Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 maja 2018 r.
20:37

Pracownicy wojewody lubelskiego przyszli do pracy ubrani na czarno. Dlaczego?

Autor: Zdjęcie autora toma
57 34 A A
W poniedziałek część pracowników przyszła do pracy ubrana na czarno
W poniedziałek część pracowników przyszła do pracy ubrana na czarno (fot. Alarm 24)

Przyszli do pracy ubrani na czarno, nie wykluczają wejścia w spór zbiorowy z pracodawcą. Pracownicy Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego chcą podwyżek. Jak podkreślają, mają najniższe zarobki spośród wszystkich urzędów wojewódzkich w Polsce.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dwa z trzech działających w LUW związków zawodowych dołączyły do protestujących w Bydgoszczy pracowników sfery budżetowej. Na znak solidarności w poniedziałek blisko połowa pracowników podległych wojewodzie lubelskiemu przyszła do pracy ubrana na czarno.

– Jeśli chodzi o wszystkie urzędy w kraju, jesteśmy na szarym końcu. Średnie wynagrodzenie zasadnicze to 2,8 tys. zł brutto. Nie każdy ma dodatki i nagrody. Inspektor zarabia 2,1 tys. zł brutto. To mniej niż osoby zatrudniane na unijnych stażach – mówi Dziennikowi przedstawicielka jednej z organizacji związkowych. – Doskonale wiemy, że jak praca nie pasuje, to można ją zmienić, ale jak się coś robi od lat i się to lubi, to oczekujemy godnego wynagrodzenia adekwatnie do realizowanych zadań z zakresu administracji rządowej. Ustawa o służbie cywilnej zabrania nam strajkować, dlatego przez ubiór manifestujemy potrzebę zmian w zakresie wynagrodzeń.

Proszony przez nas o komentarz wojewoda lubelski przyznaje, że ten temat poruszany jest podczas każdego z cyklicznych spotkań wojewodów.

– Jest w rządzie pełne zrozumienie co do tego, że urzędnicy powinni zarabiać więcej. Niskie płace to efekt wieloletnich zaległości i zaniedbań, które teraz musimy nadrabiać. Mam zapewnienie, że od 2019 roku będą podwyżki. Nie wiem jeszcze jakie, ale istotne. Być może w tym roku także można się ich spodziewać. Trwają analizy i podliczenia – mówi nam wojewoda Przemysław Czarnek.

Komentarze 34

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Też z LUW / 30 maja 2018 o 06:07
+1
200 czasem 250 zł bonusu świątecznego to kuuuuupa forsy. Samochód można kupić. 13 pensja przy zarobkach jak w Etiopii to też luksus nie byle jaki. Wprost śpimy na kasie. Tylko, że my nie będziemy palić opon i rzucać kamieniami jak górnicy więc można nas olać
Avatar
Z LUW / 29 maja 2018 o 23:42
+1
Wojewodo zacznij szybciej liczyć i mniej lansuj się w telewizji. Trzeba było kupić sobie dobry kalkulator w USA żeby szybciej policzyć ten budżet na tzw. podwyżki! 1. Pracownicy nie będą czekać do 2019 r., poczekamy max do końca sierpnia tego roku. Potem się pożegnamy a mediom, NIK i RIO pozostawiamy nasze wspomnienia z pracy w LUW. 2. Pracowników nie interesują tzw. podwyżki rzędu 100-500 zł, konkretnie oczekujemy i żądamy wyrównania wynagrodzeń po 1000 zł miesięcznie (umówmy się że ta kwota zawiera jedynie wyrównanie 100 zł rocznie za 10 lat zamrożenia wynagrodzeń i braku indeksacji wynagrodzeń o inflację, nie zawiera żadnej podwyżki. O podwyżkach porozmawiamy po wyrównaniu płac). 3. Jak Ci Wojewodo brakuje kasy na wyrównanie płac to wystarczy nie przedłużyć umowy albo zwolnić np. 100 Misiewiczów ze 180 czy 200 zatrudnionych w LUW od 2016 r., z 15-20 Misiewiczów z biura wojewody, z 7-8 zbędnych Misiewiczów pseudodoradców - pomagam policzyć. Apropos skąd się wzięła kasa na ich zatrudnienie? Bo Szydło raczej nie dała? Czyżby z oszczędności na stałych pracownikach zatrudnionych przed kiepską zmianą? Do roboty, liczydła lub kalkulatory w dłoń. A Was w hejterzy nienawidzący urzędników mamy głęboko w d...
Wojewodo zacznij szybciej liczyć i mniej lansuj się w telewizji. Trzeba było kupić sobie dobry kalkulator w USA żeby szybciej policzyć ten budżet na tzw. podwyżki! 1. Pracownicy nie będą czekać do 2019 r., poczekamy max do końca sierpnia tego roku. Potem się pożegnamy a mediom, NIK i RIO pozostawiamy nasze wspomnienia z pracy w LUW. 2. Pracowników nie interesują tzw. podwyżki rzędu 100-500 zł, konkretnie oczekujemy i żądamy wyrównania wynagrodzeń po 1000 zł miesięcznie (umówmy się że ta kwota zawiera jedynie wyrównanie 100 zł rocznie za 10 ... rozwiń
Avatar
Gość / 29 maja 2018 o 22:22
+1
Ale ludzie są głupi... widać to po komentarzach
Avatar
www / 29 maja 2018 o 21:21
+1
Ja bym pozwalniał - do przerzucania papierków z kupki na kupkę i picia kawki za te pieniądze znajdą się chętni. PS. Czego urzędnicy zawsze zapominają w kontekście żądań w kwestiach płacowych, że mają 13-pensję za nie przepracowany miesiąc, nagrody roczne, dodatki na urlop i bonusy na święta 2x w roku :)
 Lepiej narobić bachorów brać 500+, zamiast poszukać uczciwej pracy.
Avatar
LUW / 29 maja 2018 o 21:01
+1
No to przyjdź, zatrudnij się, albo przynajmniej popatrz. Zobaczysz jak to się "przerzuca papiery z kupki na kupkę" za te pieniądze. Odechce ci się po pierwszym dniu..
Avatar
Pełnomocnik Gogle / 6 czerwca 2018 o 11:20
Po co Czarnkowi tylu pełnomocników? Gogle nie wystarczą i 30 Misiewiczów z Biura do pomocy w szukaniu informacji w wyszukiwarce internetowej ? Pełnomocnicy Wojewody: 1. Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego do spraw Mniejszości Narodowych i Etnicznych 2. Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego do Pełnienia Funkcji Punktu Kontaktowego Host Nation Support (HNS) 3. Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego do spraw Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni 4. Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego do spraw Kultury Ludowej, Rękodzieła Ludowego i Artystycznego 5. Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego do spraw Nauki i Rozwoju Szkolnictwa Wyższego na Lubelszczyźnie 6. Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego do spraw Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi 7. Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego do spraw Rodziny 8. Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego do spraw Osób Niepełnosprawnych 9. Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego do spraw Młodzieży 10. Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego do spraw Gospodarki Wodnej i Bezpieczeństwa Powodziowego 11. Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego do spraw Ochrony Dziedzictwa Narodowego i Spraw Kombatantów 12. Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego do spraw Równego Traktowania 13. Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego do spraw Rozwoju Regionalnego 14. Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego do spraw Rozwoju Służby Zdrowia 15. Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego do spraw Rozwoju Infrastruktury Kolejowej 16. Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego do spraw Turystyki w Województwie Lubelskim 17. Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego do spraw Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej
Po co Czarnkowi tylu pełnomocników? Gogle nie wystarczą i 30 Misiewiczów z Biura do pomocy w szukaniu informacji w wyszukiwarce internetowej ? Pełnomocnicy Wojewody: 1. Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego do spraw Mniejszości Narodowych i Etnicznych 2. Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego do Pełnienia Funkcji Punktu Kontaktowego Host Nation Support (HNS) 3. Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego do spraw Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni 4. Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego do spraw Kultury Ludowej, Rękodzieła Ludowego i Artystycznego 5. Pełnomocnik ... rozwiń
Avatar
AntyHejter / 31 maja 2018 o 16:10
Tak jak chamom hejterom nie wytłumaczysz, że bez nauczycieli byliby nie czytającymi i nie piszącymi gamoniami, że czas pracy nauczyciela to nie tylko czas trwania lekcji, ale też sprawdzanie sprawdzianów, pisanie programów kształcenia, prowadzenie zajęć dodatkowych, udział w szkoleniach i radach/zebraniach, wyjazdy na olimpiady z uczniami, organizacja uroczystości/apeli/wywiadówek, udział w komisjach egzaminacyjnych i sprawdzanie matur itp. o latach nauki, studiów i doskonalenia zawodowego nie wspomnę, tak samo nie wytłumaczysz, że bez urzędnika nie załatwiliby wielu spraw: dowodu osobistego, paszportu, aktu urodzenia, prawa jazdy, tablic rejestracyjnych, pozwolenia na budowę, świadczeń z pomocy społecznej (w tym 500+, innych zasiłków, dofinansowań do pieluchomajtek, kul, wózków inwalidzkich itd.), nie miał by kto wydać decyzji administracyjnej, obsłużyć ich odwołań i skarg. Cham hejter, nigdy nie zrozumie, że w urzędach większość tzw. urzędasów to zwykli pracownicy (nie związani z polityką, nie kierownicy, nie dyrektorzy), zawaleni robotą właśnie przez polityków, kierowników i dyrektorów po czubek głowy, pracujący tak na prawdę zazwyczaj za 2 osoby (załatwiający sprawy których nie mają w zakresie obowiązków), zasypani różnymi zadaniami po czubek głowy, by chamom hejterom żyło się lepiej! Jak chłoporobotnik hejter tego nie rozumie to niech idzie do szkoły i wcieli się w rolę nauczyciela lub do urzędu i powydaje decyzje administracyjne, rozpatrzy skargi - ciekawe czy da radę i będzie zadowolony? Do tego niech spróbuje wychowywać i uczyć cudze dzieci w obecnych czasach, niech posłucha rodziców! Niech porozmawia z roszczeniowymi klientami którym wszystko się należy i ma być załatwione natychmiast, niech obsłuży kilku chamów hejterów osobiście i niech dostanie za to pieniądze za które po zapłaceniu rachunków, zrobieniu podstawowych zakupów i spłaceniu rat i kredytów nie zostaje nic na życie. Niech cham hejter zanim skrytykuje spróbuje być tym kogo krytykuje.
Tak jak chamom hejterom nie wytłumaczysz, że bez nauczycieli byliby nie czytającymi i nie piszącymi gamoniami, że czas pracy nauczyciela to nie tylko czas trwania lekcji, ale też sprawdzanie sprawdzianów, pisanie programów kształcenia, prowadzenie zajęć dodatkowych, udział w szkoleniach i radach/zebraniach, wyjazdy na olimpiady z uczniami, organizacja uroczystości/apeli/wywiadówek, udział w komisjach egzaminacyjnych i sprawdzanie matur itp. o latach nauki, studiów i doskonalenia zawodowego nie wspomnę, tak samo nie wytłumaczysz, że bez urzęd... rozwiń
Avatar
Gość / 31 maja 2018 o 10:15
Urzędnik też człowiek...
Avatar
Gość / 31 maja 2018 o 09:07
Martwi mnie brak świadomości ludzi tu piszących. Nienawiść do urzędników - skąd ona się bierze? Mam wrażenie że brak świadomości, brak wiedzy Polaków jest coraz większy. Może zacząć w szkole uczyć na czym polega administracja i na jaką sie dzieli, jakie ma zadania, po prostu jak funkcjonuje Państwo. Bo urzędnik przez 5 lat studiował administrację lub prawo, potem skończył odpowiednią podyplomówkę, itd. i ma ten konkretny zawód. Polaku tu piszący zastanów się co się wokół Ciebie dzieje, po jakich drogach jeździsz, chodnikach chodzisz, a może wysyłasz dziecko do szkoły czy idziesz do przychodni itd., samo to wszystko funkcjonuje? itd. Nad tym wszystkich pracują urzędnicy właśnie. Nikt w urzędach nie zatrudnia leni i nierobów, to nie te czasy. Dzisiaj niewielu jest chętnych do pracy w urzędzie, a kwalifikacje trzeba mieć na najwyższym poziomie. Ukończone prawo lub administacja, odpowiednia podyplomówka, uprawnienia, kursy i szkolenia, ale bez doświadczenia z niektórymi sprawami czy postępowaniami cieniutko, potrzebne też lata doświadczenia. Zaczyna się od stanowiska pomocniczego, a kończy na samodzielnym. Przykre to, bo każdy zawód należy szanować, każdy wybrał swoją drogę i wykształcił się w tym kierunku, zdobywał doświadczenie, jeden jest hydraulikiem, inny sprzedawcą, inny lekarzem, inny nauczycielem, a inny urzędnikiem. Każdy wyuczył się konkretnego zawodu i każdemu z wymienionych tu przykładów zawodów należy się zwykły SZACUNEK, bo każdy jest specjalistą w swojej dziedzinie.  Przykre to, niestety Ty Polaku co krytykujesz innch, zacznij od siebie, bo Ty właśnie co tu hejtujesz masz podejrzewam problem jaki idziesz do urzędu po najzwyczajniej nie potrafisz sklecić podania czy wypełnić druku bo NIC NIE ROZUMIESZ, nie dziwi mnie to skoro nie rozumiesz co się wokół Ciebie dzieje. Zacznij czytać, bo to klucz do rozumienia otaczającego Ciebie swiata, wtedy przestaniesz tylko jeść i  pić [podstawowe instynkty]  i krytykować innych lub wypowiadać się na tematy o których nie masz pojęcia....  Ja jestem nauczycielem z wykształcenia. I szanuję innych ludzi i inne zawody. Jestem tego zdania, że za uczciwą pracę powinno się wynagradać godziwie. 
Martwi mnie brak świadomości ludzi tu piszących. Nienawiść do urzędników - skąd ona się bierze? Mam wrażenie że brak świadomości, brak wiedzy Polaków jest coraz większy. Może zacząć w szkole uczyć na czym polega administracja i na jaką sie dzieli, jakie ma zadania, po prostu jak funkcjonuje Państwo. Bo urzędnik przez 5 lat studiował administrację lub prawo, potem skończył odpowiednią podyplomówkę, itd. i ma ten konkretny zawód. Polaku tu piszący zastanów się co się wokół Ciebie dzieje, po jakich drogach jeździsz, chodnikach chodzisz, a może ... rozwiń
Avatar
Ania / 30 maja 2018 o 20:56
Jesteście mało wydajni. Niezorganizowani i leniwi. Problemy z załatwianiem każdej sprawy potrzebna nowa ambitna ekipa.
 Już widzę tych młodych i ambitnych, którym praca za taaaaaaki wielki szmal aż pali się w rękach. Po 2-3 miesiącach znikają bez śladu  
Avatar
Pełnomocnik Gogle / 6 czerwca 2018 o 11:20
Po co Czarnkowi tylu pełnomocników? Gogle nie wystarczą i 30 Misiewiczów z Biura do pomocy w szukaniu informacji w wyszukiwarce internetowej ? Pełnomocnicy Wojewody: 1. Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego do spraw Mniejszości Narodowych i Etnicznych 2. Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego do Pełnienia Funkcji Punktu Kontaktowego Host Nation Support (HNS) 3. Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego do spraw Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni 4. Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego do spraw Kultury Ludowej, Rękodzieła Ludowego i Artystycznego 5. Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego do spraw Nauki i Rozwoju Szkolnictwa Wyższego na Lubelszczyźnie 6. Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego do spraw Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi 7. Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego do spraw Rodziny 8. Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego do spraw Osób Niepełnosprawnych 9. Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego do spraw Młodzieży 10. Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego do spraw Gospodarki Wodnej i Bezpieczeństwa Powodziowego 11. Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego do spraw Ochrony Dziedzictwa Narodowego i Spraw Kombatantów 12. Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego do spraw Równego Traktowania 13. Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego do spraw Rozwoju Regionalnego 14. Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego do spraw Rozwoju Służby Zdrowia 15. Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego do spraw Rozwoju Infrastruktury Kolejowej 16. Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego do spraw Turystyki w Województwie Lubelskim 17. Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego do spraw Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej
Po co Czarnkowi tylu pełnomocników? Gogle nie wystarczą i 30 Misiewiczów z Biura do pomocy w szukaniu informacji w wyszukiwarce internetowej ? Pełnomocnicy Wojewody: 1. Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego do spraw Mniejszości Narodowych i Etnicznych 2. Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego do Pełnienia Funkcji Punktu Kontaktowego Host Nation Support (HNS) 3. Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego do spraw Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni 4. Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego do spraw Kultury Ludowej, Rękodzieła Ludowego i Artystycznego 5. Pełnomocnik ... rozwiń
Avatar
AntyHejter / 31 maja 2018 o 16:10
Tak jak chamom hejterom nie wytłumaczysz, że bez nauczycieli byliby nie czytającymi i nie piszącymi gamoniami, że czas pracy nauczyciela to nie tylko czas trwania lekcji, ale też sprawdzanie sprawdzianów, pisanie programów kształcenia, prowadzenie zajęć dodatkowych, udział w szkoleniach i radach/zebraniach, wyjazdy na olimpiady z uczniami, organizacja uroczystości/apeli/wywiadówek, udział w komisjach egzaminacyjnych i sprawdzanie matur itp. o latach nauki, studiów i doskonalenia zawodowego nie wspomnę, tak samo nie wytłumaczysz, że bez urzędnika nie załatwiliby wielu spraw: dowodu osobistego, paszportu, aktu urodzenia, prawa jazdy, tablic rejestracyjnych, pozwolenia na budowę, świadczeń z pomocy społecznej (w tym 500+, innych zasiłków, dofinansowań do pieluchomajtek, kul, wózków inwalidzkich itd.), nie miał by kto wydać decyzji administracyjnej, obsłużyć ich odwołań i skarg. Cham hejter, nigdy nie zrozumie, że w urzędach większość tzw. urzędasów to zwykli pracownicy (nie związani z polityką, nie kierownicy, nie dyrektorzy), zawaleni robotą właśnie przez polityków, kierowników i dyrektorów po czubek głowy, pracujący tak na prawdę zazwyczaj za 2 osoby (załatwiający sprawy których nie mają w zakresie obowiązków), zasypani różnymi zadaniami po czubek głowy, by chamom hejterom żyło się lepiej! Jak chłoporobotnik hejter tego nie rozumie to niech idzie do szkoły i wcieli się w rolę nauczyciela lub do urzędu i powydaje decyzje administracyjne, rozpatrzy skargi - ciekawe czy da radę i będzie zadowolony? Do tego niech spróbuje wychowywać i uczyć cudze dzieci w obecnych czasach, niech posłucha rodziców! Niech porozmawia z roszczeniowymi klientami którym wszystko się należy i ma być załatwione natychmiast, niech obsłuży kilku chamów hejterów osobiście i niech dostanie za to pieniądze za które po zapłaceniu rachunków, zrobieniu podstawowych zakupów i spłaceniu rat i kredytów nie zostaje nic na życie. Niech cham hejter zanim skrytykuje spróbuje być tym kogo krytykuje.
Tak jak chamom hejterom nie wytłumaczysz, że bez nauczycieli byliby nie czytającymi i nie piszącymi gamoniami, że czas pracy nauczyciela to nie tylko czas trwania lekcji, ale też sprawdzanie sprawdzianów, pisanie programów kształcenia, prowadzenie zajęć dodatkowych, udział w szkoleniach i radach/zebraniach, wyjazdy na olimpiady z uczniami, organizacja uroczystości/apeli/wywiadówek, udział w komisjach egzaminacyjnych i sprawdzanie matur itp. o latach nauki, studiów i doskonalenia zawodowego nie wspomnę, tak samo nie wytłumaczysz, że bez urzęd... rozwiń
Avatar
Gość / 31 maja 2018 o 10:15
Urzędnik też człowiek...
Avatar
Gość / 31 maja 2018 o 09:07
Martwi mnie brak świadomości ludzi tu piszących. Nienawiść do urzędników - skąd ona się bierze? Mam wrażenie że brak świadomości, brak wiedzy Polaków jest coraz większy. Może zacząć w szkole uczyć na czym polega administracja i na jaką sie dzieli, jakie ma zadania, po prostu jak funkcjonuje Państwo. Bo urzędnik przez 5 lat studiował administrację lub prawo, potem skończył odpowiednią podyplomówkę, itd. i ma ten konkretny zawód. Polaku tu piszący zastanów się co się wokół Ciebie dzieje, po jakich drogach jeździsz, chodnikach chodzisz, a może wysyłasz dziecko do szkoły czy idziesz do przychodni itd., samo to wszystko funkcjonuje? itd. Nad tym wszystkich pracują urzędnicy właśnie. Nikt w urzędach nie zatrudnia leni i nierobów, to nie te czasy. Dzisiaj niewielu jest chętnych do pracy w urzędzie, a kwalifikacje trzeba mieć na najwyższym poziomie. Ukończone prawo lub administacja, odpowiednia podyplomówka, uprawnienia, kursy i szkolenia, ale bez doświadczenia z niektórymi sprawami czy postępowaniami cieniutko, potrzebne też lata doświadczenia. Zaczyna się od stanowiska pomocniczego, a kończy na samodzielnym. Przykre to, bo każdy zawód należy szanować, każdy wybrał swoją drogę i wykształcił się w tym kierunku, zdobywał doświadczenie, jeden jest hydraulikiem, inny sprzedawcą, inny lekarzem, inny nauczycielem, a inny urzędnikiem. Każdy wyuczył się konkretnego zawodu i każdemu z wymienionych tu przykładów zawodów należy się zwykły SZACUNEK, bo każdy jest specjalistą w swojej dziedzinie.  Przykre to, niestety Ty Polaku co krytykujesz innch, zacznij od siebie, bo Ty właśnie co tu hejtujesz masz podejrzewam problem jaki idziesz do urzędu po najzwyczajniej nie potrafisz sklecić podania czy wypełnić druku bo NIC NIE ROZUMIESZ, nie dziwi mnie to skoro nie rozumiesz co się wokół Ciebie dzieje. Zacznij czytać, bo to klucz do rozumienia otaczającego Ciebie swiata, wtedy przestaniesz tylko jeść i  pić [podstawowe instynkty]  i krytykować innych lub wypowiadać się na tematy o których nie masz pojęcia....  Ja jestem nauczycielem z wykształcenia. I szanuję innych ludzi i inne zawody. Jestem tego zdania, że za uczciwą pracę powinno się wynagradać godziwie. 
Martwi mnie brak świadomości ludzi tu piszących. Nienawiść do urzędników - skąd ona się bierze? Mam wrażenie że brak świadomości, brak wiedzy Polaków jest coraz większy. Może zacząć w szkole uczyć na czym polega administracja i na jaką sie dzieli, jakie ma zadania, po prostu jak funkcjonuje Państwo. Bo urzędnik przez 5 lat studiował administrację lub prawo, potem skończył odpowiednią podyplomówkę, itd. i ma ten konkretny zawód. Polaku tu piszący zastanów się co się wokół Ciebie dzieje, po jakich drogach jeździsz, chodnikach chodzisz, a może ... rozwiń
Avatar
Ania / 30 maja 2018 o 20:56
Jesteście mało wydajni. Niezorganizowani i leniwi. Problemy z załatwianiem każdej sprawy potrzebna nowa ambitna ekipa.
 Już widzę tych młodych i ambitnych, którym praca za taaaaaaki wielki szmal aż pali się w rękach. Po 2-3 miesiącach znikają bez śladu  
Avatar
Też z LUW / 30 maja 2018 o 20:52
Nagrody po 5 tys dal szeregowych i jeszcze im mało? Wiem do znajomych ile zarabia się w Urzędzie Miasta, to są dopiero niskie zarobki... Ale pracownicy administracji rządowej nigdy nie narzekali, za rządów PiS to już w szczególności,
 Też mamy znajomych w ratuszu  Jeżeli w Urzędzie Miasta są niskie zarobki to w Urzędzie Wojewódzkim uprawiany wolontariat. 
Avatar
Woj / 30 maja 2018 o 20:48
Nagrody po 5 tys dal szeregowych i jeszcze im mało? Wiem do znajomych ile zarabia się w Urzędzie Miasta, to są dopiero niskie zarobki... Ale pracownicy administracji rządowej nigdy nie narzekali, za rządów PiS to już w szczególności,
 Co 3,14erdolisz? Jakie pięć tysi? Chyba swoim przyd..pasom. Szeregowy pracownik pięć tysi nagród dostał łącznie przez 10 lat, no czasem 8 lat.
Avatar
Wolf / 30 maja 2018 o 20:12
Nawet mnie nie dziwi, że Solidarność nie przystąpiła do protestu. Nie kąsa się ręki dobrodzieja z Nowogrodzkiej. Poza tym dla nich najważniejsze jest by ich Cappo Di Tutti Cappi Piotr Duda miał za co kupić nową złotą miskę dla Kacperka wraz z workiem Cappi i by na darmowym turnusie w hotelu Bałtyk w Kołobrzegu dobrze się bawił.
Avatar
Zagubiona Solidarność / 30 maja 2018 o 14:56
Szkoda że urzędowa Solidarność ma ten protest w doopie i nadal bawi się w pisanie listów zamiast zrobić coś konkretnego! Nie rozumiem, skoro PiS to Wasza władza (bo jesteście związkiem politycznym jak każdy inny) to dlaczego nie żądacie od tych nieudaczników, aby wzamian za poparcie w wyborach zrealizowali Wasze postulaty? Do roboty związkowcy, flagi na maszt, postulaty w dłonie i do Wojewody i Generalnego po kasę!
Avatar
Gość / 30 maja 2018 o 14:53
Nagrody po 5 tys dal szeregowych i jeszcze im mało? Wiem do znajomych ile zarabia się w Urzędzie Miasta, to są dopiero niskie zarobki... Ale pracownicy administracji rządowej nigdy nie narzekali, za rządów PiS to już w szczególności,
Zobacz wszystkie komentarze 34

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pociąg z kontenerem z Polski do Chin. Zamojski przewoźnik testuje nową trasę

Pociąg z kontenerem z Polski do Chin. Zamojski przewoźnik testuje nową trasę 1 0

Nową trasę do Chin testuje zamojski przewoźnik kolejowy, który na próbę wysłał kontener do Urumczi.

Dwaj pomocnicy wracają do Górnika

Dwaj pomocnicy wracają do Górnika 11 1

PIŁKARSKA II LIGA Michał Zuber i Krystian Wójcik podpisali umowy z Górnikiem Łęczna. Dla obu zawodników jest to powrót do zespołu, w którym niegdyś występowali

Spore zmiany przy ul. Orkana w Lublinie. Nowe osiedle w planach

Spore zmiany przy ul. Orkana w Lublinie. Nowe osiedle w planach 3 3

Budowę bloków mieszkalnych przy ul. Orkana umożliwić ma nowy plan zagospodarowania terenu, nad którym w czwartek głosować będzie Rada Miasta. Bloki miałyby stanąć obok ośrodka spa, na gruntach zarezerwowanych dotąd pod budowę szkoły.

Łęczna: Zła jakość z kamer miejskiego monitoringu, zastrzeżenia policji

Łęczna: Zła jakość z kamer miejskiego monitoringu, zastrzeżenia policji 1 0

Policja z Łęcznej ma zastrzeżenia do jakości obrazu z kilku kamer analogowych pracujących w ramach systemu monitoringu. Miasto obiecuje sukcesywną wymianę sprzętu starszego typu.

Trąba powietrzna w polskim mieście. Siała spustoszenie [wideo]
film

Trąba powietrzna w polskim mieście. Siała spustoszenie [wideo] 27 1

Trąba powietrzna pojawiła się w Płocku w poniedziałek po godz. 15.

Nie żyje przewodnik Ryszard Bałabuch

Nie żyje przewodnik Ryszard Bałabuch 7 1

W niedzielę zmarł miłośnik turystyki pieszej, znany przewodnik Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, Ryszard Bałabuch. Miał 72 lata. W lipcu odbędzie się marsz ku czci jego pamięci.

Żuk kontra Czarnek. Wojewoda opublikował uchwałę miasta, ale chce ją zaskarżyć

Żuk kontra Czarnek. Wojewoda opublikował uchwałę miasta, ale chce ją zaskarżyć 13 15

Wojewoda zdecydował, że nie unieważni majowej uchwały Rady Miasta Lublin zwiększającej pulę pieniędzy na dodatki motywacyjne dla nauczycieli. W poniedziałek po południu opublikował ją w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubelskiego. Oznacza to, że po 14 dniach wejdzie ona w życie. W efekcie od 1 września nauczyciele będą mogli zarobić więcej.

MUNDIAL 2018. Urugwaj bezlitosny dla Rosji, Egipt przegrywa z Arabią Saudyjską

MUNDIAL 2018. Urugwaj bezlitosny dla Rosji, Egipt przegrywa z Arabią Saudyjską 0 0

Urugwaj pokonał Rosję 3:0 i zajął pierwsze miejsce w grupie A. Jednak porażka „Sbornej” nie musi martwić kibiców bo zespół Stanisława Czerczesowa również wywalczył awans do fazy pucharowej

Egzorcysta nowym przeorem klasztoru dominikanów

Egzorcysta nowym przeorem klasztoru dominikanów 3 4

Ojciec Krzysztof Modras jest nowym przeorem klasztoru ojców dominikanów w Lublinie. Dzisiaj prowincjał zatwierdził wybór wspólnoty klasztornej. Nowy przeor jest także egzorcystą archidiecezjalnym.

Lubelskie: IMGW ostrzega przed burzami z deszczem i silnym wiatrem

Lubelskie: IMGW ostrzega przed burzami z deszczem i silnym wiatrem 13 0

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed burzami z silnymi porywami wiatru i deszczem w woj. lubelskim

Kolejne pielęgniarki na zwolnieniach lekarskich. W SPSK4 odwołują planowe zabiegi

Kolejne pielęgniarki na zwolnieniach lekarskich. W SPSK4 odwołują planowe zabiegi 65 10

Praca jak na ostrym dyżurze i przełożone na inne terminy planowe zabiegi. W szpitalu klinicznym przy ul. Jaczewskiego w Lublinie ok. 40 procent pielęgniarek anestezjologicznych i instrumentariuszek od dzisiaj jest na zwolnieniu lekarskim. Podobna sytuacja jest też w innych szpitalach.

Budowlani Lublin – Ogniwo Sopot 16:34. Była walka, ale punktów brak

Budowlani Lublin – Ogniwo Sopot 16:34. Była walka, ale punktów brak 0 0

W zaległym spotkaniu Budowlani Lublin przegrali z Ogniwem Sopot 16:34

Poseł z Białej Podlaskiej rzecznikiem przedsiębiorców

Poseł z Białej Podlaskiej rzecznikiem przedsiębiorców 0 3

To już oficjalna wiadomość: Adam Abramowicz z Białej Podlaskiej został Rzecznikiem Małych i Średnich Przedsiębiorców i zrzekł się mandatu poselskiego oraz członkostwa w PiS. – Tego wymagało to stanowisko – mówi były już poseł

Be Active Tour. Ewa Chodakowska w Lublinie
30 czerwca 2018, 10:00

Be Active Tour. Ewa Chodakowska w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Już 30 czerwca w ramach trasy Be Active Tour do Lublina zawita znana propagatorka aktywnego stylu życia - Ewa Chodakowska. Gwiazda poprowadzi warsztaty na Arenie Lublin w godz. 10-17.30.

Agropokazy: Rolnicy bawili się w Końskowoli, zagrał Papa D. [zdjęcia]
galeria

Agropokazy: Rolnicy bawili się w Końskowoli, zagrał Papa D. [zdjęcia] 0 1

Były nowoczesne maszyny rolnicze, pokazy cięcia drzew, wystawy zwierząt hodowlanych, nagrody dla najlepszych rolników, a także dziesiątki kramów, wesołe miasteczko i koncerty zespołów muzycznych. Tegoroczne Agropokazy już za nami.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.