poniedziałek, 26 lutego 2018 r.

Lublin

Prezydent chce zmienić nazwę ul. Jana Pawła II

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 listopada 2008, 18:23
Autor: Dominik Smaga

To, czy radni zmienią nazwę ul. Jana Pawła II i poprą prezydencki wniosek oraz czy w nazwie arterii będzie… błąd ortograficzny - okaże się za tydzień. Głosowanie
na "tak” odczują 343 osoby tam zameldowane.

Pierwszy z propozycją, by zmienić nazwę drogi na "Aleje Jana Pawła II”wyszedł miejski radny Platformy Obywatelskiej, Leszek Daniewski, który w tej sprawie skierował do prezydenta oficjalne pismo.

- Po przedłużeniu do al. Kraśnickiej to wybitna arteria i miano alej jej się należy, skoro taką nazwę noszą np. bardzo krótkie Al. Zygmuntowskie. Ulica może być Pszczela, Kozia, a "aleje” to coś więcej niż "ulica” - wyjaśniał Daniewski na naszych łamach.

Prezydent pomysł podchwycił i przygotował specjalny projekt uchwały. Zarówno stary, jak i nowy odcinek mają nosić miano "Aleja Jana Pawła II”. Taka propozycja trafiła już do radnych. - Wynika przede wszystkim z podkreślenia wielkości i znakomitości osoby Jana Pawła II, wybitnej postaci, która odegrała wielką rolę w historii naszego narodu - stwierdza w pisemnym uzasadnieniu projektu Elżbieta Kołodziej-Wnuk, zastępca prezydenta Lublina.

Ostateczna decyzja w tej sprawie należy do Rady Miasta. Głosowanie odbędzie się w najbliższy czwartek.

- Długość tej ulicy sprawia, że mogłaby być nazwana aleją. Nie widzę przeciwwskazań do tego, żeby zmienić nazwę - mówi Krzysztof Podkański, radny PiS z Czubów. - Jestem zdumiony, bo jeszcze dwa tygodnie temu prezydent mówił mi, że nie podejmie tego pomysłu - stwierdza Marcin Nowak, radny PO.

- Boję się też, że zostaniemy zalani propozycjami zmiany nazwy innych ulic, by bardziej uczcić ich patronów - dodaje. - To jest przerost formy nad treścią i przejaw megalomanii - obrusza się Dariusz Sadowski, radny lewicy z Czubów.

- Zmiana nie przyniesie papieżowi dodatkowej chwały, bo i tak jest ona wielka. Poza tym, nie słyszałem, żeby ktoś to konsultował z mieszkańcami, a w uzasadnieniu nie ma nic o kosztach tej operacji.

Po zmianie nazwy ulicy jej mieszkańcy będą musieli wymienić swoje dokumenty.

- Przy tej ulicy zameldowane są aktualnie 343 osoby - informuje Iwona Nowogrodzka z biura meldunkowego w lubelskim magistracie. Za wymianę dowodów zapłaci Ratusz.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
marko
Kuba z Lublina
TADO
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

marko
marko (27 listopada 2008 o 22:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
DO ROBOTY A NIE GŁUPOTY !!!!!!!!! BAŁWANIE ! LEPIEJ ZAMĘT ROBIĆ Z NAZWAMI NIŻ Z BUDOWAMI !!!!
Rozwiń
Kuba z Lublina
Kuba z Lublina (24 listopada 2008 o 18:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tyle projektów zostało skreślonych z listy realizacji, bo nie ma pieniędzy. Natomiast kasa na takie dyrdymały jest. Gdzie tu sens i logika? ul. czy al. to rzeczywiście wielka różnica. Szczególnie, że w potocznym języku i tak się mówi że coś jest/stało się "na Jana Pawła"... Przecież to idzie z Naszych podatków! Nie lepiej za to ulice jakieś wyremontować? Albo odłożyć na konto i poczekać aż się zbierze na tunel pod Racławickimi?
Rozwiń
TADO
TADO (21 listopada 2008 o 14:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
.Zawsze się trafia jakiś nawiedzony ekspert od nazw ulic. Co za paranoja.Niech finansuje wydatki ze swoich pieniędzy a ponadto poco komu jego nazwy potrzebne.
Rozwiń
Goorski
Goorski (21 listopada 2008 o 13:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
przeprowadzic referendum ogolnopolskie
Rozwiń
1.2.3
1.2.3 (21 listopada 2008 o 12:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nazwa Aleja...wymaga nie tylko zmiany nazwy w dowodach ale i kompleksowego utrzymania zieleni,czysstości jak i bezkolizyjnego ruchu!!!! A z tym ostatnim jest problem...zwłaszcza przy "niby" rondzie Kowcza, gdzie z dwóch pasów ruchu robi się trzy lub odwrotnie?????? A poza tym jaka to ma być aleja gdzie jest ograniczenie szybkości do 40km/godz????? Aleja kojarzy się wszędzie z płynnym ruchem tzw. zieloną linią!!!!! Daleko nam do tej płynności.....niech więc pozostanie tak jak jest......a Radni niech zastanowia się lepiej nad otoczeniem Parku im. JPII.....chodzi o parking i warsztat autobusowy "pod cchmurką" naprzeciwko ul. Bocianiej.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!