środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Pracownicy urzędu pracy mają problem. Albo bezpłatny urlop, albo wypowiedzenie

Dodano: 4 maja 2016, 14:35

W tym roku jest bardzo mało konkursów o unijne pieniądze. Wcześniej urząd pracy realizował ich kilkanaście rocznie<br />
W tym roku jest bardzo mało konkursów o unijne pieniądze. Wcześniej urząd pracy realizował ich kilkanaście rocznie

Dyrekcja Powiatowego Urzędu Pracy w Lublinie szuka sposobu na załatanie dziury w budżecie. Jeden z pomysłów to wysyłanie pracowników na bezpłatne urlopy. W grę wchodzą także zwolnienia. A wszystko przez to, że stara perspektywa unijna już się zakończyła, a nowa jeszcze nie zaczęła.

Pośredniak nie ma pieniędzy na wynagrodzenia dla kilkunastu pracowników, którzy pracowali przy projektach unijnych realizowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lublinie. Chodzi o ok. 300 tys. zł.

– Na spotkaniu z dyrekcją, które odbyło się na początku tygodnia, dostaliśmy propozycję „nie do odrzucenia”. Albo każdy z nas będzie rotacyjnie chodzić na miesiąc bezpłatnego urlopu w czterech tygodniowych ratach, albo 20 osób straci pracę – opowiada jeden z pracowników PUP, który skontaktował się z naszą redakcją. Jak tłumaczy, tydzień bezpłatnego urlopu w miesiącu oznacza zarobki niższe o 25 proc.

Artykuł premium
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 10,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 30 dni
Prenumerata
90 dni
koszt: 25,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 90 dni
Prenumerata
180 dni
koszt: 40,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 180 dni
Prenumerata
360 dni
koszt: 70,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 360 dni
kodakes
Obserwator
Gość
(28) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

kodakes
kodakes (27 września 2017 o 12:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Akurat teraz to nie jest problem, bo warunki do zmiany pracy są rzeczywiście bardzo dobre. O ile tylko w należyty sposób do tego podejdziecie, to wszystko powinno pójść jak należy. EuroKadra wam coś mówi? Problemów z zatrudnieniem nie ma żadnych. Możliwe, że dostaniecie propozycję nawet z dnia na dzień i to na dobrych warunkach. Po prostu firmy mają poważne braki kadrowe. 
Rozwiń
Obserwator
Obserwator (5 maja 2016 o 22:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Anonim ( ~gość gościa ) anonima pogania - bez komentarza.

A tak na marginesie coś chyba na rzeczy jest, bo inaczej nie byłoby problemu. Tylko to powinno być załatwione między urzędem, a właściwą jednostką nadrzędną. Chyba tu tkwi problem, że pracodawcy nie interesują się co w ich zagrodzie, dopóki problem nie dotknie przysłowiowego dna...

PS Praca urzędów pracy to nie wyłącznie jakieś projekty unijne, ale głównie wydatkowanie środków Funduszu Pracy !!!

Rozwiń
Gość
Gość (5 maja 2016 o 22:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
... głównego księgowego. Czyli działanie zasady jakoś to będzie ??? Czy prywaciarz zatrudnia osoby, jeżeli nie jest im wstanie wypłacić wynagrodzenia za świadczoną pracę ??? Owszem tak, bo gdy mu środków brakuje to albo zatrudnia na czarno, albo zatrudnia na umowy mając na uwadze swoje możliwości finansowe, np. zatrudnia gdy ma zlecenie ( wygrane przetargi, otrzymane fundusze unijne ). Lawirowanie na granicy jest do czasu, potem następuje na ogół postępowanie niezgodne z ogólnie przyjętymi zasadami/przepisami prawa.
Rozwiń
Gość
Gość (5 maja 2016 o 22:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Proszę Państwa, jakby nie zwać to jest typowe złamanie dyscypliny budżetowej. A na to ustawa finansów obliguje do jej przestrzegania zarówno dyrektora jednostki budżetowej, ale i głównego księogowe
Rozwiń
Gość
Gość (5 maja 2016 o 21:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I w tym miejscu należy się zastanowić czy dobrze Państwo zrobiło,że gminnych urzędów pracy jeszcze nie powołało. W dobie 10% bezrobocia co jest dla Polski sukcesem, takie twory jak urzędy "pracy"(sic)nie miały i nie maja sensu bycia. To to wszystko podobne do "Strażników Miastowych" co to umieją przejechać się służbowym autem po mieście. "A sio a sio" jak to onegdaj słynny strażak o przepraszam prezio odganiał pismaków.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (28)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!