czwartek, 17 sierpnia 2017 r.

Lublin

Prawniczka Leppera w opałach

Dodano: 9 marca 2007, 21:51
Autor: RAFAŁ PANAS

Prawo i polityka Przeciwko Małgorzacie Gut, córce lubelskiej posłanki Samoobrony Aliny Gut, toczy się dyscyplinarne postępowanie. Kolejne się szykują

Rzecznik dyscyplinarny lubelskiej Okręgowej Izby Radców Prawnych domaga się pozbawienia Małgorzaty Gut - doradcy wicepremiera Leppera - prawa wykonywania zawodu radcy.
Do sądu dyscyplinarnego wpłynęło na Małgorzatę Gut kilka skarg klientów, których naraziła na starty. Rozpatrywano je wczoraj. Pomimo nieobecności Gut, rozprawa się odbyła.

- Klienci skarżą się, że pani mecenas prowadziła ich sprawy bez zachowania należytej staranności, zarówno w sprawach merytorycznych, jak również w rozliczeniach finansowych, czym naraziła ich na przegraną i straty - powiedziała nam wczoraj Halina Ejsmond, rzecznik dyscyplinarny Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie. I złożyła w sądzie wniosek o pozbawienie Gut prawa wykonywania zawodu radcy prawnego.
- Nawet nie wiedziałam, że dzisiaj było posiedzenie sądu. Izba wysyłała pisma pod moim starym adresem domowym zamiast do kancelarii w Lublinie - tłumaczy Małgorzata Gut.
Skargę na nią złożył m.in. BRE Bank Hipoteczny. Gut miała naruszyć dobre imię pracowników i przedstawicieli banku.
- W sprawie BRE Bank Hipoteczny występowałam w programie TVP "Sprawa dla reportera” jako pełnomocnik klienta - broni się pani mecenas. - Przedstawiłam jego ocenę, że został oszukany i bezprawnie pozbawiony przez bank majątku wartości w sumie 27 mln zł.

A skarga pracownic firmy "Avon”, które chciały zrezygnować z jej usług prawnych i bezskutecznie żądały zwrotu pieniędzy? - Wykonałam część pracy, a przerwałam ją ze względu na ciężki wypadek - przekonuje Gut.
Skargi klientów to nie jedyny problem Małgorzaty Gut. Inne zarzuty dotyczą lekceważenia organów samorządu radcowskiego. Nie stawia się ona na rozprawy sądu dyscyplinarnego, a także nie płaci składek członkowskich. O Małgorzacie Gut zrobiło się głośno kilka dni temu. "Gazeta Wyborcza” napisała, że Gut, pracująca w gabinecie politycznym Leppera, powołując się na niego, naciskała na ówczesnego prezesa KRUS Dariusza Rohdego, by przetarg na obsługę prawną KRUS został rozstrzygnięty na korzyść jej kancelarii prawnej. Zarówno Gut, jak i Lepper odrzucili te zarzuty. Rohde został odwołany z funkcji szefa KRUS.

Halina Ejsmond zapowiedziała, że także w sprawie KRUS zostanie wszczęte przeciwko Gut postępowanie dyscyplinarne. Na razie, sprawę bada Centralne Biuro Antykorupcyjne.
- Jeżeli będą dowody na jakiekolwiek działania Gut niezgodne z prawem, to pani mecenas jest osobą poważną i wie, co ma zrobić - powiedział na wczorajszej konferencji prasowej wicepremier Andrzej Lepper.


Czytaj więcej o:
typ niepokorny
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

typ niepokorny
typ niepokorny (5 marca 2011 o 15:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A kiedy poniosą odpowiedzialność radca prawny Andrzej Lissowski, który naruszył moje dobre imię, próbując wymusić haracz w celu osiągnięcia korzyści majątkowej?
Kiedy Pan Rzecznik Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie stanie na wysokości zadania?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!