu zmnieniac prace?
to co robia niektorzy to sie w glowie nie miesci zadluzaja sie na caly przyszly rok zeby stol uginal sie przez te 2 dni i po co? zdjecia do gazet wysylacie ze swoich swiat? ludzie wam przez okna zagladaja? czemu polacy sa tak nauczeni zeby sie zarobic ale pokazac sie trzeba....
popieram akcje pracownikow i napewno nie bede kupowac w wigilie w tesco obi itp. zreszta tesco jest wystarczajaco dlugo otwarte wiec jesli nawet pracuje sie te 12 godz to mozna zdarzyc na zakupy po pracy skoro w niedziele jedyny dzien wolny po tylu godz pracy jest jeszcze na to sila
jak czytam niektore wypowiedzi na forum to niedobrze mi sie robi
czlowiek nie szanuje czlowieka i nie obchodzi niektorych to ze ludzie pracujacy w wigilie tez maja w domu rodzine przygotowania do swiat i nikt nie wymaga calkowitego zamkniecia sklepow tylko skrocenia do godnej godziny 14 i to wystarczy ja tez pracuje w wigilie sylwestra i jak trzeba to tez w inne swieta kiedy wiekszosc ma wolne ale ciekawa jestem jakby zamienic was miejscami ci co nie pracuja niech ida na kase i siedza w wigilie do 18 conajmniej wtedy zobaczymy czy bedz... rozwiń
Avatar
Gość / 22 grudnia 2010 o 20:35
[quote name='gość' timestamp='1293029306' post='409869']
widze ze na zachodzie byles ale tylko palcem po mapie
[/quote]
oj to chyba ty byłeś palcem po mapie , supermarket w niedziele spotkać otwarty do 22-ej- trudno znaleźć, no chyba że jest ostatnia niedziela w miesiącu to tak, natomiast sklepy typu Plaza czynne do 18-stej, raz w miesiącu do 21-ej- i ludzie jakoś żyją , także jak nie wierz to nie pisz
[quote name='gość' timestamp='1293029306' post='409869']
widze ze na zachodzie byles ale tylko palcem po mapie
[/quote]
oj to chyba ty byłeś palcem po mapie , supermarket w niedziele spotkać otwarty do 22-ej- trudno znaleźć, no chyba że jest ostatnia niedziela w miesiącu to tak, natomiast sklepy typu Plaza czynne do 18-stej, raz w miesiącu do 21-ej- i ludzie jakoś żyją , także jak nie wierz to nie pisz rozwiń
Avatar
ad / 22 grudnia 2010 o 20:18
[quote name='Pan Klient' timestamp='1293004700' post='409643']
Nie podoba się ? Zmień pracę. Niedziela, świątek-piątek to dzień jak inny. Dogadaj się z pracodawcą, rzuć robotę ale przestań obsrywać ludzi którzy bulą na twoją pensję. A jeśli chodzi o "panów chrześcijaninów" to walcie sobie gruchy przy Kevinie ale nie zakazujcie pracy innym tylko dlatego, że ojciec wam wpoił pasem taką a nie inną wiarę w gusła.
[/quote]
OJ CZŁOWIEKU CHYBA MASZ JAKIŚ PROBLEM ZE SOBĄ, MOŻE TO TY ZA DUŻO WALISZ SOBIE (...)
ps. Kevin będzie i w te Święta!!!
[quote name='Pan Klient' timestamp='1293004700' post='409643']
Nie podoba się ? Zmień pracę. Niedziela, świątek-piątek to dzień jak inny. Dogadaj się z pracodawcą, rzuć robotę ale przestań obsrywać ludzi którzy bulą na twoją pensję. A jeśli chodzi o "panów chrześcijaninów" to walcie sobie gruchy przy Kevinie ale nie zakazujcie pracy innym tylko dlatego, że ojciec wam wpoił pasem taką a nie inną wiarę w gusła.
[/quote]
OJ CZŁOWIEKU CHYBA MASZ JAKIŚ PROBLEM ZE SOBĄ, MOŻE TO TY ZA DUŻO WALISZ ... rozwiń
Avatar
gość / 22 grudnia 2010 o 15:49
[quote name='ja' timestamp='1293026586' post='409841']
wiesz wcale bym sie nie pogniewala o te komisariaty bynajmniej mialabym meza w domu a nie w pracy
idac tam do pracy moze szli z nadzieja ze to sie zmieni i komentarze typu zmiencie prace albo na zasilek sa bez sensu to sa ludzie ktorzy za g...owniane pieniadze pracuja ciezko i nie doja z opieki czyli z naszych kieszeni
oni nie chca zamkniecia calkiem tylko godnych warunkow czy to tak duzo? czesc zapewne jest spoza lublina wiec i do domu musi dojechac nie majac wlasnego auta trudno w wigilie dojechac busem lub pks-em
a co do szpitali nie mozna porownywac czy komisariatu do sklepu to sa sluzby ktore musza pracowac bo chyba wszyscy umiemy odroznic pilna potrzebe skorzystania z pomocy lekarza czy interwencji policji a kupno zabawki, chleba tanszego o 50gr itp rzeczy
powinna byc ustawa pracy w wigilie do 15 max i powinno byc tak wszedzie wtedy kazdy bylby happy (niestety wykluczajac pogotowie policje straz bo niestety sluzba nie druzba)
[/quote]
sprawdz sobie w slowniku slowo BYNAJMNIEJ i wtedy cos napisz
[quote name='ja' timestamp='1293026586' post='409841']
wiesz wcale bym sie nie pogniewala o te komisariaty bynajmniej mialabym meza w domu a nie w pracy
idac tam do pracy moze szli z nadzieja ze to sie zmieni i komentarze typu zmiencie prace albo na zasilek sa bez sensu to sa ludzie ktorzy za g...owniane pieniadze pracuja ciezko i nie doja z opieki czyli z naszych kieszeni
oni nie chca zamkniecia calkiem tylko godnych warunkow czy to tak duzo? czesc zapewne jest spoza lublina wiec i do domu musi do... rozwiń
Avatar
gość / 22 grudnia 2010 o 15:48
[quote name='kkk' timestamp='1293015734' post='409745']
Dokładnie! Nie ma to wiele do rzeczy. Tylko dlaczego na zachodzie Europy mogą być wolne niedziele, mogą pracować po 35 godzin w tygodniu i im sie opłaca pomimo 4x wyższych kosztów pracy i większej konkurencji. Jeśli będziemy równać do Azji to Azją będziemy. Tu chodzi o standardy, których w Polsce nie ma.
[/quote]
widze ze na zachodzie byles ale tylko palcem po mapie
[quote name='kkk' timestamp='1293015734' post='409745']
Dokładnie! Nie ma to wiele do rzeczy. Tylko dlaczego na zachodzie Europy mogą być wolne niedziele, mogą pracować po 35 godzin w tygodniu i im sie opłaca pomimo 4x wyższych kosztów pracy i większej konkurencji. Jeśli będziemy równać do Azji to Azją będziemy. Tu chodzi o standardy, których w Polsce nie ma.
[/quote]
widze ze na zachodzie byles ale tylko palcem po mapie rozwiń
Avatar
ja / 22 grudnia 2010 o 15:03
[quote name='gość' timestamp='1293011925' post='409716']
kazdy wie na co sie porywa idac do pracy i wie jakie bedzie mial warunki i godz pracy?
wiec o co chodzi?
idac do pracy w markecie nie wiedzieli ze beda pracowac w wigilie i sylwestra???
i z tego co jest napisane w artykule to nie pracuje cala zaloga tylko maly jej procent!!!
to moze szpitale,komisariaty,agencje ochrony,kolejarze itp tez niech pracuja tylko do 14
[/quote]
wiesz wcale bym sie nie pogniewala o te komisariaty bynajmniej mialabym meza w domu a nie w pracy
idac tam do pracy moze szli z nadzieja ze to sie zmieni i komentarze typu zmiencie prace albo na zasilek sa bez sensu to sa ludzie ktorzy za g...owniane pieniadze pracuja ciezko i nie doja z opieki czyli z naszych kieszeni
oni nie chca zamkniecia calkiem tylko godnych warunkow czy to tak duzo? czesc zapewne jest spoza lublina wiec i do domu musi dojechac nie majac wlasnego auta trudno w wigilie dojechac busem lub pks-em
a co do szpitali nie mozna porownywac czy komisariatu do sklepu to sa sluzby ktore musza pracowac bo chyba wszyscy umiemy odroznic pilna potrzebe skorzystania z pomocy lekarza czy interwencji policji a kupno zabawki, chleba tanszego o 50gr itp rzeczy
powinna byc ustawa pracy w wigilie do 15 max i powinno byc tak wszedzie wtedy kazdy bylby happy (niestety wykluczajac pogotowie policje straz bo niestety sluzba nie druzba)
[quote name='gość' timestamp='1293011925' post='409716']
kazdy wie na co sie porywa idac do pracy i wie jakie bedzie mial warunki i godz pracy?
wiec o co chodzi?
idac do pracy w markecie nie wiedzieli ze beda pracowac w wigilie i sylwestra???
i z tego co jest napisane w artykule to nie pracuje cala zaloga tylko maly jej procent!!!
to moze szpitale,komisariaty,agencje ochrony,kolejarze itp tez niech pracuja tylko do 14
[/quote]
wiesz wcale bym sie nie pogniewala o... rozwiń
Avatar
kkk / 22 grudnia 2010 o 12:02
[quote name='gość' timestamp='1293012091' post='409719']
a co to niby ma do rzeczy???
to nie jest protest o kase tylko godz pracy
a jezeli juz to moze i ochrona wiecej zarabia???
[/quote]


Dokładnie! Nie ma to wiele do rzeczy. Tylko dlaczego na zachodzie Europy mogą być wolne niedziele, mogą pracować po 35 godzin w tygodniu i im sie opłaca pomimo 4x wyższych kosztów pracy i większej konkurencji. Jeśli będziemy równać do Azji to Azją będziemy. Tu chodzi o standardy, których w Polsce nie ma.
[quote name='gość' timestamp='1293012091' post='409719']
a co to niby ma do rzeczy???
to nie jest protest o kase tylko godz pracy
a jezeli juz to moze i ochrona wiecej zarabia???
[/quote]


Dokładnie! Nie ma to wiele do rzeczy. Tylko dlaczego na zachodzie Europy mogą być wolne niedziele, mogą pracować po 35 godzin w tygodniu i im sie opłaca pomimo 4x wyższych kosztów pracy i większej konkurencji. Jeśli będziemy równać do Azji to Azją będziemy. Tu chodzi o standardy, który... rozwiń
Avatar
gość / 22 grudnia 2010 o 11:01
[quote name='wqt5' timestamp='1293012013' post='409717']
tylko np kolejarze zarabiaja troche wiecej
[/quote]
a co to niby ma do rzeczy???
to nie jest protest o kase tylko godz pracy
a jezeli juz to moze i ochrona wiecej zarabia???
Avatar
wqt5 / 22 grudnia 2010 o 11:00
tylko np kolejarze zarabiaja troche wiecej
Avatar
gość / 22 grudnia 2010 o 10:58
[quote name='ja' timestamp='1293011003' post='409704']
jak czytam niektore wypowiedzi na forum to niedobrze mi sie robi
czlowiek nie szanuje czlowieka i nie obchodzi niektorych to ze ludzie pracujacy w wigilie tez maja w domu rodzine przygotowania do swiat i nikt nie wymaga calkowitego zamkniecia sklepow tylko skrocenia do godnej godziny 14 i to wystarczy ja tez pracuje w wigilie sylwestra i jak trzeba to tez w inne swieta kiedy wiekszosc ma wolne ale ciekawa jestem jakby zamienic was miejscami ci co nie pracuja niech ida na kase i siedza w wigilie do 18 conajmniej wtedy zobaczymy czy bedziecie za pracownikiem czy pracodawca
nie wierze ze zakupy na cale swieta robicie wlasnie w wigilie.... w ten dzien mozna podejsc do osiedlowego sklepu ktory czynny jest do tej 14 czy 15 i dokupic to o czym sie zapomnialo albo to czego zabraklo ale nie leciec i ladowac pelne wozki juz nie wspominajac o elektronice ktora w wigilie chyba wam nie jest niezbedna do zycia ludzie opamietajcie sie !
moze i wam kiedys przyjdzie pracowac tak dlugo w wigilie czy sylwestra bo pracownik hipermaketu pojdzie na zwolnienie i przyjdzie do waszej firmy bo nie mial kiedy i co wy wtedy na to ? dalej bedziecie tacy madrzy i bedziecie odrazu zmnieniac prace?
to co robia niektorzy to sie w glowie nie miesci zadluzaja sie na caly przyszly rok zeby stol uginal sie przez te 2 dni i po co? zdjecia do gazet wysylacie ze swoich swiat? ludzie wam przez okna zagladaja? czemu polacy sa tak nauczeni zeby sie zarobic ale pokazac sie trzeba....
popieram akcje pracownikow i napewno nie bede kupowac w wigilie w tesco obi itp. zreszta tesco jest wystarczajaco dlugo otwarte wiec jesli nawet pracuje sie te 12 godz to mozna zdarzyc na zakupy po pracy skoro w niedziele jedyny dzien wolny po tylu godz pracy jest jeszcze na to sila
[/quote]
kazdy wie na co sie porywa idac do pracy i wie jakie bedzie mial warunki i godz pracy?
wiec o co chodzi?
idac do pracy w markecie nie wiedzieli ze beda pracowac w wigilie i sylwestra???
i z tego co jest napisane w artykule to nie pracuje cala zaloga tylko maly jej procent!!!
to moze szpitale,komisariaty,agencje ochrony,kolejarze itp tez niech pracuja tylko do 14
[quote name='ja' timestamp='1293011003' post='409704']
jak czytam niektore wypowiedzi na forum to niedobrze mi sie robi
czlowiek nie szanuje czlowieka i nie obchodzi niektorych to ze ludzie pracujacy w wigilie tez maja w domu rodzine przygotowania do swiat i nikt nie wymaga calkowitego zamkniecia sklepow tylko skrocenia do godnej godziny 14 i to wystarczy ja tez pracuje w wigilie sylwestra i jak trzeba to tez w inne swieta kiedy wiekszosc ma wolne ale ciekawa jestem jakby zamienic was miejscami ci co nie p... rozwiń
Avatar
ja / 22 grudnia 2010 o 10:43
jak czytam niektore wypowiedzi na forum to niedobrze mi sie robi
czlowiek nie szanuje czlowieka i nie obchodzi niektorych to ze ludzie pracujacy w wigilie tez maja w domu rodzine przygotowania do swiat i nikt nie wymaga calkowitego zamkniecia sklepow tylko skrocenia do godnej godziny 14 i to wystarczy ja tez pracuje w wigilie sylwestra i jak trzeba to tez w inne swieta kiedy wiekszosc ma wolne ale ciekawa jestem jakby zamienic was miejscami ci co nie pracuja niech ida na kase i siedza w wigilie do 18 conajmniej wtedy zobaczymy czy bedziecie za pracownikiem czy pracodawca
nie wierze ze zakupy na cale swieta robicie wlasnie w wigilie.... w ten dzien mozna podejsc do osiedlowego sklepu ktory czynny jest do tej 14 czy 15 i dokupic to o czym sie zapomnialo albo to czego zabraklo ale nie leciec i ladowac pelne wozki juz nie wspominajac o elektronice ktora w wigilie chyba wam nie jest niezbedna do zycia ludzie opamietajcie sie !
moze i wam kiedys przyjdzie pracowac tak dlugo w wigilie czy sylwestra bo pracownik hipermaketu pojdzie na zwolnienie i przyjdzie do waszej firmy bo nie mial kiedy i co wy wtedy na to ? dalej bedziecie tacy madrzy i bedziecie odrazu zmnieniac prace?
to co robia niektorzy to sie w glowie nie miesci zadluzaja sie na caly przyszly rok zeby stol uginal sie przez te 2 dni i po co? zdjecia do gazet wysylacie ze swoich swiat? ludzie wam przez okna zagladaja? czemu polacy sa tak nauczeni zeby sie zarobic ale pokazac sie trzeba....
popieram akcje pracownikow i napewno nie bede kupowac w wigilie w tesco obi itp. zreszta tesco jest wystarczajaco dlugo otwarte wiec jesli nawet pracuje sie te 12 godz to mozna zdarzyc na zakupy po pracy skoro w niedziele jedyny dzien wolny po tylu godz pracy jest jeszcze na to sila
jak czytam niektore wypowiedzi na forum to niedobrze mi sie robi
czlowiek nie szanuje czlowieka i nie obchodzi niektorych to ze ludzie pracujacy w wigilie tez maja w domu rodzine przygotowania do swiat i nikt nie wymaga calkowitego zamkniecia sklepow tylko skrocenia do godnej godziny 14 i to wystarczy ja tez pracuje w wigilie sylwestra i jak trzeba to tez w inne swieta kiedy wiekszosc ma wolne ale ciekawa jestem jakby zamienic was miejscami ci co nie pracuja niech ida na kase i siedza w wigilie do 18 conajmniej wtedy zobaczymy czy bedz... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 0 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 0

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Taka sytuacja może zaistnieć

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Taka sytuacja może zaistnieć 0 0

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 0 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 9 1

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 16 6

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia]
galeria

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia] 26 60

Właściciel górek czechowskich pokazał w środę koncepcję nowego parku, którego urządzenie oferuje w zamian za zgodę władz miasta na budowę mieszkań na pozostałej części dawnego poligonu. Spółka TBV twierdzi, że gotowa jest wyłożyć pieniądze na park i oddać go miastu za złotówkę. Co na to Ratusz?

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy
26 maja 2018, 12:00

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na Zamek w Janowcu na 9. edycję Święta Wina. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego 8 20

Znamy kolejnych kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych. Dzisiaj PiS ogłosił kogo poprze w wyborach na prezydenta Puław, Białej Podlaskiej, Chełma i Zamościa.

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem
film

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem 0 13

- Mamy do czynienia z dramatycznym rozjechaniem się obietnic wyborczych - powiedział w środę podczas konferencji prasowej poseł PO Włodzimierz Karpiński.

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu
galeria

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu 14 7

Ratusz wskazuje na Felinie tereny pod nowe fabryki, składy i magazyny. Pod ich budowę chce przeznaczyć ponad 44 ha gruntu zarezerwowanego dziś na pola uprawne i tereny nauki. Zmiany miałyby również dotyczyć terenów dawnej odlewni żeliwa przy ul. Metalurgicznej.

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega 5 2

LEKKOATLETYKA Tym samym uczelniany klub poszerzył swoje pole działania o kolejną dyscyplinę sportową. Na terenie Parku Akademickiego 5 czerwca odbędzie się 21 Bieg o Puchar Rektora UMCS

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić 0 2

W środę nad ranem 36-letni mężczyzna biegał po torach w Białej Podlaskiej. – Przez tę sytuację został zatrzymany cały skład i były trudności w ruchu – informuje nasz czytelnik.

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty!
Wiersze między newsami

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty! 0 0

O wyższości chodzenia na piechotę pisał poeta już pół wieku temu. Miron Białoszewski o chodzeniu i… pluciu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!