niedziela, 25 marca 2018 r.

Lublin

Prezydent chce zdjąć pieniądze z kluczowych inwestycji

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 września 2008, 18:04

Na najbliższej sesji Rada Miasta ma zająć się prezydenckim projektem zmian w tegorocznym budżecie Lublina.• O 2 mln zł, do zaledwie 100 tys. zł zmniejszą się fundusze na budowę nowego odcinka ul. Krańcowej.

• O ponad 5 mln zł stopnieją fundusze na budowę Trasy Zielonej między al. Piłsudskiego a Głęboką. Prezydent stwierdził, że inwestycja jest zbyt kosztowna i trzeba ją odłożyć na później, bo nie da się uzyskać unijnej dotacji.

• Na lepsze czasy czekać musi też rozpadający się most przez Czerniejówkę w ciągu ul. Fabrycznej. Powód? Nieuregulowane sprawy własności gruntów. Tymczasem drogowcy straszą, że jeśli w miejscu starego nie zostanie szybko zbudowany nowy most, to przeprawę trzeba będzie zamknąć.

• Prawie pół miliona zł prezydent zdejmuje z funduszy na przedłużenie ul. Grygowej od al. Witosa do Drogi Męczenników Majdanka. Wyjaśnienie prezydenta? Inwestor budujący Felicity nie przekazał dokumentacji projektowej.

• Teraz na przebudowę Kraśnickiej od ul. Roztocze do granic miasta Ratusz ma milion złotych. Fundusze chce zmniejszyć tylko o 150 tys. zł, ale i tak przyznaje, że budowa nie ruszy, jeśli nie wesprze jej Unia.

• Nie wiadomo też kiedy doczekamy się przebudowy ul. Narutowicza na odcinku od Okopowej do Głębokiej. Dokumentacja ma powstać dopiero w przyszłym roku, a budowa ruszy tylko pod warunkiem, że dostaniemy dotację z Unii. Fundusze mają stopnieć o 200 tys. zł.

• 1,4 mln zł wypada z puli przeznaczonej na budowę ul. Bursaki od Rapackiego do Do Dysa, bo przeciągają się poszukiwania wykonawcy.

• Odwlecze się też przebudowa ul. Głuskiej od mostu do granic miasta. W budżecie po cięciach ma zostać symboliczne 10 tys. zł.

• Z projektu uchwały wynika też, że na dalszą przyszłość odłożona zostanie przebudowa ul. Diamentowej od wiaduktu do Olszewskiego.

• 12 milionów zł wypada z puli na rozwój komunikacji miejskiej. Okazuje się, że inwestycje zaczną się dopiero po 2010 roku.

• Z "oszczędzonych” na innych inwestycjach pieniędzy ponad 10,5 mln zł trafi na przedłużenie ul. Jana Pawła II do al. Kraśnickiej, co pozwoli na przyspieszenie prac. (drs)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
aga
maverick
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (12 września 2008 o 22:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mieszkaniec Lublina napisał:
[size=3]Pamiętam obietnice Wasilewskiego jak to on będzie lepiej od Pruszkowskiego budował! I co? Drugi rok z rzędu zaniechanie niezbędnych inwestycji!

Żądam odwołania Wasilewskiego i nowych wyborów. To jest skrajna niegospodarność i działania na niekorzyść miasta. Na korzyść natomiast inwestorów, którzy przy Kraśnickiej mają wybudować hipermarket. Czyżby Prezydent obiecał im, że miasto wybuduje dojazd, bo tak to pies z kulawą nogą by tam nie zajrzał?[/size]

Słuchaj ty Pisowski kmiocie , Wasilewski przynajmniej stara się zmieniać Lublin ,po raz pierwszy w historii tego miasta zaczeli go promować a poprzednicy to nie dość, że niedouczone przygłupy to jeszcze lenie nie z tej ziemi.
Rozwiń
aga
aga (12 września 2008 o 22:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Teraz przynajmniej widać ,że coś się robi w tym mieście natomiast za Pruszona nie drgnęło NIC. Tylko woził swój PISOWSKI tyłek tak samo jak ten baran Zdrojkowski.
Rozwiń
maverick
maverick (12 września 2008 o 19:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
proponuje wydac jeszce nastepne 100 mln na wymiane okien w szkolach, a w calym miescie wprowadzic zakaz ruchu wszelkich pojazdow. AMATORSZCZYZNA.!!!!
Rozwiń
wret345646
wret345646 (12 września 2008 o 13:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
PATRZĄC PO ZAKUPACH AUT ZA 600 TYS. DLA JASNIE PAŃSTWA DYRKETORSTWA URZĘDU MARSZAŁKWSKIEGO TO NIE JEST TAK ŹLE,CHA,CHA,URZĘDNICY WYŻSZEGO SZCZEBLA MAJĄ SIE DOBRZE!!ONI JAK KLER KATOLICKI, KIEDY W RP 60 % LUDZI ZDYCHA Z GŁODOWYCH PENSJI, KLECHY WOŻĄ DUPSKA FURAMI ZA KILASET TYS.ZŁ, DOSTAJĄ KASĘ Z UE I KUPCZĄ ZIEMIĄ OTRZYMNĄ ZA FREE!!CO DO RADY MIASTA LUBLIN, TO JEDNA LESZPA OD DRUGIEJ...TERAZ SĄ POPARPANCE Z PiS, ALE POPRZEDNI NIE BYLI LEPSI...GENRELANIE LUBLIN MA PECHA CO DO DECYDENTÓW!!MOŻEMY WIĘC JEDYNIE POMARZYĆ O SPRAWNYCH WŁODARZACH=MANAGERACH!!LUBLIN BYŁ I PO WSZE CZASY BĘDZIE PROWINCJĄ!!
Rozwiń
mosquito
mosquito (12 września 2008 o 12:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
prowincja, prowincja. To miasto umiera.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!