wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Prawniczka Leppera w opałach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 marca 2007, 21:51
Autor: RAFAŁ PANAS

Prawo i polityka Przeciwko Małgorzacie Gut, córce lubelskiej posłanki Samoobrony Aliny Gut, toczy się dyscyplinarne postępowanie. Kolejne się szykują

Rzecznik dyscyplinarny lubelskiej Okręgowej Izby Radców Prawnych domaga się pozbawienia Małgorzaty Gut - doradcy wicepremiera Leppera - prawa wykonywania zawodu radcy.
Do sądu dyscyplinarnego wpłynęło na Małgorzatę Gut kilka skarg klientów, których naraziła na starty. Rozpatrywano je wczoraj. Pomimo nieobecności Gut, rozprawa się odbyła.

- Klienci skarżą się, że pani mecenas prowadziła ich sprawy bez zachowania należytej staranności, zarówno w sprawach merytorycznych, jak również w rozliczeniach finansowych, czym naraziła ich na przegraną i straty - powiedziała nam wczoraj Halina Ejsmond, rzecznik dyscyplinarny Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie. I złożyła w sądzie wniosek o pozbawienie Gut prawa wykonywania zawodu radcy prawnego.
- Nawet nie wiedziałam, że dzisiaj było posiedzenie sądu. Izba wysyłała pisma pod moim starym adresem domowym zamiast do kancelarii w Lublinie - tłumaczy Małgorzata Gut.
Skargę na nią złożył m.in. BRE Bank Hipoteczny. Gut miała naruszyć dobre imię pracowników i przedstawicieli banku.
- W sprawie BRE Bank Hipoteczny występowałam w programie TVP "Sprawa dla reportera” jako pełnomocnik klienta - broni się pani mecenas. - Przedstawiłam jego ocenę, że został oszukany i bezprawnie pozbawiony przez bank majątku wartości w sumie 27 mln zł.

A skarga pracownic firmy "Avon”, które chciały zrezygnować z jej usług prawnych i bezskutecznie żądały zwrotu pieniędzy? - Wykonałam część pracy, a przerwałam ją ze względu na ciężki wypadek - przekonuje Gut.
Skargi klientów to nie jedyny problem Małgorzaty Gut. Inne zarzuty dotyczą lekceważenia organów samorządu radcowskiego. Nie stawia się ona na rozprawy sądu dyscyplinarnego, a także nie płaci składek członkowskich. O Małgorzacie Gut zrobiło się głośno kilka dni temu. "Gazeta Wyborcza” napisała, że Gut, pracująca w gabinecie politycznym Leppera, powołując się na niego, naciskała na ówczesnego prezesa KRUS Dariusza Rohdego, by przetarg na obsługę prawną KRUS został rozstrzygnięty na korzyść jej kancelarii prawnej. Zarówno Gut, jak i Lepper odrzucili te zarzuty. Rohde został odwołany z funkcji szefa KRUS.

Halina Ejsmond zapowiedziała, że także w sprawie KRUS zostanie wszczęte przeciwko Gut postępowanie dyscyplinarne. Na razie, sprawę bada Centralne Biuro Antykorupcyjne.
- Jeżeli będą dowody na jakiekolwiek działania Gut niezgodne z prawem, to pani mecenas jest osobą poważną i wie, co ma zrobić - powiedział na wczorajszej konferencji prasowej wicepremier Andrzej Lepper.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
typ niepokorny
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

typ niepokorny
typ niepokorny (5 marca 2011 o 15:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A kiedy poniosą odpowiedzialność radca prawny Andrzej Lissowski, który naruszył moje dobre imię, próbując wymusić haracz w celu osiągnięcia korzyści majątkowej?
Kiedy Pan Rzecznik Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie stanie na wysokości zadania?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!