czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Prezes MPWiK straci posadę przez anonim, ale...

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 stycznia 2009, 18:56
Autor: Dominik Smaga

Tadeusz Fijałka, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, straci stołek. Mimo prawnego zakazu zasiada w zarządzie prowadzącej działalność gospodarczą Fundacji Rozwoju KUL. Ratusz wiedział o tym od dawna.

Twierdzi jednak, że dowiedział się we wtorek z... anonimu.

Ratusz poinformował o sprawie wczoraj późnym popołudniem, zapraszając dziennikarzy na dziś na specjalną konferencję prasową. W suchym komunikacie nie ma ani nazwy fundacji, ani też nazwiska Fijałki, tylko stwierdzenie "jeden z prezesów spółek komunalnych”.

A chodzi o obecność szefa miejskiej spółki w zarządzie Fundacji Rozwoju Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Prowadzi ona m.in. studia podyplomowe, poradnię zdrowia i księgarnię. A to już działalność gospodarcza. Na to, by Fijałka zasiadał w zarządzie takiej fundacji nie pozwala Ustawa o ograniczeniu działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne.

Magistrat twierdzi, że o funkcji Fijałki w fundacji dowiedział się z anonimu, który, jak głosi komunikat, dotarł do magistratu "13 stycznia br. w codziennej poczcie”.

Tymczasem na stronach internetowych Urzędu Miasta bez trudu można znaleźć datowane na 29 kwietnia zeszłego roku i przyjęte przez urzędników dzień później oświadczenie majątkowe Fijałki za rok 2007. Prezes przyznaje się tam, że społecznie zasiada w zarządzie fundacji.

Teraz prezes wodociągów straci stanowisko w miejskiej spółce. Tak stanowi prawo.

Fijałka zarządzał spółką od wielu lat, przetrwał wiele politycznych zmian w Ratuszu, a jego praca była bardzo dobrze oceniana. MPWiK zarządza miejską siecią wodociągów i kanalizacji, wysypiskiem śmieci w Rokitnie, prowadzi też oczyszczalnię na Hajdowie.

Fijałka wczoraj po południu nie odbierał komórki.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
kijałka aha
kijałka aha
tok
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

kijałka aha
kijałka aha (22 stycznia 2009 o 10:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie pisz bzdur .Cały Lublin huczy od wielu lat że ten prezesuńcio trzęsie ludźmi a to tłumaczenie że on nie wiedział że jako prezes zakładów komunalnych nie może prowadzić działalności zarobkowej to kpina, jeśli tak twierdzi to brak mu wykształcenia podstawowego , w Polsce - nieznajomość prawa nie jest wytłumaczeniem. A ten co napisał tego bloga to dupliz . Prezesuńcia zdejmą a ty na zieloną trawkę, układy się skończą.
Rozwiń
kijałka aha
kijałka aha (22 stycznia 2009 o 10:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
AS napisał:
Ratusz Poluje na stanowiska i chce przejąć MPWiK, gdyby nie Pan Tadeusz Fijałka który przecież od tylu lat sprawuje funkcję prezesa, firma dawno skończyła by jak MPK czy LPEC. To jak zwykle jest gra o stołki i nic więcej.
Rozwiń
tok
tok (15 stycznia 2009 o 17:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czyż to nie ta sama fundacja o której pisano [url="http://www.kurierlubelski.pl/index.php?module=dzial&func=viewpub&tid=9&pid=59916"]http://www.kurierlubelski.pl/index.php?mod...9&pid=59916[/url] niezle rzeczy a prezes jest teraz rektorem kul od finansów.
Rozwiń
AS
AS (15 stycznia 2009 o 16:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ratusz Poluje na stanowiska i chce przejąć MPWiK, gdyby nie Pan Tadeusz Fijałka który przecież od tylu lat sprawuje funkcję prezesa, firma dawno skończyła by jak MPK czy LPEC. To jak zwykle jest gra o stołki i nic więcej.
Rozwiń
Myślący
Myślący (15 stycznia 2009 o 12:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co za głupoty wypisujecie - jeżeli przyznamy, że prawo jest dla wszystkich, to dlaczego ma to nie obowiązywać p. Fijałkę ? Niestety, musi się pożegnać ze stanowiskiem. Nie wierzę, że tak doświadczony menadżer nie widział o istniejącym zakazie, przecież wie to każdy członek zarządu, każdej takiej spółki, to jest po prostu elementarz.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!